Máte skúsenosti s Herp angínou?

veverica
15. máj 2008

Ahojte, stretli ste sa niekto uz s tymto druhom ochorenia? Nam ju vcera diagnostikovali. Priznaky: teploty, hnacky, vyrazky po tele, v hrdle. Vyrazky nastali az po 4 dnoch ked malemu uz teploty ustupili. Do vtedy mi vsetci tvrdili, ze su to zubky. Davajte si na to pozor vraj je toho teraz vela a je to virusove ochorenie, na ktore sa nedavaju ziadne lieky.
Neviem ako dlho to potrva, ale dufam, ze coskoro to prejde. Ak mate niektora skusenosti sem s nimi, dakujem

tynushqa
9. okt 2009

Ahojte baby,
tie co ste mali herpanginu, po akom case ste sa jej zbavili??? my mame tuto pliagu /uz neviema ako to nazvat/ uz od juna!!!! uz nechapem co mam robit...dnes som nasla malej zase velky pluzgier pri hrdielku, uz to nema az tak vzadu, som z toho zufala, Mudra nam hovori ze to musi same prejst, ale ked uz to trva tak dlho tak to uz asi nie je v poriadku!!! 😠

miskachrumka
10. okt 2009

*ahojte
tak ja som pocula teda mamina sestra ma skoro 3 rocneho syna a tiez to mal zevraj tym prejde kazde dieta je to ako zaba ktora sa vytvori do troch rokov kazdemu dietatu!a po 3dnoch samo zmizne!nieje to ani zo spinavych ruk ani z nicoho ineho jednoducho sa to spravi na jazycku!

rohacka
10. okt 2009

Tynush - ja by som na tvojom mieste davala dlhodobo probiotika a cebion multi. A nedrazdive pitie - ziadne dzusy a pod., lebo to stipe, ale napr. slabulinky repikovy, harmancekovy caj (na harmancek je vraj dost alergii, ale to vies odsledovat). Drzim prsty, nech ste z toho cim skor vonku 🙂

tynushqa
10. okt 2009

rohacka dakujem za odpoved, zacala som davat cebion vitamin c a biogaiu a este aj betaglukan na posilnenie imunity.. dufam ze to pomoze. Mysli ze uz nam to ustupuje? lebo mi sme to mali predtym uplne v hrdle a teraz to mama pri hrdle resp. pred hrdlom pri podnebi, zevraj to takto ustupuje z hrdla von.. .tak len dufam lebo sa s tym trapime uz vyse 3 mesiacov...

ajka72
10. okt 2009

my sme tiež pre rokom prekonali herp anginu dokonca som to od detí dostala aj ja, je to veľmi nepríjemné v puse a hrdle je kopu pluzgierikov vobec som nevedela jesť a ani deti nevedeli piť a ani jesť lebo tie pluzgieriky veľmi bolia, stravu halvne v tekutej forme som dávala cez tu striekačku čo je pri panadole, najprv to začalo teplotami a po asi 3 dňoch sa objavili pluzfieriky no nám to trvalo asi 10 dní a aj zvýšené teploty boli po celý ten čas, na to sa nedávaju ant., len veľký prísun vitamínov, C vitamín, hlavne Bvitamín takže dávať rozne multivitamíny, pikovit ma lepšie zloženie na B vitamíny ako cebion multi a ja som chodila a aj deti na injekcie B12 a naozaj hlavne tie injekcie pomohli, na teplotu lieky na teplotu, od 2 rokov pediatrička povedala že môžu brať aj b-komplex tak ho teraz ja dávam ale nie kvoli herp angine ale kutikom ktoré nám ostali po angíne a nevieme sa ich zbaviť, teda B komplex na herp anginu môžu detičky ako 2 ročne, prípadne pyridoxin, je aj detský pangamín ale myslím až od 3 rokov, inak myslím že 6 choroba je niečo uplne iné ako herp angina

ajka72
10. okt 2009

a samozrejme ako tu píšete dobré su aj probiotiká,

mata25
14. aug 2010

takze aj pri herpangine dochadza k vysypu? lebo maly mal horucky asi 3 dni, teraz klesli a je cely bodkovany, teda na hlavicke, hrudi a brusku a troska aj na ruke. doktorka hovorila, ze ma herpanginu, takze lieky nedostal ziadne. caj donho nedostanem, jedine co mi vypije je flasa mlieka, to mu asi robi aj dobre na hrdielko, lebo potom v pohode zaspi. dufam, ze to uz coskoro prejde, lebo minula noc ma uplne zlozila, ani neviem ci som spala, stale sa budil a mrncal. no a takyto bodkovany sa zobudil dnes, chvalabohu uz bez horucky. najhorsie ze mu neviem pomoct, trapi sa s tym sam.

bershka
14. aug 2010

ahojte, my tiez prave teraz s touto hnusobou bojujeme. teploty pomaly na 40, vyhadzane hrdielko a cela puska

bershka
14. aug 2010

@mata25 mata, mliecko mu kludne mozes davat, pokial nekasle, tak ho to nezahlieni... my tiez ficime na nutrilone od rana do vecera... ☹
vcera sa vrhla na roztek a s placom ho vyplula, lebo ju to hrozne bolelo ☹

violetka1
21. aug 2010

Caute- neviem, ci este aktualne..prave som druhy den doma z nemocky. Boli sme s tym hospitalizovany- na infuziach + antivirotika 3dni 3x denne do zily. Boli sme tam 7dni.
este uzivame tabletky na doma.
Tu je to dost obsiahlo vysvetlene.

http://www.edukafarm.sk/medi/2008/2008_1/04.pdf

luba142
18. máj 2011

ahojte moja 2 rocna dcera mala herp. anginu asi dokopy 3x prvy raz asi ako 4 mesacna, mala horucky a pluzgieriky na mandliach,ked boola starsia tak koli tomu aj menej jedla ked ju to bolelo

iva30061981
19. aug 2011

neviem ci sa to tu niekde spominal, ale tak ma napdlo a dnes to aj spravim, ze treba vsetky hracky vydezninfikovat. Aspon si myslim, ze je to dobry napad, kedze moja vsetko ochutnava 🙂

denisocka
19. nov 2011

my mame teraz herpanginu. Starsi to už mal zo 2x a teraz to dovliekol to školky

v pondelok rano šiel do školky akoby nič a o 11.00 mi volali,že maly si suha oci,je unaveny,bez nalady a ma horučku. došiel domov , 38.8 - len čoi ho bolia, chcel si lahnut-co u neho nieje zvykom , jest nechcel,ani mlieko mu nechutilo. hrdielko mal červene - tak reku,pockame do druheho dna. poobede mi volala kamoška,jej syn co spolu chodia do triedy to iste,že 3 hodiny po mojom mal tiež horušku,tiez ju volali nech si po neho rpide,ona este stihla lekarku a dostala antibiotika ze zapalene hrdlo. tak som pozrela aj mojemu do ust a kukam,cervene hrdlo a drobne vriedky- afty,tak som si bola už ista,že herpangina. na druhy den teploty presli,nedala som mu ani raz liek od teploty,ale dnes je to už 5 den a jedenie je slabe, prve 2 dni po teplote nejedol skoro vobec.

na 4.den od staršieho dostal horučku aj mladsi - do 39.2 - tiež trvala 1 dely den,maly bol tiež unaveny presne ako straši,nechcel vela jest,len spal na rukách . do ust sa mi pozera tazko,ale v den,ked mal horuku sa mu aj okolo pusy zo slin urobili male vyrasky + mal v oblasti plienky skareve vyrasky,som to ešte nevidela a vygooglila som "slintačku " . na nurofen zareagoval dobre,teplota hned klesla,aj ked potom zas vysla na 38.6 . dnes je treti den, den po teplote jedeol malo,stale prsty v hrdle a cosik tam smatral,dnesna noc bola za 15 mesiacov snad jedna z najhorích,hore bol kazdu chvilku s neskutočným plačom. az teraz sa mi podarilo nejako pozriet do hrdla a tiez ma na podnebi aft + tlaci sa mu stolička. papat chce,ale drazdi ho to,tak papa dnes len jogurty, včera zas vela pil,snad aj 1,5 litra caju

denisocka
19. nov 2011

jaj,a osetrujueme to len tantum vedre ,stari pochrmal Bkompex forte + Cecko a caj smedom

barbarka
9. júl 2012

ahojte. mojmu malemu dnes tiez diagnostikovali herp anginu, chcela som aj crp - mal 18mg/l, dr mu dal atb.
maly ma uz 3den horucky, ine priznaky nema. akurat ma biely jazycek, hlbsie do hrdla sa ja pozriet neviem, dr vravel ze ma zacervenane mandle.

martini
21. nov 2012

neviete baby ako dlho je herpangina infekčná? a jednoznačne sa pripájam k názoru, že herpangína a šiesta choroba sú dve odlišné ochorenia.

anjelicek26
21. nov 2012

@barbarka - nas maly mal teraz herpeticku stomatitidu, velmi casto sa zamiena s anginou, antibiotika pri tom netreba, maly dostal zovirax sirup, sirup od bolesti, vitamin B a C vo vysokych davkach a zelezo, ma ho malo a to veru tomu len napomaha...

anjelicek26
21. nov 2012

@martini - vysoko infekcna... prenasa sa to slinami, u maleho v skolke to malo teraz 5 deti v jeho triede 😖 O hygienickych navykoch si uz myslim svoje, lebo to je priamy kontakt - zubna kefka, pribor, pohare 🙄

martini
21. nov 2012

@anjelicek26 dík, ale ja viem, že je vysoko infekčnáu a aj ake su symptomy, len si nie som istá ako dlho je choré dieťa infekčné (či len v prvej fáze choroby vie nakaziť iné deti alebo počas celeho trvania choroby alebo ešte týždeň po chorobe). Na anglických stránkach som sa dočítala všetky tri varianty a na slovenských nie je nič. A máš pravdu, že aj herpanginu si často zamienaju s herpetickou stomatidou, lenže ta je sposobovana inym virusom. A hygiena v škole a školke...no aj kefku si požičaju...

anjelicek26
21. nov 2012

@martini - nam doky vravela, ze ked zmizne posledny herpes z pusiny, potom by uz nemal nikoho nakazit, nas to mal aj na dasnach, na vnutornej strane lic a aj v hrdle 😖 Postupne praskali, vykrvacali a bolo dobre 😖 Ale nic pekneho 😖 My sme skolku vzdali, teraz od pondelka nastupil k opatrovatelke. Zdravie ma len jedno... behom troch mesiacov impetigo, zapalene mandle tak, ze sme boli tyzden v nemocnici a herpeticku stomatitidu.... odtial potial, toto bolo na nas privela 😖

martini
22. nov 2012

@anjelicek26 dik za odpoved. máš pravdu, aj ja sa to takto chystam riešiť, lebo hlavne na SVK každý dá do školky aj chore dieťa, lebo ved do prace ísť rodičia musia, babka tiež pracuje a opatrovateľku si predsa ani počas choroby nemožu dovoliť a potom je školka plna chorych a nedoliečených detí. Toto nie je ohovaranie matiek, ktoré si nevedia v takej situácií dať rady, ale čisté konštatovanie a zhodnotenie, že v idealnom prípade by to takto byť ani náhodou nemalo.

petamazan
26. apr 2017

@veverica zdravim. moja mala mala 3 dni vysoke teploty a dnes rano sa mi vyhadzala, ale vyrazky mi nikto nespominal. a skor mi to cele prislo ako siesta choroba. tak len cakame kedy zmiznu vyrazky. a este k tomu som tehotna 7 tt