Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

ivivivi
13. nov 2017

@elena123456 Hej hej. Dobre to pises😀doma je doma

stanulka27
13. nov 2017

dopadli sme 😅 mame horucky a nasli nam bakterie v moci,nasadili antibiotika na 10 dni 😢

elena123456
14. nov 2017

@stanulka27 to mi je luto, hlavne nech su to tie spravne a nech rychlo zaberu

stanulka27
14. nov 2017

@elena123456 snad ano,robili mu kultivaciu ,tak par dni sme si museli pockat na vysledky aby mu sirokospektralne ATB nedali,kedze uz ich mal 22 ☹

elena123456
14. nov 2017

@stanulka27 juuj chudak, tak tieto uz zaberu urcite

doma262
16. nov 2017

@stanulka27 verim, ze malemu sa uz polepsilo👍😊 a teda boli sme na tych odberoch a na anesteziologii na Kramaroch, lebo v tt nam povedali, ze si to mame vybavit v BA. A teda na odber stacil iba moc, aj ked sme mali aj krv😀, priamo na anesteziologii som sa pytala. A teda este styri dni vydrzat bez choroby a v pondelok sa ide na to😇😱

stanulka27
16. nov 2017

@doma262 ahoj.tak pekne vas prehnali.v tt maju toho vela tak radsej poslu na kramare ☹,tiez nas posilelali na kramare,ale nakoniec sme si všetko tu vybavili.prehanat sa a hlavne aby dieta potom neochorelo.dufam ze to uz vydrzite a zvladnete operaciu na 1*.my 10 dni na ATB a potom znovu odbery,ci uz je všetko ok.

stanulka27
16. nov 2017

@doma262 ked budes chciet a budete ok po operacii mozeme dat pokec pri kave ale cez FCB

doma262
16. nov 2017

@stanulka27 tak snad uz budu u vas tieto atb posledne. A zase asi radsej atb, ako nejaky pooperacny problem🖒skoré uzdravenie ❤ no a my sme ráno leteli pre výsledky k pediatricke, potom sme pol hodiny parkovali pred nemocnicou a potom nás poslali do kelu😁ako boli sestrička aj dr. Milé, len že oni také malé deti neradi pripravujú. A tak sme teda ešte leteli do Ba , a to bolo jedenásť hodín a oni su tam do pol druhej. A viete aká býva cesta do BA. Lebo manžel teraz dva dni robil, tak by sme sa tam nedostali a zajtra voľno. Ale stihli sme super🖒😊 a teraz budeme uz iba doma. A rada sa s vami spojim 🖒😊 a vybehne na kavu😊

stanulka27
16. nov 2017

@doma262 tak kvoli tomuto saskovaniu,sme radsej vyriesili sukromne vsetko TT,tiez moj manzel nemoze hocikedy s prace,ked ideme na kramare,tak o pol siestej rano,aby sme sa tam vobec dostali na cas a mali kde parkovat 🙂drzim palce

elena123456
17. nov 2017

@doma262 mozem sa spytat? s tym anesteziologom ste to takto skoro preco riesili, lebo nas prijali na kramare na url ambulancii, z tade nas poslali vedla na anesteziologicku ambulanciu a potom nas hned poslali na oddelenie, ze preco ste tam chodili iny den ako je prijem, to vam specialne kazali?

ivivivi
17. nov 2017

@stanulka27 Skore uzdravenie moja

doma262
17. nov 2017

@elena123456 áno v správe co nam dali na poslednom kontrolnom termíne bolo, ze najneskôr den pred operáciou si vybaviť anesteziológiu. Ale myslím, ze nie je problém ani tak ako ste boli vy. Vraj oni si tam všetko vedia vybaviť do hodiny. 🖒no ja tak trocha dúfam, ze keďže majú naše výsledky, že možno by mohla byť operácia ešte v den hospitalizácie. Podobne ako mali @stanulka27.

doma262
17. nov 2017

@stanulka27 a to sme iba z trnavy🤗čo ti co su ďalej. A ďakujem. ❤

elena123456
17. nov 2017

@doma262 aha, ze ak nieco pomenili, tak aby sme nepremeskali, ale my sme z druhej strany republiky 🙂, tak by ma to nebolo potesilo 🙂 chodit tam viackrat, ale my to nemame napisane, prvu operaciu mu robili tak, ze v den prijmu ho rovno aj brali, ale to bolo preto, ze sa im to tam poposuvalo kvoli tomu, ze im niekto vypadol a ochorel, lebo specialne volali a menili nam termin, aspon sme tam boli o 1 den menej 🙂, ale ak tam nemate napisane, ze nema jest a pit, tak vas nebudu moct operovat v den prijmu, lebo pred operaciou to samozrejme nemoze, ak ano, tak je ozaj aj mozne, ze vas budu operovat aj hned v den prijmu

stanulka27
18. nov 2017

@doma262 asi tak.ale my isli nalacno a so všetkým ,lebo sme vedeli ze ten den bude operacia a bol krpec hned prvy.byt tam jeden den navyse alebo cakat do obeda by bolo este viac na nervy.

stanulka27
18. nov 2017

@ivivivi
Ďakujem.mame zacarovany kruh.

doma262
19. nov 2017

@elena123456 @stanulka27 no mne na anestexiologiu hovorili, ze treba nalacno a rátať s operáciou. Že zvyknúť operovať hneď v ten deň. No tak uvidíme. Veď ráno ked budeme vstavat o piatej aj tak nik z nás nebude jest😁 od nervov.

stanulka27
22. nov 2017

@doma262 ahoj.tak ako uz ste po operacii?

doma262
22. nov 2017

@stanulka27 No nejako som zabudla napisat. 😀ano , dakujem, operacia bola nakoniec v utorok. V pondelok sme prisli na prijem a oni nas vybavili s papiermi a spytali sa ci chceme ostat alebo ist domov a v utorok rano prist😊jasne ze sme isli domov, v utorok o siedmej sme tu uz boli. A o pol jedenastej bola operacia. Robili iba prvu dobu. (Syn ma penoskrotalnu hypospadiu, takze tu horsiu) a kupodivu to tieto dva dni zvladol ze super❤️ Vobec velmi neprotestoval. A cuci v posteli. Zatial sa na nic nestazuje. No som zvedava aky bude zajtra lebo uz ho asi nebavi lezat. A hlavne sa strasne tazko hra, kedze ten betlehem je obrovsky a nic si nemoze pred seba polozit. Takze skor stale tablet a telka. A este som chcela, ze su tu na oddeleni vsetci velmi prijemni👍❤️Teda hlavne setricky sa pekne staraju a este nikdy neodmietli pomoc, citim sa tu fakt dobre. Sa neda porovnat s porodnicou v TT😂😂a dokonca ani jedlo dnes nebolo najhorsie😂 a vasmu malemu sa ako dari?

stanulka27
22. nov 2017

@doma262 tak super,ze to uz ma za sebou a zvlada.ten betlehem aj nam zavadzal a pouzivali sme uz len stolcek lebo nas tiez len rozpravky a tablet v nemocnici.najhorsie udrzat ich v posteli .na oddeleni sa to da zvládať.aj personal bol v pohode.nemocnica v tt je zvlášť kapitola ,zalezalo od personálu.nas sa ma dobre ,tak som zvedava na vysledky ci budu uz poriadku.nas ma tiez 3st.ale nastastie robili vsetko naraz pri operácií.

doma262
23. nov 2017

@stanulka27 musím sa opýtať na ten stolcek 😁ale niektoré sestričky su tu prisnejsie iné mu viacej dovolia😁😁 nášmu tam vkladali ešte nejaky valcek, takže mu ho budú ešte vyberať ale musia ho ešte uspat. Takže zase ešte jeden deň diéta. A vy to máte Super, ze vsetko spravili naraz. Ste aspoň jednu ďalšiu operáciu ušetrili a všetky tie nervy okolo🖒😊

stanulka27
4. dec 2017

Kocky tie ktore ste po operacii hypospadii 3st. a rozpadla sa vam mocova rura,po akej dobe sa to asi stalo a zacali problemy.kedze my uz ficime na druhych ATB stale mame baktériu v moci a k tomu torziu semenika,tak nedilatujeme a momentalne neriesime hypospadiu.nemame to idealne po operácií ale musime cakat ☹

lenka066
25. jan 2018

Ahojte maminky..tie co mate po operacii.PROSIIIM Vas ako dlho pred operaciou moze dieta uzivat lieky?respektivne ako dlho pred musi byt zdravy..najlepsie tie co vas operovali v Banskej Bystrici..dakujem za odpoved..pekny vecer

doma262
25. jan 2018

@lenka066 ake lieky myslite? A nas musel byt tri týždne zdravy.

evka3373
25. jan 2018

Ahojte mamičky mam 22 rokov porodila som 4.9 krásneho synčeka až nato ze cele tehotenstvo sme boli v tom ze čakám dievčatko bola som v Hlohovci aj na 4D Sone kde nič nezistili povedali mi ze dievčatko pretože pan doktor nevidel pipika až prišiel veľký deň D. Keď mi lekár sekundu po pôrode oznámil ze je to chlapček povedala som si ze nevadí až nato ze o chvíľku'' alebo počkajte. '' Som si pomyslela tak ja ti fakt. Nemám kde ujsť keď prišli po 10 minútach za mnou už aj s manželom vedela som ze niečo nieje v poriadku. Zmenilo sa úplne všetko zlomilo ma to úplne bola som taka v šoku že som ani zaspať nevedela taka unavená a ze už nakoniec som sa zobudila s tým ze ci to je vôbec pravda. Maličkému diagnostikovali rastep močovej rúry 3 štupen. Zatiaľ sme len na Kramároch vedení mame mat kontrolu v marci a samozrejme operáciu pred sebou lenže o tom ešte nič nevieme som aj rada ze som tu našla vás a ze si tu viem prečítať kto už má aj s tým skúsenosti a aj detičky ktoré sú už aj po operácii bola by som rada ak by sme si to po vymieňali skúsenosti lebo je to ťažké v živote som o tom nepočula a človek si myslí čím mladšia tým lepšie no bohužiaľ život je nekompromisný. Ďakujem

elena123456
25. jan 2018

@lenka066 asi je to vsade inac, na kramaroch maju, ze musi byt uplne zdravy 2 tyzdne a 3 tyzdne od dobratia antibiotik

elena123456
25. jan 2018

@evka3373 ahoj, verim ti, ze si bola v soku, ak myslis razstepom hzpospadiu, tak moj ma tiez 3. stupen, akurat lezime n akramaroch po 2operacii, tiez bz som bola radsej, ak bz sme si to nemuseli zazit, ale je aspon to dobre, ze sa s tym da nieco robit, kedze s mnozstvom vrodenych vad je to este problematickejsie, ak by si chcela nieco konkretne vediet, tak sa spytaj

elena123456
25. jan 2018

dievcata, ktore ste boli po operacii, po druhej dobe, ako na tom boli mali s bolestami, ked sme boli na prvej, tak bol maly na tom fajn, vobec sa nestazoval, ze by ho bolelo a teraz aj liekz ma a strasne casto sa stazuje a pri cikani az krici, tk ci to tak moze byt a len to potrebuje cas, dakujem

veronikaszabova
25. jan 2018

@lenka066 ahoj, tri tyzdne musi byt OK .. Kvoli chorobnosti sme uz 3x prekladali operaciu :(