Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

gaja78
21. okt 2016

@dasakvasnicova Super ze to mate za sebou a ze ste to zvladli. Prajem pokojne a skore doliecenie 🙂

1104
21. okt 2016

Zienky , vytvorila som skupinu o hypospadii zatial je verejna nech sa paci mozte sa pridat. Tu je link
https://www.modrykonik.sk/group/9080/

adela2611
25. okt 2016

Dievčence, prosím Vás ktorej synček je po operácii 2 doba hypospádie, my sme po operácii mesiac a hojením sa malému začala zužovať moč. rúra a musíme diletovať . Diletovala ste niektorá? ako hlboko sa po druhej dobe diletuje? po prvej dobe si diletáciu pamätám len teraz to nejde tak jednoducho..dakujem za odpovede

adela2611
25. okt 2016

@liveka operatér sa dá vybaviť za peniaze, pri prvej operácii nás operovala primárka Slebodníková s dr. Bartonom- veľká spokojnosť, teraz pri druhej dobe nás operovala dr. Dubjaková- mladučká lekárka, veľmi milá prijemná, ale to sú tam všetci lekári-milý a ústretový.. sestričky až na jednu sú tiež príjemné..
Operatéra som si nikdy nevybavovala, už to nieje ako volakedy , že to "vedel"operovať len niektorý lekár, teraz sú viacerý ktorý sú v tom dobrý a vedia čo robia..

adela2611
25. okt 2016

@ankaluk bohužial nie na prvý krát, teraz sme mesiac po druhej operácii a od včera uvidíme čo bude dalej začala sa mu zužovať moč. rura a musíme diletovať, pomôcť tomu aby sa nezužovala nadalej či sa to podarí uvidíme po 3 meiscoch,Mali ste obrovské šťastie že sa to u vás podarilo na prvú šupu, želám veľa zdravia..

ankaluk
26. okt 2016

@adela2611 prepacte ja som sa zle vyjadrila.My uz mame po druhej operacii -neuspesne.Caka nas 3 operacia,urobila sa mu tam 5mm dierka.Zelame vam aby sa mu to dobre zrastlo ,skore uzdravenie.

adela2611
26. okt 2016

@ankaluk och bože prečo musia tý naši chlapi takto trpieť, snád sa mu to dobre zrastie, aj ked teraz máme problém, lebo hojením sa rúra príliš moc uzatvára a musíme diletovať aby sme to otvorili, či sa nám to podarí je vo hviezdach, ale budeme veriť že áno.. a to vám to "vyhodili" a odznovu? teraz ciká dolu cez pôvodnú dierku?

silwika
27. okt 2016

Ahojte baby, aj my sme po operácii hypospádie..Mali sme ťažkú formu, zatiaľ je všetko v poriadku..Boli sme operovaní v KE..Ak má niekto nejaké otázky, rada odpoviem.. 🙂

silwika
27. okt 2016

@ankaluk Ahoj, nám sa to podarilo na prvýkrát,,Mali sme tažký stupeň, penoscrotal..Boli sme operovaní v KE..Momentálne je všetko ok..

ewka882
27. okt 2016

@silwika dobrý deň, chcem sa opytať, ako ste sa dostali na prve vyšetrenie , kto vas operoval a nejake bližsie info ako to vsetko prebiehalo ..dakujem

silwika
27. okt 2016

@ewka882 Dobrý deň, na prvé vyšetrenie sme sa objednali telefonicky..Boli sme na konzultácii aj v Martine, aj v KE..Nakoniec sme sa rozhodli pre Košice, Dr. Kurcinová..Prezrela nás, povedala podrobnosti a objednala nás na stiahnutie predkožky..Potom sme to hojili a tak nás objednali na operáciu..Môj názor je, čím skôr, tým lepšie..V Ke operujú skôr ako v Martine..Nášho drobca operovala, keď mal 2 roky a mesiac..Momentálne sme pol roka od operácie a je to v poriadku..

ewka882
28. okt 2016

@silwika a mozem sa este opytat kolko mal vas syn ked ste boli na prvej konzultacii, nas ma teraz 4 mesiace , tak neviem ci to uz mam riesit alebo este pockat...

silwika
31. okt 2016

@ewka882 Na prvej v Martine sme boli okolo roka, a potom v ke, ked mal rok a pol a tam nas objednala na stiahnutie predkozky a potom sme dohodli operaciu..Predkozku nam stiahla tusim nejake dva mesiace pred operaciou..

dasakvasnicova
3. nov 2016

Baby co ste mali opakovane opravne zakroky, ako ste to zistili a kedy po prvom zakroku vam.robili druhy opravny a dovod ? Dnes sme boli po 2 tyzdnoch na kontrole.pekne cika bez problemov a tazkosti, ale stale ma este jeden tenky druhy prud cez jeden.stich,dalsia kontrola o.mesiac a ked bude mat stale ten druhy tenucky prud musi ist na cca 3 dnovu hospit. a uz to.len doladit. Alebo co ste mali po operacii dva prudy mocu kedy sa vam.to asi upravila, dakujem za kazdu info

1104
3. nov 2016

@dasakvasnicova joj, dufam ze sa to upravi. Aky ste mali stupen?

dasakvasnicova
3. nov 2016

@1104 fuuuuu tak to neviem, vzdy mi povedali, ze on je taky stred 1 cm nizsie polozena dierka, no dufam, ze sa to casom upravi, lebo uz nechceeeeem nemocnicu aj.ked tam.bol uzasny naozaj.so vsetkym.spolupracoval, ale uz nechceeem

1104
3. nov 2016

@dasakvasnicova tak asi ako moj syn , on ma tu druhu dierku na obrazku .

1hancatko1
4. nov 2016

Dievčatá, nam operovali penoscrotal, zatial druha operácia...budúci tyzden ideme na kontrolu. Zatiaľ sa to zdá byt v poriadku. Tyzden nám cikal aj s pôvodnej dierky,ale volali sme s Dr. co ho operovala a ta nám poradila,aby sme mu tu dierku pôvodnú zatlačili prstom pri cikani..
A teraz sa to zda byt uz v poriadku, uz sa to uzatvorilo. Tak dúfajme,ze nebudú problémy ine. Operovali nas v ba, dr.Dubjakova

1104
4. nov 2016

@1hancatko1 prva operacia s nepodarila? Ci preco mu to robili druhy krat?

1hancatko1
5. nov 2016

@1104 nie, pri prvej operacii mu narovnavali pipik, robili obriezku a pred pripravili k plastike novej/dlhšej mocovej rúry. Ta operácia bola pred rokom. Tento rok mu z predkozky robili novu mocovu rúru a novu dierku, už na zaludi.

1104
5. nov 2016

@1hancatko1 to narovnavanie mu ako robili? Mal ho velmi krivy, to uz ma v poriadku?

dasakvasnicova
5. nov 2016

@1hancatko1 ak sa smiem spytat kde vam.to takto robili ?

1hancatko1
6. nov 2016

@1104 mal ho pred tym zahnuty. Uz to je v poriadku.

liveka
6. nov 2016

@1hancatko1 prosím ťa je v BA na Kramároch prístupná wifi sieť?

1hancatko1
6. nov 2016

@dasakvasnicova v ba na kramároch.dr.dubjakova. aj minuly rok, aj tento rok ho ona operovala

1hancatko1
6. nov 2016

@liveka ano je 🙂

liveka
6. nov 2016

@1hancatko1 ďakujem, lebo plánujem kúpiť tablet, malý rád pozerá videá a aspoň kým bude vedieť vstať z postele nejak ho zabaviť.. operácia nás čaká v januári 2017.

1hancatko1
6. nov 2016

@liveka áno, tablet je veľmi nápomocný. Držím Vám palce nech to mate bez problémov. A hlavne aby Vam tam čas rychlo bežal 😉

dasakvasnicova
6. nov 2016

@1hancatko1 pytam sa len preto, lebo jedna mamick a snami na izbe z vychodu bola s nami na kramaroch a na vychod ejej povedali, ze pojde na prvu operaciu kd emu narovnaju pipik a potom pojd en adruhu kde mu z predkozky vyrobia mocovu ruru .... a ked bol na Kramaroch uz na sale, ze tam sa rozhodli pocas operacie, ze mu to urobia vsetko na prvy krat aj tak bolo...ked sme sa este pred operaciou rozpravali tiez mi toto spominala dve operacie a bola strasne rada, ze to dali na na prvy krat, ze nemusia opat rok cakat na dalsi zakrok a mozno to zavisi aj aky druhy hypospadie, ale co mi spominala, tiez mal ho krivy, ze teraz narovnaju a o rok pojd ena mocovu ruru

dasakvasnicova
6. nov 2016

@liveka decka maju doma zakazany tablet, ale tam som ho zobrala a o to viac mu to bolo vzacne, ze som cely den o nom ani nevedela 🙂)))) mal na vymenu tablet s mobilom 🙂))) jasnacka, ze aj hracky co je tam skolka, ale tablet je tablet 🙂))) a hlavne aplikacie mu tam nainstaluj ako hovoriaca mamcicka a pod 🙂))) mozes si zobrat aj USB kluc na izbe su telky s dvdcko 🙂 a ked chcel rozpravky pustila som mu na telke usb 🙂