Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

stwemi
30. apr 2016

@stwemi Neviem, ci je to zrozumitelne 🙂 Druha cast odpovede sa tykala situacie, ak ste v oddelenych izbach.

veronikaszabova
30. apr 2016

@stwemi a mali ste tu za 35 alebo za 10 eur?

janocka
30. apr 2016

@heart170413 ma 4,5 roka teraz..... Neviem aku ma formu, dr. sa vyjadril, ze az ked zacnu operovat uvidi, ake je to vazne, ci budu musiet predlzovat mocovu trubicu.... Na kramaroch sme na termin cakali vzdy rok. Mysleli sme si, ze ked termin zrusime ked ochorel, tak nas potom niekde oichnu, ked niekto iny zrusi operaciu, ale nestalo sa tak

heart170413
2. máj 2016

@janocka s tym cakanim je to hrozne :( my sme u molcana chvalabohu cakali len par mesiacov aj to preto ze sa prerabali operacne saly ale nam to v podstate vyslo tak ako malo, chcela som aby to mal spravene skor nez nastupi do skolky a tak sa vdaka bohu aj stalo. Vas maly ale bude mat asi nejaku strednu/lahsiu formu kedze nieje iste ci mu budu moc.trubicu predlzovat u nas to bolo jasne ihned jemu pipik ani nerastol lebo ju mal uplne dole a musel cikat ako dievcata. Vas maly to ma ako s cikanim? Vie po stojacky? A necakali ste tak dlho koli nadstandard izbe alebo tak?

zuzkaamiska
20. jún 2016

My sme boli v Martine na operacii 2.5.2016.
Matko mal v aprili 3roky. Mal dierku v strede pipika. ziadne problemy dovtedy s tym nemal. Len to trebalo dorobit. Predkozku nemal celu, aj tak ho obrezali a spravili tu rurku z toho.
Bol to nas stvrty termin, lebo raz sa prerabalo, potom bol dr. na konferencii a potom sme ochoreli... Nastastie nam to vzdy posunuli o mesiac, tak sme nemuseli dlho cakat.
Na dalsi den operacia. Od vecera nejest, nepit. Odkedy ho odviezli z izby preslo 5hodin.
previezli ho na jis-ku. tam je to krasne a zlate sestricky. Postielku sme mali oproti telke, tam poobede a vecer pustali rozpravky. Bol tam dva dni. Mala som stastie, ze izba matiek (pre 3 mamy) bola vtedy volna. To je o poschodie vyssie. Inak intrak niekde blizko nemocnice. Potom sme sa vratili na odd.chirurgie. Tam su tiez super sestricky. Jedlo som nemala. chodila som do bufetu alebo som sa najedla s malym, co on dostal.
Na posteli mal taky ten stolcek na ranajky do postele, aby mu perina a hadicky nezavadzali. To sme potom pouzivali este tyzden aj doma.
z moc.mechura mal vyvod, v pipiku mal taku palicku - ako z lizatka. a mal to cele obviazane.
Kazdu chvilu dostaval nieco proti bolesti a atb. Spal ako normalne, ani viac ani menej.
na jis som bola pri nom na stolicke. Potom na odd. sme uz boli spolu na izbe. este s jednou maminou. jednu noc sme dokonca boli sami.
tam je telka, ale da sa pozerat len rozpravky na usb, kt. pozicaju sestricky. zial jeden im niekto ukradol(!), tak nebolo usb na kazdej izbe. my sme mali vlastny tablet. knizky sa neosvedcili, lebo to nemal ako citat. len lezal, v sobotu uz sedel s oporou. na ruke mal infuzky, tak ani pravu ruku nevedel pouzivat. spat a lezat mohol len na chrbte, tak uz toho mal celkom dost... nastasie je Matko take kludne dieta, tak sa to dalo vydrzat. v pondelok bol prevaz. to bolo dost bolestive. mali sme ist v utorok domov, ale zial nas nemal kto odviezt, tak nas dr. pustil uz v pondelok. ale netreba sa domov ponahlat, isli sme domov s vyvodom z moc.mechura - so sacikom a s tym obviazanym pipikom, nemala som mu ani co obliect, aby mu to nezavadzalo.
doma tiez nechcel nic robit, len lezat, lebo ho to bolelo. chodit zacal velmi pomaly tak asi v stredu/stvrtok. vacsinou bol holy, len v tricku 🙂 v pondelok, cca 2tyzdne od operacie sme isli na kontrolu do ambulancie. tam mu vybrali aj vyvod aj tu palicku. reval.... natlacili do neho kopec vody, aby sa vycikal, nestihli sme ani odist, vycikal sa u dr. na zem 🙂
par dni to pri cikani bolelo. a natierali sme framikoin. o dva tyzdne dalsia kontrola.
dokopy sme boli doma mesiac.
odporucam zobrat pyzamko na kazdy den (viac ks aj s gombikmi hore, ak nemate, pozicaju na odd.)
teraz uz je vsetko ok. stehy pomaly vypadavaju same. a musel sa naucit cikat postojacky. lebo bol zvyknuty cikat po sediacky. ale vzdy sa ocikal...
najhorsie to je na psychiku mamy, ja som tam zostarla o 100rokov. a doma potom tiez. krpec bol strasne uboleny, stale len mamamama...
ale teraz je to uz cista parada 🙂
dr, Molcan bol vyborny a vsetko nam vysvetlil predtym aj potom. Sestricky zlate.
treba to len vydrzat......
vasim malym chlapom prajem vsetko dobre!
z+m

lenka066
1. júl 2016

@zuzkaamiska my sme mali ist 5.5.tiez do Martina.no ako na potvoru sa malemu urobili afty v ustach a mal zvysenu teplotu..dalsi termin nam dali az na 3.10...uz sme to mohli mat za sebou..som rada ze uz to mate za sebou a Vam vsetko dobre dopadlo ako aj heart170413..dufam ze aj nam to uz vyjde a budeme ok..

1985klaudia
29. júl 2016

@zuzkaamiska dobry den, Zuzka, prosim, mohli by ste sa mi ozvat,chcela by sm sa popytat ohladom tej operacie vasho synceka,dakujem pekne, Petra, 1985klaudia@azet.sk

veronikaszabova
2. aug 2016

Tak kocky, o dva tyzdne sme mali ist na operaciu a vcera mi volali, ze nam posuvaju termin na jun 2017 😕

miichchaaeellaa
2. aug 2016

@veronikaszabova az o rok a to uz preco tak dlho cakat zas:(

veronikaszabova
2. aug 2016

@miichchaaeellaa kvoli nadstandardke... dovtedy je stale rezerve... 😕😕😕

liveka
26. aug 2016

maminy je tu niektorá čo máte termín na Kramároch koncom januára 2017?
a ešte, koho odporúčate z dr. k operácii? ak sa vôbec dá vybrať operatér, ďakujem

1104
26. aug 2016

@liveka my ideme 8.2. 2017

liveka
26. aug 2016

@1104 áno, my sme si už písali v IP, my budeme okolo toho dátumu odchádzať. Budeme mať 10e izbu.

1104
26. aug 2016

@liveka dnes som bola na kramaroch a pytala som sa na tu 10€ izbu , tiez ju mame a povedali mi ze sa bude prerabat a uz bude drahsia. Za mesiac idem s dcerou na kontrolu tak sa tam zastavim a popytam sa ako to vlasne bude.

liveka
26. aug 2016

@1104 no pekne, keď budeš vedieť niečo bližšie tak daj prosím vedieť, koľko teda bude stáť, nech sa viem pripraviť. Máte vybraného Dr. ktorého chcete aby vás operoval?

1104
26. aug 2016

Samozrejme dam vediet, nic blizsie mi nevedela povedat kedze som hovorila len so sestrou. Ta co to ma na starosti mala dovolenku.
Lekara este nemame, da sa vybavit aj to?

liveka
27. aug 2016

@1104 pýtala som sa nato naposled a povedala mi sestra, že áno ale, až v deň operácie. Neviem či sú tam viacerý v jeden deň alebo ako. Zatial mám odporúčania na primárku.

1104
27. aug 2016

@liveka tak to nie je bohvie co. Podla mna v den operacie sa uz taketo neriesi. Neni na to cas.

lenka066
4. sep 2016

Ahojte..mate niekto v Martine termin operacie zaciatkom oktobra?dakujeem..

zuzana2607
6. sep 2016

Prosim Vas nevie niekto kde teraz robi dr. Molcan? Nsposledy robil v Martine ale odtial uz odisiel. Dakujem

janocka
6. sep 2016

@zuzana2607 mal by byt v BB

miichchaaeellaa
6. sep 2016

@janocka dr Molcan uz neni v Martine ako to ? uz je tam.len dr Javorka ci poprosim info ak viete dakujem

stanulka27
6. sep 2016

DR.MOLCAN OD 1.9.2016 robi v Banskej Bystrici

zuzana2607
6. sep 2016

@stanulka27 dakujem velmi pekne

zuzana2607
6. sep 2016

@janocka dakujem velmi pekne za info ☺

lenka066
6. sep 2016

@stanulka27 a nevies nahodou,ako to je ked nas mal v oktobri operovat v martine a uz tam nie je?no mna porazi..hned mu idem volat..dakujem..

stanulka27
6. sep 2016

@lenka066 noo to mi vrav aj my sme boli dohodnuti ze nas zoperuje molcan na operaciu v mt,mali sme uz len dohodnut so sestrickou termin.teraz ked tak tak sa musis objednat do bb.ja som to uz vzdala.zajtra volal do mt javorkovi aby sme dohodli kontrolu a aj termin operacie.my sme uz boli pred rokom u javorku ten nas odporucil molcanovi kedze sme s tt.my sme boli aj na kramaroch aj tam nam dali termin ale viac sa nam paci pristup v mt.do bb uz volat nejden lebo kym nam daju termin aby zas molcan nesiel do inej nemocnici kedze na operaciu hypospadie sa dlho caka.

stanulka27
6. sep 2016

@lenka066 ale ked uz ste mali termin tak mu zavolaj lebo mne sestricka hned povedala ze nas opat musi vidiet javorka ak chceme operovat v mt.nestaci len spisy od molcana.

lenka066
6. sep 2016

@stanulka27 vies co normalne mi je zle uz z toho vsetkeho..tiez sme mali ist na kramare ale molcan odisiel do Mt tak sme sa objednali tam abi nas on operoval..mali sme ist v maji tyzden pred op.nam maly ochorel tak nam dali termin na 3.10..dnes som bola u dr.dohodnut predoperacne..do skolky mal vcera nastupit,nedala som ho abi neochorel..a teraz citam,ze Molcan tam neni ze je v BB..no na porazenie.cele zle..keby viem,ze mi ho zoperuje aj Javorka uz to neriesim..ale neviem ci ho on zoperuje ked ho videl iba Molcan..co mam robit?ja som uz na nervy z toho vsetkeho

stanulka27
6. sep 2016

@lenka066 javorka zoperuje ale najskor ho musi vidiet.ja som s nim uz pred mesiacom telefonovala a mame dohodnut u neho kontrolu a potom operaciu.uz ma nebavi niekam sa objednat potom to neplati,nieje tam doktor.ja som maleho dala do skolky ale tiez ho.vyhlasim ked budeme mat termin.len tak ti ho nezoperuje ked ste pod molcanom. 😠