Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

zuzana2607
31. dec 2010

Mile maminky prajem vam a vasim detickam vela zdravicka do noveho roku 2011, aby vsetky tie planovane operacie dopadli velmi dobre a nech su nase pokladiky coskoro uplne zdravucke 🙂 stastny novy rok z+i

ketrin5
1. jan 2011

ahojte aj ja sa pridavam vsetko naj do noveho roka a prajem vam a hlavne detickam vela zdravia

dadakap
29. jan 2011

@lienka55 sme uz nejakych 6 tyzdnov po operacii a prud mocu je slabsi ako som ocakavala. Ja som si myslela, ze uz budeme mat pokoj a asi nie... Pri vysetreni ma Marko moc. ruru priechodnu, ale na konci je tuhsie stiahnuta. Lekar povedal, aby som mu tu jazvu mastila kremom, aby zmakla. Ja fakt neviem, ci to pomoze. Uz som z toho na nervy, nepocitala som s tym.

lienka55
30. jan 2011

@dadakap to mi je luto,ale vies ako je to pri hypospadiach,niekedy to nie je na 100%.aj ked sa zda ze operacia vysla,vzdy sa moze nieco vyskytnut.ale dufaj,ze je to ok.a dr. co na to hovori,je to normalne podla neho???

zuzkaadusko
30. jan 2011

@obrazok chcem sa opytat na dr. kurcinovu. zajtra k nej mame ist na vysetrenie, synovi sa neda pretiahnut predkozka, ja mam obrovsky strach ze mu to urolog stiahne nasilu. tiez som pocula, ze kurcinova operuje vsetko co sa da....nechcem aby ho rezali, ma len 1,5 roka, myslim ze je na to este cas. poradte prosim

ketrin5
31. jan 2011

@dadakap ahoj neboj sa urcite to bude dobre mi sme este stale neboli a uvazujem ci to neodlozim ked bude trosku vacsi neviem sa rozhodnut ozaj a maly to ako zvladol kolko ste boli v nemocnici inak drzim palce aby to dopadlo dobre

dadakap
4. feb 2011

@ketrin5 ja niekedy uvazujem, ze som ho nemala dat operovat a mala som to nechat na nom nech sa rozhodne, ked bude dospely. Ale pochybnosti su stale v obidvoch pripadoch, aj ked ho das operovat aj ked ho nedas...Vsetky chceme pre svoje deti len to najlepsie a podla toho sa rozhodujeme. Maly to zvladal v pohode. Bez placu, fakt bol super. Ked som sa ho pytala, ci ho to boli, tak povedal, ze len trosku. Aj teraz, ked o tom rozpravame, tak je v pohode a nema strach z lekara. To som rada, velmi. V nemocnici sme boli len 3 dni, samotny zakrok trval len okolo 20 minut. Dufajme, ze to dopadne dobre.

dadakap
4. feb 2011

@lienka55 Ved prave, stale sa moze nieco vyskytnut. Este, ze maly to zvlada bez problemov. To mi pomaha. Lekar radi mastit, aby ta jazva okolo otvoru zmakla a zatial nie je iny postup potrebny. Tak uvidime...Zda sa mi, ze piska hrubsie posledne dni. Tak nam drzte palce.

lienka55
5. feb 2011

@dadakap drzime. 😉

adula05
27. feb 2011

Ahojte. Prečítala som si Vaše príspevky. Všetkým Vám držím palce aby všetci drobci dobre dopadli. Môj syn má tiež hypospádiu. Máme 2,5 roka. Chodíme na kontrole na Kramáre. Pani doktorka povedela že máme ľahkú formu. Malý sa pekne naučil bez plienok aj pekne ciká rovno sam a ma aj normál prúd. Chodime každeho pol roka na kontrolu a dr. vždy hovorila že asi nebude treba operovať možno v puberte esteticky mu upravit predkožku. Ale teraz naposledy mi povedala že vidí to na operáciu lebo ma tej predkožky moc. Ale že to neskor v predškolskom veku. No tak som zvedavá neviete mi niekto poradiť ako sa to robí koľko dní sa leží v nemocnici. Viem že oproti Vašim operáciam je toto asi banalita, lebo ja keď som po príchode z pôrodnice študovala hypospádia čo nás čaká tak som sa zhrozila a hned som si aj poplakala. Čo si tie detúrence musia vytrpieť a maminy s nimi.

lienka55
28. feb 2011

@adula05 kedze mate lahsiu formu,operacia bude trvat menej,ale kolko budete hospitalizovani to neviem,normalne je tak 14dni,my sme boli az 23dni. 😠 😢

hrek
28. feb 2011

@lienka55 Ahojte ! aj ja som precitala vase prispevky. Moj syn má tiez hypospádiu teraz máme ist na operáciu do Bratislavy na Kramáre. poviem vám moc sa mi tam nechce ,podla toho co ste tu vsetky pisali a zazili .je to hrozné. chcela by som sa opytat komu sa podarilo na prvy krát operácia.bola by som rada keby ste mi niektorá napisali.

lienka55
28. feb 2011

@hrek kedy mate termin?

hrek
28. feb 2011

Termin máme teraz 09 03 2011 ale uvazujeme o tom ze pojdeme do Prahy.uz to vybavujem dufam ,ze sa nám to podari.Nechcem aby mojho malého viackrát operovali ,uz aj tak je po dvoch operáciách .

neu.sona
28. feb 2011

Ahoj holky, přečetla jsem si všechny příspěvky.
@lienka55 je mi líto, co si tvůj malý musel a musí protrpět :(.
Náš prcek se narodil s pindíkem nakřivo. Čůral na levou stranu. Předkožku má docela hodně dlouhou.
Já o tom samozřejmě nic nevěděla a neřesila to. Naše mudr. říkala, že má lehkou formu hypospádie. napsala mu to do zdravotního průkazu v 6 týdnech a ve 3 měsících. A od té doby nic.
Ale celkově ho má takového divného. No rovně rozhodně nečůrá, ale nijak zvlášť taky asi nevybočuje. Předkožka mu hodně drží, nejde přetáhnout. Hlavně ze spodu u dírky mu drží nejvíc. Nahoře mu jde jakoby půl cm přetáhnout a ze spodu u dírky vůbec. Doktorka se mu to teď naposledy snažila násilým přetáhnout, aniž bych s tím souhlasila. Přetáhla as o pár mm 😲 a kvůli tomu ho měl úplně do krve červenýho. Nechtěl 5 hodin čůrat. Fakt jsem byla naštvaná.
Ale stejně mi ten pindík nepřijde ok. A doktorka to nijak řešit nechce.
Myslíte, že něco zanedbala? Nemám to řešit nějak já?

lienka55
1. mar 2011

@hrek a ako im potom odmietnes BA ked to mate uz predo dvermi??A ako sa ti podarilo vybavit Prahu,lebo my sme uvazoali tiez nad nou.
Teraz ide manzel 6.4. s malym do Svajciarka,vybavil tam konzultaciu s nejakymi lekarmi,tak uvidime.Inak termin druhej operacie hypos. mame 20.4. ale este mu to budu robit minimalne na dva krat,co mna strasne sere. 😠
@neu.sona veru bolo toho dost co si musel maly vtrpiet a dohovie co nas este vsetko caka ,kedze to nie posledna.a uz 4rozne operacie mame za sebou. 😠

hrek
1. mar 2011

Mám dve sestry v prahe a akurát teraz mi volala ze mozeme ist na pohovor 30.05.2011 o 12 -tej hodine do Prahy.Akurát si musim vybavit vsetky papiere v poistovny ci nám tu operáciu preplatia alebo nie. Sestra mi hovorila ze tam chody strasne vela pacientov zo Slovenska a najme deti s takou to diagnozov. Mozem sa ta opytat aku diagnozu má tvoj maly presne,lebo je viacero hypospádii.?Inác na internete som nasla tuto kliniku a vsetko som o nich precitala ,a potom som volala sestre aby sa tam isla opytat ako sa tam mozeme dostat. Je to VFN PRAHA urologia.

ketrin5
2. mar 2011

@lienka55 ahoj lienka potom daj vediet ako ste tam dopadli aj ja este stele cakam uvazujem,co dalej ,dufam ze vynajdu niaku novu metodu aby sme to mali lahsie,no aj ja sa musim pozriet na tu prahu

adula05
7. mar 2011

@lienka55 Preboha to ako ste tam zvládli. Ja si to neviem predstaviť, môj malý je strašne živý. Inak babube ako tak čítam ako je to možne že v Prahe k tomu pristupujú inak. Prečo sa tam operácie podaria na prvý krát a tu niektoré deti už majú 4 a stále to neni dobre. Ja normálne rozmýšlam že ak príde už na konzultáciu operácia tak mu tam dám spraviť len ak by mu to malo robiť problém, ak by to mal byť len z estetického hľadiska kašlem nato. Veď ciká úplne normálne rovno akurát mu nejde moč zo stredu ale zo zadu pipíka.

ajsa32
11. mar 2011

ahojte, davno som tu nebola, maly bol v oktobri operovany na hydrokelu, ale to bolo len take zahrievacie kolo, hodinka, potom asi dve na izbe a isli sme domov.
a hned nam dala kurcinova termni na operaciu hypospadie-maj, bola som prekvapena, ze tak skoro.

ako tu citam o prahe, tak som nalomena, ale necham to zatial tak, uvidim, ako dopadneme v kosciach a ked nieco nevyjde, tak pojdem tam.

ja neviem, ci je dobre to nechavat na neskor, kedze viem, ze v USA operuju uplne malinke babetka s touot diagnozou, ja som radstej za to, cim skor, tym lepsie. jednak sa s tym lepsie dieta vyrovna, organizmus sa rychlo zotavi, nema z toho taku traumu, v puberte je to to velmi chulostive, potom moze mat komplexy a aby mi raz syn vycital, ze som to zanedbala...
maly ma lahsiu formu, vyvod ma tesne pod zaludom.
inak na zachod sa pytal od roka apol, a potom po dvoch mesiacoch uz sa mu nechcelo, tak ma plienky stale. kurcinova , ze to nevadi nejak zasadne.
no idem vas docitat.

ajsa32
11. mar 2011

no este k tomu privazovaniu noh- u kurcinovej som sa pytala a ze kde som to vycitala, to samozrejme nerobia. a tiez ona operuje deti az od dvoch rokov, skor nie- ako sa niekto pytal na rok a pol rocne dieta...

mna trafi slak, ked sa to nepodari ☹

maly vie, ze pojde na operaciu, na opravu pipika, dostane nove hracky-uplatky musia byt 🙂

ale bojim sa velmi. inak budeme spolu, ja ho tam sameho nenecham, ani nebudem musiet, nastupujeme spolu. a ked nie, tak dovi dopo, sam tam neostane.

inak ja mam koli tomu aj obavy z druheho dietata a asi ostanem pri jednom, nemam chut to cele pripadne opakovat znova...

ajsa32
11. mar 2011

a este k tomu, ze praha... ono vela zalezi od skusenosti operatera a k tomu aj vyssia moc...
skratka aj v prahe sa nemuis vsetko vydarit hned na prvy krat a naopak...

ale teda ak to nevyjde tu, tak som rozhodnuzta, praha.

ketrin5
11. mar 2011

@ajsa32 ahoj aj ja som chcela maleho dat operovat cim skor ale osud to chcel inak ja mam tiez nervy ze uz to mohol mat davno za sebou ,u nas doktor operuje 5 rocnych ,aj maly dostal uplatok aby som ho vobec dostala do nemocnice aj mi ho uspali a nakoniec po velkom strese ho neoperovali teraz uz vie co ho caka tak nechce o tom ani pocut a este k tomu cakame babatko tak neviem kedy pojdeme lebo on vsade chce len maminku urcite to nechcem nechat tak ale stale nam to nevychadza drzim palce aby vam to dobre dopadlo

zaralka
21. mar 2011

🙂 Ahojte...Aj môj synček má hypospádiu,myslím si,že má asi najťažšiu formu,nakoľko má dierku až na koreni pipíka.Má 27 mesiacou a na budúci týždeň sme objednaný na operáciu.V máji minulého roka ho operovali na hydrokelu a vajíčka mu dávali na správne miesto,nakoľko nechceli zostať v miešku.Operovali nás na Kramároch,ale nestretli sme sa tam ani z jedným prípadom hypospádie,takže okrem toho,čo som si tu prečítala neviem čo nás čaká,ale strašne sa bojím a už som si teda aj riadne poplakala a hlavne,keď som čítala,čo si prežil synček lienky55,už dávno som sa chcela pripojiť,ale nemala som odvahu,ale aj tak by som chcela niektorú z vás poprosiť o pomoc,čo si zobrať do nemocnice a tak.Malý je už bez plienok,už len na noc dávame a ešte kakať sa nám sem tam nepodarí tam kde má,ale aj tak je hrozne šikovný.Ale bola by som rada,keby ste mi niektora aspoň takouto formou pomohli.Strašne držím palce detičkám,čo majú operáciu ešte len pred sebou ako my,nech sa nám to vśetkým podarí na prvá krát....ďakujem

marichuji
3. apr 2011

ahojte.....mohla by som sa opytat...na par ozaok?,moj priatel ma hipospadiu....nie je to nic vazne??len nedavno mi to povedal som snim pol roka.....dakujem budem cakat na odpoved

hrek
5. apr 2011

@marichuji Ahoj. Neviem ci ti viem pomoct ,mi máme tiez hypospádiu ale u malého 4 rocného chlapceka , u dospelych neviem ako to chody .Mozem sa opytat kde ste boli u lekára, a akú má diagnozu hyposp......

kubo990
5. apr 2011

tááákže 🙂) som si všimol že sa to tu dosť rieši 🙂 takže ja mám 16 rokov 🙂 aaa až teraz kedže som mal doma moju zdravotnú kartu som zistil že mám nejakú tu hipospádiu 🙂 tak ak chcete vedieť či ja mám s tým nejaké problémy kľudne sa pýtajte 🙂 ak mám pravdu povedať žiadne 🙂

klarien
6. apr 2011

Ahoj zaralka..prosím potom napíš, ako Vám dopadla operácia..Ako ste to zvládli?

kubo990, a akú formu hypospádie si mal? Myslím, kde si mal vyústenie močovej rúry?

ajsa32
9. apr 2011

hypospadia ma rozne formy, zalezi od toho,kde je vyvod mocovej rury, tiez je casto spojena s deformaciou predkozky,je taka plachtovita, mozno nikedy naozaj nie je ziaden problem a muz to neriesi cely zivot.

kubo a nikde si s tym nechodil na kontroly? ani ako dieta? predpokladam, ze nie,kedze si sa o tom dozvedel az teraz.
ono sa to v minulosti neriesilo vobec, tym myslim aj nie velmi vzdialenu buducnost, pretoze my sme s malym boli na prvej kontrole u jedneho urologa a ten na moju otazku-este som poriadne nevedela, o co go,mi povedal, ze to sa nejak velmi neriesi, tazko povedat, bla bla bla. a to bol urolog asi tak okolo 50 - tky, ktory evidentne zil z toho,co sa naucil na medicine a dalej sa v tomto nevzdelaval.

no a potom sme sa dostali ku kurcinovej a tam - ziaden problem, normalne sa to operuje, aj ked nie vzdy na prvykrat atd...

zaralka
10. apr 2011

@klarien Ahoj.....no operácia trvala skoro 4,5 hodiny,operovali ho 31.marca a dneska sme po operácii 10 deň,zvláda to statočne a aj prevez máme za sebou...prvý a vraj to zvládal statočne,vraveli sestričky,lebo mňa tam nepustili,že je to tak lepšie.Malý musí len ležkať a max sedieť v polosede,venujem sa mu 24 hodín denne,je to dosť namáhavé,ale dá sa to.Najhoršie je,že nemám s ním postielku,ale sestričky mi dali aj minulý a aj tento výkend k nemu postel,takže sa aj ja vyspím aspoň trocha.Dovtedy som spala v kresle tu pri ňom,lebo strašne zle spinkáme.Musí mať uviazané nožičky,ale len na noc mu viažem a ruky vôbec,je rozumný a ani sa toho nechytá.My sme mali najťažšiu formu a teraz máme už len držať palce,lebo to je len o šťastí,či si ten moč nenájde cestu niekde inde...tak len veríme.Ale nieje to až také zlé,ako som sa bále,ale detičky dokážu niekedy prekvapiť 🙂
V pondelok máme ďalší prevez a možno v stredu,keď nebudú komplikácie pri pišaní pôjdeme po 16 dňoch domou...keď vás niečo zaujíma kludne sa pýtaj.........