Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

tatiana1974
10. feb 2010

Ahojte, som tu tiez nova a budem rada, ked mi poradite. Mam synceka 1,5 roka. Chodime na urologiu do Bratislavy. Mály ma tiez dierku asi 0,5 mm pod zaludom a cika nakrivo. Zaujalo ma, ze pisete o odlozeni operacii.
V Bratislave nas chcu operovat uz ako 2 rocnych, ak nebudu plienky,ale neviem si to predstavit, ho priviazat.
Rada by som tiez pockala aspon do 3-4 rokov.
Neviete nahodou, ako je to s tym privezovanim? Oni su priviazani stale ruky aj nohy? ani na chvilu sa nesmu pustit ani ked sme pri nich? Jedna mamicka tu pisala ze na druhy den uz chodili, tak neviem ako to teda je.
Dakujem za odpoved, Tatiana

papulkaaa
24. feb 2010

Ahojte dievcata,aj ja by som sa rada nieco spytala 🙂 .Moj mlinky ma teraz 7mesiacikou a mame tiez hypospadiu.Mame tu lahsiue formu,vraj.Vyustenie mocovej rury je tesne pod zaludom a tiez by mu mali robit plastyku koli predkoske lebo je len na vrchnej strane.Operovat by mu to mali priblizne ked bude mat tri rocky,mozno aj skor,ak sa nieco pobabre.Chcela by som sa spytat ako prebieha cely proces hned po prichode do nemocnice,samotna operacia a podrobnosti.U nas v rodine sa deti od placu zachadzali tak sa bojim aby sa mu nieco nestalo alebo ake komplikacie mozu nastat.Moj syn je jedine co mam,som s nim sama tak sa straaaaasne bojim 😢 😢 😢 😢 😢 dakujem.

lienka55
25. feb 2010

Papulkaaa bolo by dobre keby si si precitala celu temu,je tu vela nazorov a kazde dietatko je ine,kazde to vsetko inak zvlada,a je tu popisany aj priebeh a okolnosti operacie. 😉

jankamanikova
26. feb 2010

Dadakap - pisala som TI IP.

Ja odporucam precitat si vsetky prispevky. Nazory su rozne ako aj ludia a kazdy rodic sa musi rozhodnut sam, ci je schopny a ochotny podstupit operaciu svojho dietata v tejto oblasti. Odporucam vela studovat o tejto teme, citat fora a temy a nazory roznych lekarov a casom bude mat rodic celkom jasno, co chce pre svoje dieta a co nechce.
Drzim prsty!

boobinka
28. feb 2010

My jsme 19 dní po operaci, tak pokud ma nekdo dotaz 😉
Maly mel dirku pod zaludem a navic mel pindika ohnuteho dolu.
Zoperovali mu to pekne... na moc.trubici si vzali kus predkozky a vubec neni obrezany, mel hodne predkozky z vrchu a zespodu nic, ted ma predkozku normalne pres cely zalud 😉
V nemocnici jsme lezeli jen 9 dni, pustili nas drive nebot jsem si troufla ho vzit do domaciho osetreni. Inak pousti cca po 19 dnu po vytazeni hadicky z briska. Z pindika mu ji vytahli 12dni po operaci a z briska 16dni po operaci.
Po celou dobu byl privazany k postylce za ruky a nohy... ruce jsem odvazovala jen malo, neb je proste divoch a velmi zkoumal bebo. Ten den co mu vytahli hadicku jsem ho poprve postavila na nozicky... po 16dnech lezeni na zadech neumel vubec stat, padal i ze sedu... tocila se mu neustale hlava. Druhy den chodil jak kuzlatko, podlamovali se mu nohy, treti den uz chodi normalne. Jeste jsme nekoupali a ja se zapomnela zeptat kdy muzem 😒 Bojim se aby nechytl infekci.

na pricinu vzniku hypospadie mi bylo receno gynekologem, ze pricina neni znama a ze u druheho ditka by se nemela vyskytnout vubec. Nikdo v rodine nemel zadnou vadu.
Inak jsem cetla spoustu moznych pricin od repelentu na hmyz pouzivanych pred tehu a v zacatku tehu az po genetickou poruchu.

jankamanikova
1. mar 2010

Boobi - presne tak to bolo aj u nas s takouto diagnozou. To chodenie potom, no bola to sranda, lebo nas Matusko velmi chcel chodit a behat, ale museli sme stat pri nom. Inac to privezovanie chapem. My sme Matuska neprivezovali, je velmi rozumny a aj ked temperamentny, dal si pekne povedat. Inac blahozelam, ze ste to statocne zvladli a zelam kopec radosti a zdravia ...

Kupanie opatrne. My sme Matuska dlho len tak spliechali vodou a len ho sprchujeme a to sme pol roka po operacii. Asi pre tyzdnom si sadol do vane do vody, len na chvilu. On ma sam velky respekt pre penisom a uvedomuje si, co vsetko prezil a ze ho to bolelo, si pamäta. Vy ste maly, takze Tvoj chlapcek si asi nebude pamätat nic. Je skvele, ze Vam to tak skoro urobili.

boobinka
2. mar 2010

jankamanikova... dekujem 🙂
Vypada, ze uz na to zapomel. Jen rika ze tam ma bebo. Jsme radi,ze uz to mame za sebou.

lienka55
2. mar 2010

jankamanikova a to sa tolko po operacii nemoze dieta kupat,iba sprchovat?

jankamanikova
4. mar 2010

Lienka - a preco by nemohlo? Ved sprchovanie je omnoho setrnejsie a lepsie aj na imunitu, my este pridame aj studenu vodu 😉 . Osprchujes, namydlis a osprchujes ... Nevidim v tom ziaden problem.

jankamanikova
4. mar 2010

Nam kazali byt pri kupani velmi opatrni, my sme aj plavanie odlozili na neurcito. Takze chalani tohto roku si vodu velmi neuziju ...

lienka55
4. mar 2010

Janka ja som si myslela ze sa nesmie vobec kupat,ved pol roka po operacii by malo byt vsetko ok,nie?Tak sprchovanie to mi pride normalne,ale preco sa po takom dlhom case nemoze kupat,ked je vsetko ok.

A este ma jednu otazocku na vas vsetkych.Operacia nas caka zhruba o mesiac ,v BA nam okrem celkovej anestezi,doporucili aj zavedenie katetra do oblasti chrbtice na ,,omrtvenie,,alebo tlmenie bolesti pomoperacii.Chcem sa vas teda opytat ci ste niekto absolvovali operaciu s tymto.Je tam riziko prepichnutia cievy a potom nasledne podanie adrenalinu do srdca.Su tam aj ine rizika.Ale lekari nam hovorili,ze este sa im to nestalo.Dnes sme to boli prebrat s nasou vynikajucou pediatrickou,ktora nam vzdy dobre poradi.A ta nam povedala aby sme si to nedavali. 😒

boobinka
4. mar 2010

lienka55... divim se, ze vam nenabidl jinou setrnou metodu tlumeni bolesti po operaci. Maly dostal pred operaci oblbovak pak narkozu a po operaci sirup proti bolesti a spinkal po nem. Po probuzeni se uz na me smal.
Ja osobne bych si promluvila s dr o dalsich metodach tlumeni bolesti.

jankamanikova
4. mar 2010

Lienka - ja by som to neodporucala tak malemu dietatu, nehovorim o tom, ze jazvu na chrbte bude mat cely zivot a mozu nastat aj ine problemy. Nas Matusko dostaval len nejake infuzie na utlmenie bolesti a potom len sirup proti bolesti. Neboj sa, maly to zvladne a Ty tiez. Mas vsetko nastudovane, venujes sa tomu a mas prehlad. Neboj sa, bude dobre.

lienka55
5. mar 2010

boobinka ide o to ze sme vedeli iba o metode o ktorej pises.Vraj toto o com som vam pisala zacali robit niekolko rokov dozadu.Bojime sa toho a preto som chcela vedeit aj vase nazory a skusenosti. 😉 Mame vynikajucu pediatricku,ktora nam vzdy perfektne poradila pomohla,tak sme dali na jej radu. 🙂

janka vraj po tej metode ktoru som vam spominala,bude mat mensie alebo ziadne bolesti ,kedze bude od pol pasa znecitliveny.Ale nebojim sa ked bude mat bolesti tak mu hadam daju aj nejaky sirup alebo lieky proti bolesti.
Chceme ist este do toho Martina asi za dva tyz. co nam povie ten odbornik tam.
Dakujem Vam!!!! 🙂

boobinka
5. mar 2010

lienka... ale pro takhle male ditko to preci jen neni vhodne. Vzdyt sirup je setrnejsi a taky neciti zadnou bolest. Navic jak pise jankamanikova dostal jeste na sale do infuze tlumici leky a po probuzeni uz se na me usmival.
Verim ze mate vynikajici doktorku, ale kazde ditko je jine a tak to i jinak nese. Ty rizika u teho katetru do zad nejsou lehciho razu, byt tebou zkusila bych to prodiskutovat jeste s dr. 😉

lienka55
5. mar 2010

no praveze lekar na anesteziologii v BA nam to odporucoval ake je to lepsie,setrnejsie pre dieta.

jankamanikova
6. mar 2010

Lienka - neboj sa, budeme na Vas mysliet a bude dobre. Drzte sa!

donara
6. mar 2010

lienka držime palce.... neboj všetko dobre dopadne...

lienka55
6. mar 2010

Dakujem vam pekne za podporu,my sme tam lezali uz viac krat sice zakazdym na nieco ine,ale viem a videla som co nas caka.Ale ako kazda mamina ,neviem a mam strach ako to zvladneme. ☹

Jeeej Janka az teraz som si vsimla vy cakate stvrte????Gratulujem a tesim sa spolu s vami. 😅

dadakap
6. mar 2010

Boobinka,jankamanikova - dodavate mi odvahu, ked citam, ze vam tie operacie tak krasne dopadli. Nam sa to uz krati. Ak sa nic nepredvidane nestane, tak 25. marca bude operacia. Dufam, ze Marko bude zdravy a neprelozia nam ju pre ine dovody. Ja som uz totizto nastavena na ten termin a snazim sa to velmi nerozoberat. Verim, ze to dobre zvladneme, hlavne nech sa operacia podari. Boobinka - ako zvladal maly to privazovanie? Predsa to len bolo vela dni...

jankamanikova
6. mar 2010

Lienka - dakujeme 😉 😉 ... Deti si vymodlili babetko, tak sa tesia 😉 .

Dadakap - mate velmi pekny datum na operaciu. Vsetko dobre dopadne ...

boobinka
7. mar 2010

lienka... i my vam drzime palecky, vse dopadne dobre 😉

dadakap... nevim jak tvuj broucek je maly, ale Vojtisek privazovani prvni dva dny nevnimal, byl po operaci hodne unaveny. Pak mu privazovani zacalo vadit jen v noci kdyz se nemohl pretocit na brisko a na bok.Tak nejradeji spinka. Pres den jsem ho zabavovala oblibenymi pohadkami, knizkami, hrackami... Obcasne jsem mu ty rucicky rozvazala aby se protahl a hral si s hrackami, ale moc dlouho v klidu nevydrzel. 😒

lienka55
7. mar 2010

dadakap a kde vas budu operovat?Ak budeme aj my zdravi ,tak mala moznost na stretnutie ak idete do BA tam je. 😉
Drzim palce.

ingridgrimling
7. mar 2010

Ahojte, moja sestra bola so svojim synom kvôli hypospádii na prvej operácií v Starej nemocnici v KE, urobili jej tam veľký prd (v prepúšťacej správe mali napísané, čo všetko malému urobili, z toho čo tam bolo mal urobené možno 20 % zvyšok bolo iba na papieri). Ibačo malého dokafrali. Teraz sa dostala ku MUDr. Kurcinovej, ktorá malého vyšetrila, perfektne všetko vysvetlila. Teraz majú už po operácii, aj po kontrole a všetko je v najlepšom poriadku. Takže z jej skúseností môžem p. MUDr. Krucinovú z Novej nemocnice v KE len vrelo odporučiť. Je to jedna skvelá lekárka s ľudským prístupom a dlhoročnou praxou. Sme jej všetci celá rodina vďační.

dadakap
7. mar 2010

Janka - tiez si myslim, ze mame krasny datum 🙂 . Snad to pomoze...

boobinka - Marko bude mat 2r. 8 mes. v case operacie. Mame tu lahsiu formu hypospadie, tak si robim nadeje, ze to zvladneme dobre. Ja uz mam pripravenych kopu napadov ako ho zabavit.

lienka - My budeme operovani v Presove. Skoda, ze sa nestretneme. Vas to kedy caka? Budem vam drzat palce.

lienka55
8. mar 2010

dadakap termin nastupu mame 7.4.hned po Velkej noci.
Daj typy ako zabavit maleho. 🙂 😉

boobinka
8. mar 2010

dadakap... nerikali vam jak dlouho budete v nemocnici? my jsme tam mely byt 19dni, ale nakonec jsem si ho vzala i s hadickami domu, tak jsme tam byly 9dni.
Zabavit nejlepe knizkami, oblibenymi hrackami z domu, manasci se take osvedcili, mela jsem tam i notebook tak jsme prehravali pohadky, ucili jsme se zvuky zviratek, barvicky. 😉

jankamanikova
9. mar 2010

My sme boli v nemocnici dva tyzdne a este dalsie dva tyzdne doma s hadickami. EPI mu vybrali az po mesiaci, takze sme aj v nemocnici a aj doma to v pohode zvladli. Zabavili sme sa rozpravkami, vela sme mu citali a spievali, mali sme hracky a prechadzali sme sa po chodbe (ale to asi po tyzdni sa postavil).

Nas Matusko je velmi divoky, bali sme sa ako to zvladne. Ale objavila sa dalsia jeho pozoruhodna vlastnost. Je velmi vytrvaly a statocny. On to naozaj bral uplne v pohode, nic si z toho nerobil. Hadicky si vsade nosil so sebou v takej tasticke, co sme mu dali. A boli sme s nim aj v Tatrach, na vikend a on bol uuuplne uzasny! Bral to jednoducho tak, ako to bolo. Neriesil to, preco a zaco a ani neplakal. Jednoducho zivot to priniesol a on to statocne znasal. A odvtedy je neskutocne empaticky a citlivy k druhym ludom ...

lienka55
9. mar 2010

janka v BA je to zase tak ze dietatu vyberaju vsetky hadicky po 10-14dnoch a cele toto obdobie lezi,takze nehrozi sa prechadzat po chodbe.
A po prepusteni ide dieta uz bez hadiciek,chvalabohu. 😉

lexik1
11. mar 2010

Ahoj, chem sa spytat niektorej z Vas na dobreho detskeho urologa s ktorym mate aj osobnu skusenost.. My chodime Dr. Vavrovej v Ba, ale predsa chcela by som poznat aj nazor ineho odbornika na "nasu hypospadiu" , mame uz aj termin operacie, ale radsej pojdem so syncekom este pre istotu aj k inemu lekarovi. ak mozte dat kontakt, poradte mi prosim. dakujem