Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

majina.b
29. jún 2009

sestra použivala
http://www.jvnatur.sk/saloos-naturcosmetic-m-20...
http://www.prirodna-lekaren.sk/Saloos-naturcosm...
a teraz od nich konopný olej,

výrobky vždy strieda, skuša nové

tin007
29. jún 2009

ahojte, neviem ci ste zaregistrovali, ale pri piestanoch vzniklo sanatorium, v ktorom sa o.i. lieci psoriaza pomocou ryby Garra Rufa. je to rybka, ktora pochadza z turecka a pomaha tak, ze papa choru kozu a sucasne vylucuje enzym, ktory napomaha hojeniu. je aj web stranka doktor pomlcka ryba bodka sk (nedavam sem link, aby to nebolo zmazane), uz som sa pozerala, aj by som isla, ale s tak malym dietatom je to teraz neaktualne, mozno o rok alebo tak

tin007
29. jún 2009

zuzana355 nahovor manzela, nech skusi sampon polytar (je volnopredajny, stoji okolo 7 eur), tym nech si umyva hlavu 2-3x tyzdenne. treba napenit a nechat posobit do 10 min (na obale pisu tusim 2 min, ale to je malo). mne osobne velmi pomaha a este lepsie posobi, ked necham kozu zmakcit pred umytim (napr. tym olivovym olejom, alebo inym premastovadlom, ale olej sa asi najlepsie vymyva, urcite lepsie ako pixove masti a pod).

zuzana355
29. jún 2009

Ďakujem vám pekne 🙂 za rady

idikap
16. aug 2009

ahojte všetci, vidím, že nik dlho nepíše...tak píšem ja, trochu smutná, lebo sa blíži koniec leta, ale aj preto, že moja druhá dcérka má tiež psoriázu....prejavila sa v máji, ale dúfala som, že zmizne....ale nič sa nestalo a sme aj po dovolenke...prežívam to veľmi ťažko, som veľmi smutná....tak napíšte niečo povzbudzujúce....prosím.

idikap
16. aug 2009

a ešte niečo, myslíte si, že keby som objednala výrobky dr. michaels neublížila by som jej tým...veľmi sa bojím, že sa to zhorší, alebo mám čakať, ako sa to vyvinie....

weronika18
19. aug 2009

ahojte,rada bz som sa spyala,ci tu ma niekto z vas pustuloznu psoriazu,ja som z zufala z toho,nikde o tom nic neviem najst,asi je malo ludi,ktori maju tento druh psoriazy,mam ju na chododlach-cele paty a na dlaniach,pouzivam teraz belosalic,ale mam pocit,ze sa mi to este viac rozsirilo ☹ robi sa mi tam vela malych pluzgierikov,v ktorych je hnis,koza strasne svrbi a boli.

artuse
19. aug 2009

idikap, a co používáte u dcerky? v létě se jí to nezlepšilo?...nevěš hlavu, bývají období, kdy je psoriźa horší a pak zase lepší, určitě bude zase líp 🙂 a myslím, že výrobky dr. michaels mohou používat i děti, kolik je dcerce? kdyžtak si pročti jejich web, můžeš napsat i dotaz...mně výrobky michaels pomáhají a jsou bez kortikoidů...

idikap
19. aug 2009

zatiaľ nič len excipialom jej natieram na hlávke, ale myslela som si, že sa to stratí, ale nestalo sa. Každý deň ju sledujem. má jeden fľak a bojím sa, že keď začnem užívať dr.michaels tak jej to vyprovokujem....môže sa to stať, alebo jej to skôr pomôže?

artuse
19. aug 2009

idikap: někomu dr. michales pomáhá, někomu ne, ale myslím, že by se ji to po tom nemělo nijak víc rozjet nebo vyprovokovat, to ne, jsou jiné spouštěče lupénky...excipial je jenom na promaštění a promázávání...jinak ještě mastnější než Excipial je Kerala, mně to kožní přepisuje do vlasů, ale je to tak masné, že to pak skoro nemůžu vymýt 😅 a pokuď má dcerka jeden flek, tak to není tak hrozné, vím, že tě to trápí, ale netrap se tím, lupénka mimo jiné potřebuje i psychickou pohodu 🙂

artuse
19. aug 2009

idikap: název té mastné masti je Kerasal, v předešlém příspěvku jsem to napsala s překlepy, omlouvám se...

idikap
20. aug 2009

u nás sa dá kúpiť dr. michaels vo Vranove nad Topľou, len stojí až 88 € (2.600 Sk), ale nech, to nevadí, hlavné je zdravie. len dúfam, že pomôže....na nete sú dobré ohlasy....

evina313
20. aug 2009

maminky, chcem vas poprosit o radu, skusenost, ako sa prejavuje psoriaza?
mam 14 mes. syna, pred par dnami sme si vsimli, že sa mu olupala kožička naprstoch, na tych "vankusikoch". vyzera to akoby si to odtrhol, alebo čo. ma to na viacerých prstekoch a troška aj na nohe. pokozku vsak vobec nema suchu, tak nechapem 😕 vo vlaskoch ma seboreu, ale tomu som neprikladala žiaden vyznam.Psoriaza mi napadla z toho dovodu, že moj muž, aj svokor ju maju. neberu vsak pravidelne nič, ukaze sa im to len sem tam.
Tak rozmyslam, či to može byť ono...ako vravim, pokožku suchu nema
dakujem za reakcie

idikap
14. sep 2009

ahojky všetkým tak zasa píšem, ďakujem artusi za povzbudivé slová, napísala som na ich stránku, či by mi neposlali nejaké vzorky a ozvali sa hneď, len balík neprišie,l tak ešte neviem, či je to naozaj také dobré a pomáha ti to dosť alebo, aký to má vlastne účinok? to čo som čítala na nete o dr. michaels neviem, či to je pravda alebo to len niekto chce predať.
a chcela by som sa opýtať, prečo či sa už niekto stretol s tým, že sa nesmie pri psorke užívať liek na slabú imunitu, má s tým niekto skúsenosti? doktorka alergologička nám ich nechce predpísať, že sa to zhorší.....naša doktorka kožná vraví zas opak....ja už neviem, čo si o tom myslieť a nechcem jej uškodiť....

pre evina313: a bola si u kožnej? najlepšie je ísť sa spýtať, len nevrav hneď, že psorku majú aj muž a dedo....lebo by Vás mohli zaškatuľkovať a hneď povedia, že to je psoriaza....

tak sa majte a píšte, lebo je tu smutno🙂)))

diana30
14. sep 2009

Dievcata ako sa prejavuju prve priznaky psoriazy?

helena56800
16. sep 2009

to maš rozne podla toho kde to je. Mojej dcére sa najprv urobilo také ako suché miesto na lakti a mala to asi dva roky. Potom na predkolení fliačik ako desathalierník a postupne sa zväčšoval až bol v priemere asi tak 5 cm, potom začala mať suché miesta po tele a šupiny vo vlasoch. Objavilo sa jej to asi tak v 15tich rokoch. teraz má 22 ale nevidím pokrok v liečbe. Raz je to lepšie inokedy horšie. Strech tomu napomáha ale študuje na VŠ tretí rok, tak nemaj stres ....

zdeni1
16. sep 2009

ahoj holky, nemáte někdo zkušenost z pitím aloe vera gelu při lupénce? Děkuji

idikap
7. okt 2009

ahojte všetkým, chcem len napísať, že naozaj veľmi pomáha šampon doliva na psoriazu vo vlasoch, skúšala som dcérke a môžem povedaž, že je to lepšie aj keď sa to nezmenšuje, ale má to bez lupín a nestojí až tak veľa asi 130 sk ....
tak sa majte....

tin007
7. okt 2009

ahojte, chcem sa spytat, ci ste niekto absolvovali dlhsi pobyt v podhajskej a ake to malo na psoriazu dopady (dobre, zle). vdaka

pralinkaaa
21. okt 2009

ahojte,

prosíííííííííím o radu - mám psoriázu asi od 16tich rokoch, kedy som sa vysypala ale po pobyte v nemocnici aj zmizla. ostala mi však v hlave- to by som ešte ako-tak prežila, ale najhoršie je,ž e postupne sa mi vytvorila na nechtoch. už mám takmer každý necht na nohách aj rukách zdevastovaný, moja kožná mi vždy iba povie že to je psoriáza a z nechtov je najťažšie liečiteľná - ja to viem, ale v poslednej dobe sa to nedá vydržať. Som tehotná a strašne sa mi to zhoršilo, nechty už mám hrozné, neviem ako budem vôbec nosiť zimné boty a v lete zasa sa ukazovať, stačí že trošku o necht zavadím a hneď sa idem zblázniť od bolesti a leje sa mi ztade krv - to je najhoršie...som zúfalá, neviem, čo si dávať, kam ísť...neporadíte niekto?

Rozmýšľam nad Dr. Michaels - ale to sú iba krémy tuším, neviem ako do nechtov.--

helena56800
21. okt 2009

pralinka, pohľadaj si inú kožnú, možno Ti lepšie pomôže..... ináč o psorke na nechtoch neviem nič , ale nevešaj hlavu po tehotenstve sa to može zmeniť - zlepšiť . Tvoj stav Ti ani teraz nedovoluje brať nejaké hormonálne masti, ktoré by uškodili babätku.... možno má niekto podobné problémy a ozve sa zatial sa drž 🙂

pralinkaaa
21. okt 2009

helenka pekne ďakujem za podporu - hej, už sa na to toľko chystám že musím nájsť inú lekárku, ale stále je čo robiť...ale musím už. len tá moja je akože primárka kožného odd v nemocnici tuná v BA tak teda neviem...musím niečo pohľadať na nete, nejaké súkromné možno. len potom je to strašne drahé. Pozerala som DR RYBA - aj im písala, ale tiež je to dosť drahé. keby som vedela že to pomôže....

tin007
21. okt 2009

ahoj pralinkaaaa len na povzbudenie (aby si vedela, ze v tom nie si sama): aj mne sa pocas tehotenstva (hlavne posledne 2 mesiace) velmi zhorsila psorka (na cele som uz nemala takmer nic a urobili sa mi strasne rychlo loziska,ktore sa spojili do jednej suvislej vrstvy - akokeby celenky od obocia az po vlasy, aj okolo usi, za usami, okolo hlavy). no a kedze kojim, tak nemozem ziadne masti (nemala by som si ani hlavu umyvat polytarom,ale umyvam, lebo by som inak tie strasne mastne veci z vlasov nevymyla) ani poriadnu liecbu. bola som vsak na uv hrebeni (asi poznas,ak ju mas v hlave), poctivo kazdy den 3 tyzdne a uz sa mi zacina rozpadat. podporujem to tak, ze si hlavu a celo natieram avene krememami trixera a cicalfate (trixera je vlastne telove mleko na atopicku pokozk a cicalfate je krem na zapaly, podrazdenia), tie idu krasne lahko umyt (vtedy dam hrubu vrstvu a necham vsiaknut) a aj normalne si davam na plet trixeru, hned sa vstrebe a pekne premasti. tak ak chces, skus si kupit trixeru (stoji cca 16 E), mozno bude stacit boorova mast a nahrubo si navecer natri prsty, daj hrube ponozky a nechaj to do rana vsakovat. v podstate co potrebujes, je aktivne premastovat a doplnat tekutinu. asi by som volila tu trixeru, alebo podobne mlieko, ako boorovu mast, aby nechty a koza dychali v noci.
inak,nie je to nahodou primarka zruseneho oddelenia v ruzinove? lebo k tej chodim ja 😉

pralinkaaa
22. okt 2009

ahoj tina - dakujem...
tie nechty ma strašne bolia to je najhrošie. horšie ako to že vyzerám ako zombie. tak tebe sa tiež počas tehu zhoršila? v hlave mám j- ale ani raz som na uv hrebeni nebola ani neviem teda myslím si iba čo to je...mňa nikdy nikam neposiela. a neviem či zrušeného odd - chodím do centra chronic. kož. ochorení...aj ty?

babula90
22. okt 2009

babenky, aj my máme v rodine psoriázu, pomáha nám Šampon z Mŕtveho mora, krém z Mŕtveho mora od firmy Just, www.just.sk
a hlavne vyvinuli špeciálne na psoriázu LAMELLODERM
http://www.just.sk/produkty/speciality_just/k5058

babula90
22. okt 2009

a zabudla som, kúpeľ z Mrtveho mora ešte.

tin007
22. okt 2009

pralinkaaa ak je to taka budova ako skolka na pivonkovej, tak tam chodim

pralinkaaa
23. okt 2009

tin - ano presne tam aj ja-...ake maš ty skusenosti?