Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

zcvicel
12. mar 2014

@30092008 My sme kvôli tomuto problému kvapkania z neurčitého miesta išli na kontrolu do nemocnice. Bolo to 6 dní po vybratí tej paličky. Lekárka usúdila, že ešte to nie je s určitosťou zlé, len sa mu samovoľne zužuje - sťahuje močová rúra ako súvis s liečbou. Niekomu sa to stane, niekomu nie. Treba v tomto prípade pomáhať rozširovaniu močovej rúry, nech nenúti úzka rúra moč hľadať si iné cestičky. Nič lepšie nemôžete urobiť ako ísť k urológovi a radiť sa s ním. Možno sa tomu dá pomôcť.

ivi11111
12. mar 2014

ahojte a ako dlho sú deti hospitalizované?

samko1805
24. mar 2014

Ahojte maminky, my máme doma 22-mesačného chlapčeka, ktorému pri narodení zistili hypospádiu, nemá ju ale po nikom, kedže v našich rodinách sa nič také nevyskytuje. Boli sme u detského urológa na konzultácii a musíme ísť na operáciu :(. Teraz marec-apríl sa máme objednať...Chcela som Vás poprosiť, má niekto skúsenosti z operáciami takéhoto tipu v Bratislave, Martine a Považskej Bystrici?Nevieme, pre ktorú z nemocníc sa máme rozhodnúť. Čítala som, že v Blave 90% úspešnosť a v Martine píše veľa mamičiek, že chodia na opakované operácie a tomu by sme sa chceli vyhnúť...A ešte akú máte skúsenosť s uviazovaním detičiek v nemocnici pri tejto operácii?Ďakujem za každú radu 🙂

oculik
24. mar 2014

@samko1805 my sme boli operovaní v martine a som nadmieru spokojná.keď nám určili diagnózu myslela som si čo to je?nikdy som nič také nepočula,ale začali sme chodiť po vyšetreniach a keďže som sa tiež bála tak ako ty tak som obehla Martin ,Blavu a nakoniec nás prednosta z Blavy odporučil znovu do Martina a to netušil že my sme tam chodili.Operoval nás Dr.Javorka v Mertine a je skvelý.je to vyškolený lekár práve na tieto plastiky a jeho prístup sa mi páčil.vysvetlil nám všetky verzie operácie a bolo na nás ako sa rozhodneme.môj názor je čím skôr tým lepšie.menšie deti ti zvládajú lepšie.prvé dni po operácii boli ťažké ale potom to bolo už o.k.bola som tam so synom hospitalizovaná dva týždne.potom pravidelné kontroly a hoci tiež bola potrebná ešte potom malá úprava ale to už urobili ako jednodňovku,ráno sme prišli a večer odišli,som rada že sme sa tak rozhodli.dnes má syn 13 rokov a je o.k.operovali ho v 4 rokoch.stále sme sledovaný ,ale už len raz za dva-tri roky.Ťažké je písať o úspešnosti v percentách lebo každé dieťa a jeho stav je individuálne.my sme boli o.k. 2 roky a potom bolo treba len maličký zákrok .vždy je tam riziko,či je to Blava ,Martin,alebo p.Bystrica.Držím palce a akokoľvek sa rozhodnete,bude to správne pre vaše dieťa!!!!

ketrin5
31. máj 2014

ahojte uz som tu davno nebola chcela by som sa spytat ci sa tu nenajde niekto komu operovali dietatko v nitre dakujem

corin
5. jún 2014

@samko1805 Absolvovali sme úspešne prvu fázu... boli sme v KE hospitalizovani 8 dni a tiež som sa bála, ako to bude malý zvládať, keďže je dosť aktivny a tiež som čitala o priväzovaní o postel. Nič také sa nekonalo, malý bol nervozny len ked ho prebrali z narkozy, ale to mu hned pichli nieco na ukludnenie a proti bolesti. Zvyšok dna bol dost ospaly a dalsie rano sa zobudil vysmiaty... pozeral rozprávky a hral sa v polosede (sediet mal zakazane). Nejaký katéter ani ihla v ruke ho nezaujimali. Dalsi den sme už mali povolenu prechádzku, ale na moje prekvapenie sa mu von nechcelo, povedal, ze chce ležať a hrat sa na posteli...Po dvoch týždoch si ani nechcel dat vybrat kateter, vraj chce cikat do hadicky a na nocnik sa mu nechce 🙂

@ivi11111 dlžka hospitalizacie závisí od zložitosti zákroku a hojenia rany. Nám vopred nevedeli povedat, ako dlho bedeme presne v nemocnici.

samko1805
5. jún 2014

@corin dakujem za povzbudenie, takže u Vás, ako čítam to prebehlo úplne super 🙂. Je pravda, že úspešnosť nezávisí od nemocnice, ale od dieťatka - v akom stave to má, atd...My máme isť znovu v máji ku dr. Javorkovi a ten nám určí termín operácie...Napíšem a podelím sa s Vami...Ešte raz dakujem, keby to prebehlo tak ako píšete u Vás, budem ten najšťastnejší človek 🙂

corin
7. jún 2014

@samko1805 Drzim palce... moj maly ma tazky stepen a boli sme len na prvu fazu, dalsia op nas caka cca o rok, ale uz urcite nebudem taka vyklepana 🙂 Tak prajem, aby vam to vyslo a maly sa drzal... odporucam kooopec hraciek a kniziek.

lenka066
16. jún 2014

@ketrin5
ahoj,,pytala si sa ,ze ci tu niekomu operovali dietatko v Nitre..mne sice nie ale chcem sa ta spytat mate tiez problem s Hypospádiou?vdaka 🙂

ketrin5
18. jún 2014

@lenka066 ahoj ano mame hypospadiu

lenka066
18. jún 2014

@ketrin5 a uz ste po operacii alebo vas este len caka?kolko ma malinky rokov?

lenka066
18. jún 2014

Mamičky operovali vam deticky s hypospadiou aj v Nitre?dakujem..

zuzana2607
21. jún 2014

Baby ja uz som zufala nas maly je uz po tretej operacii hypospadie /najtazsia forma/ v srptembri nas caka stvrta.Ale zufala som z toho ze mi prisiel zp skolky s tym ze sa mu deticky smeju ako cika. Riesila som tp s ucitelkou ale to mi nepomohlo v tom aky odvtedy chodi smutny. Stale sa pyta preco ma on iny pipik ako ostatne deticky. Ma aj braceka 16 mesacneho tak vvidi ten rozdiel. Velmi ma to trapi ☹ Syncek ma 5 rokov a uz tym veciam rozumie ☹ Som z toho nestastna lebo lekari sami nevedia ci to uz konecne bude posledna operacia. Naposledy ho operovali v novembri a trvala 9 hodin. Teraz doktor povedal ked sme boli na kontrole ze to moze trvat az do 15 hodin ☹

sita71
23. jún 2014

@samko1805 Ahoj, uspesnost operacie zavisi aj od skusenosti a schopnosti lekara, operovat sa da viacerymi technikami a je potrebne zvolit najvhodnejsiu, aby sa minimalizovali pooperacne komplikacie.

dadinka217
30. jún 2014

kto mi poradi najlepsieho detskeho urologa na kramaroch na operaciu hypospadie?

lienka55
2. júl 2014

@dadinka217 su len dvaja na Slovensku specializovani na hypospadiu v Ba dr. Molcan a v MA dr. Javorka.

barbarelka
4. aug 2014

@luciamk Zdraviiin 🙂!prosim Vas,boli ste uz na tej operacii na Kramaroch? Nas dnes objednali so 6 mesacnym synom na december..najprv mu maju rozsirit dierku na cikanie operaciou v plnej narkoze..vraj to ma byt celkovo na 5-6 dni a potom,od troch rokov by mu spravili nejaku plastiku..syncek ma tiez vrodenu hypospadiu. Mam z toho trosku stres,lebo som pocula vselijake story o Kramaroch☹ a este k tomu je ten moj mrnus taky malicky..tak som chcela vediet Vasu skusenost.dakujeeem

luciamk
5. aug 2014

@barbarelka napísala som Vám do IP

luciamk
8. aug 2014
sita71
9. aug 2014

Pozrela som si na Tvoje odporucanie. Skoda, ze nepovedali, aky je rozdiel, ked sa pouzije predkozka na modelovanie mocovej rury a novovzniknuta koza zo stepu spoza ucha. Alebo je to zaujmave, len ak nestaci predkozka?
Nasla som aj toto
http://www.pluska.sk/regiony/bratislava/detski-...

stanulka27
3. sep 2014

ahojte maminy.aj nasmu drobcekovi pri narodeni zistili vrodenu hypospadu a odoslali nas na kramare kde nam to potvrdili,vtedy mal maly 3 mesiace a kazali sa nam prist ukazat az za rok a potom sa uvidim co bude dalej nasledovat..ńajdu sa tu aj maminy z TT ktore maju tiez deticky s touto chorobou?

zuzkaamiska
26. sep 2014

kocky, aj moj syn ma hypospadiu. teraz ma 17mes. operaciu mame naplanovanu na november 2015 na kramaroch. chodime k mudr.Molcanovi. je uzasny. vsetko nam krasne vysvetlil, poukazoval... hned mam z toho mensie obavy.

veronika267
28. sep 2014

Ahojte. Syna budu operovat v novembri. Dierka nie je az tak daleko, pri koreni penisu ma slepu fistulu. Pani doktorka nam negarantuje ze sa to podari na prvy krat. Ale ja sa cim dalej tym viac zacinam bat ze sa po operacii nieco pokazi. Ako tu pisete ze sa to rozpadlo, urobila sa fistula, alebo nieco ine. Asi by som mala prestat citat diskusie na tuto temu ale predsa len mi to neda. Snazim sa na to pripravit a obrnit sa aby som bola synovi oporou. Tie co ste boli na kramaroch hospitalizovane, prosim vas ako je to s izbami? platim navyse ak chcem byt so synom na izbe? v akom stave su sprchy a toalety? co mam zobrat synovy na oblecenie? Za odpovede vopred dakujem.

mo_mo
29. sep 2014

ahojte.Ste tu niekto kto daval maleho operovat v Kosiciach?Ake mate skusenosti?

lenka066
5. okt 2014

Ahojte mamicky,,,je tu niektora ktora by vedela podat blizsie info ako to funguje na Detskej urologii na Kramaroch?ked idu dieta operovat,moze tam byt matka snim hospytalizovana?da sa tam rezervovat izba?ako to tam funguje prosim vas??dakujem za kazdu jednu odpoved..

niki101988
5. okt 2014

@stanulka27 apropo získaná hypospádia neexistuje, s hypospádiou sa buď chlapček narodí alebo nenarodí

sita71
5. okt 2014

@lenka066 da sa objednať nadštandartná izba, kde budeš s dieťaťom. Pri hypospádii podľa mňa nutnosť. Ja som ju objednávala telefonicky a je na ňu dlhá čakačka, najlepšie hneď, ako dostanete termín operácie.

sita71
5. okt 2014

@veronika267 pri hypospádii určite odporúčam nadštandartnú izbu, kde budeš so synom sama, ale platí sa za ňu. Operáciu máte už teraz v novembri? Tie izby bývajú obsadené, treba si ich rezervovať hneď s termínom operácie, ak sa teda za dva roky nič nezmenilo (syna operovali). Prípadne, ak sa niečo uvoľní pre chorobu ...Ak budete hospitalizovaní krátko dá sa to zvládnuť aj tak, že večer budeš na izbe pre matky a cez deň pri synovi na stoličke, príp. na kresle. Sprchy a toalety ako v našich nemocniciach, nič moc, ale prežijete. Ak bude mať klasickú operáciu hypospádie, po ktorej sa leží s obviazaným pinďúrkom, tak mu stačí vrch z pyžamka, príp. tričko a ponožky.

sita71
5. okt 2014

@zuzkaamiska dr. Molčan je výborný ...

zuzkaamiska
5. okt 2014

@sita71 vidim, ze mas kopec skusenosti. sme ti za to fakt vdacni. vsetky maminy sme tu take mierne vystresovane. a vdacne za kazdu info 🙂