Máte skúsenosti s dedičnosťou psoriázy?

anjelik85
29. mar 2008

ahojte mamičky i nemamičky. rada pokeciam o tejto chorobe a jej dedičnosti. ževraj to z 90tich % dedia dievčatká. my tiež máme dcérku, tak sa chcem podeliť o skúsenosti všetkých. 😉

graziela
30. nov 2013

Ahojte, ja mozem osobne odporucit nimbovu kozmetiku. Na sk este nie je velmi znama, je to cisto prirodna kozmetika. Nimba-zeleny strom, ktr. ma povod v Indii. Je idealna pre problematicku plet - akne, ekzemy, psoriazu, lupiny, opary, sucha koza...
Zacala som ju pouzivat pre vlastnu potrebu, trapia ma casto ekzemy, synator ma atopicky ekzem a dcerke nedavno diagnostikovali psoriazu :(
Dnes sme uz aj predajcovia tejto prirodnej kozmetiky. Ak by ste mali niektora zaujem, napiste do IP, pripadne mail: nutrimasjv@gmail.com.
PS:Urcite netreba podcenovat vyznam stravy, ta dokaze zazraky ... No kedze pouzivaniu kozmetiky sa nevyhneme v beznom zivote, musime si teda aspon vyberat take pripravky, ktore nebudu obsahovat same chemikalie a nebudu drazdit... toto je jedna z moznosti...

heliik
22. dec 2013

Ahojky. Já lupenku mám už asi 12 let. Moje mamka, jí taky měla, ale přímo jsem jí nezdědila, teda asi, protože jsem jí dostala až v 11 ti letech.. Mám 4 letou dcerku, a u ní se neprojevila.. Takže jí asi nepodědila.. Já osobně jí mám hlavně ve vlasech, a obvykle na zimu se mo objeví, na obličeji, na nohách a na břiše.. Pomáhají mi výrobky od Lecidermu a s Canabisem.. Do vlasů používám šampon Linola..

anett9
17. jan 2014

mojej mame sa objavila po 60-tke, veľmi rozsiahla...momentálne je to už 8 rokov, postihla jej už aj nechty na nohách 😒 nenašli sme nikoho z rodiny,teda vrámci dostupných info, kto by ju v minulosti mal.Aj ked viem,že to je vyslovene dedičné ochorenie. A ako naschval sa prejavila aj mne,presne v 40-tke. Nechcela som tomu veriť,že je to ono...niekde v hlave som ju odmietla a "vyháňala" myšlienkami. Bol to len jede fľak veľkosti mince na pravom kolene, Postupne sa zväčšil na cca 5x4 cm, v lete to bolo celkom v norme,bol biely,opaľovanie mu prospievalo, v zime to bola katastrofa, svrbelo to ,olupovalo sa mi to až do krvi. Mame celkom dobre zaberá Daivobet gel, tak som ho použila aj ja. Super.. v priebehu 2 týždňov sa to upravilo, prestalo šúpať,krvácať. Teraz si to natieram už len preventívne 2x týždenne, ešte vidieť takú stopu-mapu ,ale v porovnaní s tým ,ako to vyzeralo,je to nádhera 🙂 .Dúfam,že žiadne dalšie "ozdoby" už nebudú. Naštartoval mi to stres, mali sme veľmi hektický rok 2011 a toto bol "následok" 😒

sophin
17. jan 2014

U môjho otca to prepuklo asi keď mal 58 rokov.Mne sa to prejavilo po pôrode,vyčerpanosť,únava a hlavne nervozita.Otec to má v oboči a fuzoch,brade,ja som to mala na laktoch,kolenách a potom aj na celých nohách.Liečila som sa aj na koznom.Pomohlo mi keď som sa neskrývala a chodila na slnko.Celkom mi to zmizlo teraz počas druhého tehotenstva,len sa bojím,že sa to znova objaví pri vyčerpanosti a únave.

terkalr
21. jan 2014

Psoriaza sa mi "ukazala" ,ked som po mature nastupila 1x do prace.Najskor na cele malinkym fliacikom a na chrbte...potom prisla rodina,deticky,psoriaza sa zhorsovala.Jeden rok sme boli pri mori na Makarskej a tam sa mi uplne vsetko vytratilo z tvare,ostali mi flaky,vzhladom na opalenu tvar,boli bledsie,vsetci si mysleli,ze sa mi oluipala spalena tvar.Postupne sa farba vyrovnala.Boli sme viackrat pri mori,ale len tam mito pomohlo.Teraz mam fliacik pri oboci,najviac na usiach,co je priserne,svrbi,olupuje.Ak idem von,pretriem mastou,kremom,lebo je to dost vidiet,ak to mam suche...a najhorsie je to bikinovom trojuholniku,tu sa toho neviem zbavit,cele roky pretieram ,zaberal mi Advantan, ale akosik uz ani nie...skusala som spustu masticiek a stale nic.Svrbi a olupuje,v noci sa doskriabem az do krvi...
Moja babka mala tiez psoriazu na nechtoch ruk,az take hrbolceky,natierala si to doma robenou nechtikovou mastou.
Dufam,ze moje deti obide oblukom...

zmeskalova14
25. jan 2014

Dobrý den, jmenuji se Veronika Zmeškalová a ráda bych Vás požádala o vyplnění dotazníku týkajícího se mé absolventské práce na téma onemocnění lupénkou.

Dotazník naleznete zde: http://onemocneni-lupenkou.vyplnto.cz/

Mnohokrát Vám děkuji za pomoc

malickakika
29. aug 2015

@anett9 ahoj Anett už si zistila co to je ja to mam tiež presne to isté 3 mes a chodím len po kožných a nič :( porazí ma strašne to svrbiiii

anett9
29. aug 2015

@malickakika bola to psorka,ako mi zabral ten Daivobet odvtedy už nič nemám, akurát mi ostala taká svetlejšia stopa na kolene...snažím sa vyhýbať stresu ,dúfam,že už sa nič nikdy neobjaví 😉

plzuzana
29. aug 2015

Ja pouz8vam skin cap spray. Je to zazracne. Len nestriekajte rovno na dieta ale na svoju ruku a potom mu namazte na postihnute miesto. Pozrite si na nete na co vsetko sa to pouzit. Kupujte cez net, napr v giga lekarna.cz, je to skoro o 10 € menej ako v lekarni. Aj ked je dost drahy, stoji to za to. Cca 33 eur. Spanielska vyroba a neobsahuje ziadne hormony...

plzuzana
29. aug 2015

A este podotknem... vecer natieram kyselinou mliecnou a k tomu navrch skin cap, rano nateriam s avene xeracalm creme...nie gel, periem len s detskym samponom, ziaden prasok alebo praci gel, a obliekam len do bavlny...

mana173
29. aug 2015

@georgine tak tiez mam najviac medzi prsiamy od 13tych rokov mám prvý krát sa mi objavila po celuckom tele ruky cele nohy ani jedno miesto volne moc som sa hanbila chytilo ma to v letnom obdobi kratky rukav a kratase nehrozili

malickakika
31. aug 2015

@anett9 dakujem krasne... tak budem to riešiť... :( nikdy som nemala nejaký kožný problém. ale snad všetko bude dobre 🙂

majkamichalkova
9. dec 2021

Mám psorku už 33r.a celé tie roky užívam PANGAMÍN,Sú TO PIVOVARSKé KVASNICE,vždy keď sa mina nechtoch urobia jamky ,ryhy,vlnky hneď si nasadím 5tbl.ráno nalačno a nechty mám stále v poriadku.