Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

katulka8888
21. sep 2010

@lienka55 tak to vám držím palec nech to vyjde. Človek si už myslí že to bude mať za sebou a nakoniec toto. Ale si hovorím že sú asi horšie prípady detičiek ktoré musia riešiť okamžite a preto sa to všetko posúva. Tak uvidíme...

dadakap
4. okt 2010

Tak dievcata, mame termin na nas zakrok. Do nemocnice nastupujeme 09.10. a 10.10. budeme operovani. Zacinam sa trochu bat, ale musim dufat, ze to zvladneme a budeme mat konecne pokoj. Takisto mam obavy, lebo budem s malym dalej od starsieho syna. Ten chodi do skoly a nebude moct byt s nami zopar dni. Ale musime to zvladnut. Drzte nam palce.

lienka55
4. okt 2010

@dadakap drzime a neboj vsetko dobre dopadne,hlavne sa nestresuj zbytocne. 😉

lendam
4. okt 2010

@dadakap Můj synovec podstoupil zákrok ve 2 letech, vše dopadlo na jedničku, u vás to bude také v pohodě!

dadakap
5. okt 2010

Lienka dakujem. Tak si stale hovorim, ze to musime zvladnut, ked sme to uz raz zvladli. A lekar nas uistuje, ze tentoraz to je ovela mensi zakrok, tak dufam a verim. Ako sa mate vy? Ako sa dari malemu v skolke?
Lendam dakujem za podporu. My sme boli operovani na hypospadiu v marci, operacia dopadla v podstate dobre, ale zostal nam zuzeny koniec mocovej rury, takze teraz ideme na zakrok, ktorym mu to maju rozsirit. Lekar ocakava hospitalizaciu 2-3 dni, tak verim, ze to uz bude posledny pobyt v nemocnici a ze to dopadne dobre.

lienka55
5. okt 2010

@dadakap ahoj,my sa mame dobre,maly si pomalicky zvyka v skolke,niekedy je to v pohode,niekedy plackame. 😉

ketrin5
8. okt 2010

@dadakap ahoj aj ja vam drzim palce urcite to dopadne dobre aj ja by som bola rada ak by sme to mali za sebou maly raz zdravy a ked uz planujem ze zavolam lekarovi tak ma sopliky a takto to ide dookola uz si hovorim ze vsetko zle je na nieco dobre

dadakap
8. okt 2010

dakujem ketrin uz aby sme to mali za sebou...
Ako sa mate vy? To poznam s tymi soplikmi. Ked uz je clovek ako tak pripraveny na operaciu, vojde do toho nieco ine. Ja dufam, ze bude Marko zdravy a nastupime do nemocnice ako je naplanovane. Pri detoch je to velmi tazke so soplikmi a hlavne v zime.

monikaajozko
9. okt 2010

ahojte mamky.ako som citala vase prispevky tak vsetky mate deticky s hypospadiou.moj maly syncek ma 14 mesiacov a ma tiez hypospadiu,pipika ma do polky zrasteneho a od polky ho ma otvoreneho.mame ist na operaciu do nemocnice do KE a mal by nas operovat primar Martinčok a ked nie on tak dr.Kurcinova.nahodou nejaky z tychto lekarov neoperoval vase deticky,ak ano odpiste mi prosim vas,chcem len vediet do akych ruk zverim svojho syna.ako mamicky ako ste znasali ten pobyt v nemocnici s detickami?mne povedali,ze maly bude lezat dva tyzdne na posteli s nozkami priviazanymi hore,strasne sa toho bojim a ked si na to spomeniem tak sa mi stale tlacia slzy do oci.budem velmi rada ak sa mi ozvete a opisete ten pobyt v nemocnici.

obrazok
12. okt 2010

ahojte babenky chcem sa vas opytat ci mate neaku skusenost...............maly ma po operacii hypospadie uz asi rok vsetko je v poriadku ale.....................lekarka nam povedala ze mu bude treba pichnut 2 az 3 injekcie aby mu troska viac narastol pipik neviete kde sa to picha?alebo nieco o tom? Dakujeeem 😉

katarina309
13. okt 2010

@obrazok ahoj tak mi sme tiež už 2roky po operácii a náš urolog sa k takému niečomu že vôbec existuju neaké injekcie ani nevyjadril - a tiež by nám to prospelo. Máme problémy s únikom cez den tak berie malý Mictonetten a nevieme sa tých denných unikov zbaviť. V noci je ok. Už som z toho ...Kde ste boli operovaný aj mňa by tie injekcie zaujímali. Dakujeem

lienka55
13. okt 2010

@katarina309 katka a vy potrebujete aby vam narastok pipik???

katarina309
13. okt 2010

@lienka55 ahoj tak pomohlo by nám to nakolko nedorástol ako by mal byť. Malý ho mal že vraj vnorený. Už budem z toho na prášky. pa

katarina309
13. okt 2010

@lienka55 už som rozmýšlala aj nad Prahou hmm ale neviem...

lienka55
13. okt 2010

@katarina309 no my aj nad Prahou,Amerikou,....???? 😉
A uz ste boli na tom zakroku???Tusim ste mali ist teraz niekedy v oktobri,nie???

obrazok
13. okt 2010

Ahoj Katarina my sme boli operovany v Kosiciach pred tyzdnom sme boli na kontrole a pani doktorka spominala taktiez ze ho ma vnoreny a preto mi navrhla tie injekcie budu mu ich pichat az o rok ked prideme na kontrolu tak uvidime ako to dopadne ale stale si vravim ze to najtazsie mame za sebou tak strach tam je samozrejme ale vravim si ze robim vsetko pre nho aby mal plnohodnotny zivot 😉 Ja som s Pani doktorkou velmi spokojna a verim jej a aj sebe ze vsetko dobre dopadne drzim vam palce

obrazok
13. okt 2010

Monikaajozko ahojte my sme boli v Kosiciach a nas operovala dr.Kurcinova nevahajte ani chvilku je to uzastna zena s velkym srdcom a zlatymi rukami a vobec nie je pravda ze tam deti priviazu keby nieco odpoviem vam pa pa Lenka (obrazok)

obrazok
13. okt 2010

@monikaajozko pozrite si moju poslednu odpoved;-0)

katarina309
14. okt 2010

@obrazok ale čo sú to za injekcie ? Mne to v BA vôbec ani nespomenul že také niečo existuje. pa

katarina309
14. okt 2010

@lienka55 ahoj mali sme byť v oktob. ale preložil nás na kontrolu na marec že potom sa uvidí hmm... lebo ked začal malý užívať Mictonetten tak sa v noci vôbec nepocikáva tak preto nás odložil. Ale cez den sa nič nezmenilo:((

obrazok
14. okt 2010

su to injekcie na podporu toho aby sa ten pipik zvacsil,lebo ked sedi alebo ideme do sprchy a je chladno tak akoby sa mu vnoril tak koli tomu lekarka povedala ze mu pichne 2 az 3 injekcie aby ho mal vacsi 😉 papa lenka

ketrin5
14. okt 2010

@katarina309 ahoj chcem sa optat to su lieky aby sa nepocikaval este som o tom nepocula maly sa mi zvikne v noci pocikavat neni to kazdu noc ale casto mam ist s tym k doktorovi

ketrin5
14. okt 2010

@dadakap ahoj uz som zufala stale sa to odklada ja nechapem preco niekoho operuju v dvoch rokoch a my cakame tak dlho pisala tu landam ze operovali synovca v 2 rokoch a uspesne uz som premyslala ci by som nemala zistit ako je to inde ☹ ale nemam kontakt

katarina309
15. okt 2010

@ketrin5 áno sú to lieky proti pocikávaniu ale my ich berieme hlavne na spevnenie svalstva močového mechúra. A s tým pipíkom sme na tom tak isto ako vy. Ale mňa šzve že prečo mi to vôbec lekár v BA nepovedal že to existuje. A to sme už vyše 2,5roka po operácii. hmm

ketrin5
15. okt 2010

@katarina309 a to mi ma predpisat urolog

katarina309
15. okt 2010

@ketrin5 tak áno urolog nám to tiež predpisoval lekár čo malého operoval. Ale ved vy nemáte problémy s únikom počas dňa. A kým nemá 5rokov tak to sem tam pocikanie v noci nerieš to sa vylepší.

ketrin5
15. okt 2010

@katarina309 nie moc mu neunika iba v noci tak tuho spi ze sa neprebere maly ma 5 rokov tak ma to trapi ale ked nepije tak je to ok

dadakap
24. dec 2010

Ketrin uz mate po operacii? Ako to dopadlo?
My sme boli na rozsirovani mocovej rury. Maly bol v pohode, v nemocnici sme boli 4 dni. Len sa mi teraz vidi, ze este stale ten prud mocu nie je taky, aky by mal byt. Ja uz fakt neviem, ci si namyslam alebo ci je to prada. Stale maleho sledujem a uz si vselico namyslam. Sme necele 2 tyzdne po operacii. Boli sme na kontrole a lekar mu kontroloval mocovu ruru sondickou a povedal je je volne priechodna, tak neviem.
Lienka ako piskal tvoj syn po tej operacii?

ketrin5
25. dec 2010

@dadakap ahoj to je super ze to mate za sebou to ze ho sledujes je normalne lebo sa bojis,my sme stale neboli maly je stale chory a teraz zacal mat na nieco alergiu tak po sviatkoch musime ist alergologicke tak ja uz neviem stale sa to predlzuje manzel mi hovori ci to nenechame ked bude trosku vacsi teraz ma take obdobie ze je citlivy necham to na osud teraz som robila vsetko preto len aby isiel a dopadlo to na prd len ho vytrapili tak uvidime dzte sa

lienka55
25. dec 2010

@dadakap myslim,ze sme mocili hned nromalne,neboj sa bude to ok. 😉