Máte skúsenosti s Herp angínou?

veverica
15. máj 2008

Ahojte, stretli ste sa niekto uz s tymto druhom ochorenia? Nam ju vcera diagnostikovali. Priznaky: teploty, hnacky, vyrazky po tele, v hrdle. Vyrazky nastali az po 4 dnoch ked malemu uz teploty ustupili. Do vtedy mi vsetci tvrdili, ze su to zubky. Davajte si na to pozor vraj je toho teraz vela a je to virusove ochorenie, na ktore sa nedavaju ziadne lieky.
Neviem ako dlho to potrva, ale dufam, ze coskoro to prejde. Ak mate niektora skusenosti sem s nimi, dakujem

bambusko
15. máj 2008

myslim, ze je to siesta choroba
http://www.mamatata.sk/index.cfm?module=Advisor...
nase dievcata to mali ako male, neberu sa na to atb, v akutnom stave nechceli jest ani pit, treba vsak dieta prinutit aspon pit, najlepsie cistu vodu alebo nesladeny caj, urcite nie ovocne stavy, ktore mozu stipat, kedze su vyrazky aj v puse. za par dni to prejde a uz bude mat maly imunitu, viackrat to nedostane. treba to len prezit, je to hroza ☹ drzte sa

junovka
15. máj 2008

vcera som sa stretla so znamou, a jej dcere tiez diagnostikovali siestu chorobu a pokial som dobre jej vyrozumela, tak po 3 dnoch zmizla 😉

veverica
autor
15. máj 2008

bambusko dakujem citala som o siestej chorobe, ale ked dr. povedala herp angina tak som to dalej neriesila, no snad mu to coskoro prejde.

alami
15. máj 2008
veverica
autor
16. máj 2008

almi dik ten prispevok som uz citala ;o)
no takze dnes som zmenila lekarku. vcera som bola s malym na pohotovosti lebo sa mu vysypala vyrazkami cela hlava plus hnacky tak som tam volala ci je to ok a povedali mi, ze urcite mam prist. Dnes mu pichli B12 uz u novej dr. a v pondelok sa mame prist ukazat. Pevne verim, ze sa to do vtedy zlepsi. Chudatko male je strasne mrzuty a napriek fenistilu a ditiadenu ho to asi stale riadne svrbi . ☹

bambusko
16. máj 2008

veverica, pri herpesovych infekciach vraj pomaha immunal, pozerala si aj toto?
http://www.herpes.sk/da_sa_herpes_liecit.html
drzte sa, chudak maly ☹

elinka27
28. máj 2008

maly ma teploty od vcera v noci mal 38,5C, po panodolovom cipku mu klesla, neskor som mu dala Nurofen sirup,obe pomohli na par hodin.Papat papa,ale naposledy menej, je podrazdeny,umrncany a ked spi tak nachvilku aj to na rukach.Lekarka dnes povedala,ze nic nenasla a mame 2 dni pockat, tak teraz neviem co mam robit,o tejto chorobe mi nic nepovedala.Od rana place, vraj ak to neprejde tak mam prist v piatok,ale to ho mam nechat este dalsiu noc a den plakat 😒

petulienka
28. máj 2008

my sme mali 6 chorobu minuly tyzden a v mojom okoli este jedna kasko /trda jej mala/... takze je toho naozaj dost. 3 dni teploty a po ustupe teplot vyrazky na tele. zo dna na den zmizli. chvalabohu 😒

petulienka
28. máj 2008

nebrali sme na to nic iba od teplotyx panadol baby a potom ked sa vyhadzal na ukludnenie fenistil kvapky

petulienka
28. máj 2008

inak tu je toho púopisane a su taj linky na stranky s obrazkami https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... my s,e mali presne tie iste vyrazky ako na obrazku

elinka27
30. máj 2008

tak nam dali dnes antibiotika, lebo dokina nasla ze ma cervene hrdlo,tak to bude asi angina.

danu
7. aug 2009

tynushqa • 1d • Dnes o 09:25
Ahojte,
nenasla som podobnu temu, tak otvaram novu 😉
Malinka ma uz velmi dlho tuto potvoru, ma take pluzgieriky v hrdielku a nevieme ako sa toho zbavit, ma to hrozne vzadu takze sa to neda ani osetrit. Nemate nejaku radu? Doktorka hovorila ze to musi prejst samo ale uz to mame vyse mesiaca... ☹

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 11:43
tynushqa a nedocitala si sa nieco o tejto chorobe na internete, trebars aj v inom jazyku?

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 11:51
http://www.healthsystem.virginia.edu/uvahealth/...

http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article...

ak nevies anglicky skus si tieto dva clanky hodit do nejakeho prekladaca trebars na http://translate.google.cz/#
mala by si potom vediet viac.
vela stastia pri skorom uzdraveni 😉

tynushqa • 1d • Dnes o 12:01
andrea dakujem, precitala som si, ale chcela by som vediet osobnu skusenost nejakej mamicky, lebo ako bolo napisane ze sa to neda liecit antibiotikami len udrziavat hygienu a pod... ze co ine sa da robit s tym.

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 13:03
uf, nasla som na nete aj nejake diskusie mamiciek o tom, pockaj hodim linky

cestovatelkaandrea • 1d • Dnes o 13:07
ak ti nikto neporadi co robit, tak skus kuknut do tychto stranok. to mi vyhodilo na google ze tam maminy o tejto chorobe diskutuju.

http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=6777&si...

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=981787&...

helenkasabinka
7. aug 2009

ahojte moja mala bola tento tyzden v nemocnici od pondelka do stredy lebo mala aftovu anginu a nemohla papat tak bola na infuziach a antibiotikach ☹ a teploty mala 39,3 ktore jej ani po liekoch neklesali ale teraz je uz ok

rohacka
7. aug 2009

Mali to obe nase deti. Lekarka odporucala v akutnej faze Nurofen sirup proti teplote a bolesti + multivitaminy Cebion multi + probiotika. Cely den popijali slaby repikovy caj. Starsej dcere som striekala aj Anginal spray s cajovnikovym olejom, ale tvoja je na to este malicka.

tynushqa
7. aug 2009

ahoj helenkasabinka,
my mame herpanginu uz vyse mesiaca, ked to bolo na zaciatku, teploty nam vyskocili vyse 40 stupnov a dostali sme aj febrilne krce, boli sme kvoli tomu v nemocnici. Nechcem plasit, ale poradit, casto kontrolovat teplotku, lebo nam tak vyskocila z minuty na minutu a nejdu zrazit...davala som nurofen sirup a panadolove cipky..
Po odzneni teplotky sme sa velmi vyhadzali...

helenkasabinka
8. aug 2009

tynushqa nam nastastie v nemocnici hned spravili odbery a nasadili malej vhodne lieky,antibiotika,vitaminy,antivirotika......dakujem ti moc za radu 😉 vazim i rady kazdeho 😉 teraz je zatial malinka od utorka bez teploty a chuti jej aj papat a aj nadalej uziva antibiotika a aj antivirotika,snad sa z toho cim skor dostane 😔

tynushqa
9. aug 2009

neviete niekto co na tie vyrazky v hrdielku?? nasa mala to uz ma vyse mesiaca a nevieme sa toho zbavit ☹

helenkasabinka
9. aug 2009

tynushqa ...nam v nemocnici kazali davat B-komplex a panthenol podrveny a to je davat 3 krat denne.....
prajem vam rychle vyliecenie,nam to uz uplne zmizlo a uz krasne papinka a po aftoch ani stopy 🙂

tynushqa
9. aug 2009

ako davate ten B komplex? rozpustis vo vode? lebo to ma hnusnu chut a ten panthenol to normalne si vypytam ze panthenol tabletky? 😅 ja to poznam iba ako krem 😀

oalaa
26. aug 2009

Ahojte mamicky, my mame od vcera herpanginu,mame teploty do 39,1st. ale po Nurofene pekne klesaju. Mame cele hrdielko zapalene a malicky mi nevie papat, cajik pije len velmi tazko. Uvarila som mu repikovy, vraj ma protizapalove ucinky. Chcem sa spytat, ci ste podavali nejaky sprej do hrdielka a lepsiu hygienu, napr.Tantum Verde, ale ten je az od 6r.a maly ma 2r. Prosim poradte. Dakujem

junovka
26. aug 2009

oalaa, ked Nely mal asi pred mesiacom kiahne a mala ich aj v pusea ana hrdle, tak som to riesila Tamtum Verdom...a ma 2 roky 😉

oalaa
26. aug 2009

dakujem ti junovka, kazala som to kupit manzelovi, ale potom som na nete citala pribalovy letak a pisali len o tom, ze davkonie pre deti od 6r. kolko ti ma Nely? vzala ti to v pohode? ma to nejaku prichut?

junovka
26. aug 2009

moja Nely ma 2 roky, prvykrat ju davilo, ale nakoniec si sama zacala to pytat 🙂 😉 Je to mentolova prichut.Striekala som jej to asi 2x denne.

oalaa
26. aug 2009

no mne to v lekarni nedali, lepsie povedane neodporucili, ze je to od 4r.a tazke na zaludok. tak davam aspon ten repikovy caj

pammy
26. aug 2009

Moja doktorka pediatricka vravela, ze TV aj tak velmi na herpeticku anginu nepomaha. My sme ju tiez uz prekonali, aj ked s papanim sme nastastie problem nemali. Neboj, zachvilku Vam to prejde a bude opat papat.

pammy
26. aug 2009

Miesto 'doktorka' mala byt 'kamoska', uz motam jedno cez druhe, sorry.

tynushqa
26. aug 2009

pammy ako dlho ste mali tie pluzgieriky v hrdle? my to uz mame od juna a stale sa to nelepsi...skusam uz vselico - pantenolove tabletky, beta glukan a vobec sa to nelepsi 😢

pammy
26. aug 2009

No moj maly nechce moc pusinku ukazovat, iba co doktorka sa mu na to kukla a povedala, ze je to angina. Mal teploty, tie mu presli asi po 3 dnoch a odvtedy je ok. Ani ma nenapadlo, ze by pupaciky este mohol mat, ja som mu ich vobec nevidela. Od juna to uz je velmi dlho, co na to Tvoja doktorka?

tynushqa
27. aug 2009

Ze to musi samo prejst, na to sa nedavaju lieky, ale nezda sa mi ze by to mala uz 2 mesiace, ved ju to musi boliet stale ked papa ☹
Ale rozhodla som sa, ze ju poprosim aby jej spravila vyter, aby zistila co to je ked sa nam to tak drzi...

oalaa
27. aug 2009

Ahojte baby, no my sme tuto noc uz bez teplotky, vcerasa krasne rozpapal.Jedol vsetko co videl - hlad je hlad 😉 ale ak chcel v noci cajik, tak pil uz s bolestami. Najhorsie je, ked mu to hrdielko uschne a potom to boli. ale snad touz dlho nepotrva. Pupaciky este urcite ma, je to 2den ale usta mi nechce ukazat. Vyrazky zatial nepozorujem 🙂 Tak sa drzte 😎