Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lexik1
11. mar 2010

dadakap a lienka55 drzim VAm obom aj Vasim detickam palce a ked budete mat po tom, dajte prosim info o priebehu, urcite to dalsim maminam pomoze. 🙂

lienka55
11. mar 2010

lexik chces kontakt na lekara v ba alebo niekde inde?

lexik1
12. mar 2010

lienka55 ak by bol v Ba je to super ak nie, pojdem hocikam, ak bude dobry..

dadakap
12. mar 2010

Lexik1-dakujem velmi pekne. Urcite dame vediet ako nam dopadla operacia. Dufam, ze to nakoniec vyjde. Uz som z toho dost vystresovana teraz v poslednej dobe. Len davam pozor, aby maly neochorel a aby sme mohli ist na tu operaciu. Ja uz to fakt chcem mat za sebou a nechcem ani pomysliet, ze by sme to museli prekladat na iny termin. Mam nachladeneho starsieho syna, a tak sa len modlim, aby to nechytil teraz maly a bude po operacii. Ale nakoniec, co sa ma stat, tak sa asi stane...Drzte nam palce.
Lienka-vy ste na tom ako? Maly je zdravy?

lienka55
13. mar 2010

dadakap aj my sme teraz nachladnuty,soplikujeme,kasleme,ale mame este trosku casu nez vy.
Napchavam ho roznymi sirupcekami,kvapkami,...a tak.Dufam,aj ja ze pojdeme na termin.Toto je nasa tretia operacia(nie hypospadie)ked sme isli na druhu tak nam ju trikrat odkladali kvoli chorobe a to boli vacsie nervy ako teraz. 😠 ☹
Tak drzim palce nech ste zdravucki. 😉 🙂

lexik idem poslat IP. 😉

dadakap
16. mar 2010

lienka nachladil sa aj mladsi syn. Ma este trochu zalahnuty nos, bez soplikov ☹ . Tak dufam, ze aj to za par dni prejde. To musia byt riadne nervy, ked vam tolkokrat odkladali operaciu. Ani na to nechcem pomysliet... Drzim vam velmi palce, ked mate uz tolko operacii za sebou, nech je tato posledna a hlavne uspesna!

lienka55
16. mar 2010

dakujeme 🙂 .

ketrin5
19. mar 2010

ahojte maminy tak vela sa tu deje od kedy som nepisala same novinky ,janka aj ja ti gratulujem je to pekne ze ste sa rozhodli pre babätko,aj mi by sme chceli len cakame aby sme mali po operacii,lienka55 drzim palce urcite vam to dopadne dobre,aj nam sa to krati velmi sa bojim ale to vsetky co nas to caka ,uz aby sme pisali ako nam to dobre dopadlo ,vsetkym cakatelkam uprimne s celeho srdca prajem aby vsetko dobre dopadlo a vam co to mate za sebou aby sa to neshorsilo a aby ste nas dalej podporovali

lienka55
22. mar 2010

Dievcata mam zivot hore nohami. 😢
Operiaciu ktoru sme mali mat za dva tyz.. nam vo stvrtok odvolali na 12.10. POZOR 2011.Je to normalne????Som z toho na nervy.

dadakap
24. mar 2010

lienka a to je ako mozne? Dali Ti aj nejake vysvetlenie? Ja si to neviem ani predstavit, ze by mi to odloziili na dalsi rok. My sme dnes nastupili do nemocnice. Ak sa nic uz nestane, tak nas budu zajtra rano operovat. Drzte nam palce!!!

lienka55
24. mar 2010

dadakap a kde ste nastupili do nemocnice,pretoze je nas tu uz viacej a mam z toho misuge. 😀
Samozerejme ,ze na vas myslime a drzime palceky aj na nohach.Ak sa ti priebezne nas informuj.

Dovodov bolo viacej,vraj problemy s positovnami,o operac.salu sa delia s tromi dalsimi oddeleniami,nas vykon bude trvat 4-6hod.takze zaberie vela casu,maly je este maly su tam aj 10roc. chlapci,ktorym to nevysvetlite,tak my mame este cas,maju tam vaznejsie pripady ako sme my,s nadormi a pod.
Manzel bol aj za ministrom Rasim ako je toto mozne.Operaciu nam slubili aj v Martine u dr.Javorku tak este uvidime co a ako sa to cele vyvinie.

dadakap
25. mar 2010

lienka Uz mame po operacii. Sme operovani v Presove. Vsetko islo presne tak, ako nam povedali. Maly bol na sale asi 1 a 1/2 hod. Ja som cakala vo vestibule. Po operacii mi hned zavolali na mobil a prisla som az dnu, takze, ked sa Marko zobudil bola som tam a plackal len velmi malo. Potom nas previezli sanitkou do detskej nemocnice. Teraz spinka, dufam, ze uz to bude len lepsie. Priviazany nie je. Dufam, ze to dopadne dobre a ze rana sa nerozpadne. Upozornil nas lekar, ze sa to v niektorych pripadoch stava. Tak ja len pevne verim, ze to nebude nas pripad.

lienka55
25. mar 2010

dadakap tak super,len nech vam to takto pekne vydrzi.Asi ste nemali tazsiu formu hypospadie ked operacia trvala iba 1,5hodky.
Nam povedal Javorka v Martine,ze sa to da pokazit aj rok po operacii,ale to ta nechcem strasit a a ni nic zle privolavat.Drzim palceky.Este sa ozvite ako to prezivate.

jankamanikova
13. apr 2010

Lienka - ono sa to pokazit neda, ked je primarne hojenie po operacii velmi dobre a rana je zhojena a prekrvena, t.z. ze organizmus tuto zmenu prijal. Ak primarne hojenie je tazke a zle, tak operacia hrozi urcite. Mozno bude potrebne reparacia mocovej rury, ktora tym, ze je urobena plasticky, tak sa moze rastom zuzit a zmeni sa aj "cikanie" (preto treba pozorovat prud mocu). Vtedy to len takou sondou opravia a spevnia. Inac nic ine nehrozi.

My sme s Matuskom absolvovali kontrolu a povedali nam, ze ma to uzasne zahojene. Dalsia kontrola az o polroka, co sme radi, lebo teraz sme tam chodili kazdy mesiac. Ma to velmi pekne, esteticke a funkcne.

jankamanikova
13. apr 2010

Dadakap - tesim sa, ze ste to zvladli. Ozvi sa ako prebiehalo hojenie. Velmi sa tesim, ze to mate za sebou a verim, ze vsetko dobre dopadlo.

ketrin5
14. apr 2010

ahoj janka... to je super ze toma v poriatku ja sa chystam zavolat lekarovi aby nas objednal uz ako to pisem mam scvrknuty zaludok strasne sa bojim ako sa to blizi to je asi normalne kazdy rodic sa boji tak sa drzte

lienka55
14. apr 2010

Dievcata ahojte,
nam sa podarilo vybavit operaciu na 12.5.2010,cize o mesiac,dufam,ze nam to uz konecne vyjde a budeme zdravi.

klarien
15. apr 2010

Lienka55,tak nekoniec ste si kde vybavili operáciu? V Martine alebo v Blave?
Som zvedavá,lebo my chodíme do Martina

lienka55
15. apr 2010

No v Martine sme boli len na konzultaciu u Javorku,vsetko nam vysvetlil,nakreslil,uuuplne super.
No ale nakoniec kedze to mame aj blizsie ideme do BA ,tam sme mali termin 7.4.10 ale kedze nam ho odvolali z roznych dovodov,tak sa mm nasral ,isiel osobne za ministrom zdravotnictva Rasim a ten to posunul torsku,a dali nam novy termin uz na tento maj.

ketrin5
16. apr 2010

ahoj dadakap to je super ze to mate za sebou dufam ze nic sa nestane uz ked ste zvladli operaciu uz len pekne hojenie musis myslet pozitivne a vsetko bude dobre prosim ta napis ake vam robila predoperacne vysetrenia dakujem

dadakap
20. apr 2010

Ketrin dnes Markovi vybrali vyvod z bruska. Uvidime ako to pojde dalej. Ma to pekne zoperovane, len mame mensi problem, ze koniec mocovej rury je uzsi, tak mu to sondickou roztahuju. Lekar povedal, ze to bude v poriadku, teraz ked uz zacal sam mocit. Tak ja len dufam a modlim sa, aby sa to nahodou neskomplikovalo.
Predoperacne testy sme robili u detskej lekarky - rozbor krvi, brali mu ju asi do 3 skumaviek na bezny rozbor,pecenove testy, krvnu skupinu atd., vysetrenie mocu a prehliadka, ci je zdravy. Potom sme isli este na predoperacne ku detskemu kardiologovi a tam mu merali tlak, EKG a sono srdiecka. Potom tieto vysledky dala dokopy detska lekarka a s jej odporucanim sme isli na anesteziologiu, tam to vsetko posudili a na druhy den sme nastupili do nemocnice. Dufam, ze som na nieco nezabudla. Je toho dost, ale nas Marko to fakt zvladol na jednicku, az ja som bola prekvapena. Ti nasi chlapci su silnejsi ako si myslime 🙂 , chvalabohu.
Drzim vam palce, nech sa operacia podari. Mate uz termin?

ketrin5
21. apr 2010

dakujem za odpoved velmi mi to pomohlo aspon budem vediet co nas caka termin presne nemam maly byva casto chory ako naschval lekar povedal ze ak sa bude blizit k 5 roku to ma v juli tak asi mesiac pred tym tak v dobrom vam zavidim ze to mate za sebou moj maly je dost citlivy co sa tyka bolesti a ozaj si s maly na izbe ja by som chcela aby tam bol aj manzel ale to sa asi neda aby sme tam boli obidvaja mi ideme do nitry drzte sa vela

jankamanikova
21. apr 2010

Dadakap - drzim palce a velmi na Teba myslim ...

dadakap
22. apr 2010

Janka - dakujem velmi pekne.
Ketrin - ja som bola hospitalizovana spolu s Markom v detskej nemocnici v Presove. Operovani sme boli na Urologickej klinike a kontrolovat nas chodili tam. Neviem ako to je v Nitre. O tom, aby mohli byt na izbe s dietatom obidvaja rodicia neviem. My mame este jedneho syna, takze sme to mali rozdelene, ja v nemocnici a manzel doma s druhym synom.

katarina309
23. apr 2010

ahojte babenky, mám synčeka a operovali ho ked mal 2,5roka na hypospadiu a plastika močovej trubice. Všetko hojenie je v poriadku len máme taký problém že malý má teraz 4roky a raz sa pýta cikať raz nie - priznám sa už to nechápem a som z toho hotová. Lekár v BA nám povedal teraz sme boli na kontrole že mu urobí cystometriu a uvidí sa aký je problém. Mám prosbu nemáte niektorá po operácii podobné problémy. ?

ketrin5
28. apr 2010

ahojte dneska sme dostali termin na 26,6 ak vsetko pojde dobre dufam ze neochorie nech to mame za sebou lebo to cakanie je strasne ,velmi sa bojim pytala som sa ci tam mozeme byt obidvaja s manzelom povedel ze neni problem ale spat tam moze iba jeden no uvidime
ahoj dadakap co je svami ako sa mate?

dadakap
28. apr 2010

ketrin budem na vas mysliet. Uvidis, vsetko dopadne dobre. Uplne Ta chapem, to cakanie je asi najhorsie...Som si ista, ze aj vas maly to zvladne vyborne, tie nase deturence su velki bojovnici.
My sa mame celkom fajn, dufam, ze to teraz nezahovorim. Cistime, mastime a kontrolujeme. Mame este stale zopar stehov a dufam, ze sa to pekne dohoji. Kazdy den to kontrolujem a uz niekedy vidim aj to, co tam nie je. Aj prud mocu sa uz zlepsil, tak dufam, ze vsetko bude mat dobry koniec.

lexik1
30. apr 2010

lienka 55 to je super ze ste nakoniec dostali termin este v maji a hlavne tento rok!! daj potom vediet ako ste dopadli.my mame ist s alexkom buduci tyzden do MA Javorkovi, tak uvidim, co povie..

inak baby chcem sa spytat, robili dakomu kontrolu mocovej rury sondou pred operaciou / teda a by som isla po poriadku, bola som u jedneho urologa a ten mi odporucil, dat skontrolovat malinkemu mocovu ruru sondou a ak by bola iba na konci zuzena, nech vykonaju iba "minioperaciu" a ak to bude nutne nech pokracuju v operacii podla toho co opisuju ostatni.malinky ma dierku na zaludi, ale nie v strede, ale na spodu - no je na zaludi.tak mi povedal, ze keby bol on rodicom, ak by to nebolo nutne urcite by mu to nedal robit. takze hladam niekoho, kto to mal tak dohodnute popr. kde to bolo.ked som bola na kramaroch tak tam mi taku moznost nenavrhli, ze by sme sa mohli velkej operacii aj vyhnut. na dvakrat to nechcem, lebo uspavat maleho 2 krat je zbytocne.ak s tym mate niektora skusenost dajte mi prosim vediet.

jankamanikova
30. apr 2010

Ahojte.
Co sa tyka pobytu v nemocnici, tak my sme mali nadstandard a niekedy sme tam naozaj s Matuskom boli obaja s manzelom a este aj s nasim malym Jakubkom (vtedy som ho este kojila). A mohli sme sa bez problemov pri nom striedat. Matusko nas oboch velmi miluje a on je taky zjednocovatel rodiny, chce mat vsetkych pri sebe. Tak sme to riesili v ramci moznosti, aby sme mohli pri nom obaja.

Katarina - neuvadzas konkretne. Maly sa pocikava alebo ma nejaky problem s pomocovanim? Ak ano, tak toto vobec neries. Nesuvisi to s penisom, ale s vyvojom mozgu. A tiez so schopnostou so zadrziavanim mocu, co je u deti s touto diagnozou normalne a netreba sa na tym pozastavovat. Drzim prsty!

katarina309
3. máj 2010

jankamanikova - sme po operácii už 2roky a vtedy ked ho to bolelo pýtal sa ale teraz 4roky má a raz sa vypýta a raz nie. Teraz budúci týžden máme ísť do BA a majú mu robiť cystografiu že vraj sa ukáže čo tam je. Ale pred rokom sme boli na sono mechúra a povedal že je to v poriadku tak tomu nechápem a stresujem sa. Ale už má 4roky a stále je to podla teba normálne?
pa pa