Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

krajc
18. máj 2011

Baby, zaujímalo by ma, ako ste si dokázali nájsť partnerov so psoriázou? Ako ste to prežívali napr. v puberte, vyzliekať sa na telocvik pred spolužiačkami a pod. Či vás v nemocnici liečili aj pomocou ATB. A pripájam link na veľmi zuajímavý spôsob liečby, možno niekomu pomôže. http://www.lupenka-psoriaza.cz/forum/viewtopic....
Tento spôsob som práve začala skúšať na 16 ročnej dcére.

lia09
18. máj 2011

ahojte necitala som to tu cele tak by som sa vas chcela opytat ci mate niekto skusenosti s Kawar solou a bahnom.Je to z mrtveho mora a to je vraj na psorku dobre.Chcela by som to kupit mame ale neviem ci to pomaha,inak to neni ani drahe.Skor je problem s tou solou,3krat tyzdenne sa vnej kupat a na jeden kupel sa minie jedno cele balenie,cize 500g.Velmi som zvedava,chcela by som jej pomoct,viem ze sa to neda liecit ale aspon zmiernit priznaky.Tak ak mate skusenosti prosim dajte vediet 🙂

garraspask
21. máj 2011

odpoveď na úvahu:
- Áno, ak sa po kúpeli patrične ošetri olejom,krémom.
- Nie, ak sa miesto prelepí náplasťou, aby sa k nemu zbytočne znova nedostali a našli si iné miesto,
voda by mala byť čerstvá z vodovodu, ktorá sa počas kúpeľa permanentne filtruje a sterilizuje.
Je potrebné si uvedomiť, že psoriáza sa nedá žiadným dostupným spôsobom vyliečiť všetko je iba o potláčaní príznakov či už kortikoidmi, ktoré majú nepriaznivé účinky na celý organizmus alebo prírodným spôsobom na prijateľnú možnú mieru pre hodnotný život. Rybičky vylučujú enzým, ktorý dokáže eliminovať zápal a vrátiť pokožku do pôvodného stavu, ale je potrebné dlhodobejší kúpeľ nie iba 6 dní. Žiadna liečba neprinesie žiadané výsledky za tak krátky čas a nie to už psoriáza.
- Rybičky pokožku nebudú obžierať až do mäsa toho sa rozhodne netreba báť.
- To, že rybičby vylučujú liečivé enzýmy sa potvrdilo v pilotnej štúdií ktorá je uverejnená na www.garraspa.sk
Psoriáza si vyžaduje veľa trpezlivosti a výsledok sa zaručené dostaví.
Prajeme všetkým veľa úspechov pri liečbe. 🙂

haney
11. jún 2011

mam psoriozu uz skoro 6let a zajimalo by me jak probyha lecba garra rufa a jak dlouho se na to musi chodit a ci to doopravdy pomaha nebo to jen na chvily utlumy a pak se to zase vrati ci ne dekuji moc.

13nika13
21. aug 2011

Chodí sem niekto kto má problém zvaný "psoriáza" 😉 ?

pralinkaaa
27. aug 2011

@13nika13 ahoj, ja sem občas kuknem ale moc to tu nežije 🙂 no psoriázu mám už cez 10r ☹

13nika13
27. aug 2011

@pralinkaaa Ahojky 🙂... noooo, pozerám, že to tu nežije vôbec, sa mi zdá... Psorku mám tiež cca 10r., pomáha Ti niečo? lebo mne nič, skúsila som kadečo... jediné, čo mi ako tak zaberie sú injekcie... cca 2mesiace mám pokoj, a potom nanovo... čo už?

tin007
28. aug 2011

ahojte, no nezije to tu, ked bolo teraz tolko slnecnych dni, chodila som s malym na kupko, tak sa mi psorka trochu vylepsila, ale chcelo by to more

13nika13
28. aug 2011

@tin007 Hmmm... mne slnko, ani more nepomáha... každému pomôže niečo iné... Kedysi, pred niekoľkými rokmi, som sa hrozne spálila 🙂 na slnku, vtedy mi zmizla z tela, zostala hnusoba len na lakťoch, a vo vlasoch, za ušami, v ušiach... Do vlasov som si dávala jeden prípravok, zmizla aj z vlasov, nemám vo vlasoch už niekoľko rokov... Tohto času ju mám na ušoch 😉 , medzi prsiami, na nehtoch a na lakťoch, nepomáha už ani to slnko na to... Čo už s ňou mrchou 🙂 ? Injekcie mi pomôžu na cca 2mesiace, ale na nehty mi nič nepomáha 😒 , bolí to a je to škaredé....

pralinkaaa
28. aug 2011

@13nika13 - no pomáha mi jedine Dr. Michaels, ja mám vlasy a nechty, vlasy sa dajú nechty sú ťažkéééé...inak mi tiež nič. Viem o čom hovoríš nechty sú otrasné fakt, tam nepomáha už vôbec nič a hlavne, ak je to zlé tak tá bolesť ☹ a čo si na ne dávaš?

13nika13
29. aug 2011

@pralinkaaa Nedávam si nič... už roky sa chystám ku kožnej, ale pravdupovediac sa mi nechce... zase len skúšať, či pomôže to, alobo ono... pripadám si ako taký pokusný králik... Ty si dávaš niečo na nechty? Ak hej, poraď 🙂

pralinkaaa
29. aug 2011

@13nika13 - a aké to máš na tých nechtoch? lebo ja ked som si nedávala nič, tak to bol ozaj otras, zašlo to tak daleko že mi aj jeden uplne zliezol - dávam si ked tak iba Dr. Michaels, nič iné mi nepomáha ☹

13nika13
29. aug 2011

@pralinkaaa Fuuuuha... a Ti potom narástol zdravý? Či ako? Mám to len na palcoch a na malíčkoch... Na jednom palci, a jednom malíčku to mám hrozné... tiež akokeby mi zliezal, polku už mám oddelenú od kože... Bolí to brutál... A čo konkrétne od Dr. Michaels si si dávala na tie nechty? Nejakú masť? To si si natierala nechty, či ako? Lebo, však, postihnutú mám kožu pod nechtom...

pralinkaaa
29. aug 2011

@13nika13, no nie nenarástol tak daleko som sa nedostala žeby úplne sa mi vyliečili, ale pomohlo mi to dosť, ten necht mam akoby nadvihnuty, tak zlahol, a vyzeral omnoho lepšie, akoby rastol novy zdravy, no dlhooo to trvalo a potom sa to zas celé nejak pokazilo...určite prestaním užívania a možno aj iným, to fakt neviem. Dávala som si na to takú vodičku, potom masť, a jedla tabletky dvoch druhov, to všetko ráno-večer

13nika13
29. aug 2011

@pralinkaaa No, budem musieť asi zbehnúť ku kožnej, nech mi na to niečo dá... je to stále horšie a horšie... inak si dávam pichnúť cca raz za 2-3mes. Diprophos... jedine to mi zaberie, zo všadiaľ mi zmizne... len na tých nechtoch sa drží... tie injekcie tiež nie sú výhra...

pralinkaaa
29. aug 2011

@13nika13 ja tie inejkcie nepoznám a čo to je? a to ti z toho zmizne z tela, koľko potom, aj nechty vylepši?

13nika13
30. aug 2011

@pralinkaaa Z tej injekcie mi za pár hodín zmizne psorka z celého tela... mám pokoj cca mesiac a pol - 2mes.... Na nechtoch mi však zostane... Je to kortikosteroid... čiže "bordel"... Ale mne nič iné nepomáha... dávam si to pichnúť sem tam, keď už ma hrozne bolí tá psorka... Najhoršie to mávam medzi prsiami a na prsiach... Aj keď mám niekde ranu, keď sa hojí, tak aj tam sa mi vždy vytvorí psorka... V marci mi operovali ruku /14stehov/ a na celej tej jazve sa mi vytvorila psorka 😒 ... Kedysi som mala aj vo vlasoch, mala som to tam hrozné, tam mi pomohla vodička Diprosalic, a odvtedy mám svätý pokoj... už niekoľko rokov... skúsila som už rôzne maste, rôzne vodičky... nič nezaberá 😠 ... Keď ju mám, na uši a prsia mi pomáha Betacorton... to mi tiež zmizne do pár hodín, mám pokoj cca týždeň a pol... len, čo z toho, keď sú to všetko kortikoidy... na prírodnej báze mi nepomáha absolútne nič... Kedysi som mala na celom tele... Dávnejšie, keď som začala s tými injekciami, mala som aj polroka pokoj... Potom mi to prestávalo účinkovať, telo si vytvorilo protiobranné látky... tak som si dala cca 2r. pauzu... Ku kožnej sa mi chodiť nechce, stále len skúšame kadejaké maste, vodičky, blaaa... ako pokusný králik... peniaze fuč 😉 a výsledok žiadny... Rozmýšľala som nad kúpeľmi v Smrdákoch, kedysi mi ich kožná ponúkala... Známy tam chodí 2x do roka do kúpeľov, má psorku na celom tele, a jemu to veľmi pomáha... Vracia sa odtiaľ takmer "čistý"...

pralinkaaa
30. aug 2011

@13nika13 a to ti tie injekcie predpisuje kožná? v živote som nepočula, že také niečo je, moja kožná nepovedala mi, aj keď vžedy sa pýtam čo je...mne tie betakortony a pod. nezaberali, ale na tie nechty je to asi ťažko. na tele to nemám. ale neviem si predstaviť, že sa na seba pozerám a za par hodin to zmizbne, to musí byť ako zázrak 🙂 ale asi je to dosť bordel, koľko máš rokov? lebo ja ked som sa spýtala že existujú nejaké tablketky mi iba povedala že na to som moc mladá, a tak...
nad Smrdakmi som aj ja rozmyšlala, ale pre mňa to asi moc nemá význam, na tvojom mieste by som asi šla. určite to aspoň trochu pomôže....

13nika13
30. aug 2011

Predpisuje mi ich obvoďák... kedysi ich mohol len kožný, alebo chirurg... Ja som k nim prišla úplnou náhodou... Mala som na lakti takú malú hrčku, bola som s tým na chirurgii, dal mi ten diprophos, rovno do hrčky mi ju pichol... to je na tie tukové nádory, či ako sa to volá 😉 ... A vtedy po tej prvej injekcii mi zmizla cca do 3h... to bol vtedy "zázrak"... Tak som sa neskôr toho chirurga pýtala, čo to bolo za inj., že mi zmizla po nej psorka... Vravel, že môže byť, že to pomáha aj na rôzne kožné choroby... teraz mi ich predpisuje obvodný, tiež mi vravel, že veľa ľudom to pomáha... Má to širokospektrálny záber tie injekcie, sú aj na na poruchy svalov a kostry, ochorenia kostí, zápaly kĺbov, alergické stavy, na rôzne kožné ochorenia... viem, že sa nesmú dávať často... musí tam byť nejaký časový odstup... Mne, keď pichne sestrička tú inj., o pár hodín nemám absolútne nič... neopísateľný pocit 🙂 ... naozaj... Vo všeobecnosti, kortikoidy by sa mali užívať len 7-14 dní, potom musí byť dlhšia prestávka.... Mám 35r... Ty máš koľko?

13nika13
30. aug 2011

@pralinkaaa Som pozerala, ty máš ešte len takú malinkú dcérku 😉 ... Ja mám už starú kozu 16.r 😀

13nika13
30. aug 2011

@pralinkaaa Nájsť tak ešte niečo na tie nechty... hneď by sa mi lepšie žilo... 🙂

pralinkaaa
30. aug 2011

@13nika13 ja mam 30r teda ochviľu a to je ozaj haluz, spýtam sa na to mojej obvodnej, ked tam zas o sto rokov pôjdem 🙂

idikap
19. sep 2011

Dobre baby píšte nech viem čo a ako. 😵

martina149
17. nov 2011

Našla som túto tému tak sa pripájam aj ja.Psorku mám od 17 rokov a fakt som z nej už nešťastná.Teraz po 3 dieťati to je najhoršie.Mne dosť pomáha solárium,ale to ide do peňazí a tiež to už vidím na pokožke.Teraz cez leto sa to zlepšilo ale už som naspäť tam kde som bola a mám pocit,že ma z nej už bolí celé telo.Ja mám teraz najhorší výsev odkedy mám psoriázu a mám ju aj na nechtoch.Strašne bolestivé hlavne keď niekde narazím.Jeden sa mi už aj odtrhol a narástol nový vyzerá,že zatiaľ zdravý,len neviem dokedy.

martina149
17. nov 2011

@13nika13 Chcem sa opýtať ten Diprophos ti pichajú do svalu alebo podkožne?A celú ampulku?Chcela by som skúsiť.

13nika13
22. dec 2011

@martina149 Diprophos mi pichali do svalu... To sa ale nesmie často... dáva sa to v nutných prípadoch, keď už nič nezaberá, aspoň tak mi to vysvetlila kožná... Tiež som začala do solárka, už po prvom opálení som mala maximálne zlepšenie... chodím do solárka sporadicky, lebo je to taký žrút peňazí 🙂... Chystám sa do kúpeľov, čakám na termín, tak uvidím... A tie nechty des a hruza... a ta bolest :(

13nika13
22. dec 2011

@martina149 Mne ten Diprophos nepomohol na nechty, zo všadiaľ mi psorka zmizla, len z nechtov nie, mala som pokoj aj 2mesiace... Teraz musím mať od Diprophosu dlhšiu dobu pauzu, lebo som ich moc brala... a to sa nesmie... má to vedľajšie účinky....

katula1234
28. dec 2011

ahojte ja mám psorku od 9 rokov nič mi nepomáha ešte ako dieťa som bola v smrdákoch ale ani to nepomohlo

pralinkaaa
8. jan 2012

@martina149 a tebe sa to zhoršovalo pri tehotenstve alebo kojeni? Ja som to mala najhoršie keď sa pozriem spätne v čase pôrodu - a teraz, keď už má malá dva roky, to mám omnohooo lepšie nechty, a nedávam si nič...síce samozrejme, hneď ako som si uvedomila, že ako sa mi to zlepšilo a bože - už ma ani nebolia, tak sviňucha "ožila". Akoby nikdy sa mi to nemôže vylepšiť úplne, vždy keď už je to fakt pekné, sa to zvrtne a namiesto úplného doliečenia sa zhorší... ☹

martina149
10. jan 2012

@pralinkaaa mne sa to zhoršovalo stále po pôrode.Počas tehotenstva to bolo celkom v normále lebo ja som pred tehotenstvom chodila do solárka a bola som skoro čistá až na hlavu a vydržalo mi to skoro celé tehu,ale okamžite po pôrodoch sa to zhoršovalo.Ale po prvom a druhom pôrode sa mi akosi lepšie darilo dať sa do poriadku nie úplne ,ale aspoň aby som mohla medzi ľudí,ale teraz sa mi to akosi veľmi nedarí a tie nechty otras.Ja už nemám ani jeden zdravý nechet.Mne pomáha dobre kombinácia solárko a obyčajný salycil a liquor v ambidermáne.ale solárko je veľký žráč peňazí a tých nejako nie je dosť tak kedy ako vychádza a podľa toho to aj vidno.Ale ešte ma psorka nikdy tak nebolela ako teraz.