Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

pralinkaaa
11. jan 2012

@martina149 ☹ tak želám vylepšenie...a to solárko ti zaberá aj na nechty? máš ich na rukách či aj nohách? mne na tie nechty nezaberá nič....ono si to samé robí čo chce. a ešte sa mi nestalo, žeby sa mi postihnutý necht vyliečil...ak to raz na neho dostanem, už sa toho nezbavím iba sa to občas vylepší..ale je to tam furt. tiež sa za ne hanbim, najma na rukách lebo to vidno stále.... ☹ napr. ked pôjdem na pohovor do práce je to dosť bbé

martina149
15. jan 2012

@pralinkaaa nie solárko na nechty nezaberá vôbec a mám to na všetkých nechtoch na rukách na nohách to nie je až také hrozné,ale tá bolesť keď niekde buchnem s nechtom ani nehovorím.Nikdy som si nemyslela,že nechty môžu tak bolieť.

pralinkaaa
16. jan 2012

@martina149 tú bolesť veľmi dobre poznám to je najhoršie - najradšej mám ked mi manžel stále vraví že mám dávať väčší pozor že som neopatrná - ťažko uveriť ale mne stačí že sa ten necht trošku viac oprie o vec a je bolesť....samozrejme že sa snažím si dávať pozor ale niekedy to nejde, a niekedy mám ozaj od tej bolesti slzy v očiach..

lubcek
17. jan 2012

ahojte, zostalo mi 6 poukazov na 30 minutovy kupel s rybickami garra ruffa - v BA, ak by ste mali niekto zaujem ozvite sa (30 minut- 10 €)

82erika
5. feb 2012

Ahojte nemáte niekto skúsenosti z leičbou menších detí môj malý má 15 mesiacov a má potvrdednú psoryázu v rodine ju ale nikto nemá?

tinusi
16. feb 2012

Ahojte, ja mám teraz tiež zlé obdobie a nemohla som dokopy nič brať, lebo som kojila, ale už je malá odstavená, tak snáď niečo zaberie. Mne veľmi pomohla Tomesa - je to v Bratislave a Košiciach, väčšinu prepláca poisťovna. Chodíte cca 4x do týždna na polhodku na také kúpanie a opaľovanie sa zároven, je to super, všetko mi zmizlo. Ale ono by to bolo dobré absolvovať každý rok a ked má niekto Ba a Ke od ruky, tak je to nepraktické, cestovať každý den tak daleko. Ked som na tom bola, tak so pracovala v Ba.

anett9
29. feb 2012

ahojte...chcem sa opýtať,pred 10 mesiacmi sa mi toto objavilo na kolene,najprv len ako 2€ minca,teraz je to takéto veľké.Je len toto jedno,ked je to suché svrbí a olupuje sa z toho suchá koža,ked sa škriabem je to červené.Mama dostala psorku v 60,pred 7 rokmi.Môže toto moje byť tiež psoriáza? Nevyzerá celkom tak ako mamina a ona má po celom tele aj nechty má postihnuté.Pritom nikto z rodiny okrem maminy s psoriázou nebojoval.Ešte som nebola na kožnom,musím ísť čo najskôr.Paradox je,že už roky si 2x do mesiaca dávam kúpel v soli z mrtveho mora,hlavne v zime.A každý rok som začiatkom leta chodievala do solárka pravidelne.Nemávam problémy z kožou a predsa sa mi toto stalo :(

jasmina56
8. mar 2012

Ahojte, chcem sa spýtať či nemá niekto skúsenosť s liečbou psorky homeopatikami?... ďakujem

pralinkaaa
22. mar 2012

@anett9 ahoj chod ku kožnej čím skôr ak si ešte nebola ona ti povie..ale ak to má tvoja mama podľa mňa to vyzerá ako psorka ☹ hlavne si to neškrab...

mravvcek
15. okt 2012

baby co vam pomohlo na psoriazu?Segra ma a nevie si dat rady.

martina149
18. okt 2012

Ahoj, no je nás tu asi viac čo si nevieme dať rady.Mne veľmi pomáhalo solárium a potieranie salicylom a liquorom.Ale teraz už akosi nefunguje nič a tiež som z toho chorá.

jasmina56
22. jan 2013

skúste Dr. Muller - nechtíkovú mastičku 🙂 dole klobúk, mne to poradila jedna známa, stojí to okolo 2-3 eur, a naozaj to pomáha...aspoň mne a ak som sa dobre dočítala, mastičky s propolisom sú tiež dobré, a to tá nechtíková mastička aj obsahuje...odporúčam !!!

katarina000
23. jan 2013

Baby, dávam do pozornosti: http://www.lupenka-lecba.cz/sk/internet-referen...
mne velmi pomáha krém: http://www.docsimon.sk/search.php?find=dr.michaels - ked sa poctivo natieram cca. 2 tyzdne kazdý deň, tak psorka mi zmizne aj na pol roka..
Zajtra začínam chodit na jednu terapiu do BA ,tak potom dam vedieť či zaberá...

jasmina56
5. feb 2013

a aké máte skúsenosti s krémom SKIN CAP? ďakujem

helena56800
1. mar 2013

@jasmina56 prosím Ťa a kde si kúpila tu mastičku ?

briketa
1. mar 2013

@anett9 ano, to je typicka psoriasa.

anett9
1. mar 2013

@briketa mám to ale stále len tam na kolene,nikde inde...zvláštne,že to nepostupuje inde

briketa
1. mar 2013

@anett9 to je jedno, moze to byt stale na tom istom mieste, od velkosti maleho fliacku az po velke mapy, moze to prist zakazdym inde. zvycajne to viac vyrazi v zimnom obdobi a ako sa zacnes opalovat, moze sa to zas zlepsit az uplne zmiznut.

na exzemy (teda aj psoriazy) je najlepsie poriesit pricinu zvnutra, lebo masticky su vacsinou len na zmiernenie vonkajsieho efektu.
detox funguje velmi dobre. zbavit telo toxinov zvnutra.

briketa
2. mar 2013

@anett9 psoriaza sa odraza od zatazenia pecene toxinmi nielen stravou, nedostatkom cvicenia (lietanie okolo deti a rodiny sa nerata, lebo to nie je oddych pre tvoje telo a psychiku) ale aj zivotnym stresom. Je nedostatkom klucovych vitaminov A, D, E a K. Preto sa v letnych mesiacoch tak moze zlepsit, lebo mas viac slnka a tak isto aj celkovo lepsiu naladu, lepsie sa vysporiadavas so stresom a jes rozmanitejsiu a lahsiu stravu, menej zatazujes pecen.

Tiez sa zvyknem niekedy, raz za par rokov vyhodit bud na holennej kosti, alebo na bedre. Ides k lekarovi a zistis, ze ti vobec nepomoze, pretoze jedine co Ti daju su prostriedky na znizenie svrbenia. Vobec neriesia pricinu, ktora prichadza jasne zvnutra. Tak som naklusala do mestskej knoznice, brazdila net a toto co som nasla uplne dava zmysel.
Detox sa robi zo zelenj zeleniny, pijes ich odstavene a inak len vodu. Uz som to parkrat robila , je to psycho ked musis varit vsetkym a ty nesmies nic, ale pomaha to.

anett9
2. mar 2013

@briketa aha...no to by som zvládla,lebo ja zas málokedy jem to čo navarím,roky jem väčšinou surovú stravu,ako varenú,nemám rada mäso,takže len výnimočne kuracie prsia občas. V zime ,bez zeleniny /lebo tá v obchodoch je hnus/ som doslova chorá 😒 strašne mi zelenina chýba.V lete sa rada opaľujem,musím sa vyhrievať na slnku,som od toho závislá 🙂 ale nebadala som zlepšenie ani v lete. Stále je to rovnaké na tom kolene. Priznám sa,nesšla som na kožné,práve preto,že ak je to psorka,moc mi tam nepomôžu.Mama sa mastí a umýva všetkým možným aj nemožným a nelepší sa jej to. Nechápem prečo sa to vyhodilo aj mne,a už v 40-tke.,ja som uplne iný typ ako mama. Ona je mäsová až hrom,neznáša slnko . Spomínali tu nechtíkovú masť,tak som si ju od mamy zobrala...nepomohlo,skôr sa to zhoršilo 😒

jasmina56
24. mar 2013

@helena56800 normálne v lekárni, inak to je na objednávku a stojí to cca 2,5O,-

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasmina56
25. mar 2013

@ajkapajka1 a kde sa ona nachádza?

ajkapajka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasmina56
26. mar 2013

@ajkapajka1 tak poprosím číslo, do BA to nemám daleko, jaj bolo y super ak by mi pomohla 🙂

6zizalka6
25. apr 2013

@anjelik85
mam skusenosti s Triamcinolom, ale v zivote by som to nikomu neodporucila!!! staci si precitat vedlajsie ucinky (nemusi sa to ale stat kazdemu). mne to sposobilo zastavenie rastu v puberte, ako 13-rocna som nevyrastla ani 1 cm. po vysadeni som nastastie zacala znovu rast, ale aj tak som ostala mensia ako moji rodicia a sestra :( hormonalne maste a sírové a čpavkové sampony som vysadila a riskla to s PROPOLISOM. riedeny s liehom 40/60. natriet tenku vrstvu raz do tyzdna na postihnutu pokozku a po rokoch trapenia mi stacilo par mesiacov a teraz to nemam uz 9 rokov :D priroda je priroda, niet co dodat. skusili to aj znamy a maju dobre vysledky :D

radusko01
25. apr 2013

@anjelik85 ahoj.Manželka to dostala v 33rokoch,nikto ,nikto z jéj rodiny to nemal.Sme presvedčený ,že je to zo stresu,ten to spustil!!!!Doktorka tu v Nemecku jéj predpísala mast ECURAL(...možno to dostat aj u nás!)Jéj sa to po néj vytratilo(...ale vrátit sa to môže vždy)...tá mast obsahuje ..a teraz neviem či KORTIZON alebo KORTIKOIDY a ten stenšuje pokožku tak by sa to nemalo používat stále.ta mast jej fakt zabrala

misuge
13. júl 2013

Ahoj, zde je diskuzní forum na F ohledně CDS, což je šetrnější náhrada MMS
https://www.facebook.com/groups/382886911808866/

bzzuzka
20. júl 2013

@radusko01 Stres je velky spustac psoriazy, ale sam o sebe ju nevytvori, manzelka ju ma v DNA, tym padom niekto z rodiny tiez, no nemuselo sa to prejavit aj cely zivot tak o tom neviete
A v nasej rodine to zdedil kazdy 🙂 ale ze komplet

yarina
26. júl 2013

Chcela by som založiť na MK skupinku ,,Život so psoriázou,, Hľadám dve kočky, ktoré by boli ochotné sa stať v tejto skupinke spolumoderátorkami.