Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

sita71
5. okt 2014

@zuzkaamiska sme tým prešli pred 2 rokmi tiež u molčana ...

veronika267
6. okt 2014

@sita71 dakujem. Ano teraz v novembri ideme na operaciu. No ja budem dufat ze budem pri nom na izbe kedze nadstandard si nemozem dovolit. Syn este nema 3 roky tak ma dufam nechaju pri nom.

subica2
6. okt 2014

@veronika267 a ako to malému vyzerá, keď ho idú operovať?prepáč, že sa pýtam, ale aj my máme tiež diagnostikovanú hypospádiu, ale vraj tú krajšiu formu... len mám z toho aj nervy, lebo manžel hovorí, že to nemá dobre, preto sa pýtam...neviem to porovnať s nikým, lebo nikoho nepoznám...

veronika267
6. okt 2014

@subica2 sme podla lekarky tiez ten lepsi pripad. Dierku na cikanie ma iba o kusok nizsie ako normal. Vajicka a pindulak su zrastene blankou takze je zahnuty. Cika prudom normalne. No aj tak mu budu rozsirovat mocovu trubicu, potom mu ho povytiahnu von, lebo je vsunuty donutra takze ho ma mensieho. A vlastne plasticka operacia aby vyzeral celkovo ako ma. V zahybe medzi vajickami a pipikom ma dierku ale je slepa, doktorka mu tam strkala ihlicu aby sa presvedcila o tom. A co vam povedali? ze ho budu operovat? Moj syn ma skoro 2,5 a uz asi dva roky dozadu nam stanovili termin operacie.

subica2
7. okt 2014

@veronika267 my chodíme k Mudr. Slebodníkovej a povedala, že keby to mal jej syn v takomto stave, určite by ho nedala operovať.on ho má vlastne normálneho, nič prirastené, len dierku má tiež trošku nižšie a kožka je na konci zospodu prirastená, čiže sa mu to nedá pretiahnuť.Vyzerá to ako šál,zhora to prekrýva žaluď a zospodu je to prirastené.nemá ho ani zakrivený, len sa mi zdá, že je trošku menší, no neviem to až tak dobre zhodnotiť, lebo mám 2 dievčence a 1 chlapca.ciká normálnym prúdom, aj močovú rúru má priechodnú.Len manžel má stále plaší, že jemu sa to nezdá...no neviem, čo zeda robiť...

veronika267
7. okt 2014

@subica2 tiez chodime k nej. Ale tak podla toho co pisete ste na tom lepsie ako my. U nas nie je sanca vyhnut sa operacii. Cim by bol starsi tym viac by sa mu zakrivoval kedze je prirasteny.

lenka066
8. okt 2014

@veronika267 ahoj,mozem sa spytat?kolko ma syncek?a kedy ste sa objednavali a kedy vam dali termin na operaciu?my mame tiiez hypospadiu,dierka je len o nieco nizsie ako by mala povodne byt,v NR nam povedali,ze to sa ma cas riesit aj v dospelosti,ze to neni take urgentne.a vajka a pipik su v poriadku len tiez nas poslali do BA na kramare ze treba mu rozsirit mocovu trubicu.teraz piatok tam mame ist,velmi sa bojim co nam povedia,,ako funguje to prve vysetrenie?ako dlho sa caka na operaciu?vies uz blizsie info o operacii?dakujem..

veronika267
8. okt 2014

@lenka066 ahoj. Kratko po narodeni sme sli k najblizsiemu chirurgovi ktory stanovil diagnozu a poslal nas na kramare. Vysetrenia sa netreba bat. Nie je to nic bolestive,ale kedze bol babatko nevedel co sa deje a plakal.iba sa pozru na pipika, ochytaju ho aby videli vsade. Potom dostal termin o pol roka a potom znova o pol roka. Teraz uz neobjednavaju chodi sa tam iba tak. Termin dostal ked bol babo. O mesiac ma 2,5 roka. Povedali ze to treba riesit pred nastupom do skolky. A tiez preto lebo je rychlejsia regenaracia a v neskorsom veku si to nebudu pamatat. 12. 11. Ideme na operciu a asi tyzden predtym k obvodnej na predoperacne. Vsetky papiere mi dali na kramaroch aj s casom nastupu a ake predoperacne treba robit.napiste potom ako ste dopadli v piatok. Z vysetrenia hlavne netreba mat strach.

lenka066
8. okt 2014

@veronika267 akoze uz neobjednavaju,chodi sa tam len tak,to kam ako?na to prve vysetrenie?a ok,napisem ..uff,bolo bi najlepsie keby nam povedia,ze sa to nemusi operovat,aj ked moc tomuneverim ked v nr nam povedal,ze sa ta mocova trubica musi rozsirit :( :(

veronika267
8. okt 2014

@lenka066 Pre istotu si tam zavolajte. Prestali objednavat asi pol roka dozadu. A zda sa mi ze tam mali tolko vopred objednanych pacientov ze este stale tam chodia. Tak striedaju objednany a neobjednany. Predpokladam ze vam presny datum na dalsiu kontrolu nepovedia asi len tolko ze napriklad pridte o pol roka.

luciamk
12. okt 2014

Baby pomoc začínam panikáriť, 16.10. bude rok čo malého operovali na kramároch. Mal ľahšiu formu, dieročku len kúsok posunutú a že to bolo v lepšom stave, ako si mysleli mi povedali po operácii. Nemali sme žiadne problémy, ale malý v lete trochu prechladol a keď cikal asi 2x mi povedal, že ho to bolelo. V auguste sme boli na normálnej kontrole po 6 mesiacoch. Všetko bolo v poriadku a hovorila som o tej bolesti, ale že nič tam nie je, že ich hľadiska ( lekárskeho) je to krásne zahojené a v poriadku a na ďalšiu kontrolu stačí prísť o rok... A teraz ráno sa mi malý priznal, že ho to stále bolí keď ciká... som z toho na nervy. Mali ste niekto takého bolesti rok po operácii??

sita71
13. okt 2014

@luciamk my sme bolesti nemali. Ked bol prechladnuty, boli ste aj u lekara? Kontrola mocu, prip. zapalove ukazovatele? Syn mal tazku operaciu a cikanie ho nebolelo ani po vytiahnuti hadiciek.
Syncek ma pri cikani dobry prud?

luciamk
13. okt 2014

@sita71 my sme boli na kontrole na kramároch práve keď ho to bolelo a hneď som im to povedala. Ale že to je v poriadku, že tam nie je nič čo by ho malo bolieť... Ani náš maličký nemal žiaden problém po operácii, až doteraz. ☹

sita71
13. okt 2014

@luciamk ked ste spominali bolest pri cikani a prechladnutie, skor ci nemal zapal ..,

lenka066
15. okt 2014

mamicky,mame hypospadiu a zuzenu mocovu trubicu,,boli sme na Kramaroch a tam nam povedali,ze mame sledovat prud mocu a erekciu ci nema zakriveny penis a ked bude vsetko ok tak prist o pol roka,,dnes rano som malemu rozopla plienku a ked cikal tak tak prerusovane,neviem ci preto ze som mu ho drzala,,je to zle co myslite?inokedy ked ho dam do vane tak cika pekne v kuse ale zase nevidim prud lebo mu to tecie po vajkach a stehnach,,,a este mi prosim poradte ako mu mam postavit pipika,lebo sprcha nam nejako nepomaha :(,,dakujem vam

obrazok
7. nov 2014

Dievcence my sme tiez po operacii hypospadie, chvalabohu sa vydarila na 1x, bolo to este v rok 🙂 u 2009, Dr. mu urobila aj obriezku len mam pocit ze ten pisurik ma neaky malicky akoby vsunuty dnu. Mozno blba otazka ale rada by som vedela akych velkych cca cm maju vasi chalani. Dakujem

adela2611
9. nov 2014

@stanulka27 áno nájdu,aj môj drobček má hypospádiu-najťahšieho stupňa

stanulka27
10. nov 2014

@adela2611 ahoj.a mozem sa opytat kde vas operovali a ci ste mali nejake problemy.a ako prebiehala operacia.nam kazali prist len po roku na kontrolu ked budeme mat rok a msme velmi malo informacii o hypospadii.dakujem

adela2611
10. nov 2014

@stanulka27 Ahoj ešt

adela2611
10. nov 2014

@stanulka27 Ahoj ešte nie sme po operácii, mali sme ísť v decembri, ale presunuli nás na apríl, s organizačných dôvodou, neviem aké sú to ale sestrička ktorá mi volala povedala,že problém s poistovňou... My máme vyústenie rovno pri koreni, penis je malinkatý zahnutý ako orlí pazúrik, ked sme boli na konzultácii tak nán Mudr.Molčan povedal, že to bude veľmi náročná 8hodinová operácia, s následnou hospitalizáciou 21-28 dní, mám strach bojím sa toho ako udržím drobca, ktorý je moc moc živý na posteli... Ked budeme po operácii budeme múdrejší a napíšem ako to prebiehalo a dopadlo.. Teraz ciká len po sediačky , pretože ciká po vajkách cca 40 cm za seba.

stanulka27
10. nov 2014

@adela2611 budem rada ked das potom info,lebo mi sme upni zaciatocnici,nas maly ma pipiska s casti prirasteneho k penisu,ale my mame len 8mes.tak cickame len do plienky ale zatial ziadne problemy nemame.aj my sme boli u molcana ale pri prvej nasteve.nam sa nevyjadril ci ho budu operovat az v maji na dalsej kontrole,ale chceme ist este na konzultacii do MT,lebo tiez sa toho obavame.nasho starsieho synceka operovali tu V TT a fixovali mu semeniky a robili obriezku a velmi zle znasal narkozu,lebo tiez je velmi aktivny a po narkoze spal len 40min akurat co spravili zakrok,potom sme boli cely den hore a pri cikani mal strasne bolesti a doma sme sa trapili este mesiac,takze sa tiez velmi obavam co potom bude s tymto mensim s hypospadiu.

veronika267
12. nov 2014

Ahojte zienky. Tak dnes mal byt syn operovany. Zbaleny na lacno so vsetkymi vysetreniami nas poslali domov.tyzden dozadu kaslal a mal sople, tahalo sa to 2tyzdne s nami. Nasadeny pamycon a trifed. Preto nas odmietli. Vraj je jedno ci je alebo nie je to antibiotikum. Od neantibiotik odstup 2 tyzdne pred operaciou a atb odstup 3tyzdne. Novy termin 2.3.2015. Je to na dve operacie ak nie tri. Prva hospitalizacii bude trcat tyzden o dalsi rok na az dva tyzdne. Som uplne nestastna z toho. Vraj mame este skory nahradny termin lebo vraj davali termin uz aj za rok nahradne. Skusame este cez znamost termin nejako potlacit. Rok bude musiet curat v sede. Uz nebude curat od predu ale od vajicok. Vraj ma uplne nekvalitnu mocovu trubicu. ☹

adela2611
21. jan 2015

@veronika267 dobrý-ahoj Kto vás bude operovať? my ideme 1.4.už som v strese teraz.. vám povedali, že bude hospitalizovaný len týždeň nám povedali, že 21 dní možno až 28 že uvidia, ako dopadne operácia..

veronika267
21. jan 2015

@adela2611 dobry den. Oni vam presne aj tak nepovedia kolko tam budete. To zalezi od hojenia, moznych pooperacnych komplikacii atd. Nas mal operovat Molcan. Ci to bude on pri najblizsej prilezitosti tak to neviem. Obavy mam len z toho ako bude syn reagovat po prebudeni. Kedze synovi nebudu vediet vykonat vsetky upravy naraz preto bude aj pobyt v nemocnici kratsi. Neviem co budu presne vasmu synovi robit tak sa to tazko da porovnat. Tak sa nam to uz krati a dufam ze uz dovtedy neochorieme. Ked si pomyslim ze mohol mat uz prvu operaciu za sebou som z toho nestastna.

adela2611
21. jan 2015

@veronika267dobrý deň.. My máme vyústenie zo spodnej strany rovno pri vajkách.. Mal nás robiť Polák, ale vraj nás bude robiť Molčan, ked Polák tam už nieje... Povedal, že to budú robiť naraz, moč rúru vkladať a plastiku tak uvidím2.3. ideme na pred operačnú konzultáciu..A že tá hospitalizácia je taká dlhá..Ja mám tých obav viac, kedže Syn je veľmi živý a sekundu neposedí, ako to my zvládneme ležať-neviem.. Už máme dve operácie za sebou/iné/ a po prebudení bol úžastný, chvílenku poplakal a potom spinkal a ked sa zobudil bol zlatunký, len to boli 45minutové zákroky a toto je nekonečne dlhá operácia..Verím -dúfam , že nejaké komplikácie neprídu, že to bude dobré..Držte sa ,aby ste neochoreli /nemôžete/ želám nech vám to dobre dopadne ..Dakujem za info

zuzana2607
7. feb 2015

adela2611 Dobry vecer...My mame asi rovnaky stupen hypospadie...operacie mame za sebou uz tri. Prvu operaciu sme mali v roku 2012 vtedy mal syncek 2 roky a 8 mesiacov operoval nas Dr. Polak a asistoval mu Dr. Molcan. vtedy trvala operacia 4 hodiny a hospitalizovany sme boli 10 dni. Vzhladom na to ze sa to nedalo urobit na prvy krat tak sme mali dalsiu v roku 2013 vtedy mal maly 4 roky a operoval ho doktor Molcan operacia vtedy trvala 8 hodin a hospitalizovany sme boli 14 dni. Vsetko prebehlo bez nejaky vaznych komlpikacii. Vtedy mu brali z pusinky sliznicu pretoze sme mali malo materialu na vyrobenie mocovej rury. Toto bola asi najtazsia operacia aj pre maleho aj pre nas. Lebo to cakanie bolo na zblaznenie. No a pre maleho hlavne preto ze ked sa prebral tak nielen ze mal operovaneho pipika ale aj pusinku. Nemohol moc papat iba tekutu stravu asi 4 dni tak to bolo pre neho namahave. Ale ani vtedy to nedokoncili lebo museli cakat kym sa prihoji ta silznica z pusinky. Dalsiu sme mali v septembri 2014 vtedy mal maly 5 rokov. operacia trvala 6 hodin hospitalizovany sme boli 8 dni a operoval nas Dr. Molcan.Ale pri operacii zistili ze tam mal nejake zrasty ktore museli odstranit a ani vtedy to nedokoncili. Dalsia nas caka teraz v maji a dufame ze uz bude posledna. Prebudzanie z narkozy bolo rozne pri prvej operacii plakal dve hodiny po prebratli. Pri druhej neplakal vobec bol uplne kludnucky a pri tretej tiez neplakal len velmi vracal ale to nam bolo vysvetlene ze mu podali nejaky silny liek od bolesti po ktorom niktore deticky vracaju. Pobyt v nemocnici vzdy zvladol na jednotku. som bola prekvapena lebo zakazdym bol cely pobyt len na lozku a nozicky mal priviazane aby sa nepretocil na brusko. Privezovanie nieje nic strasne 🙂 iba to tak hrozne znie 🙂 Dokonca mne pri poslednej povedali ze ho nemusim priviazat ale ja som ho na noc vzdy priviazala aby sa pocas noci nepretocil.Bolo to narocne aj pre neho vydrzat tolko dni v posteli ale aj ja som bola z toho vycerpana lebo som ho musela stale niecim zamestnavat aby nemal cas sa nudit. Velmi vela sme sa hrali, citali sme si rozpravky a pozerali sme rozpravky na tablete plus nejake hry. My akurat zajtra vecer cestujeme do BA lebo maly sa zacal stazovat na bolest pipika a aj ked ide cikat tak niekedy musi velmi tlacit aby sa vobec vycikal. Trosku sa bojim toho co nam v pondelok povedia, ale snad to bude dobre. Verim ze vam sa operacia podari na prvy krat a ze vsetko prebehne bez komplikacii 🙂 Velmi vam to prajem a ak budete mat nejake otazky kludne mi napiste 🙂 Pekny vecer Zuzana

adela2611
10. feb 2015

@zuzana2607 fúúúúúúúúúúúúú Zuzana , malí je obrovský bojovník ked to tak dobre zvládol.. Ja sa bojím, môj je veľký "živel" 2minuty nevie obsedieť a tolko dní ked bude musieť ležať no uvidíme, verím, že to zvládne.. Ide ho operovať Molčan, počula som nanho veľa dobrého, no teraz ked čítam že nie vždy sa to podarí na prvý krát tak vlastne nezáleží na operantovi, ale na "materiáli" s ktorým budú pracovať.. Mám pochystané rúzne zábavky aby sa nenudil a čas mu rýchlo plynol.. No len mne bude ten čas plynúť asi pomali a hlavne ked bude na sále, lebo to budú nekonečné hodiny..
ked vášho malého dooperovali boli ste s ním na sále? mohli ste ho popestovať či len ležať musel ? Mám v hlave tolko otázok, že teraz ani neviem na čo sa popýtať.. Ako ste dopadli v pondelok?

althejka
23. feb 2015

byvaly prednosta Polak odkazuje, ze ktokolvek bude chciet prist sa ukazat na kontrolu, najde ho v nemocnici v Malackach,kde zacal pracovat v stredu od 12.00 do 18.00 hod a vo stvrtok od 12.00 do 15.00 hod. V stredu v doobednajsich hodinach bude operovat.

adela2611
23. feb 2015

@althejka to vážne? A operácia bude latená poistovnou? dakujem za odpoved

katarina309
27. feb 2015

@althejka prosím Vás boli ste sním? je to priama info?
Ďakujem