Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

pralinkaaa
16. jan 2011

ahojte, po dlhšej dobe som tu zas, ako sa máte? hádam dobre
mne sa trošku vyhodilo vo vlasoch - takže po užívaní dr. michaels som bola uplne čista v hlave 6mes, teraz asi nasadím znova, je to iba 2 malinké miesta, zatiaľ.... 😅
čo je to MMS máte niekto skúsenosti? @shaden sem hodila link...nikdy som o tom nepočula.
som ani nevedela, že rybičky sú už aj v bratislave myslíte že to ozaj tak pomáha? ale asi tiež treba chodiť stále..

aniratak696
17. jan 2011

ahojte pridam sa k vam ako mozem...ja mam podla vsetkeho psoriazu vo vlasoch...pisem podla vsetkeho lebo ked som bola pubertak tj cca 15r sa mi vyhodili vyhodila jak chrasticka vo vlasoch a svrbela a bola jak zlozena zo supiniek...isla som kuk oznej ktora mi to len kukla ziadna krv a testy a povedala ze je to psorioza a je to neliecitelne a dala mi belosalic?kvapky biela flasticka so zltym a takto som si to kvapkala a zaberalo to az som prisla do veku 18-20r a mohla som kvapkat kolko som chcela uz to nemyzlo a mala som to dokonca na inom mieste....pred rokom som toho mala hrozne a povedala osm si ze ok menim koznu a treba s tym nieco robit...a zaroven som sa rozisla s frajerom po 5r a nasla si nieco nove a tesne pred prichodom ku koznej som zistila ze jauz vo vlasoch nemam nic 🙂 ale teraz citim ze ma kde tu svrbi hlavicka a zase sa mi to zacina tvorit asi 😒 ale tento krat na inych miestach vo vlasoch....mate niekto nieco podobne?

ywushqa
21. jan 2011

Ahojte kocky, s velkou pravdepodobnostou mam miernu psoriazu, ale len vo vlasovej casti. Chcem sa preto opytat, ci neviete aky je vhodny uces, dlhe ci kratke vlasy? Mam zatial dlhe a dost huste, tak neviem, ci treba zmenu... 😒
Dik Iva

aniratak696
24. jan 2011

@ywushqa ahoj ivi ja mam tiez vo vlasoch no teraz ako som pisala ani nemam...ale ja mam vlasy tak po ramena myslim si ze to je jedno ake mas len asi je dobre ich mat aj rozpustene a mne osobne pomaha ked si ich nelakujem lakom na vlasy a vies co som zistila ze mi to ukludnuje super heden sholders (nevierm akosa to pise) na citivu pokozku...myslim si ze je to teraz novinka,,,skus to...

ywushqa
25. jan 2011

@aniratak696 tak ja ziadne chrasty nastastie nemam (zatial 🤐 ), ale zato ma dost casto svrbi hlava, si pripadam jak opica 😀 , stale sa skrabem, vzdy na inom mieste, raz tu raz tam 😎 a je to dost neprijemne, hlavne vonku pred ludmi. rozpustene vlasy u mna nemozu byt, kedze mam 3 male deti, ktore po mne stale skacu. inac odkedy mam psoriazu, zacali mi dost vlasy vypadavat... pozriem v obchode ten sampon, dik za tip.

aniratak696
26. jan 2011

@ywushqa veru aj mne sa zda ze mam o dost redšie vlasy ako som mala kedysi...som mavala fest huste...
kupila si ten sampon?

aniratak696
27. jan 2011

@lucinocka skusala si tuto metodu?lebo ja nad nou velmi uvazujem a je aj za dobru cenu teraz...

lucinocka
27. jan 2011

@aniratak696 neskusala, lebo nemam taky problem, len som to nahodou nasla na nete, tak som to hodila sem, ze to mozno niekoho zaujme 🙂 My byvame pri mori, takze nas rybky obzieraju cele leto 😀

aniratak696
27. jan 2011

@lucinocka no tebe ale je dobreeeeee 🙂

alenka6
29. jan 2011

skušala si kúpele? Kúpanie v sírovej vode pomáha. Aj keď trošku smrdí. Aj opalovanie na slnku. Niedy sa psoriáza dostáva až do kostí. Zrejme po rokoch neliečenia. Ale je to individuálne.

pralinkaaa
3. feb 2011

ahojte mojej malej sa spravila psorka na nechte ☹ ☹ ☹
kam sa chodí s malými deťmi v takomto prípade? som z toho strašneeee nesťastnaaaaaaaa

aniratak696
3. feb 2011

@pralinkaaa na nechte??to som este nepocula...podla mna by si mala ist snou normal doktorke a ona ta asi posle ku koznej ak by ti ona nepovedala hned co na to treba 😉

tin007
3. feb 2011

@pralinkaaa na nohach alebo rukach? moj maly mal minuly rok hrozne nechty na nohach, uplne ako psoriaza to vyzeralo, bola som u koznej a ta povedala, ze deti do 6 rokov ju nedostavaju. potom sme sa radili s pedikerkou a povedala, ze male deti maju take jemne nechty, ze sa lamu, hlavne ked sa ucia chodit a moze to vyzerat ako rozne mykozy, psoriaza a pod.

pralinkaaa
4. feb 2011

@tin007 - na nohe na palčeku, strašne som z toho smutná ☹ tak si ma ešt epotešila je tu nádej možno?.... musím sa objednať kožnej s malou a uvidíme čo povie tá - ale ešte som nepučla že deti do 6r nemôžu dostať psoriázu? prečo? to sa mi zdá divné prečo by to tak bolo..
a ako to vypadalo ? malá ma ten nech taký skraja jej žltne a nadvihuje sa - podľa mňa typická psoriáza na začiaktu..a zväčšuje sa to ☹

tin007
4. feb 2011

@pralinkaaa kozna mi to nevedela zdvodnit, iba to tvrdila, ale fakt je, ze ma teraz krasne nechty. a to uz mu aj padla pokrievka na nohu a cely nechet mu zliezol na jednom palci, takze fakt ich ma vyliecene a vyzerali ako psoriaticke. to, ze je skraja nadvihnuty a zltne bude skor v tom, ze chodi a ten nechet sa tlaci o palcek a o papucku a dlazku atd, vsak skoc ku koznej, ale vies... ako to bude riesit? da ti kortikoidy? to asi nie!

pralinkaaa
4. feb 2011

@tin007 - no už chodí tak cca 3mes, a však to že kortikoidy malej dávať určite nechcem....a dávajú to ozaj aj takým malým? no už som nás objednala som velice zvedavá čo povie! ja neviem nechcem hovoriť ale väčšinou mi aj tak lekári pripadajú ako "mudrlanti"

tin007
4. feb 2011

@pralinkaaa ak chces, skoc s malou ku koznej, ale napr. mna s malym velmi v centre nechcu vidiet, lebo tam chodia ludia s otvorenymi, tazkosa hojacimi ranami a sestricka vysvetlovala, ze to maju take rezistentne bakterie v tych ranach, ze ani dezinfikovat ich poriadne nevedia a tak nechcu, aby maly ochorel. 😢 inak maleho sme zacali bravat na pedikuru (sme mu nevedeli ako strihat take polamane, rozstiepene nechty) a pedikerka mu to vzdy urobi raz-dva, pomasiruje nohy, opatrne zarovna hrany a tak... parada, maly sa tam vzdy strasne tesi 😀

kaja73
5. feb 2011

@pralinkaaa Moj maly ma tiež presne taky nechet na palci nožičky ako popisuješ.Všimla som si to pred tyždnom-žlty kraj,trochu sa nadvihujuci.Potom napiš čo to je a čo s tym robili.Ja to zatial riešit nebudem a uvidime.

pralinkaaa
6. feb 2011

@tin007 - idem ku detskej kožnej...napíšem ako sme dopadli, ideme až bud. týždeň.
@kaja73 u vás má niekto psoriázu? aj sa mu to zväčšuje?

kaja73
6. feb 2011

@pralinkaaa Nie,nik take nema a zatial sa to nezvačšuje.Som zvedava čo ti povedia na kožnom.

pralinkaaa
24. feb 2011

tin007 - tak som dnes až bola u kožnej, a povedala mi to isté viac-menej čo tebe, že deťom do 5r sa nezvykne robiť psoriáza že je to nezvyčajné...a že to môže mať z topánok atd...že to nebude riešiť. dala mi nejaký krém s vitaminom E a mam prisť o 2mes, tak som zvedavá....ja vidím že to stále postupuje už sa to tušim robi aj inde ☹ tak ale pevne dufam, že to nebude psorka teda!!! a že už vôbec nie na nechte prvý prejav, tak ja neviem, či jej nemam na to capať dr. michaels lebo ak by to bolo, tak nie je dobre to zanedbať....asi počkam uvidim.

pralinkaaa
28. feb 2011

@tin007 - zabudla som dať správne 🙂

catrin1
7. mar 2011

ahojte..moj syn 3 roky ma na kolenach a na laktoch take drsne pupaky.boli sme u koznej,dalanam nejaku masticku ktora ale nezabera a uvazovala aj nad psoriazou..strasne sa bojim aby to nebolo ono..s cim sa zvykne zamienat psoriaza??

katula1234
26. mar 2011

ahojte aj ja mam psoriazu a pocula som ze sa to moze dostat na klby /psoriaticka artritida/ mate skusenosti ? ☹

anna212
20. apr 2011

@tin007 Chcem sa spýtať, či sa tvoja kožná nevolá náhodou Žilinková. Ak áno, ako si s ňou spokojná. Mne totiž nebola sympatická.

tin007
20. apr 2011

@anna212 ano, je to Zilinkova. Som spokojna tak priemerne, nastastie mi neskodi, ako dr. pred nou. ☹

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
krajc
17. máj 2011

pralinkaa

S rybičkami garra rufa to nie je také jednoduché. Denne treba stráviť vo vani s nimi minimálne hodinu (ideálne 2 hodiny). Prvý deň OK, spajajú šupiny a kožu, ktorá sa ľahko odlupuje. Nasledujúce dni sú už bolestivejšie, rybičky sa púšťajú hlbšie do zapálenej pokožky, sem tam spôsobia krvácajúce ranky (počas jedného kúpeľa sa to dcére stalo 5 - 6 krát). Uvažujem nahlas: Je dobré denne hodinu mačať kožu vo vode? Neškodí pokožke, keď jej rybičky denne spôsobujú krvácajúce ranky? Veď každé poranenie kože je rizikovým faktorom pre nové výsevy psorky. A ako dokážu rybičky vyliečiť zapálenú kožu? Budú ju obžierať až do mäsa? To, že vypúšťajú pritom liečivé enzýmy sa údajne nikdy nepotvrdilo. Dcéra vyskúšala tento kupeľ s rybičkami, bola v ňom 6 krát a bolo to veľmi bolestivé, koža rozmočená. A výsledok je neistý. My sme to s rybičkami vzdali.

krajc
17. máj 2011

oprava k rybičkám garra rufa: namiesto slova spajajú je správne spapajú