Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lenka066
10. nov 2016

Maminky tie co uz mate po operacii..ste niektora co vam operovali dieta a bolo predtym chore?myslim este pred tou dobou niektore nemocky maju 4tyzd.niektore 2 tyzdne ze pred operaciou musi byt dieta zdrave..nas caka op.28.11.no sopliky nam pomaly koncia.(dufam).v sobotu moze dobrat posledne lieky uz potom musi byt cisti..myslite,ze za tie dva tyzdne mu odidu uplne tie sopliky?nevieme ci mame este pockat alebo zase zrusit operaciu ☹ uz 3x kvoli chorobe ☹ ..

janocka
10. nov 2016

@lenka066 my sme to kvoli chorobe tiez 3x rusili. Vzdy par dni pred operaciou sa objavil sopel/kasel a do 3 dni bolo po vsetkom. Uplne ako naschval.
Na anestiziologii sa budu pytat kedy bolo dieta naposledy chore a ak povies, ze pred 2 tyzdnami, mozno mu ani vysetrenia nespravia. Pre istotu si zavolaj. My sme raz volali, ked bol v kontakte s dietatom, o ktorim si rodicia mysleli, ze ma kiahne. Mal mesiac do operacie. Operaciu odlozili

stanulka27
10. nov 2016

@lenka066 aj my sme nárovnako.sople kašeľ teplota a operácia o 3tyzdne.takze nič z toho.nam naša doktorka nepodpísala ani výber rosnych mandli keď sme mali teploty a nie to hypospadiu.

lenka066
10. nov 2016

@janocka my 3x kvoli chorobe a 1x kvoli tomu ze dr odisiel z Mt do Bb..maly neni tri mesiace chori a zrazu mesiac pred operaciou tiez sople kasel teplota a nie a nie sa toho zbavit..min.tyzden som volala sestricke do BB a povedala mi ze 2 tyzdne pred op.musi uzit poslednu tabletku a 3 tyzdne pred op.posledne antibiotika..tak este do piatku mu necham trifed a stoptussin a v pondelok zase zavolam a uvidim co mi povie..

lenka066
10. nov 2016

@stanulka27 no ved aj ta nasa uz ma upozornila ze asi z toho nic nebude ale ze mam si zavolat este v pondelok do tej BB a aj ked uz nebude mat sopliky potom uz len na zaklade predoperacnych vysetreni sa uvidi ci op.bude ci nie..a ako pisala janocka mozno nas aj poslu naspat domov ani vysetrenia mu nespravia..

1hancatko1
11. nov 2016

Tak mi ideme po dnešnej kontrole znovu na operáciu... ešte sme sa len vrátili pred dvoma týždňami a zasa...idú mu zvacsovat dierku, lebo sa mu zrasta ☹

lenka066
11. nov 2016

@1hancatko1 ahoj..to kde sa mu zrastlo?niekde v strede pipika ci to vyustenie?nech vam to dobre dopadne

lenka066
16. nov 2016

Ahojte..tak nam sa operacia zase odklada o 3 mesiace ☹ ..nezbavili sme sa soplikov ☹

stanulka27
16. nov 2016

@lenka066 ani mi sme sa nezbavili,furt chory ..... ☹ 😒

lenka066
17. nov 2016

@stanulka27 a co mu davas?my sme uz na tom lepsie len este to neni 100% ciste..

stanulka27
17. nov 2016

@lenka066 juj no my sme skončili na antibiotikách keďže sme dostali horúčky sa nám zhorsovalo.ale inak sa dopujeme nasivinom sirupom +olynt+vincentka správy...

lenka066
17. nov 2016

No nam najprv nezabral trifed tak nam dala antibiotika ani tie nezabrali tak nas poslala na krcne..tam nic nezistili tak zase trifed a sterimar s medou..po tyzdni som mu ten trifed vysadila a mam pocit,ze ten sterimar mu pomohol najviac..je iz na tom omnoho lepsie len co z toho ked op.mala byt za 10 dni ☹ ..

elena123456
19. nov 2016

ahojte dievcata, pripajam sa ku vam po precitani 47 stran, kvoli tomu, ze idem na operaciu hypospadie s 3rocnym synom na kramare, ma tazsiu formu hypospadie a po pravne mi doktotori nepovedali, ze na kolko krat to bude, ze moze byt jedenkrat, moze byt viackrat, uz sme museli jeden termin odlozit na zaciatku juna, lebo ochorel, vtedy sme mali objednanu vip izbu a aj na nu sme calali o 4 mesiace dlhsie od obycajnej, takze teraz uz idemem na obycajnu, lebo na vip by bolo treba cakat takmer rok, tak sa toho bojim, ze ako to tam bude, lebo maly aj ked ma 3 roky, tak stale este spava s nami a bezo mna ani na krok, ale zato je hyperaktivny, uz mi mamicky poradili v skupine , ze si mam zobrat so sebou vraj povlecenie na postel, podlozky, utierky, hracky a budem brat aj tablet na rozpravky, ale ak vas este napada nejaka rada na co nezabudnut, alebo co ocakavat, tak budem rada, mame nastup 24.11, tak uz len dufam, ze do vtedy neochorie, sme iba doma a obcas po vonku prejdeme uz od zaciatku novembra, aby nic nechytil, tak dufam, ze nam to dobre dopadne, nebudete tam akurat vtedy nahodou niektora na operacii? dakujem

dasakvasnicova
19. nov 2016

@elena123456 ahoj ;) su to nervy to ti verim, ale ver tomu, ze maly to.lepsie zvladne ako ty, aj teraz,si pisem s jednou mamickou co je prave na kramaroch tiez so synom hypospadie a drobec to.lepsie zvlada ako ona ako aj ja ;) deti nam ficali na tablete a mobile ;) zober si len.oblubenu hracku, na kramaroch je velka herna, kde je milion peknych hraciek ktore si mozes chodit poziciavat ;) to aby si zbytocne vela veci so sebou nebrala ako ja 🙂 podlozky ti netreba oni ti daju a vzdy si vypytas cistu ;) my sme toez mali 2 x VIP ale koli plienkam mu to odkladali nakoniec sme mali klasicku, no co ti.poviem cez den len na stolicke je ciste psycho a dlhooooo vecer si ku nemu mozes rozlozit postel a rano o 6 ta budu budit aby si ju zlozila,das sa dokopy, potom maleho.poumyvas a zasa sedis na stolicke, ked dominik poobede zaspal isla som do.mamickovskej izby sa trosku natiahnut, cez viken ked nie su.prijmi to dovolia aj cez den postel tak si na postely pri nom.od piatka vecera do.pondelka rana ;) tieto hypospadie su rozne pripady som sa s jednou starsou mamickou rozpravala a skoro som.mala slzy v ociach, ze tam.bola so 17 rocnym synom a od malucka s nim chodi koli hypospadie, urcite nechcem.nikoho strasit, ale su rozne pripady,my zatial no neviem cika pekne,ale stale mu kvapka z druhej dierky tak.mozno pojdeme aj my na opravu,natieram mu.ho kazdy den, kontrola v polke decembra ... ani vela teplakov a slipkov si neber, on bude cely cas od pasa dole, hlavne tricka pober,vrch z pyzamiek, lebo cely cas bude len.lezat tak ja som ku kazdy den tricka menila a ked nas pustali domov som mu.mohla dat iba lahke teplaky bez slipiek.. zober si usb kluc s rozpravkami budete mat na izbe telku s dvd ;) drzim palce a ked budes,tam stale sa pytaj na VIP ku ci sa nahodou neuvolnila aby ta mohli prelozit,vela sil hlavne tebe a drobcovi rychle zotavenie

elena123456
19. nov 2016

@dasakvasnicova dakujem ti velmi pekne za vsetky rady, ja som s nim uz bola na kramaroch na kardiologii lezat, ale on mal vtedy este len 1mesiac a nevedel, ze co je kde je a mamicky tam pri tych babatkach aj spavali na kreslach a ked bolo viac mamiciek, tak ich vyhodili este aj z materskej izby, ze aj tak su viac pri detoch, lebo aj na nich mali malo miest, ale to bolo uz pred 3 rokmi, tak sa to hadam tiez zmenilo, tych rozkladacich posteli bolo dost? nebol s nimi problem? hlavne ja som si to nepredstavovala, ze tam bude cely ten cas ozaj lezat na chrbte, tak hlavne s tym sa musim aj psychicky vyrovnat, ale ked zvladli ostatni, tak hadam zvladneme aj my, drzim palce, aby ste nemuseli ist lezat znovu a nech sa to malemu upravi, dakujem

zuzulu2011
29. nov 2016

Ahojte mamicky. Chcela by som sa spytat, ci neviete nahodou kde operuje pan Mudr. Molcan Jaroslav. My mame ist so synom na operaciu hypospadie na kramare, ale kedze sme to museli patkrat odlozit pre chorobu, dozvedela som sa, ze Mudr. Molcan medzitym uz nepracuje v Ba. Neviete mi prosim niekto poradit ci operuje a kde?

elena123456
29. nov 2016

@zuzulu2011 ja len pisem podla prispevkov, co som tu precitala, ze v banskej bystrici pisal niekto

tecko28
29. nov 2016

@zuzulu2011 v Banskej Bystrici, pisalo sa to tu, ale myslim, ze ambulanciu ma stale aj v BA

janocka
29. nov 2016

@zuzulu2011 ambulanciu ma aj v BA - v polikinike Mlynska Dolina ale hypospadiu operuje v BB. mozte sa k nemu objednat do BA a tam dohodnete dalsi postup

lenka066
29. nov 2016

@zuzulu2011 tak ako pisu vyssie operuje v BB..tam byva v ambulancii iba v stredu v utorok ma operacny den.inak sa objednat k nemu do ambulancie v Mlynskej doline...my sme mali vcera nastupit do BB dnes nas mal operovat no kvoli chorobe sme to museli odlozit☹...

zuzulu2011
29. nov 2016

@lenka066 dakujem Vam za info. A neoperoval v Martine? Neviete preco prestupil do BB? My sme k nemu chodili na Kramare. tiez maleho operoval este v roku 2012, ale nejde mi do hlavy, ze tak casto meni posobiska... Boli sme s nim velmi spokojni, tak dufam ,ze je aj nadalej taky spolahlivy.

janocka
29. nov 2016

@zuzulu2011 z BA odisiel po tom, co tam nastupil novy primar pred par rokmi. Odisiel do MT a teraz v sept. do BB, ale neviem preco. Verim, ze siel do BB len kvoli tomu, ze tam ma lepsie podmienky

lenka066
29. nov 2016

@zuzulu2011 neviem preco odisiel z Martina..ale dufam,ze sa v BB zdrzí dlhsie ako v MT lebo novy termin mame na februar a ked som sa sestricky spytala,ze ci tam Dr.Molcan este vtedy bude povedala,ze tak ona veri,ze u nich bude uz stale..tak dufam v to aj ja..lebo nas mal operovat v okt. v Mt no len ked presiel do BB tak nam musel dat novy termin tam..

barbara088
29. nov 2016

my ideme na operaciu.v marci. do bratislavy.mate skusenost?

janocka
29. nov 2016

@barbara088 pomerne cerstvu skusenost ma @dasakvasnicova - pozri jej prispevky na predchadzajucej strane

barbara088
29. nov 2016

@dasakvasnicova ahoj.citam ze uz mate po operacii,nas to caka v marci....kolko ma tvoj maly rokov? a ake stadiu hypospadie ma?vopred dakujem

zuzulu2011
30. nov 2016

@lenka066 tak vam drzim palce, aby vam to uz vyslo a dufam, ze aj nas bude operovat Mudr. Molcan v BB. Je to zlaty clovek a skvely odbornik. Ak by si sa dozvedela nieco nove, napis mi prosim. Dakujem. Ahoj

elena123456
30. nov 2016

@barbara088 ahoj, my sme akurat na kramaroch, syn 3roky tazsi stupen a robili mu teraz prvu operaciu a dalsiu o rok, ak bz si nieco konkretne chcela vediet, tak kudne napis

zuzulu2011
30. nov 2016

@elena123456 Ahoj, prosim ta a kto ho operoval? Prajem skore zotavenie 🙂

elena123456
30. nov 2016

@zuzulu2011 vies co, je to blbe, ale ja neviem, jedna mlada pani doktorka, cakam na spravu, ked pojdeme domov, hadam to tam bude napisane, alebo sa potom spytam