Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

winifred
1. okt 2008

tak tu mastičku mi nenapsala kožní ,ale pediatrička.Ajá osobně se nemažu momentálně kortikoidama .Taky se zeptám v lékaně jestli bymi neporadili místo té mastičky co napsala doktorka.

ma_se
1. okt 2008

artuse...ano ja to viem...ze to bolo s toho... 😉
ale ked so mnou zil-a nemal ziadnu milenku-tak nedodrziaval ziadnu dietu atd.a vobec nemal lupenku...to som myslela...bol uplne cisty...
🙂 takze znamena,ze ta pohoda manzelska v ktorej zil mu prospievala...a ako nahle sa spustil s tou milenkou tak to v nom prepuklo...
vies,jeho matka mi stale vykrikovala,ze je pod papucou atd.a nakoniec zistujem,ze som mu velmi pomahala,nevedomky...mal pohodu,klud atd. 😉 a tiez nemal lupenku.... 🙂

polarka
2. okt 2008

😢 😖 😒 ☹ 😢 😖 😒 dnes koziarka potvdila,ze ide o psoriazu 😢 😒 ☹ 😢 😢 😢
predpisala vodicku na kuty vo vlasoch Locoid Crelo 0,1% 2x do dna natierat + krem,kt.mi namiesaju v lekarni bude popoludni...bojim sa,svrbi ma celo telo odrazu,hlava priserne,ruky,ramena...plac som u dr.neudrzala...v posl.obdobi mam doma neumerny stres i v praci hektiku,malo spim...

ach ....

mozno skusim aloe gel pit po vyplate,bio lampu snad pozicia rodina... co este,prosim?

hmmm...vymenit manzela...

Dakujem za info...pekny den!

ma_se
2. okt 2008

....ked si v stresse tak zacni uzivat aj vit.sk B, B-komplex-forte/z lekarne/

artuse
2. okt 2008

ma_se: no řekla bych, že asi tvůj ex byl trochu ve stresu z toho, že je ženatý a má milenku a ponocování k tomu tak to jelo, když milenku neměl, tak bych asi víc v klidu...s těma dietama to není prokázaný, fakt bych řekla, že to více ovlivňuje stres, hormony, únava, prostě celkové oslabení organismu

polarka: to je mi líto, že je to lupénka, ale neboj, ono se to zklidní, já měla strašně dlouho jen pár malých flíčků, v podstatě nikdo nevěděl, že něco mám, zhoršilo se mi to hodně až po porodu...pokud máš lupénku ve vlasech, tak je docela dobrý šampon s dehtem - Polytar, ale dost smrdí, to ten dehet, dále je dobrý šampon Kertyol S nebo DS teď nevím od firmy Ducray, do koupele si můžeš přidávat např. Balneum Hermal (volně prodejný v lékarně), nebo se natřít po sprše, zvláční to kůži, kůži můžeš natírat Excipial Lotiem, taky volně prodejný, toto sice nejsou léky, ale jsou to podpůrné prostředky na lupénku a suchou kůži...a hlavně klid!!! lupénka fakt chce pohodu a klid, organismus se zase musí hodit do pohody, je to někdy těžké, držím pěsti 🙂

polarka
2. okt 2008

Dakujem Vam dievcence za kazde pismenko...
z prace som musela ujst skor ,lebo som myslela,ze si vyskriabem mozog,zacal svrbiet i hrudnik i predlaktia - v lekarni som zatial skusila sampon NizOzone za 300.- 120ml - (nizoral 60ml stal 280.-),predtym mi tento neponukli,tak som sa mu i potesila,vykupala sa ,uvolnila,svrbenie ustupilo...zatial uvidime...vlasy celkom ozili,su nadychane,vzdusne...tak dakujem...pokojnu dobru noc vsetkym!

Vraj odporucaju i preparaty z mrtveho mora...

artuse
2. okt 2008

já se kdysi natírala nějakým bahnem z mrtvého moře, ale nepomohlo to, spíš mě to ještě víc dráždilo 😝 ale moře jako takové mě pomáhá 🙂

polarka
5. okt 2008

psoriaza vo vlasoch

okopirovane zo stranky Weleda

dobrý deň. chcem sa informovať aké výrobky by som mala používať ked mám psoriázu vo vlasoch.dakujem

Dobrý deň, v prípade psoriázy je mimoriadne ťažké odporúčať konkrétne prípravky z nášho sortimentu predovšetkým preto, že pôsobenie kozmetických výrobkov (aj výživy a ďalších faktorov) na priebeh ochorenia je veľmi individuálne; čo účinkuje u jedného ako dobré, môže byť u iného ako nevhodné, teda je nevyhnutná vlastná skúsenosť s konkrétnymi prípravkami.

Vo všeobecnosti by mali byť na umývanie pokožky tela vhodnejšie ako bežné prípravky najmä emulzie s obsahom tukov, resp.olejov a ďalších látok (glycerín, vitamín E,...). Horúca voda alebo dlhšie ako 15-20 min. kúpanie pokožku celého tela i vlasov vysúšajú, je vhodné sa im vyhnúť. Kúpele s prídavkami našich kúpeľových mliek — predovšetkým levanduľové a ružové — obsahujú olejové prísady zvláčňujúce a upokojujúce pokožku, po umývaní je vhodné uterákom len opatrné osušenie.

Podľa možnosti by ste sa mali vyhýbať mechanickým a chemickým dráždeniam najmä vlasovej časti pokožky, teda na dlhšiu dobu žiadne farbivá alebo farbiace šampóny (alebo ich používať aspoň veľmi zriedkavo) či odfarbovanie.

Vnútorne môže stav zlepšiť Rakytníková šťava Weleda, ktorá obsahuje rôzne komplexy ovocných kyselín, flavonoidov atď., podporuje činnosť pečene a posilňuje imunitný systém v jeho správnom pôsobení. Ak náhodou získate negatívnu skúsenosť po jej konzumácii (zatiaľ okrem pokrčenia nosa kvôli chuti nepoznáme 🙂), jednoducho prestanete...

Vnútorne prospieva i kúra s ľanom (pôvodne na rakovinu) popísaná na http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=122&pjmeno=&kr...

kvôli obsahu 3-omega kyselín.

Rizikové faktory psoriázy asi poznáte a tým sa vyhýbate — nadmerná telesná hmotnosť, fajčenie, konzumácia alkoholu,... stres. Mimochodom, práve v súvislosti s posledným — časti postihnutých pomáhajú napr. relaxačné cvičenia. Priebeh zhoršuje rezignácia či depresívny postoj, ale aj izolovanie sa.

Vonkajšia kozmetická aplikácia — na umývanie vlasov odporúčame použiť niektorú z našich troch sprchovacích emulzií, prípadne veľmi jemný Nechtíkový detský šampón Weleda (od januára 2008). V okrajových častiach vlasov, kde býva postihnutie niekedy veľmi viditeľné, možno aplikovať napr. Calendula — masť. Nemáme odskúšané v takomto prípade účinky olejovej Rozmarínovej vlasovej kúry Weleda s výťažkami lopúcha a rozmarínu, mohla by prospieť zlepšeniu stavu, ale priebeh býva naozaj veľmi individuálny.

Niektorým ľuďom pomáha upokojiť reakcie pokožky pri problémoch s psoriázou (alebo aj seboreou) vlasová voda s harmančekom predávaná napr. v drogériách v Rakúsku pod obchodným menom Seborin.

Viera Golska homeopat
Klasická homeopatia vníma chorobu ako prejav psychického stavu na tele.Preto je potrebné neoddeľovať ochorenia jednotlivých orgánov od psychiky.Len celostným liečením možno dosiahnuť absolútne vyliečenie.Táto metóda je vysokoefektívna i v prípade chronických chorôb, kedy v mysli pretrvávajú stopy po prežitých traumách, príčinách ochorení.
Pri celostnom liečení sa aplikuje len jedna dávka lieku / 2 guľôčky/, jednorázovo podaného.Účinok možno prirovnať k ochrannému očkovaniu, vakcinácii.Po podaní lieku organizmus naštartuje ozdravnú reakciu, ktorej silu určuje homeopat na základe celkového stavu pacienta.

Prípad : Muž- neplodnosť, psoriáza, herpes

"Trápi ma už asi 10 r. psoriáza.Doktori tvrdia, že je to nevyliečiteľné...Najprv sa to prejavilo vo vlasoch, potom na rukách a teraz už aj na
chodidlách.Nepomáhajú ani liečebné pobyty pri mori, hoci na chvíľu sa to zlepší. Herpes na perách mávam už od detstva.Som už 5 r.ženatý, ale nemôžme mať dieťa.Kvôli mne.Prešli sme aj s manželkou všetkými možnými vyšetreniami..."
Po homeopatickom interviu, vyšetrení, som zistila príčinu ochorenia. Tkvela v detstve.Mal veľmi prísnu, dominantnú matku,ktorá jeho neposlušnosť riešila telesnými trestami. Nepoznal pohľadenie, pekné slovo...Zanechalo to na ňom uvedené stopy v zdravotnom stave.
Podala som len 2 guľôčky homeopatického lieku,nič viac,ktorý spustil ozdravnú reakciu.O 9 mes.splodil dieťa.Trvalo ešte 3 roky, kým sa vyliečila i tá tzv."nevyliečiteľná psoriáza"a herpes.Takto, postupne, komplexne lieči terapia, podávaná na liečenie príčiny ochorenia, nie dôsledku.

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=3784&si...

ahojte, chcem sa podelit so svojou novou "liecbou" - supnem tento prispevok aj do ekzemu, lebo ja som pripad obidvoch - aj atopickeho aj psorky (plus solarna dermatitida) Wink Wink

v zufalstve uz som naozaj vyskusala vselico, vratane homeopatik, u alergologicky sa podarilo odstranit tie najhorise fazy, ale teraz aj po porode, imunita oslabena a alergologicke lieky brat nemozem, takze sa to hned odrazilo na stave ekzemu.

pred cca tyzdnom som navstivila jeden z bylinkovych obchodov na morave - je to taka kvazi prirodna apatieka. dostala som "lieky" plus dietu a cuduj sa svete, vysledky badam uz teraz. teda najskor prislo rapidne zhorsenie (znak toho, ze sa nieco deje) a teraz uz sa koza pomaly dostava do normalu.

takze ta kura spociva v:
caji - mix zeleneho caju s jitrocelom (slovensky skorocel???) a feniklom - dvakrat denne
kupeli s 10 kvapkami tea tree oleja, po kupeli namastit postihnute miesta rakytnikovou mastou.

dolezita je dieta - vynechat mliecne vyrobky, celozrnne pecivo, citrusy, med a pecene maso.

takze sa mozete inspirovat, ja z toho mam naozaj dobry pocit, ale cert vie, mozno je to zatial len o psychike Wink

http://zdravi.idnes.cz/lupenka-je-nevylecitelna...

a je aj forum o psoriaze

http://www.lupenka.net/forum/index.php

dufam,že najdeš radu

Ahojte, pripojím sa k vám aj ja. Mám tú potvou od narodenia a darovala mi ju moja mamička, jej ju daj do vienka otecko a ďalej neviem.Proste máme to v rodine. Moje baby zatiaľ nič.
Kým som prvý krát neotehotnela mazala som sa všelijakými mastičkami čo mi napísala doktorka - väčšinou kortikoidy. V tehotenstve mi to úplne zmizlo a po pôrode sa mi to veľmi zhoršilo. Keď som čakala druhú našu babu márne som čakala, že sa mi tie ložiská zasa stratia. Vtedy som objavila jednu homeopatickú mastičku Rubisan, ktorú používam doteraz, lebo ešte kojím.
Vyskúšala som aj Biogama, Biodelta celú trujmesačnú kúru a trochu mi to zabralo iba na tie ložiská na rozhraní vlasov a pokožky. Na kolenách a lakťoch nie.
Už sa teším na leto, kedy sa mi to veľmi zlepší.
A ešte ma napadlo, lekárka mi ešte veľmi dávno spomínala nejakú dlhodobú kúru s vitamínom D ale presne si nepamätám čo to malo byť, lebo som oteh. a odvtedy som u nej nebola .

Ahoj Zazi! Tak ja ten cajovnikovy olej pouzivam tak, ze si najskor namocim vlasy cistou vodou, natriem pokozku hlavy olejickom a zakial si rochnim vo vode ako velryba a relaxujem, necham ho posobit cca 10 min. Kvapnem si z neho aj par kvapiek do vane, takze aj pokozka celeho tela sa z neho "napapa". Potom si normalne vlasy zmyjem samponom - zasadne pouzivam bezne pripravky proti lupinam. A takto to robim vzdy, ked si zmyvam vlasy, teda v mojom pripade 1x do tyzdna. Vyskusaj a daj mi vediet, ci to pomaha aj u teba. Inac celkom dobre skusenosti som mala aj s natieranim psorky kalciovou mastickou, tou co sa pouziva pri kojeni a popukanych bradavkach, len mi liezlo na nervy, ze ta mastnota z vlasov potom ide tazko dole pri mojej dlhej hrive. Inac to natieranie olejickom pomaha aj mojmu bratovi (psorku ma na laktoch) a on je uz naozaj silny a dlhorocny psoriatik. Dalej som si zohnala nedavno miesany cajicek speci urceny na liecenie psoriazy, tak ho popijam. Tak toto su moje skusenosti. Teraz uz len cakam, co na to povies ty. Drzim ti palce a ozvi sa! Pa!

Dievcata ja mam tiez psoriazu vo vlasovej casti pokozky a chcem sa s vami podelit o moj "objav". 100%-ny cajovnikovy olej z rady australian bodycare - zasadne kupovany len v lekarni. Je sice vzhladom na mnozstvo obsahu v baleni drahy, ale je vsestranne pouzitelny a teda svoje uplatnenie v rodine vzdy najde. U nas sa stal samozrejmostou vybavy lekarnicky. Pouzivanim predpisanych liekov a masticiek od dermatologa som sice videla zlepsenie, ale bola to len taka zaplata na tu moju psoriazu a nejako viditelnejsie mi nic nepomohlo. Rozhodla som sa teda skusat na sebe vsetko mozne a po natierani postihnutych miest prave tymto olejickom je vysledok uzasne uzasny! Ak ho nahodou vyskusate, dajte mi vediet, ci to zabralo aj vam. Ak ano, potesi ma to. Tu je link s kompletnym infom o olejicku : http://www.australian-bodycare.sk/

Ta huba sa vola Pythium oligandrum a udajne je vynikajuca aj na atopicky ektem, vredy predkolenia a pod. Ale nikde som sa nedozvedela ci sauz aj pouziva, alebo je to len v stadiu klinickych testov. Ono to moze od skusok po prakticke pouzivanie este nejaky cas trvat
Predáva na www.pythium.cz. len sa musí pripraviť kúpeľ trvajúci 30-40 minút a to je dosť obtiažne keď je psorka vo vlasoch,ale dá sa všetko.

polarka
5. okt 2008

Tento link sa mi velmi paci kvôli vhodnym i nevhodnym potravinam 😉
http://www.doktor-zdravi.cz/lekarna/lupenka-pso...

http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/0/8100/1-1/P...

CutisHelp Konopný šampón proti lupinám vo vlasoch
Vysoko účinný výživný šampón na kvalitné ošetrenie suchej, citlivej, svrbiacej alebo inak problematickej pokožky vo vlasoch, na šetrné umývanie vlasov a odstránenie lupín.
Cena: 304,00 Sk / 10,09 €
Parenteral a.s. uplatňuje výsledky dlhoročného výskumu a praktické využitie revolučných poznatkov v širokej palete produktov so značkou CutisHelp novej generácie s obsahom zošľachteného konopného oleja, ktoré dosahujú vedecky i lekársky overené unikátne a mimoriadne účinky pri riešení kožných problémov. Parenteral a.s. pracuje s najkvalitnejším prírodným olejom na svete, a to z hľadiska jeho samotného zloženia i z hľadiska jeho technologického spracovania, ktoré umožňuje získanie superčistého produktu bez prítomnosti nežiaducich prímesí a potreby jeho stabilizácie prostredníctvom neprirodzených chemických syntetických konzervačných komponentov a iných prísad.

Charakteristika produktu:

vysoko účinný výživný šampón na kvalitné ošetrenie suchej, citlivej, svrbiacej alebo inak problematickej pokožky vo vlasoch, na šetrné umývanie vlasov a odstránenie lupín

zväčšuje objem a hustotu vlasov, spevňuje ich tvar a štruktúru, obmedzuje lámavosť, dodáva prirodzený lesk, výrazne regeneruje a zabraňuje nadmernému vypadávaniu

obsahuje mimoriadne bohaté množstvo 10% patentovaného zošľachteného oleja zo semien technického konope, ktorý sa získava nechemickou extrakciou prostredníctvom skvapalneného inertného plynu a vyznačuje sa prirodzenými protialergickými, protibakteriálnymi a protizápalovými vlastnosťami, optimálne vyváženým objemom a pomerom esenciálnych mastných kyselín a prírodných látok na báze koenzýmov Q a filtrov UV žiarenia

je bez parabénov, nie je parfumovaný a neobsahuje psychotropné látky ani neprirodzené prímesi a konzervačné látky

je obohatený o vitamíny A, C, D, E

je vhodný na každodennú starostlivosť aj pre deti/dojčatá a tehotné i dojčiace ženy

Použitie:

najprv šampón dôkladne pretrepeme a vtrieme do vlasov primerané množstvo, až sa vytvorí pena

necháme pôsobiť 5-10 minút a potom dôkladne umyjeme vodou

v prípade pravidelného používania sa viditeľný efekt pôsobenia produktu prejaví v priebehu 2 týždňov

Upozornenie:

prenikanie bioaktívnych látok z konopného oleja a s tým súvisiace intenzívnejšie prekrvenie sa môže prejaviť dočasným svrbením vo vlasoch, čo nie je nežiaduca alergická reakcia
neodporúča sa bezprostredne kombinovať aplikáciu produktov CutisHelp s ďalším preparátom, keďže pôsobenie extrahovaného konopného oleja zosilňuje účinok všetkých látok iného prípravku na organizmus

produkt je nezávisle testovaný Štátnym zdravotným ústavom v Prahe

produkt je overený, odporúčaný a používaný odbornými lekármi

zloženie šampónu zodpovedá farmaceutickým zvyklostiam a zámerne sa používajú len súčasti akceptované medzinárodným liekopisom a praktickou medicínou
konopná kozmetika so značkou CutisHelp českej spoločnosti Parenteral a.s. - produktový rad C.H zdravotná kozmetika je určená na ošetrenie pri poškodenej pokožke a problematickej pleti v prípade najmä týchto indikácií: akné, atopia/ekzém, lupienka/psoriáza, seboroická dermatitída, lupiny vo vlasoch, kožné defekty
výskumná, výrobná a obchodná spoločnosť Parenteral a.s. je jedinou spoločnosťou v Českej republike, ktorá má oprávnenie vyrábať a prezentovať prípravky s obsahom zošľachteného konopného oleja bez návykových a balastných látok

polarka
5. okt 2008

Skorocel kopijovitý
Používa sa najmä pri všetkých chorobách dýchacích ciest, pri silnom zahlienení, kašli, pľúcnej astme, tuberkulóze...
Čistí, ako žiadna iná rastlina, krv, pľúca a žalúdok, je dobrý pre tých, ktorí sú málokrvní, majú znečistenú krv, slabé pľúca a obličky, vyzerajú bledí, majú vyrážky a lišaje, kašlú a sú zachrípnutí, chudí...pomáha slabým deťom, ktoré zaostávajú vo vývoji. Čajový nálev je vynikajúci na choroby pečene a mechúra.
Skorocelový sirup čistí krv od všetkých chorôb a jedovatých látok. Berie sa z neho každý deň pred každým jedlom jedna čajová lyžica ä u detí 1 čajová lyžička). Tento sirup je najlepší domáci prostriedok na ochorenie pľúc a astmu.
Od pradávna je obľúbeným prostriedkom na rany. Čerstvé rozmliaždené listy sa priložia na trhliny v koži, pri rezných ranách, pri poštipnutí osou, dokonca aj pri uhryznutí besným psom a hadom. Skorocelový olej pomáha pri rakovine kože, všetkých kožných problémoch, vyrážkach, preležaninách, jazvách, regeneruje kožné bunky, zaceľuje vrásky, koža je jemná a hladká...
Taktiež je veľmi dobrý na liečbu psoriatických príznakov, červené miesta na tele sa natierajú čo najčastejšie, veľmi dobrý je na psoriázu vo vlasoch – nechá sa pôsobiť aj 24 hodín.

http://www.masaze-terchova.szm.sk/oBylinkach.html

polarka
5. okt 2008

hladam na nete ako uväzovat satku na hlavu,turban,same chabosti - nepomôžete prosim?

http://www.harmonystyle.eu/moda/satka-narobi-s-...
Šatka narobí s vaším účesom zázraky!

Skúste si do vlasov uviazať šatku. Budete s ňou vyzerať výraznejšie, zaujímavejšie a zároveň je to praktické. Vlasy vám totiž nebudú padať do tváre. Odporúčame vyskúšať tieto tri účesy:

Ozdobený chvost

Vlasy si na začiatku stiahnete gumičkou a následne cez ňu uviažete na dva uzly šatku. Pokiaľ si všetky vlasy dokonale uhladíte žehličkou, účes bude pôsobiť veľmi elegantne. Aby vám šatka neskĺzla, zľahka si chvost prestriekajte vodou v spreji alebo ju uchyťte gumičkou.


Turban
Aby sa vám podarilo dokonale omotať celú hlavu, počítajte pri príprave s troma šatkami. Najprv si na temene vytvorte drdol. Prvú šatku preložte na trojuholník, prikryte ňou celú hlavu a upevnite uzlom. Ďalšie dve šatky zviažte do čelenky a pripevnite ju o prvú šatku. Aj teraz poriadne zauzlujte. Ak chcete, aby vám vynikla línia krku a hlavy, mali by byť všetky cípy krátke a zviazané tesne pod temenom.

Španielska inšpirácia

Vytvorte si klasický chvost a rozdeľte ho na polovicu. Oba pramene omotajte okolo dlhšej šatky a pripevnite ich k hlave sponkami. Konce šatky zviažte v zátylku do uzla. Mal by vám vzniknúť drdol prepletený šatkou.

Na krátko

Tak v tejto móde vás nezaskočí ani veľká voda! Šortky sa totiž tento rok skrátili na skutočnú minidĺžku. Vyzerajú úžasne, keď si ich oblečiete len tak, zvýrazniť ich však môžete aj legínami. Doplnené môžu byť košieľkou, krátkym topom, sakom alebo športovou bundičkou.

polarka
9. okt 2008
polarka
9. okt 2008

takuto mam pozicanu - skusam 3 den
http://www.rehabilitacni-pomucky.cz/bio-lampa-r...
- mama tvrdi,ze su kuty oivela lepsie... 😢

ma_se
9. okt 2008

artuse,sak aj bol,bol ako maly chlapec...prave preto pisem,ze stress dost moe za psoriazu...
prakticky stress nie je na nic dobry...80%chorob je zo stresu...
a presne ako ty pises diety,su nie najlepsie...ak clovek nemusi,naco by ich drzal...je to zbytocne...

polarka
10. okt 2008

ma-se ahoj,
zacala som ozdravny zivot a mozno som si citrusmi (grepova stava,citron)spolu s inymi faktormi vyprovokovala psorku 😢
schudla som za 5 a pol tyzdna 4kg ale diagnoza potom ma riadne zabrzdila 😒

ma_se
10. okt 2008

Ahoj polarka....neviem,ja si myslim,ze by sa malo jest normalne,a k tomu nejake hadam doplnky by vam pomohli...a hlavne pohoda a klud,bez stressu zit...ja by som skusila napr.B-vitaminy...koli stressu...
ja tu psorku poznam,len koli tomu,ze ju mal EX...tak vas naprosto chapem....je to velmi zle,ked je clovek cely obsypany....len dufam,ze to nedostane aj syn... 😢
skus napr.psyllium na precistenie criev.../je to ja na plet/

georgine
10. okt 2008

ahoj holky..
polarko kdepak sis to pujcila a kolik to stoji penez??

mozná bych ji taky vyzkousela, halvne pro lecbu ve vlasech, je to hruza, furt si neco patlat na hlavu se mi nechce, já mám na výsevy období, pri stresu , pri MS, nebo pred, tak bych biolampu pouzivala hlavne v tech obdobích. Tak hlavu vzhuru. ahoj

artuse
10. okt 2008

polarko, mám to chápat, tak, že jsi začala víc jíst citrusy (grepy, citrony) a to mohlo vyprovokovat ještě s dalšími faktory psorku? 😕 řekla bych, že důležitější spíš asi byly ty další faktory, ne? citrusama by sis spíš mohla vyprovokovat ekzém než psorku, citrusy ji pak mohou, ale jen mohou zhoršovat

věřím, že biolampa pomůže, já mám dobré zkušenosti se světloléčbou (fototerapií)

polarka
10. okt 2008

ahojte - biolampu V mam pozicanu od tety .oni za nu dali tusim cca 13000.-ak si dobre pamätam...

citrusy mi rapidne zhorsili stav (dovtedy som si myslela,ze to mam len vysusenu pokozku od farbenia samponom schvarzkopf po pôrode )...objavilo sa lozisko na lakti a priserne zacala svrbiet cela hlava,lupy az do krvi velkosti pol cm...

takze teraz som ich vylucila zo stravy a musim povedat,ze sa to zmiernuje,mozno i tou lampou...uvidime...len teraz ,ked ma nieco zasvrbi uz sa bojiiiiimmm...predtym som sa tak nepozorovala,ci sa fliacik zv§csuje alebo nie...ked som videla foto ludi co maju obsypane dlane ,chrbat,nohy,hrud...bol to sok...toto ma caka... 😢

tak som bola velmi rada,ze tu taka tema je...ci sa da dozivotne psorka udrzat dietou na uzde...a nenechat ju rozvinut do maxi rozmeru...ci azda nech clovek robi cokolvek,pod kontrolou to mat nebude??? 😖

Ake mate priznaky vy,co podla Vas najviac zabera???
Dakujem 😉

artuse
10. okt 2008

polarko, podle mého názoru dieta na psoriázu moc nepomáhá, ale je to individuální, někomu třeba pomoci může...já jím citrusy na kila a nikdy nepozorovala, že mi to zhoršuje, bez citrusů já si život nedovedu představit, spíš nejím tučné, uzeniny (i když někdy zhřeším), a nemá se tvrdý alkohol, možná u tebe to vypuštění citrusů bude fungovat, každý je fakt jiný...

podle mě nejvíc zabírá být v pohodě, nemít stres, dostatečně spát, relaxovat...to pomáhá mě, ale je to někdy těžké, stres nejde úplně vytěsnit ze života, spíš by se měl učit člověk jej zvládat a bojovat s ním

a ještě malá rada, ty stroupky se neškrab, protože čím víc to škrábeš tím víc se bude to ložisko zhoršovat a nebude se hojit

ma_se
11. okt 2008

polarka,myslim,ze byt bez stressu,byt v pohode,jest vsetko za radom...proste mat pestru stravu...
uz som pisala,ze moj ex dokonca aj fajcil a pil pomaly kazdy den vino vecer 1liter a nemal lupenku....ale zili sme v pohode...ale ako nahle zacal mat milenku bol v stresse atd.tak sa mu objavila na hlave a potom sa mu rozliezla po celom tele-vyzeram otrasne/CUDUJEM SA JEHO MILENKE,ZE HO VOBEC CHCELA...ALE ASI JU NEJAK OKLAMAL...AKO AJ MNA...MOZNO JEJ POVEDAL,ZE TO MA ODOMNA...BLA BLA...KTO VIE.../
TAKZE ASI AK BUDES V POHODE TAK BY SA TO MALO ZLEPSIT,ALE ASI NA KAZDEHO PLATI NIECO INE...
PEKNY DEN TI PRAJEM....

polarka
12. okt 2008

Ahojte dievcence,dakujem Vam za odozvy,
vcera ma zacal svrbiet uz i chrbat 😢 nechcela by som sa dopracovat k tomu,ze sice hlava,laket bude OK,ale bude to na inej a vacsej ploche,lebo to chce aj tak z tela von! 😢 ☹

http://www.slovenka.sk/index.php?id=blog&no=2811

http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=203

http://www.sonix.sk/natural/aloe_info_viac.html

maik
13. okt 2008

Zdravím Vás, Vaše problémy - psoriaza, alebo lupienka, sú nie len psychického pôvodu, ale hlavne zlýhala imunita, problém vnút.orgánov. Je potrebné dať do poriadku vnútro, popri tom účinne liečiť postihnutú kožu, potom sa dostaví aj výsledok. Existuju produkty na prír.báze nem.spoločnosti, ktoré účinne liečia tento problém, po natreni koncentrátu zastavuje svrbenie, pôsobí ukľudňujuco, kožu hydratuje, lieči zápal, postupne dáva do pôvodného zdravého stavu. Je možné Vaše problémy prekonzultovať aj s lekármi - špecialistami na tieto produkty. Ak budete mať záujem, môžte mi napísať: marek.1@centrum.sk. Prajem Vám pekný deň.

artuse
13. okt 2008

maik - jasně, že se jedná o oslabenou imunity, ale jak se imunita především oslabuje? především stresem a stres vzniká na základě psychických problémů, takže ta psychika je opravdu na počátku vzniku lupénky 😉 a problém vnitřních orgánů? to bych tak neřekla, a když tak, tak ty jsou zase oslabeny především stresem, případně nemocemi (častými virózami), které jsou způsobeny oslabením imunity, takže je to pořád dokola - oslabená imunita, stres, psychika....já mám psoriázu cca 13 let a věř, že mám vypozorováno, kdy u mě vzniká, po únavě, nevyspání, vyčerpání, stresu...já bych se spíš měla naučit bojovat se stresem, být "silný jedinec", ale to už je o něčem jiném...jo a k přípravkům na přírodní bází, tak sem hoď odkaz prosím...já momentálně používám tyto přípravky na přírodní bázi: http://www.drmichaels.cz/prodej-dr-michaels/, ono už je těch prostředků na trhu víc, a ne všechno všem luponkářům vyhovuje...

ma_se
13. okt 2008

artuse...ale stress posobi prave aj na vnotorne organy...80% chorob vznika zo stressu...

artuse
13. okt 2008

ma_se: ano, to určitě souhlasím, takže nám ale zase vychází, že stres je prostě největší spouštěš psoriázy

erika.30
13. okt 2008

ahojte trosku som citala vase prispevky a tak ak mozem poradit treba pit kozie mlieko a natierat sa olivovim olejom mojej malej to zabralo a do tyzdna sa vsetky flaky stratili 🙂

ma_se
13. okt 2008

..sak ano...stress je velmi zly pan pre cloveka,poznam to z vlastnej skusenosti... 😉

polarka
18. okt 2008