Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

katkaba1
14. mar 2023

@mata1826
@ijuska1982 tak to ste ma veľmi nepotešili teda😕Kde ste žiadali? V BA?
Ako to môže byť v kategórii plastických operácii keď je to vrodená vývojová vada?🤦‍♀️ pre boha...🤦‍♀️

ijuska1982
15. mar 2023

@katkaba1 nie som z ba. Ziadost som podavala podla trval.pobytu. nejdem sa ani odvolavat a pockam v juni po operacii.

katkaba1
15. mar 2023

@ijuska1982 prosim, a neviete mi povedať, v pripade, že sa predĺženie zamietne kedy sa môže podávať ďalšia žiadosť? Môže sa podať nová žiadosť len ak sa nepodá odvolanie?
Náš je aj atopik ale kožnú kontrolu máme až v lete, teoreticky to by som mohla podať ak by toto zamietli.
Aj keď je pre mňa nepochopitelne, že atopikom schvaľujú a tu, kde je ozaj bolestiva operácia a cele to je chúlostivé, komplikované tak neschvália🤦‍♀️

zoja1234
3. apr 2023

Ahojte, no takže syn má o pár dní 1,5r, ma tretí stupeň... Boli sme na Kramároch dohodnúť dátum prvej operácie, najskôr sa to (okrem leta) dalo dat až na september, co bude mat presne 23m. Čiže skúsime ho cez leto nejak odplienkovat ak sa podarí, a mam čas všetko premyslieť, ak by ste mi vedeli poradiť tie, ktoré už máte operáciu za sebou, na čo treba myslieť alebo co sa potom pýtať lekárov? Jasne ze tam budem s nim, len chcem byť ready...

zuzana_h21
21. jún 2023

Ahojte. Vytvorila som skupinu na FB. Pridajte sa, aby sme mohli zdieľať skúsenosti a informácie.
https://m.facebook.com/groups/611883794341640/?...

zuzana_h21
21. jún 2023

@luci305 ahoj, prosim ta kolko ta stal zakrok v Michalovciach?

luci305
21. jún 2023

@zuzana_h21 zakrok cely preplatila poistovna, sme vseobecna zdravotna...jedine co som si platila bola pristelka a strava, dokopy za tych 10 dni to bolo tusim 75 eur, ale to sa tyka len ak si sprievod dietata nad 3 roky...do veku 3 rokov preplaca aj to poistovna

zuzana_h21
21. jún 2023

@luci305 a bola si spokojna? Prostredie, doktor atd

luci305
21. jún 2023

@zuzana_h21 prostredie perfektne, super vybavena izba, personal mily..so statnou nemocnicou sa to nedalo porovnat...co sa tyka lekarov, tak maleho operoval Polak ml., ale pri operacii bol aj primar Polak st. a dr. Šimko...a to boli vlastne jedini 3 lekari, ktori realne rozumia hypospadii v MI a dve sestricky, ktore maju pred dochodkom...ostatni lekari a sestricky tam o tom nemaju potuchy...napr. nam sa stalo, ze malemu sa cez vikend povytiahol kateder, ocikal si celu ranu a vsetci doktori a sestricky sa na to len pozerali a nevedeli co robit (bolo to 3.den po operacii, takze zasadity moc na cerstvu ranu, viete si predstavit tu bolest) a ked som sa spytala doktorky co mala sluzbu, co s tym bude robit ak sa to zopakuje, tak mi povedala, ze zavola Polakovi do BA nech jej povie co s tym...na druhy den, ked prisla jedna z tych dvoch sestriciek skusenych, tak mi vysvetlila ako sa to mohlo stat a co s tym robit, ked sa to zopakuje...my sme mali tu smolu, ze sme boli v nemocnici 3 dni pred vianocami, takze primar s mladym polakom uz boli v BA...ale nastastie posledny den mal sluzbu dr.Simko a ten mu vyberal aj kateder aj mi vysvetlil, co s tym dalej robit, ked nas pustia domov

luci305
21. jún 2023

@zuzana_h21 takze ja tie MI odporucam, isla by som tam zase...len si treba prezistit u lekarov, kto bude pri operacii a potom k dispozicii pocas pobytu v nemocnici, ci napr. neplanuje primar dovolenku a pod.

zuzana_h21
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkaba1
5. sep 2023

Ahojte maminy. Ak pôjde všetko dobre (dnes nám ma zdrav.stav odobriť pediater) tak syna (3 roky) čaká v piatok v BB u Dr.Jonáša 1.doba operačná, meatotómia, teda rozširenie močovej rúry.
Ja už pár dní zle spím, nervózna som, slzy mi teču keď si spomeniem aký bude malý ubolený..😪
Prosim, maminy, ako prebiehala rekonvalescencia po tomto zákroku?
Nebola niektora z Vás teraz v BB? Vraj tam prerábajú chirurgiu, tak neviem ako to bude, ak nebudem môcť byť s malým na izbe tak to bude skutočná katastrofa, neviem si predstaviť ako by to zvládol, hlavne teda noc keď bude ubolený..
Ďakujem za každú radu, ktora nam pomôže🙏

zuzana_h21
5. sep 2023

@katkaba1 https://www.facebook.com/groups/611883794341640... skus napisat sem do FB skupiny. Mozno niekto bude vediet poradit

anettt183
5. sep 2023

@katkaba1 ahoj neviem ako je to v BB, my sme boli v ba keď mal syn 2 roky. Ale meatotomia bola rýchly zákrok. 1 deň sme prišli, 2 ho operovali a 3 sme išli domov. Bolo to náročné lebo mu v ba nechceli dávať lieky proti bolesti. Ale keď nakoniec ustúpili tak bolo fajn. Rýchlo sme ušli domov. Celkovo sa nejak už nesťažoval na bolesti počas dňa ani noci ale problém a to veľký bolo cikanie. Keďže to mal rozdrazdene tak pri čítaní ho to bolelo a plakal. Al to cca po 3 dňoch prešlo. Základ je aby veeela pil lebo čím redši moc tým menej boli cikanie. Nám nechcel vôbec piť aby nemusel cikat.

katkaba1
5. sep 2023

@anettt183 ďakujem. Tak dnes CRP 19, na atb to sice nie je ale operacia sa zase ruši, mňa už klepne😪
Koncom roka ma syn 3,5 roka a ešte sme sa ani k meatotomii nedostali..dufam, že do konca roka dostaneme nahradny termin😒

anettt183
5. sep 2023

@katkaba1 držíme palce, my mame za sebou už aj 1 dobu, ešte nás čaká 2 mala by byť vo februári. Aktuálne ma syn 4. Ale pred operáciou nechodil 2 mesiace do skolky aby neochorel.

katkaba1
5. sep 2023

@anettt183 náš nastupuje teraz, zajtra vlastne, nedávali sme od pondelka aby sme neriskovali..ani ihriská, nič. A aj tak, vidiš. Okrem crp zvýšeného mu nič nie je tak ma to štve o to viac, viditelne chorý nie je, ani liečba nie je, do škôlky môže, možno už infekt prekonal, resp. Neprepukol..ale keďže je to takto skoro pred op už tak nás Dr nepustila.
No..snaď do nástupu do školy už bude všetko zoperované, aj zahojené, aj 2.doba, a bude všetko ok.
Prajem aby Vám operacia vyšla, nech sa dobre hojí a je bez komplikácii.