Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

stanulka27
27. sep 2016

@ewka882 ahoj tam sa vobec neobjednava☹prides a cakas.javorka ordinuje vo stvrtok od 8:00 .lepsie je den dopredu zavolat ci tam bude a nema nahodou dovolenku.do ordinacie je cislo na irternete a musis len po 13:00 skusat. 😒 aj ked je tam vela deti vysetria vsetky 🙂

mirusik1807
27. sep 2016

@ewka882 ja cislo nemam mame tam íst az ked bude mat maly 10kg

ewka882
27. sep 2016

@mirusik1807 @stanulka27 Dakujem za info, len dufam že ked tam pojdeme tak nas vezmu, lebo to mame dost daleko..

mirusik1807
27. sep 2016

@ewka882 my tak isto

stanulka27
27. sep 2016

@ewka882 ani my nie sme z martina ake az trnavy.vo stvrtok sa sam "schadza "cele slovensko.najlepsie ist rano na 8:30 a ordinovat zacinaju o 9:00 a snazia sa byt tam nacas kedze vo stvrtok su tam tazke uro.pripady deti.my sme tam boli mimuly tyzden a asi hodinu sme cakali

zuzkaamiska
27. sep 2016

A nechcete ísť radšej k Molcanovi do Ba?

stanulka27
27. sep 2016

@zuzkaamiska my mame pochodene aj kramare;aj molcana v BA ktory operuje uz len BB ☹ a aj Javorku v MT.skusili sme vsetky moznosti.

lenka066
28. sep 2016

@stanulka27 ajoj..no dnes sme boli v BB u Molcana..ako zazrakom nam dal termin na 28.11..no dufam,ze nam to uz tentoraz vyjde..

stanulka27
28. sep 2016

@lenka066 tak to je super.my mame taky isty v BA ale uvidime ci budeme zdravy a skor to asi odlozime za rok ked budeme zas v MT.my sme stale chory ☹

lenka066
28. sep 2016

@stanulka27 ved aj my sme teraz boli..zajtra ide do skolky tak dufam ze do konca okt.neochorie..potom ho uz radsej nedam..najhorsie je ze teraz zacne aj to hnusne chripkove obdobie ☹

stanulka27
28. sep 2016

@lenka066 ☹ vsak to preto aj nam radsej radili v MT odlozit operacii kedze berie aj tak lieky na imunitu a teraz v septembri zacal skolku,prekonali sme kiahne,kazdy mesiac nejake ATB... ☹

zuzana2607
29. sep 2016

@lenka066 Mozem sa spytat ako to funguje na urologii v BB? My sme objednani na kontrolu 5.10 ale chcela by som vediet ci nahodou neviete ako to funguje pri prijme? Je tam nejaka VIP izba? Alebo je tam moznost byt hospitalizovana so synom (ma 7 rokou ale lekarov sa boji kedze uz ma za sebou 8 operacii na hypospadiu a v nemocke by bechcel ostat sam). Dakujem 😊

lenka066
30. sep 2016

@zuzana2607 Ahoj..ako to funguje pri prijme netusim.sestricka nam povedala ze 28.11 mame prist do chir.amb.odtial nas odvedu na chir.odd. a ze budem s malym na izbe.stravu bude mat len maly ale ja si mozem objednat alebo vyuzit bufetci je tam Vip izba neviem to som neriesila lebo som rada ze nam dal tak skoro termin kedze uz niekolko krat sme to mali zrusene.na dalsi den bude operacia a po ho privezu naspät na izbu..dr.Molcan povedal,ze hosp.bude 5-6 dni ked nebudu komplikacie..co dufam,ze nebudu,mame tu lahsiu formu..inak viac neviem..tiez by som rada vedela podrobnejsie ako to tam funguje ..a vy ste preco maly tolko operacii?to kvoli hypospadii?kto vas ma operovat?Molcan?

zuzana2607
30. sep 2016

@lenka066 Dakujem 😊 Ano Molcan nas operoval uz 7 krat a raz primarka v BA. Vsetky operacie su kvoli hypospadii. Minuly rok v maji sme mali mat 5 operaciu ktora mala byt posledna (operovala primarka kedze Molcan odisiel z BA) no a prave tato operacia dopadla velmi zle. C mocovej rure sa urobila zuzenina ktora malemu nedovolovala vycikat sa. Tak sme boli od maja do augusta na dalsich 3 operaciach. Teraz neviem co nam povie Molcan pretoze nas caka komplikovana operacia. Vcera som s nim volala tak povedal ze mame prost a dohodneme sa.

stanulka27
30. sep 2016

@zuzana2607 ahoj aky mate stupen,lebo mi mate 3.stupen a komplikovany tiez nam dali operaciu 28,11 v BA ale Javorka nam ju teraz neodporucal este minimalne poskat kvoli komlikaciam.dost si ma vystrasila ze mate tak vela za sebou operacii ☹ drzim palce aby uz sme mali poslednu

lenka066
30. sep 2016

@zuzana2607 fuu teraz si ma vyplasila teda riadne..aku mate formu?kde mate dierku?teda kde ste mali?no Molcan on kym da termin musi vas vidiet aj mi sme mali na 3.10 v MT a odisiel do BB tak sme sa mu museli prist ukazat a dal nam novy termin kedze chceme len abi nas on operoval..

zuzana2607
1. okt 2016

@stanulka27 my mame najtazsiu formu. Cize 3 stupen. Urcite sa nesmies stresovat kvoli tomu se moj maly ich ma uz tolko sa sebou. My sme podla vsetkeho pre nich rarita 😕 Aj Molcan povedal ze sme proste Nezabudnutelny pripad ☺ Neboj urcite to dopadne super..Prajem Vam co najmenej operacii 😊

zuzana2607
1. okt 2016

@lenka066 Mame 3 stupen cize najtazsiu formu. Dierku mame uplne na spodku pipika. Uz sme malu pekne zvrchu vsetko spravene ale kedze sa mu spravila zuzenina tak to vsetko museli odstranit. Najhorsie je teraz to ze uz nenaju dost materialu na dorobenie tej mocovej tury. Ja mu uz nechcem dat vyberat material z pusinky. To mu uz robili a viac im to nedovolim !!! Ja som s Molcanom volala tak sme dohodnuti na kontrole toho 3.10 a uvidime aky nam da termin. Lebo momentalne ma drobec v moci zapal tak uvidime ako sa s nim dohodneme. My sme za Molcanom chodili do BA, potom ked prisiel k nam do MT tak som bola rada ze nemusime tolko cestovat no a teraz BB. My sme tiez chceli len Molcana

lenka066
1. okt 2016

@zuzana2607 no nemate to lahke..verim ze uz vam to dopadne dobre a budete mat uz pokoj.z predkozky mu uz tiez brali material?asi ano,ked mu uz aj z pusinky brali..a ten zapal ma asi preto,ze ma tu zuzeninu?tazko sa mu cika?myslim,ze ked ma taky problem maly by vas zoperovat co najskor..drzim palce

zuzana2607
1. okt 2016

@lenka066 lahke to neni..hlavne nie pre maleho (7r.). Ale uz si svojim sposobom aj zvykol. Teraz sa zapal zjavil z nicoho nic. Min tyzden sa zobudil s tym ze ma stale nutkanie na cikanie. Tak sme kukli noc a bol cely zakaleny. Urobili sme mu rozbor mocu u dr a zistili ze ma zapal. Teraz cika dobrym prudom len stale je to ine ako ked mal tu mocovu ruru uz vyvedenu pekne hore. Sama som zvedava aky termin nam daju. Dufam ze com skor lebo uz zacal chodit do 1 rocnika a hanbi sa chodit cikat s ostatnymi detmi

dasakvasnicova
4. okt 2016

ahojte maminy, my ideme teraz 11.10 na prijem na Kramare, zial vsetky nadst.izby boli obsadene, ale ma upokojili, ze to dam aj v klasickej, bojim sa velmi, ked vidim ako sa syn stale hra, beha, nahana, smeje a chudacik, nevie co ho o tyzden caka :/ kolko trva taka operacia? my sme ze taky stred ani lahka ani tazka hypospadia, syn mal v maji 3 roky, konecne odplienkovany to bol pre nas strasny boj koli tomu mu boli 2 terminy odlozene, drzte nam palce,hlavne aby neochorel, lebo teraz su vsetci okolo nas nachladnuti a usopleni, bojim sa velmi ☹

gaja78
4. okt 2016

@dasakvasnicova Neboj sa, date to aj vy, moj maly bol v aprili na kramaroch, v klasickej izbe, cele dni som pri nom sedela, v noci mi tam dovolili spat, vacsinou sme tam boli v noci aj tak sami dvaja, bola tam TV aj s DVD, nehovorim, prezil si chudacik svoje, ale dalo sa to vydrzat. Cez den chodili vychovavatelky, venovali sa mu, hrali sa a nejako sme to zvladli. Moj mal vtedy 3,5r a tiez je velmi neposedny, bala som sa toho ako to prezije a uz si ani nepamata ze volakde bol. Drzim palce malému, nech to vydrzite!

dasakvasnicova
4. okt 2016

@gaja78 a ty si mala svoju izbu pravda aj s ostatnymi maminkami? dispozicia kanvica na kavu, chladnicka bola? moj drobec ma velmi rad teple mlieko aj ked sa poriadne napapa vzdy musi vypit flasu tepleho mlieka 🙂 snaszim sa dat aj da kopy, lieci sa mi zapal zuba a dasna, boli jak svina som na ATB, nech sa synovi mozem naplno venovat a psychicky ma to tam nepolozi. a bol zaviazany o postielku alebo nie? och boze toho sa najviac bojim, bezmocnost, lutostivy uboleny plac a ja nebudem moct urobit

gaja78
4. okt 2016

Ja som bola na tom presne ako ty, bala som sa aj o seba ako to zvladnem, aby som mu tam este aj ja nevyplakavala, ale bola som velmi milo prekvapena aj s pristupom sestier, aj so vsetkym. Povodne som mala byt na izbe matiek, ale bol tam strasny naval pacientov, tak mi navrhli vzdat sa tej izby a prestahovat sa k malému. cez den to tam bolo rusne ale vacsinou tam robili take zakroky, ze rano prijali, odoperovali a vecer pustili, tusim 2x tam s nami prespala jedna 13-rocna slecna, inac sme v noci spavali sami a ja som aj privitala ten rozruch, aspon mal maly rozptylenie, neusla sa nam nadstandardna izba a v konecnom dosledku som bola aj rada, lebo tam by sme boli zavreti cele dni a noci sami. Je tam kuchynka-chladnicka, varic, mikrovlnka, kanvica, vsetko k dispozicii, tiez som malému ohrievala mlieko, su tam aj hracky, knizky.......... a co sa tyka bolesti, najhorsie bolo hned po operacii, ked bol este omameny a dost vrieskal, ale z toho si netreba nic robit, to tam robili vsetky deti, trvalo to asi pol hodinu, potom zaspal a po zobudeni ani nevedel a nic ho cely cas nebolelo, len ked to po niekolkych dnoch odvazuju, to je trocha neprijemne, ale moj reval skor pre to, ze sa ho chytali cudzi ludia, maju na to metody aby to bolo co najmenej bolestive, takze som bola fakt milo prekvapena. Vyhnut sa tomu nedalo, cele 3 roky som sa bala, myslela som na to, aj na najhorsie a teraz naozaj uz ani nevieme.

dasakvasnicova
4. okt 2016

@gaja78 och, velmi pekne dakujem za odpoved, ja som sa za cele tie 3 roky nesnazila na to mysliet, iba ked sa niekto opytal,lebo by som s azblaznila, ale teraz ked behame po vysetreniach a blizi sa to kazdy den mi vyhrknu slzy a ked som sama aj si poplacem, och nech uz to mame za sebou,zajtra ideme na odbery a v utorok prijem, dam potom vediet dakujem este raz

gaja78
4. okt 2016

@dasakvasnicova Drzim palce, urcite to zvladnete

dasakvasnicova
4. okt 2016

@gaja78 dakujem, prosim ta ty si si tam.objednala stravu ? Ak ano je to ranajky,obed,vecere? Ci.len.obedy ? Dakujem ;)

gaja78
5. okt 2016

@dasakvasnicova Ja som si neobjednala nic, moj maly je strasne slaby jedak a dojedala som po nom, podla potreby som si nieco prikupila (oproti je tesco express a da sa tam vybehnut), alebo mi doniesli z domu ked prisli na navstevu.

dasakvasnicova
5. okt 2016

@gaja78 poznam Kramare, dakujem 🙂 bola som zvedava ci ajmatky dostanu taku paraaadnu nemecnicnu stravu 🙂 nas maly je zasa strasny jedacisko 🙂 takze beriem aj zasoby jedla 🙂))))))))) dnes sme boli na odberoch a zmakol dva vpichy statocne iba mu slzy vyhrkli nic viac, lepsie ich zniesol ako ja, minule mi brali krva a tak som sa zlakla, ze som krv nepustila 😀 😀 😀 😀 😀 tak na druhy pokus do ruhej ruky a uz som sa musela ukludnit 🙂 uz som dost nervozna ked sa to blizi

gaja78
5. okt 2016

@dasakvasnicova inac, stravu si tam objednat mozes, len treba si to dopredu nahlasit. ja som to riskla bez a nehladovala som 🙂 tak maly je vacssi bojovnik ako by si ocakavala, to tak byva, ze mamicky viac panikaria ako deti. Pre mna to bolo strasne stresujuce, lebo nechceli tam ubytovat manzela kvôli izbe matiek a doma som nechala muzovi a babke 10-mesacne babo, tak som trpla aj pre toto, ze co sa deje doma. Aj si malého pripravovala na to co ho caka? Ja som môjmu nehovorila vôbec nic a dopadlo to vsetko nad ocakavanie.