Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

musilka
29. mar 2008

anjelik - můj bratr má psoriázu - lupénku. Je to nepříjemné ale už bohudík existujou různé zklidňující masti ale asi bude stále ještě dlouho trvat než naleznou způsop totálního vyléčení 😔

eva4444
29. mar 2008

moja starka aj ocko to mali, ja s brachom sme zatial cisti - ono to moze vypuknut aj neskor 😖

majina.b
29. mar 2008

psoriaza u dieťaťa sa objaví väčšinou až po 6 roku života. je dedičná do 6 kolena, a vraj sa prejavuje obgeneráciu.
prepukne na oslabených miestach na pokožke človeka.

http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?t=3784

anjelik85
autor
29. mar 2008

ahojky, ja mám psoriázu od 6tich rokov, tak viem čo to je. len chcem pokecať s mamičkami, čo ju trebárs majú a majú detičky, ktoré to už zdedili alebo ešte zatiaľ nie. ale aj tak ďakujem za príspevky.
moja sesternica to zdedila po svojom otcovi, ale u nej to prepuklo až v 20ke.
z našej rodiny som ja prvá, čo to má. /sesternicin otec nie je moja pokrvná rodina. iba jej mama-je sestra mojej mamky/ 😉

lindda
29. mar 2008

aj moj manzel ma psorku ale celkom v pohode stave asi tak na 5% tela ,iba dufam, aby to ninko nemal

anjelik85
autor
29. mar 2008

lindda, ževraj to v 90tich % dedia dievčatá. jasné, že aj chlapci môžu, ale väčšinou to na dievčatá ide. tak ja sa bojím zase, aby to naša malá nemala. už s tým žijem 17 rokov a riadne mi to lezie na nervy. už mi konečne dr zmenila aj maste, lebo tie staré už nezaberali, ale akosi ani tieto nepomáhajú. a neviem, kde hľadať nejaké prírodné produkty, lieky, maste, aby som sa v lete mohla vyzliecť do tielka. (do plaviek nie, lebo to zase kvôli postave nechcem 😅 😀 )

elise
29. mar 2008

viem že v smrdákoch sa liečia aj dedičky na psoriázu a že stačí tam ísť raz ročne 😉 u nás to našťastie v rodine nikto nemá ale kolegynin manel to má a chodí do tých smrdách pochvaluje si že mu liečivá voda pomáha lebo krémiky vraj pomôžu iba na chvíľku.

anjelik85
autor
29. mar 2008

ahojky, aj ja som ako dieťa bola dva rázy v smrdákoch. pomohlo. ale len na chvíľu. do polroka to bolo po starom. krstný môj ten bol teraz dva rázy v trenčianskych. aj tam sa to lieči. ale to je tiež len chvíľkové. táto choroba sa vyliečiť zatiaľ nedá. bohužiaľ.

riana246
29. mar 2008

ahojte...aj ja ju mám....asi od 10rokov.....mám dve deti ale tie to zatial nemaju....a aj pevne verím, že nebudú mať....tiež som už mala rôzne maste ale všetky zaberali len dočasne...ak môžete tak napíšte ake maste ste používali....ja som mala belosalic..ten bol dosť dobrý a teraz mám betacorton U.....zabral...ale už nepomaha....zase sa to zhoršilo...

dadulka19
29. mar 2008

ahojte 😉 ..psoriatikov som zažila a prvý krát o tej chorobe počula v Smrdákoch,kde som bola s dcérkou na liečení(AE).Viditeľne im tie kúpele pomáhajú.Zoznámila som sa tam s maminou,čo u nej psorka prepukla po druhom pôrode.Už má 3 deti a zatiaľ to nemajú(a dúfam,že ani mať nebudú) 🙂

misa1
29. mar 2008

ahojte mne zacinaju nejake vyrazky a bojim sa ze to bude psorka.mam aj taky flacik uz na chrbte.teraz ideme zistovat z tela co mam ,a ci nema niekde lozisko.bola som krv moc,krcne zubne,a rozbor stolice na parazity a kvasinky.kazdy rok sa mi to objavuje,a dufam ze uz to skonci ked sa na nieco pride.vam nieco robili?a zistili?

brundik
29. mar 2008

Holky, nevim, jak moc je to v povedomi, na lupenku je vyborny pupalkovy olej. Muzete vyzkouset. Ja teda lupenku nemam, ale v praci jsem mela moznost se seznamit s ucinky pupalkoveho oleje, proto to vim.

janulka7
30. mar 2008

ahojte. tak ja mam psoriazu v rodine. moj ocino to ma po celom tele. ☹ brachovi sa objavila na laktoch tak prisiel ku mne do Spanielska odporucila mu to kozna a vdaka Bohu mu to zmyzlo a uz sa neobjavilo. Slane more a slnko robia zazraky. Mojmu ocinovi velmi pomohlo ked pil aloe vera a mamina mu robievala doma mast ktorou sa natieral pretoze to bolo fakt hrozne ako to mal.vyzeralo to ako jeho druha koza. Neviem presne co obsahovala ta mast ak bys te niektora chceli tak by som vam to zistila. a poslala presne ako sa robi. ked mu to z koze zmyzlo pil nejake zelinkove caje a fakt to pomahalo. ale musel davat pozor na stravu. Nesmel pikantne, cokoladu, farebny alkohol a hlavne veci ako pecienka a celkovo vnutornosti. Ja som jedina z rodiny co to nemam a dufam ze to tak bude aj nadalej. Takze ak by ste niektora chceli tu mast al aj tie caje tak mi poslite IP a ja vam poslem z coho bola ta mast a caje, lebo ocinovi pmahali kremy co mu davali lekari len urcity cas a potom sa to zase zhorsilo.tak to mamina vymyslela tak ze si kupila nejaku super knihu o bilinkach a zabralo. 🙂

lalitagopi
30. mar 2008

psoriáza, hoci je dedičná, ale je to choroba vnútorného charakteru. ja ju mám tiež, ale zatial je velmi málo prejavená, moja mamina ju má od detstva. tie krémy sú hormonálneho charakteru, a niektoré sú fakt poriadne pecky, hoci môžu navonok pomôcť, spôsobia chorobu niekde inde. tiež je riziko, že sa choroba zatlačí dovnútra, teda nebude postihnutá pokožka, ale môže to prejsť na kosti a to je ovela nebezpečnejšie. 😖

georgine
30. mar 2008

ahoj tak se pridávám k vám hostitelkům tohoto nepriojemneho onemocneni, meli to moji prarodice takze to je asi od nic, me se projevuje na hlave ve vlasecha obcas na tele ale mám to nastestí malá, ovssem jakmile zaziju nejaký stres, nebo name jde nemoc okamzite mi to naskocí a jeto videt,.. spisem mi vadi ze to svedia je to neprijemne, bráchovi se to min leto taky prejevilo, ale do 2-3mesicu to zmizelo, ale tedka mu to zase naskakuje. Jedine co mi pomáhá je tehotenství asi mám jinou dávku hormonu takze mi lupča uplne zmizí, akorát uz zase cítím ze nastupuje 😝

danu
30. mar 2008

ahoj tiez mam psoriazu u nas v rodine nepozname nikoho kto by ju mal, a to sme patrali dost hlboko v pokoleni. Moje dieta to nemusi zdedit resp. je velmi mala sanca cca 20% ze by mohla zdedit, kedze to ma len jeden z rodicov. Ja pouzivam na nu zarabane maste, ale najlespie sa mi osvedcil, kuterid, ale na co nedam dopustit je Gelargin gel, do vlasov, a vo vlasoch nic nemam. Ja nemam silnu formu najviac ju mam na rukach inde ani moc nie.
Ale budem tiez rada ak tu da niekto tipy na masticky.
Pred cca 3 rokmi som bola na ozarovani je to v BA je to mocenie sa v slanej vode + horske slnko bola som na 10 procedurach bola som krasne opalena a zmizlo mi to uplne ale samozrejem ako vieme psoriaza nezmizne uplne cize aj mne sa vratila. Planujem to znova absolvovat tak cca o 1 rok ked bude mala starsia. Poistovna preplaca len treba doplatit 2000,- Sk ale mne to zato stalo. bola som akm chcete tak kuk
www.tomesa.sk

anjelik85
autor
30. mar 2008

ahojky, mne dávala kožná 13 rokov belosalic, tak si na to koža už zvykla. teraz mi zmenila. mám triamcinolon s a gelaspon, robený šampón, olej do kúpeľa a tak. ale naj bolo, keď sme boli pri mori. ale prišla zima a bolo to späť. môj krstný /nie je pokrvná rodina/ má psorku. a vôbec si to roky neliečil, lebo mal zlú skúsenosť s dr. a už má z toho aj reumu. celý je skrútený. joj, nepríjemné to je. a v zime mu tá koža úplne praská do krvi. je to hrôza. ja to mám vo vlasoch, už mi to ide aj do obočia, uší. no a tiež to mám na rukách trochu, na nohách trochu a trochu na chrbte a bruchu. a tiež medzi prsiami. tam najviac.
brundik, čo je po slovensky pupalka? púpava? 😲 ozaj neviem. ale asi sa krstného opýtam, on je pôvodom čech, tak by mohol vedieť. 😉

georgine
30. mar 2008

me se to taky dává mezi prsa.. ale zatim vyhrávám pouze s belodermem, to jsem zveda jestli mi to nejak neskodi kdyz kojim, ale znáte to svedi to jak das tak se stim musi necco delat.. ve vlasek mám tinkturu beatcorton S ten belosalic mi moc nepomohl.. obcas mám i loziska na zádech alue jso malinká max 1cm plochy a to ten nejvetsi.. nejhorsi na tomto onemocneni je ze stim clovek musi bojovat celý zivot a já jsem sakra jeste maldá 😠 .. doufám ze to nebudou mit moji kluci.. mám z toho strach jak blázen ☹

danulka2
30. mar 2008

ahojte, mamina ma psoriazu a okrem masti si postihnute miesta osvecuje biolampou. Dnes sa dozvedela o tabletkach z kozieho mlieka- UNIMILK , tak ich chce vyskusat. Nemate s nimi niekto skusenosti?

venonna
30. mar 2008

Cafte maminy! Mne sa psorka veeeelmi zhorsila asi 3 mesiace po porode, co je vraj caste. Ale ako uz niekto spomenul, psorka je len vonkajsi prejav nejakeho vnutorneho problemu v tele. Prv mi psorka reagovala najma na stres, ale v poslednom case skor na nejaky, hoci aj mierny, zapal v tele. Napr. som nachylna na zachladnutie vajecnikov alebo ladvin (vyhrnute tricko pri kojeni, vybiehanie von k placucemu dietatu...). Na to si treba dat velky pozor a pripadne sa trosku otuzovat, posilnovat imunitu. No a lekarka mi dala do pozornosti pripravky SKIN-CAP, je ich viacero a su "svinsky drahe". Ja som vyskusala zatial len sprej, ale pomahal fantasticky. Nie je to hormonalne, to ocenujem. Na letaku sa neuvadza, ci to mozu pouzivat aj dojciece matky, tak som pisala mailom otazku distributorovi v SR. Dam vediet, ak dostanem odpoved. Zatial sa majte. Viera

anjelik85
autor
31. mar 2008

ahojky, no super, tak asi poskúšame nové rady. mne psorka veľmi na stres reaguje. a keďže bývame so svokrovcami, tak nehorázne sa mi to za ten čas, čo sme tu zhoršilo. asi sa to nezlepší, kým sa neodsťahujeme. dúfam, že nám všetko vyjde tak, ako chceme. 😉
danulka2, nepoznám tie tablety. nepozerala si niečo na nete?
venonna. ono väčšinou to, čo má človeku pomôcť, tak na to hodia cenu ako pre multimilionára. ale za tých 17 rokov, čo mám psorku, sme už toľko prachov vrazili do liekov a všetkého možného, že by som si aj 5 takých svinsky drahých liekov mohla kúpiť. 😀 😀 😀

tinusi
1. apr 2008

Ahojte, ja som tiez psoriaticka. Doposial som brala belosalic, beloderm, gelargin, daivonex - ale kedze som tehotna, tak mozem len take tie zarabane masticky a telove mlieka - cize nic moc. Ja mam loziska najma na predlaktiach a predkoleniach - cize tie casti, ktore v lete najcastejsie odhalujeme. Dlhodobo mam problem zbavit sa toho na tychto partiach.
Vyskusala som uz tiez kadeco... zabrala mi napr.Tomesa - ale len na par mesiacov - myslim, ze keby som to absolvovala o nieco dlhsie, vydrzalo by to dlhsie. Skoda, ze Tomesu maju len v BA a KE 😒 ...
A tiez som pocula o tom, ze Smrdaky su super. Ja som tam bola len na vikendovom pobyte, ale stretla som tam ludi, ktori tvrdili, ze po absolvovani liecenia (min.6tyzdnov) sa im psorka neukazala aj 5 rokov. Jeden pan mi vravel, ze mam byt rada, ze mam loziska na kozi, lebo on vraj uz na kozi nic nema, ale preslo mu to do klbov a to je vraj na nevydrzanie.
Inak, vedeli ste, ze cernosi touto chorobou vobec netrpia? Dokonca v juznych statoch je ojedinela... to pre to slnko a more... asi by sme mali zbalit kufre a sup na juh!!! 😀

kulicka
1. apr 2008

Holky, co jsou to Smrdaky? To jsou nejaky lazne? Kdepak? Diky za odpoved 🙂

mtsl
1. apr 2008
danulka2
1. apr 2008

anjelik85 pozerala som ich a vyzeraju byt dobre. Posobia na viac ochoreni.Idem ich objednat muzovi na cholesterol

olianko
1. apr 2008

ahojte
moj muz ma psoriazu.Ma ju hlavne na hlave-vo vlasoch a potom na laktoch.Ja len dufam, ze to nedostane nasa dcerka.
Inak ozaj ked sme boli pri mori tak sa mu to zlepsilo, takmer skoro vymizlo

tinusi
1. apr 2008

Danu, ked sme my patrali po tom, kto to mal v nasej rodine, lekar mi polozil otazku:"Videli ste svojich starych rodicov vyzlecenych?" A o tom to je. Kedysi chodili ludia zahaleny - dlhe rukavy, kosele ku krku, na nohach pancuchy... kratke nohavice sa nenosili. Mozno to prarodicia mali, ale nik to tom nevedel... nezomieralo sa na to ako napr. na chripku alebo tuberkulozu...

danu
2. apr 2008

tinusi tak to mas teda pravdu 😕 moze byt

nola
11. jún 2008

Ahojte, ja osobne psoriazu nemam, no som pocula par ludi, ktorym pomohla Aloe vera. 🙂 Aj Janulka7 spomina vyssie, ze jej ocinovi to pomahalo. Ja pouzivam Aloe vera vyrobky na vsetko mozne a tak si myslim, ze na tom nieco pravdy bude.