Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lienka55
1. okt 2013

@katarina309 ani mne Kati. 😠

luciamk
7. okt 2013

Ahojte baby, chcem sa spýtať, čo ste boli hospitalizovaný na Kramároch a nechcem stále otravovať lienku55.
Ako je to tam vlastne zo stravou pre matky ? Niekde som čítala, že strava nie je zabezpečená, teraz mi jedna pani hovorila, že tam bola na dva dni so synom a normálne dostala raňajky , obed aj večeru... Tak neviem, lebo moja mama je pripravená pricestovať, že mi bude nosiť každý deň jedlo ☹

lienka55
7. okt 2013

@luciamk ja co viem tak stravu rodicia nemaju,ale bola som minuly tyz. na kontrole a mam tam prave hospitaliz. kamosku so synom a ta mi hovorila,ze ked nahlasit sestrickam ze chces stravu,tak ti ju objednaju. Vraj ranajky, obed,vecera 7eciek. Skus sa opytat sestriciek. Kedy to idete??

lienka55
7. okt 2013

@luciamk a neotravujes. 😉

luciamk
7. okt 2013

@lienka55 Ďakujem zlatko, viem, že toho máš plné zuby... Nastupujeme budúcu stredu 16.10. , žalúdok mám v krku...

lienka55
7. okt 2013

@luciamk daj urcite vediet.

kasparkovci
22. okt 2013

@patresko Ahojky a jak jsi to snášel jako dítě? Jak jsi čůral a měl jsi nějaké potíže s okolím třeba ve školce a škole?

kasparkovci
22. okt 2013

@zinuska Ahojky, mám 28 měsíčního kluka s vrozenou hypospádii, dle mě 1.stupeň, na urologii se teprve chystáme, potíže nemáme, jen čůrá na holku a já vymyslela jakousi náhradu, aby mohl črat ve stoje a nebyl hendikepován od vrstevníků. Sháním názory a zkušenosti, abych věděla, jak moc by byl o náhradu zájem a mohla jsem to nechat patentovat a začít vyrábět. Jako alternativa k operaci si myslím, že moc dobrá věc, hlavně když to není ze zdravotních důvodů nutné. Název mojí diskuze je: Jak zvládnout hipospádii bez operace? Mrkněte a pište.
Laura

kasparkovci
22. okt 2013

@lienka55 Ahojky, a jak jste na tom teď? Po operaci nebo ne? Já mám 28měsíčního klučino s vrozenou hypospádií 1.stupně a nemá zdravotní problémy, jen čůrá na holku.

kasparkovci
22. okt 2013

@zinuska Tak jak jste to zvládli?

luciamk
28. okt 2013

Ahojte baby, tak sme konečne dome, 14 dlhých dní na kramároch... malý to zvládol úplne perfektne... až na tie hlasové prejavy keď mu niečo robili 😀 😀 😀 ...Ešte sa nám točí hlávka a nožky neposlúchajú, ale vyzerá to, že sa všetko podarilo...

lienka55
29. okt 2013

@luciamk myslela som na vas,tesim sa s vami. tie nozky este chvilku budu neposluchat,predsalen dva tyzdne iba lezat.

tyrkys13
2. nov 2013

@luciamk ahoj napíšem mi prosím do ip ako to celé bolo? Mame pól roka hypospadiu a tiež nás to čaká☹. Bolesti mal veľké po operácii? A musel 2 týždne iba ležať stále?boze tak sa toho bojim

sita71
4. nov 2013

Ahojte, nášho syna operovali v apríly na Kramároch, ak by ste chceli niečo vedieť, kľudne sa pýtajte...

lienka55
5. nov 2013

@sita71 operacia sa vam vydarila???

sita71
5. nov 2013

Vydarila, syn mal síce ľahšiu formu hypospádie, ale pri operácii sa zistilo, že močová trubica nie je v celej svojej dľžke v poriadku, takže nakoniec z toho bola 4,5hod operácia s kompletnou plastikou moč. trubice. Operoval ho Mudr. Molčan, ktorého sme si vyžiadali, na základe určitých vedomostí.

obrazok
10. nov 2013

Dievcence ktore mate svojich synacikov po operacii hypospadie a obriezke aké velké maju pipiky. Mne sa zda ze ho ma malinkeho , myslite si ze sa to da neako v puberte......do poriadku? dakujem

lynks
12. nov 2013

@obrazok mne sa zdá že ho má velkého 🙂 neni to uhlom pohladu?

katarina309
18. nov 2013

@obrazok nezdá sa ti to iba preto že majú pipiky ako po obriezke?🙂)

katarina309
18. nov 2013

@lynks tak toto je super🙂))) inak presne ,, ako písala obrázok už aj ja som na to myslela či mu to bude rásť ako má...

obrazok
18. nov 2013

Dufam ze vsetko bude ok. Dakujem Vám babenky keby ste sa daco dozvedeli dajte vediet my ideme v aprili na kontrolu tak uvidime co povie lekarka pekny den Vám prajem

biba321
19. nov 2013

Ahojte prosim Vas,chcem sa opytat ked ma maly neoperovanu hypospadiu,ma 21 mesiacov,mozeme sa chodit kupat do verejneho bazena? nehrozi infekcia? 😖 dakujem

lynks
20. nov 2013

@biba321 nevidím dovod prečo by ste nemohli, infekcia hrozí u rany, my chodíme do bazenov s operovaným a vše je v poriadku

biba321
20. nov 2013

@lynks nám povedala pediatrička ze kvoli infekcii nech nechodíme ☹ a pred operaciou ste chodili na kupanie? a je ta operacia nutna vo všetkych pripadoch? nam povedal urolog ze kym ho to pri cikani neboli,a moči volnym prudom,netreba operovat,iba ak plastiku ze cca okolo 3 rokov,teraz ma 21 mesiacov maly.. no na verejne kupanie som sa ho neopytala,sme uz pred pol rokom boli,dalsia kontrola bud.rok na jar

lucka7912
20. nov 2013

Ahojte mamicky, nas synček ma tiez hypospadiu... Dierku ma v strde pipika...som rada ze som sa nieco o tejto teme docitala i ked si neviem predstavit ako 14 dni maly prelezi keďže sa nezastavi ako je den dlhy. My sme uz objednany na april budúceho roka tak som čoraz nestastnejsia.... Chodime k Mudr.Bartonovi a zatial ho môžem len pochvalit aj co sa tyka pristuu k malemu... Verim ze to zvladneme spolu a budeme mat pipika v poriadku.. Tiez nam povedali ze od plienok musi byt odnauceny aby mu rana nemokvala a nezapalila sa...uz sa zbrojim rozpravkami,spievankovom a fihatralala pesnickami nech nam to trosku ubieha....

lynks
21. nov 2013

@biba321 aku infekciu mala doktorka na mysli? nechápem, to akože nebudete chodit do bazenov nikdy? vieš, ono niekedy doktori hovoria niečo čo ani nemajú ničím podložené.riad sa svojím inštinktom. my chodíme normálne, a infekcie nemáme.
a operácia - zase to isté, bud syn trpí, tak je potrebná a ak nie, tak není potrebná - ako to cítiš a vnímaš ty?

lynks
21. nov 2013

@lucka7912 no vidíš, čo doktor to iný prístup. U nás normálne s plienkami sa operuje, že čím skor tým lepšie.chaos , zmatok
ale je to v pohode, dieta vydrží v posteli by si sa divila, je dobré mu to ale pre tým všetko popísat, povedat čo ho čaká a spýtat sa na jeho názor, čo by mu pomohlo aby to vydržal a aby mu tam bolo príjemne, deti majú najlepšie nápady 🙂

biba321
21. nov 2013

@lynks vieš čo pediatrička nam to povedala,ze kvoli infekcii nechodit na verejne kupalisko -maly je extremne skoro narodeny,tak aj preto aby neochorel,zla imunita,ani očkovany nie je,z neurologickych dovodov aby sa mu este nepohoršilo
ale je uz velky ,ma 21 mesiacov,tak ho nemozeme cele detstvo drzat doma..... ma vela zdravotnych problemov 😒 tento s pipikom som nepovazovala za nejaky vazny,no zacinam čitat tuto diskusiu,dlha je,a nevyzera to moc dobre.. no urolog povedal ze ak ho to pri moceni neboli a cika volnym prudom,ze to netreba riesit zatial,a ze plastiku mozno v buducnosti okolo 3-4 rokov,to ale akoby skor nechal na nasom rozhodnuti,tak ked nam to opisoval tak sme sa s muzom bavili ZE URCITE NIE ak to nie je nutne
tak ozaj neviem,zas aby nemal komplexy ked bude dospely,a ine problemy z toho,ale bojim sa kazdej operacie,ma toho za sebou uz dost chuda,a pred sebou tiez takze tak 😖

lynks
21. nov 2013

@biba321 aha, chápem, dobre že ste neočkovali teda. Nemyslím , že hypospádia je velký problém, presne tak, ak sa mu dobre čúra, tak neni treba na opráciu, komplexy nebude mat, ked bude mat dobre sebavedomie o svojom charaktere.
Netráp sa teraz tým, asi máš toho dost, tak toto vynechaj, zdravie to neohrozuje.