Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

idikap
7. júl 2010

pre badzova: ja som veľmi spokojná so skin cap sprayom a šamponom skin cap. Ten spray je to taký olej a dá sa bez problémov použiť, ale samozrejme potom aj umyť hlavu. Ja ho dávam dcérke večer a to už nie každý, tak raz za tri dni. Veľmi upokojuje pokožku. Tak ho môžeš skúsiť, cena v lekárni je strašná, ja som ho objednala z netu z lekárne doc simons. Tak sa maj a držím palce.

tin007
7. júl 2010

@pralinkaaa akosi som si nevsimla, ze si pisala 😔
moznu diagnozu psoriaticka artritida vyslovila kozna, ked so jej to spomenula a ked videla z vysledkov, ze nemam v krvi ziadne reumatoidne zapaly (ci ako sa to vola). ale definitivne to bolo jasne z podrobnejsich krvnych testov, ktore davala robit reumatologicka a hlavne z rentgenov

musim si zatukat (tuk), ze psorka sa mi fakt vylepsuje, vcera ma videla kamoska asi po 3 mesiacoch a len hovori: "ty to mas super na cele, vsak ti to skoro vobec nie je vidno" a ma pravdu, cele mi to zbledlo a stiahlo sa mi to k vlasom. samozrejme, ze si citim kde mam loziska, ale vidno je iba z blizka 🙂

este chceme ist raz k moru (asi koncom septembra), tak to snad vydrzim aj s nejakou 1 liecbou hrebenom do jari

tin007
7. júl 2010

@badzova koznu dr. mam mudr. zilinkovu, z centra pre liecenie chronickych ochoreni koze na pivonkovej (ak chces, napis mi ip, poslem ti telefonne cislo)
tiez mam psorku v hlave a na cele; na celo a ciastocne do hlavy pouzivam mast, ktoru si davam robit v lekarni (vzdy mi da dr. recept), je v nej detergas, je velmi mastna, nechavam si ju posobit tak 2-3 hodiny a potom umyvam polytarom (sampon). hlava ma svrbi po umyti, ale nie je to take hrozne a na tvar (kde si tiez davam mast a polyrat) pouzivam po umyti cicabio krem od biodermy (velmi ukludnuje)

badzova
7. júl 2010

@idikap dakujem za odpoved...
skusim dufam ze pomoze...

inak ja som mala cele celo biele aj za usami, same supiny, ani som nemohla nosit vypnute vlasy dozadu, bolo to strasne.. vyzeralo to strasne a pomohol mi Belosalic od koznej, som si to natrela kazdy vecer a za 4-5 dni uz som nic nemala, tak si to natieram stale...aj za usami, ...tam je to krasne, len ta hlava....
chcem zistit ci belosalic nie je aj tekutina.. 🙂

skusim najst nejake foto ako som to mala ...
na tej prvej je vidno ako som to mala pri usiach a take som mala cele celo
na druhej je celo, ale to mam natrete, ked nebolo natrete tak ten cerveny pas bol cely supinaty...

pralinkaaa
7. júl 2010

@badzova - maš to presne ako ja, teda čo pišeš vlasy + nechty--- aj dcerku maš narodenu o mesiac skôr presne ako ja 🙂 skús ten Dr. Michaels - mne to pri dodržaní postupu vymizlo za týždeň - dva, úplne! už je tomu 2mes čo som používala, a nič. nechty tiež pomaly sa vylepšujú, hlavne, nie sú také tvrdé, a idú strihať, nebolia....a vidím zmeny, len to ide omnoho omnoho pomalšie...
Je to síce drahšie, ale v podstate napr. Skin- cap stojí ešte viacej....ja nemôžem povedať. mne veľmi pomohlo.
Práve tie šupiny to z hlavy odstránilo neuveriteľne rýchlo, za pár dní...najprv som mala hlavu plnú šupín, až strach, ale to ako to išlo preč...
Tak držím palce 🙂
@itin007 - aj my chceme tak na konci leta až k moru, asi v strede septembra až. a na tú artritídu ti čo dali? Super, že sa lepší. v lete by to malo byť lepšie...

stipa
24. júl 2010

@artuse - chci se zeptat, já používám Scin Cup na prcka, na uklidnění ekzemat. ložisek. Taky mi doktorka řekla, že je to pouze zinková mast bez kortikoidů i na netu o tom nic není. Chci se zeptat na toho Michalse, co to je. Nebo jestli mi poradíte kde jej sehnat a zda je dobrý i na atop. ekzém pro kojence.

stipa
24. júl 2010

A co zkusit na vlasy - Polyter Liquid? Je to dehtový šampon na vlasy. Já jsem s tím malému seboreu zničila!!! Jinak jsem pořád musela vyčesávat olejíčkem a to vůbec nezabíralo 😠 Jak jsem ho umyla šamponem, tak se vlasy daly krasně vyšesat a postupně to mizelo. Používá se myslím 2x týdně. Myslím, že už ho ale pojišťovna neproplácí.

artuse
24. júl 2010

@stipa já používala Scin Cup v roc 2008 a v té době jsem našla i informace na webu v angličtině, že tento výrobek je v mnoha zemích zakázaný, protože obsahuje kortikodiy, které výrobce nedeklaruje a potvrdila mi to i jedna holčina imunoložka, posílala mi o tom mailem i čtení, ale nemůžu to najít,jinak bych ti to poslala...co jsem tak našla na netu, tak ten výrobce tvrdil, že ty testy byly nějak špatně udělané, prostě výrobce tvrdí, že tam kortikoidy nejsou, ale já už Scin Cupu moc nedůvěřuju...taky je fakt, že až zázračně funguje, což je obvyklé právě pro kortikoidy - rychlý nástup účinku...

přípravky Dr. Michaels - jsou na bázi olejových a rostliných silic, výrobce pochází z Austrálie, tyto výrobky testovala na sobě nezávisle více zemí - a korkoidy se tam nikdy neukazály, je to určena hlavně na léčbu lupénky, ale myslím, že i ekzém se tím dá léčit. více je na tomto webu: http://www.lupenka-lecba.cz/

JInak @stipa máš ještě malého chlapečka, tak by bylo dobré vychytat jestli mu něco nevadí z potravin a nezpůsobuje mu ekzém, jestli kojíš, tak bys pak musela potraviny vysadit i u sebe...

tin007
24. júl 2010

@pralinkaaa nie je to psoriaticka artritida, mam drobne kalcifikaty (vyrastky na kosti), ale nebudeme s tym nic robit, lebo liecba je velmi radikalna (pouzivaju sa lieky ako pre onkologicky chorych pacientov v nizsich koncentraciach alebo chrurgicke riesenie - otvorenie, osekanie - brrr a rehabilitacia)

tin007
24. júl 2010

@stipa polytar by som tak malemu dietatu nedavala, moze podrazdit oci ☹

stipa
24. júl 2010

@artuse - ano, stále ještě kojím a od ukonč. 6. měsíce přikrmujeme. Ráno, odpo - kojím, oběd - příkrm, odpo - kojím, večer - kaše, noc - kojení. Během dne čajík nebo kojení. Zjistila jsem, že mu vadí mák, když ho sním, osype se. Jinak jím jen zakys. mléčné výrobky a tvrdé sýry a trochu mlíka si dávám do Caro nápoje. Z počátku jsem mu dávala příkrmy kupované, ale teď už mu vařím sama, protože hned u první kupované mrkve se osypal. A stejně, musela jsem moc dlouho hledat, než v příkrmech nebyl žádný alergen - a to je fakt málo skleniček. Tak jsem se rozhodla vařit sama. Už měl brambor s mraženou mrkví a masem - vše uvařeno a žádná vyrážka nic!!! Jinak ostatní zeleninu snáší dobře.Takže skleničky jen a jen na nějakou cestu!!! Jinak včera jsem mu dávala první kaši nemléčnou s lepkem - tak snad bude lepek snášet dobře. Teď bych řekla, že chce již více čaj než mé mléko, to chce spíš v noci. No a co nevidět budeme jíst příkrmy ovocné. Maso-zelenina jíme skoro 14 dní. Tak asi příští týden mu dám ovoce, nebude to dlouho?

stipa
24. júl 2010

@tin007 - samo, že musíte dávat pozor na oči u každého šamponu i dětského 😉

stipa
24. júl 2010

@artuse - jo taky nesmím žádné sladké, to se mu ekzem také zhorší i když čoko nejím už půl roku. A pak mu nedělají dobře tyhle vedra ☹ což mě také ne 😉

artuse
24. júl 2010

@stipa já dávala ovoce až myslím měsíc po zelenině a masu...a taky sledovat jak reaguje, já jsem vždy dávala pět dní za sebou stejné ovoce, a když nebyla žádná reakce, přidala jsem další a opět dávala těch pět dní...jinak je dobře, že máš vysledované, že vadí sladké, atd.

stipa
24. júl 2010

@artuse - takhle to dělám i teď s maso-zeleninou... dávám mu stejné jídlo 4-5x týdně. Asi už mu to leze krkem 😉 ale jinak to prostě nejde ☹ to je život 😀

stipa
24. júl 2010

@artuse - a k tomu ovocnému příkrmu, to je vlastně pravda, četla jsem že se má dávat až měsíc po maso... No, raději nebudu nic uspěchávat!!! Je fakt, že z každého nového jídla mám obavy, jak bude reagovat ☹ A ovoce, to bude další zkouška 😉 No, ono to bude zkouška asi celý život.

homealzbeta
5. sep 2010

Ahojte 🙂
malej sme kúpili po dlhoročnom úpenlivom prosení a dobrých známkach - psa , dlhoočakávanú Border koliu...je to toľko radosti vôkol.... aj keď teraz navštevujeme z času na čas rybičky a celkovo je čistá super, 😎 je happy a samozrejme i my s ňou, no ja som si objavila ju na nechtoch teraz po lete... 😖 😒

shaden
16. sep 2010
dancicka
6. okt 2010

Ahoj holky, jen pro pořádek - manžel má lupénku od miminka 😢 my teď spolu plánujeme taky mimčo... jsem trošku zoufalá z toho, že lupénka je prý z 50% dědičná (má ji i manželův otec - projevila se mu po třicítce). Mám hrůzu z toho, že naše mimčo ji bude mít taky... jak jste na tom Vy? 😅

renab
6. okt 2010

Ahoj kočky, chcela by som sa opýtať. Mojej dcére sa vyhodili 2 ložiská šupín: za uchom a vo vlasoch vo veľkosti asi 2 eurovej mince. Keď si tie šupiny odlupuje, mokvá jej pod nimi koža, je to také hnusne červené. Ucho už si dorasovala tak, že jej lalôčik spredu vyzerá tak, ako keby mala spálenú kožu. K doktorovi ísť nechce. Môže to byť psorka?

georgine
7. okt 2010

@dancicka ahojky, taky mám výčitky. Sama mám psorku, a tak se velmi obáám aby to neměli děti, ale jsem stím trochu smířená, no co budu je učit tomu že pokud by se jim to mělo rozjet, tak hlavní je pravidelnost ošetřování míst postižení, no zvyknou si.. Ono totiž je velká pravděpodobnost že budou touto nemocí trpět spíše jejich děti, dědí se to většinou ob generaci.
Je to těžké ale jak řekla mojekožní, jsou nezodpovědné případy lidí , kteří mají dítě, a mají mnohem horší problémy , např. psychické, mentální, i fyzické. 🙂 Už jsem se stím smířila, protože životbez dětí si sama neumím představit. ☹

@renab Může to být, ale chce to posouzení lékaře. Tím že si to škrábe tak si pouze dráždí to místo a psorka nemá ráda dráždění, takže udeří ve větší síle. Všechno se dá řešit ,ale hlavně zavčas..

dancicka
7. okt 2010

@georgine Já to vím, že se s tím dá žít, jen mi to stále nejde přenést přes srdce, že to chci udělat i když vím, co to obnáší a ta velká pravděpodobnost, že se to fakt stane 😅
Ale Tvoje kožní má pravdu... jsou prostě horší případy... holt si musím zvyknout. Navíc na miminku pracujeme, tak snad to brzy dopadne 😉
Díky za podporu. 😵

winona24
3. nov 2010

ahojte...akurát som objavila túto tému...

môj priateľ má tiež psoriázu...máme dvojročnú dcérku....v podstate od malička máme problém s pokožkou....bola nám diagnostikovaná seborea....tiež sa veľmi obávam,aby sa vo vyššom veku neobjavila psoriáza....i keď priateľ má veľmi jemné prejavy....v podstate vo vlasoch,nechtoch a v okolí lakťov....veľmi veľmi by ma mrzelo,keby na to trpela aj naša dcérka...ale s tým asi nič nespravím....momentálne sme sa dali na používanie kozmetiky s Aloe Vera....máme veľmi dobré úspechy....

idikap
11. nov 2010

no po dlhej dobe som tu opäť.....boli sme u kožnej a povedala mi, že skin cap nie je s kortikoidmi.....vraj niekedy pred 5 rokmi bol, ale ho stiahli z trhu a teraz už vraj nie je.....dozerá na to nejaká firma....aj mi povedala názov, ale ten neviem....ale vraj môžem byť kľudná.....a pomáha, nedávam ho každý deň.....len cez víkend, ale je fakt dobrý.....

dadulienka2404
15. nov 2010

ahojte baby skúšali ste výrobky okg?moja sestra trpi psoriazov tak som je objednala po dvoch mesiacoch natierania a uzivanie jej psoriaza zacina ustupovat..ak by ste mali zaujem mozem vam poradit

artuse
18. nov 2010

ahoj,

trochu obnovuji téma - nemáte někdo zkušenost s UVB hřeben (psoriatický hřeben) na léčbu psoriázy ve vlasech? bylo mi to teď nabídnuto, tak bych ráda znala vaše zkušenosti 🙂

tin007
18. nov 2010

@artuse chodim na hreben pravidelne (aj zajtra idem). mne pomaha, kedze mam loziska v hlave a na cele. chodim tak, ze idem vzdy, ked uz nie je dostatok slnecneho svetla, cize napr. od takeho aprila do oktobra vobec nechodim, lebo to som s malym vonku aj 2-3 hodiny, potom si dam kuru november/december a februar/marec. mam vzdy "sedenie" po 2 minutach, cize zacinam 1 den 2.minutovym cesanim, ob den je to 4.minutove, dalsi ob den je to 6.minutove atd. az kym necitim, ze koza zacina mat dost (co je u mna tak 12 minut) a potom idem vzdy o 2 minuty dole (takze 10, 8, 6... ). to ziarenie sa kumuluje, preto treba vzdy aspon mesiac pauzu pred dalsim cyklom.

artuse
18. nov 2010

@tin007 moc děkuji za odpověď 🙂 jsem ráda, že máš dobrou zkušenost, že hřeben pomáhá...já teda asi budu chodit 2x týdně, lékařka říkala, že nejdříve se chodí na 5 a později na 10 minut, tak se dívám, že ty uvádíš trochu odlišné intervaly, ale asi se to dá tak i tak...a budu chodit asi ty 2 měsíce...a nevíš náhodou, jestli užití hřebene by mohlo vadit v těhotenství, kdybych třeba náááhodou otěhotněla 😅 vím, že vadí celková světloléčba v kabině, ale ten hřeben prý nevadí.....

hanka333
20. nov 2010

ahojte manzel si kupuje mydlo a alkoholovy gel od www.mh-hygiena.sk
ma to po celom tele a toto mu to pekne vycisti a pomaha