Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

barbara088
30. nov 2016

@elena123456 no moj ma stupen glanular.v marci bude mat presne rok.strasne sa bojim.

elena123456
30. nov 2016

@barbara088 no malinky je, idu ho tak skoro operovat? Ja viem vsetky sa bojime, ale ak to nema take zle, tak sa da aj pockat, ale ja zase nie som odbornik, preco vam navrhli operaciu uz v 1roku

barbara088
30. nov 2016

My sme tam boli na vysetreni ked mal 3 mes.on tam na aj tu predkozku stradne vytahanu.mozno ze je predcasne narodeny...ja neviem preco v roku to mi nepovedali

zuzulu2011
1. dec 2016

@barbara088 Ahoj, citala som, ze idu maleho operovat v 1.roku. Moj maly ma stupen perineal, najhorsi stupen a ten sa operuje az v 2-3roku dietata. Bud pokojna, cim skor mu to spravia tym lepsie. Glanular je 1.stupen- najlahsia forma hypospadie. Uvidis, za par dni si maly ani nespomenie, ze mu nieco robili. Deti zabudaju velmi rychlo 🙂 Drzte sa!

barbara088
1. dec 2016

@zuzulu2011 dakujem velmi pekne,tak dufam,ze to zvladneme.

elena123456
2. dec 2016

dievcata, mali vasi drobci po operacii pri prvej dobe (alebo aj celkovo po operacii) velky opuch, preslo to iba tou framykoinovou mastickou, lebo my sme prisli vcera domov z nemocnice a kym sme domov dorazili, tak mu to strasne opuchlo, dakujem

barbara088
2. dec 2016

Mna by este zaujimalo ako dlho ste boli v nemocnici.a co sa vlastne doslo.predoperacne vysetrenia a po operacii vopred dakujem

elena123456
2. dec 2016

@barbara088 ked budem mat chvilku, tak napisem

barbara088
2. dec 2016

@elena123456 ok dakujem ti

zuzulu2011
2. dec 2016

@barbara088 my sme isli do nemocnice uz s predoperacnymi vysetreniami, tie si pozru v anesteziologickej ambulanciii, poucaia ta o uspani dietata a potom idete na izbu na oddelenie urologie. My sme lezali 1.x tyzden a druhykrat 2 tyzdne, ale po tyzdni nas poslali aj s katetrom v pipikovi domov. Vraj do domacej liecby... boli to nervy, bala som sa, co s nim budem doma robit, ak nieco.... ale nastastie v pohode.. po tyzdni doma, sme prisli do nemocnice, vybrali mu kateter, pockali sme kym sa vycika a isli sme domov 🙂

barbara088
3. dec 2016

@zuzulu2011 chcem sa spytat moj maly ma na pipiku aj tu predkozku taku divnu vytahanu cela prekryva pipik ale stiahnut sa da v pohode .a s tym sa nieco robi?alebo neviete

1104
3. dec 2016

@barbara088 ano, ta sa dava prec. Vacsinou sa pouzije na vytvorenie mocovej trubice. Co som pozerala video tak sa to tym ako keby prekryje.

barbara088
3. dec 2016

Este by ma zaujimalo preco sa napr v niektorych pripadov operuje okolo 2-4roku zivota.od coho to zavysi?a my idrme v roku

1104
3. dec 2016

@barbara088 kde vas budu operovat? Mne na kramaroch povedali ze az ked nebude mat plienky , my ideme vo februari , syn ma 3 roky. Mame tu lahsiu formu glanular.

barbara088
3. dec 2016

@1104 ano mame lahsiu formu.my sme ta boli ked maly mal 3 mes.na opku ma ist 13.3. Cize dni po jeho prvych narodeninach

barbara088
3. dec 2016

Ano.na kramaroch

1104
3. dec 2016

@barbara088 ma neake problemy pri cikani ci zapaly? Tiez chodime od narodenia kazdy pol rok , ale syn nema ziadne problemy.

zuzulu2011
3. dec 2016

@barbara088 no laicky si myslim, ze ak ma lahsiu formu, moze sa operovat skor. Nas ma najtazsiu formu a povedali, ze najskor od 2.roku. Vraj aby uz bol trosku vacsi, potom sa to lahsie operuje. Ale ak je lahsi stupen, tak na tom az tak velmi nezalezi

barbara088
3. dec 2016

Tak som rada.on ma zuzene kanilky v moc
Cestach.nie problemy nema,ma dost pocurane plienky

elena123456
4. dec 2016

ahojte dievcata, akurat sme po prvej operacii hypospadie na kramaroch a ked som tam isla, tak mi ttieto stranky velmi pomohli, aby som sa co mozno pripravila na nieco coho som sa velmi bala, tak chcem dievcatam, ktore sa este na operaciu pripravuju napisat, ze co sa tam s nami dialo, co som si balila a ako to prebiehalo, hadam to niekomu tiez pomoze
upozornujem, ze sa moja skusenost neda zovseobecnit a vas pripad moze byt uplne iny ci uz podla stavu alebo podla miesta vykonania operacie
moj syn ma 3 roky a ma tazky stupen, vyustenie mocovej rury uplne dole pod penisom a bol sledovany a operovany v bratislave na kramaroch
viac menej od pol roka bol sledovany na kramaroch v ambulacii kazdy polrok a nemal ziadne problemy s mocovymi cestami, len mame stale problem s tym, ze ked cika, tak cika ako dievcatko a niekedy, ked si zle sadne, tak sa ocika, uz na zaciatku nam povedali, ze u neho sa bude operovat okolo 3 rokov, ked sme boli na kontorle v 2 rokoch, tak nas chcela pani doktorka objednat na zakrok v jeho 2,5 rokoch, ale chcela som s nim byt radsej na nadstandardnej izbe, tak sa to posunulo o 3 mesiace, pred operaciou bohuzial mal najskor nadchu, myslela som si , ze to prejde a skoro aj preslo, ale v tyzden pred nastupom dostal brusnu chripk(zvracal a hnackoval) a tak som to musela prelozit, mnajblizsi termin mali o 5 mesiacov a tak ho operovali teraz v novembri, ked mal 3 roky
inac nam povedali, ze kvoli celkovej anesteze nemoze byt chory 2 tyzdne pred zakrokom a musi byt 3 tyzdne od brania liekov ako napr. antibiotika, takze som ho drzala viac menej doma a hlavne mimo deti 3 tyzdne pred tym a chodili sme len na chvilku sa prejst von, predoperacne vysetrenia v nasom pripade znamenali kardiologiu a vysetrenie mocu a krvi a pehliadku u pediatra, dostali sme papier o tom, ze co vysetrit, povedali, ze ak by bolo este nieco ine potrebne, tak sa to zabezpeci v nemocnici, mali sme nastupit vo stvrtok a operacia mala prebehnut v piatok, ale volali par dni pred tym a povedali mi, ze ho budu operovat vo stvrtok a tak od polnoci nemal jest a od 4,00 pit, prisli sme rano do nemocnice, treba sa zahlasit na hospitalizaciu pri dverach a aj mamicka ak ide lezat sa musi nahlasit, na 7,15 sme isli na ambulanciu 2 a tam mi sestricka vypisala papiera a poslala na anesteziologiu, je hned vedla, tam sme cakali tak hodinu, potom som vypisala papier o chorobach a ked prisli doktorky, tak to islo rychlo, lebo boli dve, podpisala som poucenie a suhlas s anestezou a malemu doktorka pozrela do krku, isli sme spat na ambulanciu 2 a tam ho pozrela pani doktorka a vypisala dalsie papiere, s nimi sme isli na lozkove oddelenie (3poschodie), poslali nas osprchovat ho a dat do pyzama a nejako sa im to tam asi poposuvalo, lebo sme hned isli na operaciu (myslim -2 poschodie), ak som s malym chcela ist na predoperacnu miestnost, tak som musela zaplatit 4 eur za sterilny jednorazovy oblek a tam ho ulozili do postielky a dali mu kvapky na ukludnenie a cakali sme kym po neho pridu, trvalo im to dlhsie ako mysleli a tak sme cakali tak 1,5hodiny, zobrala ho sestricka a potom sme ho cakali na lozkovom skoro 3 hodiny, nevedeli mnam povedat, ze ci mu to urobia naraz, alebo na viackrat, urobili mu len prvu cast, narovnali pipik a premiestnili predkozku na spodnu stranu, lebo tam ju nemal, hadicku na moc z povodnej dierky a este hadicku na infuziu v ruke, priviezli ho prebrateho, chcel vytrhnut hadicky a plakal, sestricka mu dala infuziu a priviazali sme mu nohy, lebo aj sama som sa bala, ze si ublizi, ak by bol kludny, tak mohol byt aj nepriviazany, na neho dali taku kovovu konstrukciu ako sklenik a na to perinku, od pol pasa bol cely cas nahy, nastastie potom zaspal a ked sa zobudil, tak uz bol kludnejsi, pani doktorka nam prisla povedat o operacii, do hadicky na ruke dostaval prve 2 dni lieky na bolest a antibiotika a este ako rozdrvenu tabletku diazepan proti erekcii, potom dostaval diazepan a antibiotika v sirupe a na poziadanie lieky na boles a na spanie, bol ale velmi statocny, vraj ho nic nebolelo a tak mu sestricka este sama radsej pichla lieky na bolest na treti den a potom uz nemal nic, tvrdil, ze ho nic neboli, na spanie som o lieky neziadala, lebo aj doma ma problem so zaspavanim, ale ked uz zaspal, tak spal dobre, v noci som mu privazovala nohy, lebo spava na bruchu, inac vydrzal lezat skvelo, len uz posledne dni ozival, sice sa nepytal dole z postele, ale vystrajal na nej 🙂, na 8 den od operacie, mu dali dole obvazy a vybrali hadicku v celkovej anesteze na oddeleni, takze zase rovnaky postup pri nejedeni ako pred tym, ked sa vyspal z anestezy, tak sme trosku zacali chodit, chodil ako kozliatko a za obe ruky, ale rychlo sa to zlepsilo, musel sa 2x vycikat, aby nas pustili domov, celkove sme tam boli 8 dni, na prvu kontrolu este len mame ist po 2 tyzdnoch a na dalsiu operaciu o rok, tak dobre sme to zvladli aj vdaka personalu, sestricky a aj doktori boli ozaj velmi mili, ked budem mat chvilku, tak este napisem, ze ako bolo
@ barbara088

tecko28
4. dec 2016

@elena123456 Ahoj, mozem sa spytak na akej nadstandartnej izbe si bola? Lebo vraj j tam viac moznosti v roznych cenach. Dakujem

elena123456
4. dec 2016

@tecko28 ahoj, bola som na tej za 10 eur, druha je za 35eur -niekto ochorel a bola akurat volna, inac ked som si prvykrat rezervovala nadstandardnu izbu, tak mi povedali, ze si nemozem vybrat, ze ktoru, vraj ma daju na tu ktora je volna, tych 35 je uz pre mna dost, ale 10 sa este da, nebol to nejaky luxus, ale bolo tam vsetko co som potrebovala a bola som rada, ze sme spolu, lebo maly, ked je s detmi, tak zo svojich zvycajnych 500% vie prehodit aj na tisicku

barbara088
4. dec 2016

@elena123456 velmi pekne dakujem😥velmi mi to pomohlo.

tecko28
4. dec 2016

@elena123456 tiez dakujem za info , nech sa drobec rychlo zotavi!

elena123456
4. dec 2016

@barbara088 no rado sa stalo, dufam, ze som ta este viac nevystrasila, ozaj davaju lieky tak aby ich to nebolelo, personal velmi prijemny, sestricky vysvetlia, co budes potrebovat, tych popruhov sa neboj, ak nebude treba, tak ich ani nemusi mat, ani ich len pripravene ich nemali, az ked sa chcel tocit na brucho a tak spat sme ich dali, operacia bude podla mojho nazoru lahsia a pravdepodobne na 1krat a co som pocula a citala, tak aj to davanie obvazov dole sa nerobi v celkovej narkoze, takze nebude musiet hladovat 2x

@tecko28 za malo a dakujem pekne

barbara088
5. dec 2016

@elena123456
Tak dufam.momentalne sme v nem.mame nieco zo srdcom

elena123456
6. dec 2016

@barbara088 jooj babatko, nech sa mu to rychlo vyriesi a vylieci a nech nemusite byt tolko po nemocniciach

veronikaszabova
6. dec 2016

@elena123456 dobry den. Mohli by stw mi povedat, co vsetko bolo sucastou nadstandardu za 10€? Dakujem

elena123456
6. dec 2016

@veronikaszabova
tak to idem uz cele popisat aj s balenim, najskor izba- boli sme na nadstandardnej izbe za 10 eur a na izbe bola postielka pre maleho, taka ta s vytahovacimi bocnicami a tyckami, postel pre mna aj s postelnym pradlom, jedna skrina na saty, mala chladnicka a na nej mikrovlnka a kanvica, kovovy akoby nocny stolik na kolieskachs tycou na infuzie, po ktorej sa dal posuvat hore a dole taky pultik a na ten som malemu dala pocitac, aby z tade mohol pozerat rozpravky, prebalovaci pult aj so skrinkou pod nim, hore na stene na policke je maly televizor a taky pristroj na prehravanie z usb, ja som mala so sebou externy harddisk a nakoniec sa mi podarilo sa horko tazko dostat sa tam, kde by sa mali zobrazit ulozene filmy, ale nepodarilo sa mi to prehrat, takze sme nepozerali telku a rozpravky tam, ale maly pozeral rozpravky na pocitaci, este je tam kos a kupelka a wc je spolocna medzi touto izbou a izbou matiek, ale nebol to problem- v kupelke je obycajne umyvadlo a take vacsie umyvadlo, v ktorom sa dalo aj oprat, z kupelky sa ide na wc, bol tam aj nocnik, ak by ste potrebovali pred operaciou, ale aj sestricky by vam na poziadanie dali, a je tam sprcha starsieho data, ale voda bola tepla 🙂, ako som uz vyssie pisala nie je to nejaky luxus, ale bolo tam vsetko co sme potrebovali, dala sa objednat strava, na zaciatku som si pozaskrtavala podla jedalneho listku, ze co chcem, nemuselo sa objednavat na cely den a tak ja som si kazdy den objednala iba obed alebo veceru, kedze moj maly je maly jedak, on mal uz 3 roky , takze okrem prveho a posledneho dna, kedy mal kvoli narkozam dietu, dostaval vacsinou rovnake jedlo ako som si objednala aj ja- ranajky boli 1eur, obed sa mi zda 3,6 a vecera 2,8 eur, dali mi papier a isla som si to zaplatit na pokladnu dole ku vchodu a potom som tam na konci platila aj izbu, inac sestricky su ozaj mile, vsetko vysvetlia a pomozu,
ohladom balenia vraj je nejaky papier, ze co si priniest, ja si nepamatam, ze by som taky dostala, alebaby tu mi napisali, ze co a ako a vdaka nim mi nic nechybalo 🙂, takze toto je iba podla toho a podla toho, co som potrebovala ja
na oblecenie pre maleho jedno pyzamko na cestu na operaciu a posledny den, volne teplaciky na cestu domov, my sme mali operaciu v zime, tak sme brali aj deky na zakrytie v aute, na lezanie potrebuje iba pyzamkove tricka alebo nejake tricka a ponozky, ja som v zime brala aj podkolienky, ale nebolo mu zima, pribor, teplomer, obliecky na postel, ak nebudete na nadstandarde, piskoty na tie dni po narkoze, ak nechcete davat vodu z kohutika, tak aj nebublinkovu vodu, velmi odporucam nejake probiotika- da sa ale potom kupit aj dole v lekarni, lebo deticky maju bud zapchu z tolkeho lezania alebo ako moj zase hnacku z antibiotik, ale treba povedat sestrickam, ze idete brat a ake, handricku na umyvanie maleho, usb s rozpravkami a este je tam funkcna wifi siet, takze nebol problem s pripojenim, kremik na zaparenu ritku, ja som brala aj balik podloziek na prebalovanie, lebo deticky kakaju bud do misy alebo na tu podlozku, ale kedze moj maly prestal po operacii hovorit, ze ide kakat a to bol uz celkom dobre odplienkovany, tak sme ich potrebovali za den dost, ale sestricky by mi boli dali kludne tolko kolko by sme potrebovali, inac samozrejme zdravotnu dokumentaciu, karticky aj jeho aj vasu a obciansky,
flasku alebo slamku, lebo bude musiet vela pit a to v pololehu, brala som dzusiky a sirup, aby chcel vela pit, nejake dobroty pre maleho , hracky, je tam inac aj skola a skolka pre deti a pozicaju na izbu hracky cez tyzden a za malym prisla 1x aj pani ucitelka zo skolky sa pohrat, inac som uz brala iba take zvycajne veci na seba a hygienicke potreby, este ma napadlo, ze som si zobrala taky maly privesok so svetielkom a vdaka tomu som v noci mohla skontrolovat ako ma nozky, ci mi neusiel z popruhov 🙂 a nemusela zapalovat svetlo na izbe
tak hadam vam to pomoze, lebo ja som bola ozaj nervozna aj z toho balenia, lebo som povodne predpokladala, ze tam budeme tych 14 dni

veronikaszabova
7. dec 2016

@elena123456 velmi pekne dakujem.
My sme mali byt operovany teraz v lete, no posunuli nam to o rok - leto 2017... Nas ma najlahsi stupen, dierku mu nebudu preoperovavat, len mu ju budu zvacsovat..