Máte skúsenosti s Downovým syndrómom?

henikav
20. okt 2008

Ahojte, mate nejake skusenosti s DS?

henikav
autor
23. okt 2008

presne som na to myslela, ze u vas musi byt hnusny cas, aj mna vtedy najskor chyti depka, alebo zas vecer, to asi kazdy vecer
teraz som v pohode, mam vela prace, vonku je krasne, keby to mohlo takto zostat, ale viem ze ako sa slniecko skryje, zas bude zle
mimochodom som sa muzicka vcera nedockala, dosiel si domov az po polnoci, to ja som uz davno spala ☹

kotenko
23. okt 2008

henkav, ved nerobi si z toho nic, urcite mal nato dovody, ked prisiel az po polnoci. moj chodi do roboty na zmeny, teraz ma poobednu, tak bude robit asi do 23h, stava sa, ze robi tiez aj do polnoci a kym pride.. aj pol jednej je.
no, tesila som sa peknemu pocasiu, ktore tu vladlo... v podstate ako Lilianka zomrela, tak zacalo babie leto u nas... pocasie ktore by jej vyhovovalo... ale uz si ho neuzila...

henikav
autor
23. okt 2008

ved ja viem kde je a kedy, ale vcera som mala taku depku, prerevala som cely vecer a on bol na pracovnej veceri
Poslal mi fotky, viem kde bol, ale on sa tam zabaval vtedy ked som ho najviac potrebovala

henikav
autor
23. okt 2008

sice ked sa to tak vezme, ja ho potrebujem vzdy ked je zly cas, alebo sa zotmie

kotenko
23. okt 2008

no, tak to mi je luto,ale zas bola to pracovna vecera, musel sa usmievat... neboj, on stratu vasho babatka tiez velmi zle preziva, treba ho chapat. Moj zacal viac a viac robit, len aby nebol doma... tak mi to pripada... ach jaaaaj. a ja som tu sama

kotenko
23. okt 2008

to aj ja... aaach, namiesto toho, aby ma rano hned objal, tak zacal byt mrzuty a uz som vedela, ze dnes s nim rec nebude. a ked je mrzuty on, prejde to aj na mna.. ach

maartinkaa
23. okt 2008

Inac baby ja som otehotnela asi dva mesiace po smrti mojej malej a narodil sa mi krasny zdravy clapcek a o dva roky dalsi krasny chlapcek ma sice vrodenu chybu obliciek, ale je to nase slniecko. Teraz su uz z nich velky capardi 😀 a ja stale tuzim po dievcatku ktore mi tak strasne chyba

henikav
autor
23. okt 2008

asi sa tiez trapi
mali by ste sa o vsetkom otvorene rozpravat, vylievat si svoje city. Myslim, ze preziva to iste co ty, len chlapy to nevedia dat najavo a z toho je potom ta mrzuta nalada

kotenko
23. okt 2008

mata, tak to je super, ze sa ti tak rychlo podarilo otehotniet a mat dvoch nezbednikov. kolko maju teraz rokov? a pozri, nikdy nie je neskoro si spravit dievcatko... 😉

kotenko
23. okt 2008

on ma naladu podla pocasia, rozpravame sa stale, nastastie v tomto je dosledny... chi

henikav
autor
23. okt 2008

martinka,

ja som vzdy mala nejake zdravotne problemy, do 30tky som nevedela otehotniet a potom sa mi zrazu podaril moj syncek. Moj manzel ma tiez dvoch synov z praveho manzelstva, takze kopa chlapov, tiez by sme si vedeli predstavit malu princeznicku, ale aj toto babatko co zomrelo bol chlapcek. Hodnoty sa mi uplne pomenili, nech je to chlapcek, alebo dievcatko, uz mi je to jedno, len aby bolo zdravucke.
Ked zavriem oci, tak si viem tak zivo predstavit vonu babatka, akoby bolo tu vedla mna

maartinkaa
23. okt 2008

Maju 8 a 6 rokov. A ktomu dievcatku: myslis, ze sa to da len tak na povel? 😀 😀 😀 Ja strasne milujem deticky a prijala by som aj to tretie, ale co ked by to bol zasa chuligan? Musime sa zasmiat aj ked nam je smutno.

kotenko
23. okt 2008

ja ked som sa prebudzala dnes rano som mala pocit, akoby som mala Lilianku pri sebe, vedela som si ju po prvom krmeni dat k sebe do postielky a spat aj do 10h ... citila som jej teplucko.. nerozumiem tomu

maartinkaa
23. okt 2008

Tak ta otrepana fraza" len nech je to zdrave" je naozaj najdolezitejsia!

kotenko
23. okt 2008

Matka a chcete vlastne dietatko, alebo nie? Pre mna nie je podstatne pohlavie, ale to, aby bolo zdrave... na povel sa to neda, to je pravda, ale snazit sa mozte.. chi

henikav
autor
23. okt 2008

zboznujem malickych vonavych chuliganov

maartinkaa
23. okt 2008

Ja som citila presne to co vy ked mi zomrela mala. Stale som ju videla, citila a pocula. Dokonca som mala take obdobie ked som si myslela, ze sa vsetky male deti namna rehocu a nemohla som ich ani vidiet

kotenko
23. okt 2008

ja mam zas obdobie, jze v kazdom babatku vidim nasu Bubu... ci je to chlapcek, alebo dievcatko... najma vo fotkach tu na konikovi... vsade vsade ju vidim..

maartinkaa
23. okt 2008

Aj ked cas naozaj zahoji vsetky rany, ale clovek nikdy nezabudne a ked si nato pomyslim aj teraz po 10 rokoch stale to boli. 😔

kotenko
23. okt 2008

matka, to aj bude navzdy boliet. bohuzial... na jednej strane sa ale bojim mat dieta, nechcem on prist tak, ako o Lilianku...

maartinkaa
23. okt 2008

Aj ja sa bojim a vzdy som sa bala ale mi zeny sme velmi silni tvorovia, inak by sme nikdy deti nemali

kotenko
23. okt 2008

to mas pravdu... ale preco musime tak trpiet? porod, menstruacia... hm... a chlap? ten ako trpi..??? nespravodlivy je tento svet

maartinkaa
23. okt 2008

Pri kazdom tehotenstve som mala katastroficke scenare a zvieralo mi srdce od strachu, ale bol pri mne moj manzel a moja dcerka na mna davala pozor a deticky som donosila aj ked s velkymi problemami

henikav
autor
23. okt 2008

dievcata, prepacte, musela som na schodzu, ale uz som tu zas

kotenko uplne ta chapem, ze sa bojis, aj ja sa velmi bojim, aby sa to nestalo znova, ale ak to neskusim, tak sa z toho nedostanem. Taktiez si nie som ista, ci som na to vsetko uz pripravenaja som taka nerozhodna, ale manzel si je isty, ze to chceme obaja. Vlastne ja to babo chcem, len ked este tak velmi zialim za tym nasim drobcekom ☹

henikav
autor
23. okt 2008

kto mi vie vysvetlit, preco su niektore temy uzavrete?

henikav
autor
23. okt 2008

😉 je tu niekto?

lulu19
23. okt 2008

ahoj ja som tu prave som prisla z roboty
no s tymi doktormi to je strastne a dnes co mi povedala koleg.pytam sa jej akosa citi ci vie v ktorom tyzdy je ona ze ju to nezaujima ved aj tak by bola najradcej kedy potralatila ja som sa neudrzala a povedala som jej ja tu cakam na babatko roim pomali aj nemozne a zatial nic a ty to malicke bezbrane babatko ches zabit vies kolke baby cakaju na to kedu budu tehotne a nemozu byt dali by vsetko za to aby boli boli tehtne a ona sa nahnevala

kamaratkyn malicky uz nedycha sam uz ho 2 krat ozivovali zatial zije ale doktor poveal ze už dlho nie ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

henikav
autor
23. okt 2008

ahoj lulu,
to vies, situacie tvojej kolegyne je mozno ina ako ta tvoja, lebo si mozno to dietatko nemoze dovolit, nevies co sa odohrava v jej hlave. Ja ju neodsudzujem, je to jej zivot, bude musiet s tym rozhodnutim zit.
V zivote som sa naucila nikomu nevnucovat svoj nazor, nech si kazdy zije so svojim rozhodnutim
Riesim to radsej tak, ze sa vyhybam ludom ktory maju ine nazory na zivot ako ja a naopak, tam kde zistim, ze si rozumieme, snazim sa vypestovat priatelstvo

to s tou tvojou kamaratkou je hrozne ☹ ☹ ☹

lulu19
23. okt 2008

vies ona je prave z dobrej rodiny zaraba aj ona aj jej pratel ona už na potrate bola 6 mesiacou do zadu vies to ma vie troska rozculit ze jednej zomiera babatko a druha bab
tko nechce aj ked ho moze mat ona si chce jednoducho uživat

no kamaratka mi volala 10 minut do zadu a plakala ze už nevladze ze mal\ na velkebolestia ze nech radcej zomrie ze vcera jej povedla:mami mne bude dobre v nebicku netrap sa nebude ma nic boliet ja chcem ist za jezisko:ja som tak plakala preco musi byt aj toto na svete taka nespravodlivost neni to moje dieta ale je to ako moje starala som sa o neho pomahala som jej ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

henikav
autor
23. okt 2008

☹ ☹ ☹ ☹
zivot nie je spravodlivy