Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

patresko
30. dec 2009

Ziadne problemy za 19 rokov som nezaznamenal. Curam rovno kedze je presne tam kde aj ta hlavna len cosi nizsie, neboli to, nesvrbi, nepali a funguje mi tiez normalne. Takze sa mi moc natu urologiu nechce a to asi preto ze ten kateter by som nevydrzal ...

donara
31. dec 2009

patresko-ďakujem, veľmi som sa kvoli tomuto problému trápila, na kontrolu máme ísť až keď bude mať 5 rokov. Dúfam že bude všetko ok.

ketrin5
3. jan 2010

ahojte jankamanikova ako sa mate co maly je vsetko v poriatku?my sa mame objednat v january teraz som zmatena ako pisal patresko ze nema ziadne problamy zase sam velky strach ako to zvladneme

zuzana2607
9. jan 2010

Ahojte maminky...Chcem sa vás opýtať či neviete ako je to keď chceme ísť s malým do bazena.Môžeme ísť aj keď má hypospadiu?Bojím sa aby nedostal nejaký zápal.Poraďte mi ak s tým máte nejaké skúsenosti...Ďakujem

bibinka
10. jan 2010

zuzana- k ľudne môžeš ísť s malým do bazéna, pokiaľ nie je čerstvo po operácii resp. čakateľ na operáciu( v horizonte 1 mesiaca), vtedy by som to neriskovala

zuzana2607
10. jan 2010

bibinka ďakujem za odpoveď...nie my ešte nejdeme na operáciu vzhľadom na to že má iba štyri a pol mesiaca... 🙂 tak ti ďakujem veľmi pekne 🙂

iveta312
17. jan 2010

Ahojte.
Aj ja mam syna s hypospadiou. Mame 1.5 roka a zatial sme sledovany len u obvodneho urologa. Teraz by nas mali poslat na vysetrenie do Martina. Viem ze moj syn ma tazsiu formu hypospadie, pretoze dierku na cikanie ma uplne dole na cikaciku pri vajickach. Manzel nasiel na Youtube priebeh operacie hypospadie, musim povedat ze to bolo dost zle... Uvidime neviem zatial nic viac ohladne operacie, kedy a ako. Urolog mi len povedal ze ta metoda je teraz ina a operaciu sa snazia urobit na jeden krat. Dolezite je vraj to ci sa podari, aby cikal rovno, jednym prudom, aby sa penis nekrivil....Uvidime dost sa toho bojim hlavne toho 14dnoveho lezania na posteli.
Inak mam este jedneho starsieho syna a ten sa narodil v poriadku. Ak mate nejake info ohladne novej metody operacie a hospitalizacie po nej dajte vediet.... Dakujem

ketrin5
18. jan 2010

ahojte dnes som volala doktorovi aby nas objednal na operaciu a povedal ze az ked bude mat 5 rokov tak este mame 4 mesiace na rozmyslenie ale cim viac sa to blizi tym viac som nervozna musime byt oporou nasim detom a nezosipat sa aj ked je to tazke este ze ste tu vy mamicky ktorim sa mozem vyrozpravat len vy chapete co prezivame

lienka55
18. jan 2010

ketrin a malemu chybaju 4mes. do 5rokov?
My ideme na kontrolu teraz vo februari a nas caka asi zo vsetkych najblizsie operacia....zaciatkom aprila. ☹

leimon
18. jan 2010

Ahojte, konečne "sme za vodou!" Naša operácia ľahšej formy hypospádie 5 ročného synčeka dopadla dobre. Musím povedať, že malý bol statočný, no chvíľami sme mali na "mále". Nemám slov na vysoko profesionálny prístup a výkon doktorky, ktorá ho operovala. Vďaka doktorke z košickej fakultnej nemocnice mi odpadol z duše jeden velikánsky balvan, ktorý ma gniavil viac ako päť rokov. Tá vďaka sa ani nedá opísať.

lienka55
18. jan 2010

leimon tak srdecne gratulujeme,ze to mate stastne za sebou,kiez by nas bolo viacej. 😉
Kedy vas operovali,kolko ste lezali a celkovo popis viac info.Dik. 😉

ketrin5
19. jan 2010

ahoj leimonaj ja ti srdecne gratulujem aj mi keby to uz mame za sebou bola by som ta najstastnejsia zena na svete ahoj lienka55 uz aby sme aj mi pisali ze to mame uspesne za sebou drzim vam palce

ketrin5
20. jan 2010

lienka55 ano maly bude mat 5 rokov

leimon
20. jan 2010

Dievčatá, ďakujem.
Lienka 55, operovali nás v novembri. Do nemocnice som išla s tým, že to musíme vydržať. Dôverovala som lekárke, pretože som vedela, že je pri týchto operáciách vynikajúca, ba dokonca podľa referencií skoro najlepšia.
Po prečítaní skoro všetkých príspevkov na tomto fóre som zhruba vedela čo nás čaká. No stalo sa niečo, o čom sa tu nedočítala, ani mi nikto nepovedal, že sa to môže stať. Na druhý deň po operácii sa malému ucpal vývod z bruška krvnou zrazeninou. Bol to šok pre nás oboch. Močový mechúrik už mal plný a ten moč nemal kade odtekať, a preto musel pišať cez operovaný pipík.
Chodiť už mohol hneď večer na druhý deň po operácii. Vôbec ho v postieľke nepriväzovali. Ležal si voľne a mohol sa aj otáčať. Na 8-my deň mu vybrali hadičku z pipíka a potom na 12 deň nás pustili s EPI domov.
Doma dva dni mu odtekal moč do sáčku, ale ďalšie dva dni už pišal cez pipík. Bál sa, ale išlo to. Chce to veľmi veľa trpezlivosti! Sáčok sme dávali už len na noc. Po tomto nám na ďalší deň pani doktorka vybrala EPI z bruška. Boli sme už aj na kontrole po mesiaci. Piškal do prístroja, kde sa sleduje prúd moču. Ďalšia kontrola nás čaká o 3 mesiace. Je potrebné sledovať, či sa mu nezužuje močová trubica.
Prajem Vám veľa šťastia! 🙂

lexik1
20. jan 2010

Ahojte, som tu po prvy krat a mam otazocku na zainteresovanych. je rozdiel ked je operovane 3 rocne a 3.5 rocne dieta na hypospadiu??? mam na mysli zvladnutie toho vsetkeho v nemocnici..ktory vek by ste mi odporucili skor??

monikabubko
20. jan 2010

Ahojte, aj náš starší syn má hypospadiu, zistilo sa to hneď v pôrodnici, predkožku má iba zvrchu žaľuďa a močový vývod zospodu penisu asi 1 cm od žaľuďa. Keď nám urológ povedal, čo všetko obnáša operácia, tak sa nám zatočila hlava. U nás to robia v Nitre od 3 do 5 rokov,nevedeli sme si predstaviťako tam bude náš syn ležať 14 dní pripútaný k posteli( doma má problém obsedieť 5 minút) a tá neskutočná záťaž na psychiku dieťaťa, ktoré by malo onedlho nastúpiť do školy...Avšak my sme nikdy nemali problém ani so zápalmi močového mechúra ani s ničím iným, ani podľa lekára to nemá vplyv na plodnosť či erekciu a preto sme sa rozhodli že ho operovať nedáme pokiaľ je to problém estetický a nie funkčný,manžel a niekoľko chlapcov z ich rodiny má hypospadiu a žiaden s tým problém nemá iba ten , čo bol operovaný má stále chronické zápaly,pokiaľ nemusíme tak sa operovať nedáme určite. Jaj a ciká aj postojačky normálne, triafa sa presne tam, kde má..:D

lexik1
20. jan 2010

no ja si to neviem tiez predsavit ako to tam bude, viem, ze to bude pre malinkeho stres, ale pre operaciu som rozhodnuta na zaklade odporucania lekarov.

lienka55
20. jan 2010

leimon takze ste prezivali ,,muky,,ale hlavne ze to mate stastne za sebou.

som rada ze sa podelili s nami o skusenosti aj lexik aj monikabubko. 😉

lexik myslim si ze ze nie je ziadny rozdiel,pol roka hore dole.

ketrin5
21. jan 2010

ahoj monikabubko aj mi chodime do nitry k dr.nemcovicovi hovoria ze je dobry odbornik kazda matka sa boji ako to dopadne ale treba mysliet aj na deti kvoli sebavedomiu teraz im to nevadi ale ked to budu vnimat aby nam nevicitali ze sme ich nadali operovat aj nam povedal doktor ze je vsetko funkcne ani mali nema zapali je to tazka skuska ale dufam ze s bozou pomocou to zvladneme
ahoj leimon dik ze si to opisala uz len aby ste vsetko mali dobre uz ked ste to vytrpeli

slapi
26. jan 2010

Ahojte mamicky aj tie nove, tak som tu opat, uz davnejsie som tu pisala, ze sme sa rozhodli nechat operaciu na neskorsi vek alebo az ked bude mat syncek svoj rozum, nech sa rozhodne sam ci to chce alebo nie, ked ma tu lahku formu, ale aj tak som sa chcela spytat, ci aj pri hypospadii nejako stahuju tu predkozku u urologa ako sa to robi u zdravych chlapcov, aby tu predkozku nemali prirastenu na zaludi, lebo nas maly ju ma akoby otvorenu zospodu kde ma dierku ale z vrchu sa mi zda, ze ten zalud nie je celkom odhaleny, tak ze ci mu aj ten kusok budu odtrhat ci ako sa tomu hovori... 😖 😒 Viete niektora?

manam
26. jan 2010

dievcata, mamicky viete mi poradit prosim.. raad by som ukoncil toto trapenie svoje a prijal by som kontakt na fakt toho najlepsieho odbornika, kt, by zoperoval aj dospeleho muza🙂 ide uz len o kozmeticku upravu predkozky.. aj tak maam strach a chcem sa zverit do ruk toho naj🙂 iste chapete.. moj pripad je presne ako pisala monikabubko.. vopred dakujem🙂)

ketrin5
27. jan 2010

ahoj slapi aj maly mal prirastenu predkosku a museli mu to stiahnut urobili mu to rychlo a potom som mu kremovala aby sa to lahsie stahovalo je lepsie ked sa to stahuje len moj maly sa boji ze ho to bude boliet lebo si to pameta nechce sa mi citat do zadu neviem kolko ma rokov malemu to robili vlani

jankamanikova
29. jan 2010

Ahojte dievcata!
No, tak som Vas zase nasla a nechce sa mi spat, tak Vam napisem.

Ketrin5 - vdaka za opytanie. Matusko sa ma vyborne, pekne cika a kontroly mame kazdy mesiac. Zatial je to v poriadku a dufam, ze to aj v poriadku bude. Stale sledujeme, umyvame a stale sa ho pytam, ci ho nieco neboli a tak. On si dava velky pozor a pekne cika a je na to hrdy. Uvidime, ako to pojde dalej. Ono mozno bude potrebna nejaka operacia, ale to zavisi od primarneho hojenia a to bolo v nasom pripade velmi dobre a uspesne. Uvidime ... Budem informovat.

Drzte sa a budte len pozitivne naladene. Ono je to dolezite rozhodnutie, ci ist na operaciu alebo nie. My sme mali velmi vysoky stupen hypospadie, takze u nas nebolo o com diskutovat. Dr. nam rovno povedal, ze necakal, ze to bude take tazke a velmi komplikovane. Ale zvladli sme to! Teda Matusko to zvladol a doteraz sa pred nim sklanam, aky bol statocny a odvazny a len ho to posilnilo a posunulo dalej.

ketrin5
30. jan 2010

ahoj jankamanikova super ze maly je v poridku mas pravdu ze je tazke sa rozhodnut co by bolo lepsie,nam to presunuli na maj-jun a to cakanie je horsie chcela by som ta poprosit ci by si mi napisala ake predoperacne vysetrenie mu robili a ako ho uspavali ci moze byt tam rodic a po operacii ci mozem s nim byt v jednej izbe myslim spat dakujem

buxta
30. jan 2010

ahoj MANAM, ja si myslim, ze v kazdom kraji najdes odbornika, ci pochadzas nedaleko Bratislavy, Martina, Kosic,ci Presova. Tvoj urolog ti urcite poradi. 😉
Tiez by som ta prosila, keby si mi povedal, ci ti ta predkozka nejako prekaza, pretoze mam 7mesacneho syna, ktory ma vyvod mocovej rury uplne v poriadku, len ta predkozka je rozstiepena. Takze nam pan Dr. povedal, ze by to bola tiez len mala kozmeticka uprava a je na nas, ci mu ju chceme nejako upravit alebo nie. Preto by som sa ta rada spytala, ci s tym mas nejake problemy. Lebo sama neviem, ci ano alebo nie. dakujem krasne za odpoved. drzim palce. 🙂 🙂

jankamanikova
30. jan 2010

Ketrin5 - predoperacne vysetrenia robi pediater, ku ktoremu chodi dieta. Davali sme moc, brali mu krv, vahu a vysku; anesteziologicke vysetrenie robili v nemocnici den pred operaciou. Den pred operaciou este Matusko dostal klistyr. Nam to tiez prekladali a bolo mi Matuska luto, lebo absolvoval tie predoperacne vysetrenia 3x. Vysetrenia urobili a potom nam prelozili termin. Nevadi, vsetko bolo tak, ako malo byt ...

V nemocnici bol s Matuskom Jany. Bol s nim cely cas, aj pred operacnou salou. Tesne pred operacnou salou mu Matuska zobrali a dali mu dychat nejaky balonik a potom prisli Janymu povedat, ze Matusko uz zaspal. A ze ho zavolaju po operacii. Matusko bol uplne v pohode, ale on je pohodak vzdy a vsade. Po operacii (3 hodiny) sa Matusko prebral vo vytahu, co nebolo velmi dobre, ale Jany ho potom na izbe ukludnoval a Matusko bol dost v soku, ale potom som prisla ja a bolo dobre. Ja som chodila k Matuskovi na cely den do nemocnice a Jany bol pri nom v noci (ja som Jakubka v noci este kojila) a tak sme sa triedali. Mali sme objednanu nadstandardnu izbu, takze tam bol Jany s Matuskom sam. A dieta do 6 rokov ma pravo byt v nemocnici s rodicom, akurat si to rodic hradi sam (stravu hlavne).

Inac k tej predkozke. Aj Matusko ju mal taku strapcovitu, vejarovitu. Ta sa vztahuje na vsetky hypospadie. Je to len esteticky problem. Pri operacii pouzili cast tej predkozky na plastiku a cast predkozky mu nechali (predsa ma ochrannu funkciu). Ak bude Matusko chciet, tak dame tu predkozku prec. Nechame to na nom.

ketrin5
31. jan 2010

velmi pekne dakujem za informacie uz aby sme to mali za sebou

zuzana2607
3. feb 2010

Ahojte maminky...už som tu dlho nebola lebo sme boli s malým v nemocnici pretoze nám robili ešte jedno dôležité vyšetrenie na obličky...čo sa týka hypospádie tak my sme boli v Martine u Dr. Javorku a tiež nám povedal že operáci by bola vhodná tak keď bude mať dva tri roky...ešte sa uvidí..hlavne aby nenastali nejaké komplikácie vzhľadom na to že my máme ťažku formu hypospádie...

Náš malý má zatiaľ iba 5 mesiacov a ja už som neskutočne vyčerpaná z toho chodenia po nemocniciach...Môj malý keď zbadá nejakého lekára tak je úplne hotový 😢 iba plače a plače...

Už aby sme mali tú operáciu za sebou lebo toto dlhé čakanie je hrozné 😠

jankamanikova

chcela by som sa opýtať kde ste boli operovaný pretože aj my by sme chceli tú nadštandartnú izbyčku keď budú malého operovať ale neviem či aj v Martine je takáto možnosť...
Ďakujem 😉

A prajem vám všetkým aby naše detičky boli veľmi statočné a hlavne veľa veľa zdravíčka 🙂

lienka55
4. feb 2010

zuzka aj my sme pocas prveho roka zivota chodili len po lekaroch a roznych vysetreniach,chodime aj teraz ale uz nie tak intenzivne.Maly maval az fobiu z lekarov neskutocne sa ich bal ,niekedy ho poriadne nemohli ani vysetrit.Cim bol vacsi viac chapal a postupne sme ho vzdy pripravovali na to ze ideme k lekarovi a co mu bude robit.A postupne to ustupilo,nie ze by to preslo uplne ale uz je to v pohode.Viem ze tvoj syncek je este malicky a neda sa to ale ked bude postupne rast skus to aj ty tak.

My mame teraz objednanu nadst.izbu v BA na opereciu hyposladie. 😉

dadakap
7. feb 2010

pre Jankamanikova:
Ahoj, ja som nova na fore a precitala som si,ze tvojho Matuska operovali v Presove. Som rada, ze sa to tak krasne podarilo. My sme tiez objednani na operaciu v Presove v marci. Mame lahsiu formu hypospadie, ale aj tak som sa rozhodla dat ju operovat. Mam takisto z toho trosku strach, ale dufam, ze to dobre dopadne. Operoval vas p. primar Mincik? Aky bol pristup personalu v detskej nemocnici a ako ste si objednali tu nadstandardnu izbu? Vopred ti dakujem za info.