Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lienka55
16. máj 2010

Ahojte dievcata,
dnes nam manzel priniesol PC,ale nemam vela casu nan,pretoze maly si vyzaduje maximalnu 24hod.starostivost.
Operovali nas 13.5.,operacia trvala skoro 4hod.,viac ako povodne predpokladali.Bolo tam dost prace,dierku sa im podarilo dat az hore na zalud.Zatial sme v stadiu hojenia,este nam to trosku krvaca,zajtra nam maju davat dole prve obvazy.
Zatial to vyzera ok,maly je velmi statocny,len mu je strasne dlho v postielke a z toho je nervozny.Urcite treba deticky dopredu pripravovat na to co ich caka.Nas vedel do coho ide, a o to lepsie sa s tym vyrovnal.
Ak mate nejake otazky kludne sa pytajte.Este mame vacsinu dni v nemocnici pred sebou.Myslite preto na nas. 😉

obrazok
16. máj 2010

Ketrin5 nebooooj vsetko dopadne na vybornu len tomu ver.A pripravuj na to maleho,verim ze to zvladnete.

obrazok
16. máj 2010

lienka55 tesim sa s vami ze to mate za sebou myslela som na vas a cakala kedy napises.No verim ti aj pre mojho maleho to bol horor lezat tak dlho v postielke,len som mu pustala dvd a rozpravky lebo inac neviem ako by sme to zvladli.Tiez bol velmi nervozny ale zvladol to tak to zvladne aj tvoj maly neboj 🙂 To ze deti treba dopredu na to pripravit s tebou suhlasim ,nas tiez vedel o vsetkom a stale som mu vravela ze pani doktorka mu len opravi pipik aby cural tak ako jeho otecko 😵 .TAK napis co najskor a.......................vsetko bude dobre 🙂

lienka55
16. máj 2010

Nasho dlho veci nebavia,takze kazdu chvilku vymyslame nieco ine.Som strasne vystavena a nevyspata z neho a to mame kopec dni este pred sebou.
Mali aj vase deti vajicka z toho opuchnute a z pipika im vytekala troska krvy????

ketrin5
16. máj 2010

ahoj lienka tak velmi som na vas myslela ,super ze to mate za sebou neboj sa vsetko bude dobre,drzim van palce nech ste uz doma a vam rychlo uteka cas ,

lexik1
16. máj 2010

ketrin5 moj maly ma 3 roky, na operaciu ideme 28.9. to bude mat 3 a pol.
lienka55 nejako to vydrzte, uz bude urcite len lepsie..

baby, ako pripravit 3.5 rocne dieta na to co ho caka?? moj maly ani nevie, ze tam ma nieco inak.. v normalnom stave ma rovnakeho pipika ako ostatni, cika ako ostatni..podla mna ho to velmi zasiahne a toho sa bojim.

dadakap
16. máj 2010

Lienka cakala som, kedy sa ozves. Som rada, ze mate operaciu za sebou. Teraz uz vam len prajem uspesne a skore zhojenie. Urcite bude vsetko OK. Moj maly nebol na pocudovanie nezvozny. Zvladol to lezanie v postielke na vybornu. Vela sme citali, kreslili, mala som aj notebook a pustali sme DVDka a rozpravali na Skype so vsetkymi doma a tak to nejako ubehlo. S malym som pred nastupom do nemocnice o tom rozpravala, ale take male dieta si podla mna z rozpravania nevie predstavit , co ho caka.
Verim, ze si vystavena a nevyspata. Ja som tym presla hlavne po prichode domov z nemocnice, ked som maleho neustale kontrolovala. Drzim Ti velmi palce, aby si to, co najlepsie zvladla. Uvidis, vsetko bude dobre. 🙂

ketrin5
17. máj 2010

ja tiez neviem ako pripravim na to maleho ,podla mna sa na to neda dieta pripravit no uvidime

lienka55
17. máj 2010

Dakujem pekne dievcata.
U nas to fungovalo,ze maly sa dal pripravit na to co ho caka.Rozpravali sme mu ze doktorko mu musi pipika opravit a ze bude mat pekne a zdraveho pipika ako tatinko.
Rozpravali sme mu este ake bude mat pekne hadicky a tak.Strach mam skor z toho ked mu to zacnu teraz rozoberat,myslim tie faciky a pod. ☹

ketrin5
17. máj 2010

lienka55 drzim vam palce ,kolko budete v nemocnici,moze tam byt aj tvoj manzel?

ketrin5
17. máj 2010

lienka este by som te chcela poprosit ak budes mat chut napisat ,co mu robili,myslim ked ste nastupili do nemocnice dakujem

lienka55
17. máj 2010

ketrin manzel nas chodi iba kazdy druhy den pozerat,nie je s nami,nemame nadstandardnu izbu.
V prvy den sme nastupili,nic nam nerobili,predoperacne nam spravila pediatricka,iba sme stihli vizitu,pozrel ho primar ,ale nic ine nam nerobili.

ketrin5
17. máj 2010

lienka ani klystir

dadakap
17. máj 2010

ketrin nam klystir nerobili. Len od 8 vecer nam povedali, aby uz nic nejedol a od polnoci ani ziadne tekutiny a zaviedli mu vyzivu. Rano ho potom brali na operacnu salu okolo 7:30 a okolo 8:00 uz spal a bol pripraveny na operaciu.

lienka55
18. máj 2010

Ziadny klystir nam nedavali,od pol noci nesmel nic papat a najneskor do 05.00h mol pit tekutiny.
Dnes nam dali dolu obvazy,neprajem nikomu co som si zazila.Strasne ho to bolelo.

ketrin5
18. máj 2010

boze lienka to je strasne ,malemu hovorim ze ideme do nemocnice ale velmi to nechape co ho caka ja neviem ako to zvladneme ,baby ja sa strasne bojim ☹ lienka drzte sa

obrazok
18. máj 2010

ketrin zvladnete to neboooj.mne velmi pomohlo ze som si pomyslela na deticky ktore su na tom ovela ovela horsie napr.nejake vady srdiecka,tak som si povedala nie sme na tom najhorsie tak to musime zvladnut a ZVLANEME TO.Drzte sa

lexik1
18. máj 2010

lienka, urcite vsetci co chodime na toto forum to prezivame s Tebou..len ked to citam, tak mi behaju zimomriavky..

ketrin5
18. máj 2010

dakujem obrazok mas pravdu musime byt silne ale je to tazke,

dadakap
18. máj 2010

Lienka, drzte sa, uz to bude len lepsie. Lienka preco to maleho tak bolelo? Nas maly si ani neuvedomoval, ze mu lekar daval dole obvazy. Nas lekar tie obvazy stale niecim navlhcoval, takze sa dali dat krasne dole a bez bolesti.
Ketrin viem, ze sa bojis, ale uvidis zvladnete to a posilni vas to. Obrazok ma pravdu, ja si tiez stale, hlavne vecer, ked uz je klud pomyslim na deticky a ludi, ktori su na tom ovela horsie ako my, a je ich fakt vela, a poviem si zvladneme to.
My este stale nie sme v 100% poriadku. Mame zuzeny prud mocu a lekar mi povedal, ze v takych pripadoch sa robi dilatacia v narkoze, ze nie je potrebna dalsia operacia. Tak tiez verim, ze to bude fajn. Inac, maly je v pohode, on si nic neuvedomuje, nema ziadne problemy.
Drzte sa dievcata, vsetko bude nakoniec dobre, uvidite! Musime tomu verit.

ketrin5
19. máj 2010

dadakap dufam ze to dobre dopadne uz ked si tolko vytrpel,musime byt silne aj ked je to tazke

lienka55
19. máj 2010

Dievcata ste zlate ked si vieme takto jedna druhej dodat silu. 😉

dadakap najprv nam hovorili,ze to navlhcia,zacali to stahovat suche,no a potom ked im to neslo zacali navlhcovat.Ale to si mala vidiet co robil chudacik maly.neskutocne ho to muselo boliet.
V piatok nam idu opat prevazovat,ale uz mu daju nejake oblbovaky a lieky proti bolesti,tak dufam,ze uz to bude lepsie.

Zatial inak je to ok,len ma z tolkeho lezania a redsej stolice po antibiotikach ,,vyzratu ritku,,. 😠

ketrin5
19. máj 2010

lienka55 je super ze sme sa tu nasli ,cloveku sa trosku ulavi ked sa vyrozprava ,ja sa nemam okrem rodicou komu,proste nemam odvahu o tom rozpravat kamaratkam ,ani nevedia ze to maly ma,nebojsa z bozou pomocou to zvladneme,uz aby si pisala ze je vsetko super myslim na vas

lienka55
19. máj 2010

no ved ani u nas to nikto taky cudzi nevie,iba rodina.ja tiez nemam chut o tom rozpravat cudzim ludom.je to pre mna velmi osobne a chulostive.

obrazok
19. máj 2010

Babenky drzte sa myslim na vas

lienka55
21. máj 2010

mame dnes za sebou druhe preobviazanie,bolo to lepsie ako minule,ale pod vplyvom oblbovakov,tak sa uplakal az zaspal.

cervikova
21. máj 2010

Ahoj zdravím všechny maminky s touto zkušeností.Já mám dva chlapečky.Prvnímu je 5let a narodil se s hypospadií.Operaci jsme měli několikrát odkládanou kvůli nachlazení a nakonec v lednu 2008 jsme nastoupili na operaci na urologickou kliniku VFN v Praze. Bohužel byl v nemocnici s malým můj manžel,protože já jako na potvoru dostala chřipku. Bylo to pro mě strašný,ale manžel i syn to zvládli úplně na jedničku a syn byl ukázkový pacient.Vše proběhlo bez komplikací a mohli jít za 5dní domů.Vše se krásně zhojilo. Ted v dubnu se mi narodil druhý chlapeček a bohužel s tou samou vadou ☹ Doufala jsem že by to mít nemusel ale nepovedlo se. 6.září jdeme opět do VFN s tím starším po dvou letech na kontrolu a s tim mladším na vyšetření. Snad to zvládneme i na podruhé a vše se povede tak jak má.Budou to zase nervy ale alespon už vím co to obnáší tak snad to nějak přežiju.
Všem maminkám přeju pevné nervy a zdravé dítka.

obrazok
21. máj 2010

lienka ,,,,,,chudatko male ako to musia male deticky trpiet najhorsie mate za sebou uz bude len dobre ochvilku ste doma myslim na vas

obrazok
21. máj 2010

cervikova aj vam drzim prsty,

lienka55
21. máj 2010

dakujeme 🙂 🙂 🙂