Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

dadakap
5. jún 2010

Lienka ako sa mate? Predpokladam, ze ste uz doma. Ako to zvlada malicky?

lienka55
6. jún 2010

Ahojte,
konecne sme po 23dnoch doma.Maly je velmi slaby,musime sa ucit znovu chodit,musim ho drzat,aby nespadol.Nevie alebo zabudol kedy ma potrebu cikat a kakat,takze to mame vsetko v slipkoch.Este ho to dost boli,ale je velmi opatrny.
Dalsi termin mame o rok v juni.A este minimalne na dva krat sa to bude robit.

Drzim vam vsetkym palce,ktori to mate pred sebou,budete potrebovat vela sil,trpezlivosti,.....

katarina309
7. jún 2010

lieni ahoj tak teším sa že ste doma a už vám dali aj nový termín? Tie nehody prestanú neboj on sa do toho dostane všetko chce čas.

leimon
14. jún 2010

lienka 55, poslala som Ti internú poštu

alizka
16. jún 2010

ahojte, nechodím na túto stránku často ale čítam aké problémy máte aj po operácií. ja mám už veľkého syna a tiež prešiel s troma operáciami až kým sa podarila. takže nezúfajte a budte siné.

pilotka2
17. jún 2010

ahoje babenky, priznám sa že som nečítala všetky príspevky, ale píšem ako ostrielana mamina, ktorá to má všetko už zasebou. syna operovali v BA na kramároch, má už 18 takže je to už nejaký čas. prvá operácia bola v 4 rokoch a asi najtašia. odstránili mu celú tu kostičku a uvolnili vajka. drohá bola asi za 2 roky a mysleli sme že bude posladná. vymodelovali mu z predkožky močovú trubicu a všetko sa zdalo v poho. lenže sa mu po čase urobila fistulka (dierka niekde medzi stehmi) a musel zasa pod kudlu. každá operácia mala vždy stejný priebeh, hadičky, priviazané nohy a doba pobytu. u tejto operácii neni žiadna čast jednoduchá, ked vynechajú steh, tak musia začat znova. z odstupom času viem, že možeme byt radi za takúto vadu ktorá sa dá odstránit, pri pobyte v nemocke som videla také veci...... vy asi tiež. držte sa a nezúfajte, chco to pevné narvy hlavne v nemocnici a potom je to už len brnkačka. verte mi. a ešte jedna vec, vaše detičky sa budú valmi lohko vzrušovt, ked im chýba predkožka 😀 😀

ketrin5
20. jún 2010

ahoj stefi55 poslala som ti ip

ketrin5
20. jún 2010

ahojte tak uz sa nam to blizi som taka nervozna ze sa to neda opisat ,uz aby sme mali po tom

lienka55
21. jún 2010

ketrin neboj sa, a vy idete do BA alebo KE???

katarina309
21. jún 2010

lienka ako sa má malý? lepšie? dlho si sa tu neozvala...

ketrin5
21. jún 2010

ahoj lienka do nitry,avy ako sa mate?

lienka55
22. jún 2010

Dakujeme za opytanie dievcata. 🙂
Uz je to v pohode,ale nie este stale na 100%,da sa poriadne aj umyt aj si ho da uz chytit.Este ma slabe nozky.Inak podla mna vyzera to ani nie ze hrozne ale nepaci sa mi to.Lepsie to bolo predtym.Uz aby sme to mali na jednicku,ale to este potrva a bude nas to stat este vela stresov.

katarina309
22. jún 2010

lienka55 bude to aj na jedničku. A stým kakaním a cikaním ste ako?

adka1311
22. jún 2010

@janmaladalka

ahoj, neviem ci je to este aktualne, ale nasho syna operovali presne pred rokom na hypospadiu v Prahe...
boli sme neskutocne spokojni...ak mas este zaujem o viac info, posli IP...rada dam kontakt...

bolo to vo fakultnej nemocnici ale so slovenskym pristupom na Kramaroch sa to neda porovnat...

drzte sa vsetci...
my sme boli v nemocnici 22 dni, bolo to komplikovane, ale nakoniec to dopadlo super a dalsie operacie nie su potrebne....

katarina309
22. jún 2010

adka1311 zdravím, ja som mala maleho operovaného BA . Vy ste mali aký druh hyposádie?

lienka55
23. jún 2010

@adka1311 inak to je moj manzel. 😀
@katarina309 uz ok ,aj sa pyta kakat aj cikat.Bolo to viac menej sposobene tou operaciou.

lienka55
23. jún 2010

@adka1311 a ako ste prisli na Prahu??Preco ste sa rozhodli ist tam.

adka1311
23. jún 2010

@lienka55 ahoj, kto je tvoj manzel???? 🙂

lienka55
23. jún 2010

no predsa janmaladalka 😀

adka1311
23. jún 2010

@lienka55 aha, uz rozumiem 😀

adka1311
23. jún 2010

@lienka55

no do Prahy sme sa rozhodli ist po nasom sklamani z Kramarov...vobec sme tu neboli spokojny s pristupom...operaciu nasho syna stale odsuvali, potom povedali, ze najprv mu musia operovat nejaku hydrokelu - nad cim v Prahe iba krutili hlavou, ze on to vobec nema tuto diagnozu a ze by ho rezali zbytocne...a ze to s hypospadiou nesuvisi, takze nevideli dovod operaciu odkladat 😖

takze po velmi zvlastnom pristupe lekarov na Kramaroch, a po tom ako som sa dozvedela, ze hoci ma moj syn 3 roky, nebudem moct byt s nim non stop na izbe - lebo nie je miesto a ze bude musiet byt priviazany a ze tych operacii bude pravdeposobne potrebnych niekolko, sme zacali hladat ine riesenie...

napisala som maili do viacerych slovenskych nemocnic, a aj do par ceskych, kde som ich ziadala o informacie ako u nich riesia diagnozu hypospadia...niktomi neodpisal 😠 😠 😠 s vynimkou fakultnej nemocnice v Prahe....
tak sme tam isli na vysetrenie, dohodli sme si termin operacie a bolo to...
s malym som bola NON stop na izbe....este aj po operacii sme aj s mojim muzom pri nom sedeli stale na JISke....lekari boli super, vsetko nam stale vysvetlovali, vzdy boli k dispozicii...jednoducho uplne iny pristup....

vsetko sme si samozrejme museli zaplatit, lebo nasa slovenska poistovna odmietla preplatit cokolvek s odovodnenim, ze rovnaku operaciu nam ponukli tu....
ale stalo nam to za to....maly je OK, stacila jedina operacia a my sme sme s nim boli stale, takze nema ziadnu traumu....
viem, ze podla najnovsich pravidiel EU je to teraz tak, ze si mozes dat operaciu urobit hocikde v EU a oni ti preplatia sumu, kolko by to stalo tu na SR....takze teraz by nam to vlastne uz preplatili 😉

adka1311
23. jún 2010

@katarina309
katka, my sme mali diagnozu hypospadia penilna...oni mu museli tu dierocku na pipiku posuvat cca o 1 cm....
problem bol, ze sa mu to velmi zle hojilo, ale vdaka pristupu lekarov, ktori to kazdy den kontrolovali a osetrovali sa to nakoniec pekne uchytilo a nedoslo k odumretiu tkaniva...cize k tomu scernaniu ako to tu niekto pisal....

takze mame za tym, maly je OK a sme stastni ako blchy.... 😀
maly chodi od septembra s novym pipikom do skolky a nastastuie nema ziadne komplexy, cika ako ostatni chlapci /pred operaciou cikal len ako dievcatko, za seba.../ akurat sa ho obcas niekto opyta, ze preco nema na pipiku kožičku 😀 a on hrdo vysvetluje, ze ma noveho pipika, ktoreho mu urobili lekari v Prahe a takto to ma byt spravne....

ketrin5
23. jún 2010

ahojte dnes som bola pre papiere do nemocnice nastup v pondelok a utorok operacia,pytala som sa ci mozem byt pri nom ked ho budu uspavat doktor povedal ze len v niakej miestnosti kde ho budu pripravovat ci co,a ked ho budu prebudzat ze tam budem moct,lienka u vas to bolo ako?uz malemu hovorim ze ideme do nemocnice chvilku si polezat a povedal ci mu za to kupim lego vojakou,ja ze samozrejme ,mam taky strach uz teraz mam obavy stale si hovori ze to musi vist ☹

lienka55
25. jún 2010

takze aj ja som s nim mohla ist iba na tu premedikacnu miestnost,kde im podavaju taky oblbovacik, no a potom mi ho uz iba zobrali z ruk a islo sa na to.Bolo to hrozne az do vytahu som ho pocula ako krici maminka kde je?? 😢 😢 😢
A potom ked ho odoperovali tak mi ho doviezla sestricka az na izbu.

lienka55
25. jún 2010

@adka1311 dakujem ti velmi za podrobny rozpis. 🙂 Poviem polovicke nech si to precita a ak bude treba ozve sa ti. 😉

ketrin5
26. jún 2010

ahoj lienka55 este sa ta chcem opytat ze co si brala do nemocnice a co moze mat maly oblecene po operacii ci aj spodok pyzama , dik

lienka55
26. jún 2010

@ketrin5 IP. 😉

ketrin5
28. jún 2010

ahojte dneska idemedo nemocnice a zajtra operacia ,zaludok mam taky scvrknuty a nervy v kybli ,drzte nam palce,

ajsa32
29. jún 2010

ahojte maminy, davno som tu nebola, ale vsetko som teraz precitala, my ideme buduci stvrtok na kontrolu, maly ma 18 mesiacov, uvidime, co povie dr.kurcinova.
ale poviem pravdu, aj slzy mi vyskocili, ked to tu citam ☹

drzim palce.

ajsa32
29. jún 2010

ja malemu stale hovorim, ze najkrajsieho pipika na svete, ale musi sa opravit, ze neskor pojde k tete doktorke... on z toho hlavu samozrejme nema, ale tak nejak mu to hovorim...