Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lienka55
29. jún 2010

@ajsa32 urcite treba mu to stale opakovat,aby vedel co ho caka,nam aj ked to nevyslo,tak maly si stale hovori pipik neni doby,a ja mu vzdy na to poviem ,ze doktorko mu ho musi este raz opravovat. 😉

ketrin5
29. jún 2010

ahojte som uplne hotova ,nestaci ze vcera maleho dopichali ale dneska po velkych stresom aj uspali dobre som sa vyplakala a nakoniec mi povedali ze ho nebudu operovat lebo sa mu zvacili mandle a nepomohli ani lieky na odpuchnutie tak nechceli riskovat aby sa nieco nestalo tak sme doma zbitocne vytrapeny unaveny a ja vystresovana zajtra mam zavolat na dalsi temin ☹

lienka55
29. jún 2010

@ketrin5 tak to mi je luto,ze to takto dopadlo.Ale aje to osud a asi to takto malo byt. 😉

ketrin5
30. jún 2010

aj ja si to hovorim ze to tak malo byt ale neviem ked malemu poviem ze ideme este raz tak uz nebude chcet lebo uz vie co ho caka no uvidim aky nam daju termin

ajsa32
30. jún 2010

ketrin, to mi je luto, som na vas myslela.

ketrin5
30. jún 2010

dakujem ze si na nas myslela som sklamana ale asi to tak malo byt uz mame druhy termin 13,9 tak dufam ze to vide

dadakap
6. júl 2010

Uz som tu dlhsie nebola.
Ketrin to mi je luto. Hlavne, ked ste uz boli na to ako tak pripraveni. Dufam, ze malemu nezostanu nejake zle spomienky a nebudes mat problem, aby sa nebal.
My sme momentalne na Slovensku. Prisli sme na kontrolu, lebo mame zuzeny koniec mocovej rury. Maly bol uplne uzasny dnes na kontrole u lekara. Dal si to skontrolovat sondickou. To zuzenie mame len na konci, takze lekar nam povedal,ze zakrok bude lahký. Trva len okolo 10-15 minut a v nemocnici budeme len 2-3 dni. Tak uvidime, kedy to zrealizujeme. Inac, zrastene to ma pekne, vyzera to dobre, aj je to pekne prekrvene. Hlavne som rada, ze maly sa nebal lekara /ale mame aj uzasneho lekara/ a ze ten dalsi zakrok, snad, bude lahky a rychly. Urobil nam aj sono obliciek a mocoveho mechura a vsetko je OK. Tak nam drzte, aby sme to uspesne dokoncili.

lienka55
7. júl 2010

@dadakap super,mam radost!!!!Aj nam rozsirovali moc. ruru,este ked maly 5mes. 😉

ketrin5
7. júl 2010

to je super ze to mate v poriadku,aj ja dufam ze maly na to zabudne takto o tom nehovori aba ze mu brali krvicku,ale ked som mu hovorila ze este raz pojdeme tak hned povedal ze nepojde na ved uvidime

dadakap
8. júl 2010

Lienka ako maly znasal to rozsirovanie moc. rury? Mal bolesti? Ako sa mate teraz?
Ketrin nemame to uplne v poriadku. Este nas caka to rozsirovanie, ale dufam, ze to dopadne dobre a budeme mat uz potom pokoj. Zatial este nemame termin, uvidime, kedy sa dohodneme s lekarom. Povedal, ze to moze este nejaky cas pockat. Ja som len teraz prisla na chvilu zo zahranicia,na kontrolu. Velmi som sa tesila, ze sa maly nebal a ze po tej operacii mu nezostal strach z lekara. Lekar ma uistoval,ze ten zakrok bude lahky a rychly, tak dufam, ze to tak aj bude.

lienka55
8. júl 2010

@dadakap urcite je to rychly a kratky zakrok,hospitalizovany sme boli tusim 5-7dni,uz si nemapatam presne.To mu len trosku roztrihli,mal aj stichy,mal vyvod a sacik.Inak to znasal v pohode,lebo bol dost malicky,teraz to bolo o dost horsie.
A kolko ste po operacii,uz som zabudla? 😉

ketrin5
8. júl 2010

@dadakap tak vam drzim palce ,ja cele dni na ine nemyslim ako nahovorim maleho ze ide v septembry zase do nemocnice

dadakap
10. aug 2010

Lienka, ketrin ako sa mate? Ako sa drzia vase deticky? U nas vsetko po starom. Zacinam rozmyslat o nasom dalsom termine, musime sa dohodnut s lekarom. Caka nas to rozsirovanie konca mocovej rury. Uz aby sme mali vsetko za sebou...

ketrin5
10. aug 2010

ahoj dadakap ja uz zase stresujem termin sa blizi a ked malemu poviem ze ideme zase do nemocnice tak zacne plakat ze on neide tak som zufala uz aj ja b som bola stastna keb to uz mame za sebou ,uz sme mohli byt za vodou ak by ho vtedy operovali ale nieco zle je na nieco dobre aspon sa maly vykupal a naucil sa bicyklovat bez pomocnych koliesok tak vam drzim palce ozvy sa ak budete mat termin

lienka55
10. aug 2010

ahojte,
my sa mame celkom dobre,maly v pohode,aj ked vie,hovorime stale s nim o tom ,ze to bude treba este opravit.
Mali sme termin v juni 2011,ale presunul nam ho dr. na april 2011,kedze v juni byva teplo a bal sa ze by sa mu to zase zle hojilo.
Z coho mam strach je ,ze tentoraz s nim pojde do nemocnice manzel,nakolko cakame druheho drobca,a ked pan boh da tak ja budem tesne po porode,tak nehrozi,aby som tam sla s nim ja.

ketrin,neboj zvladnete to,urcite,verim vam. 🙂
dadakap dakujeme za opytanie sa. 😉 🙂 a neboj sa aj ty,neni to nic hrozne.

dadakap
11. aug 2010

Ketrin neboj zvladnete to. Tentokrat to uz vyjde.
Lienka gratulujem a drzim palce nech vsetko dobre dopadne v obidvoch pripadoch. O rok uz budete mat o jedneho drobca viac a maly uz bude po operacii. Chapem Ta, ze sa bojis, ze maly bude bez teba v nemocnici. Ja by som bola taka ista. Ale mozno budes prekvapena, ako to dobre zvladnu. Mne sa velakrat v zivote potvrdilo, ze toho, co som sa bala, nakoniec dopadlo ovela lepsie ako som ocakavala.
My si musime do konca roka dohodnut s lekarom termin. Povedal, ze ten zakrok trva len okolo 15 min, tak ho mozeme dohodnut kedykolvek. Ja pridem na Slovensko zo zahranicia, dufam, ze to tentokrat uz dokoncime. Inac pipika ma Marko pekneho, len doslo k tomu, ako mi lekar vysvetloval, ze na konci, kde je otvor na mocenie sa to MArkovi zhojilo hrubsou jazvou a ta mu sposobuje to, ze piska tensie ako by mal. Lekar povedal, ze mu narezuju ten otvor a potom to vysiju /prichytia stehmi/ Tak mu verim a zatial sa nestresujem. Dufam, ze mi to vydrzi. V nemocnici by sme mali byt len okoo 3 dni, ak vsetko dobre dopadne.

kleja
18. aug 2010

ahoj @adka1311. Nemohla by si mi dať odporúčanie na toho urológa ktorý vás operoval? Ja mam totiž podobne skúsenosti s lekármi ako si písala. Takto sa to ťahalo cele tri roky a potom sa nám narodila dcérka tak sme to znova odložili ale malý ma už 6r. a bojím sa že tým zdržiavaním bude trpieť iba on. Skúšala som sa objednať aj u iného urológa tu v okolí ale bohužiaľ mi povedali že kde to začali riešiť tam nech si to aj dokončia. Detská lekárka na mňa tlači aby som to vyriešila už tento rok , no ja sa už k pôvodnej urologické kde sme nedospeli tri roky k riešeniu nechcem vrátiť. ☹ Už som s toho veľmi nešťastná. Prosím mohla by si mi napísať podrobnosti o operácii a tiež aspoň približne koľko ta to stalo a ako postupovať v zdrav. poisťovni. Ďakujem za akékoľvek info.

ketrin5
18. aug 2010

ahoj kleja ako to ze vas este neoperovali,maly ma aku formu lahku?

ketrin5
1. sep 2010

uz sa nam to blizi strasne sa bojim ako zase dopadneme ☹

lienka55
1. sep 2010

@ketrin5 neboj bude dobre,kedy presne nastupujete?

ketrin5
1. sep 2010

13,9 ,a vy ako sa mate?

lienka55
1. sep 2010

dobre,zajtra nastupujeme do skolky.

ketrin5
1. sep 2010

aj my ideme este ho dam nech sa trosku odreaguje

dadakap
7. sep 2010

Neboj Ketrin, budem vam drzat palce. Zvladnete to, uvidis 🙂 .

ketrin5
7. sep 2010

@dadakap dakujem v pondelok nastup a v utorok operacia ,mam nervy lebo som ochorela dufam ze to maly nedostane uz aby sme to mali za sebou

ketrin5
13. sep 2010

tak ahojte tak sme zase doma nic sa nekona maly je soplavy tak to radsej prelozili termin 1,12 inema porazit ale doktor povedal ze ked sa mu nieco uvolni da mi vediet som aj nahnevana ale radsej pockame asi to tak ma byt ☹

lienka55
13. sep 2010

@ketrin5 no to mi je luto,ale poznam to velmi dobre z vlastnej skusenosti,tiez sme mali jednu operaciu odlozenu az na treti krat co bol maly stale chory. 😠

dadakap
17. sep 2010

ketrin to vam teda nezavidim. Uz ked je clovek na to ako tak psychicky pripraveny, tak to skomplikuju ine veci ☹ . Ale ako sa hovori, do tretice vsetko dobre. My tiez musime do konca roka absolvovat to rozsirovanie mocovej rury. Uz o tom intenzivne rozmyslam a tiez ma trochu chyta neklud. Aby to dobre dopadlo, aby bol maly zdravy atd. Tak ostava len verit...

katulka8888
20. sep 2010

Ahojte žienky, klobúk dolu za vašu odvahu a prístup. Som mamička skoro 4ročného chlapčeka a tiež máme hypospádiu. Prvý termín operácie sme mali stanovený na 8.júna 2010 a telefonovali nám asi 2mesiace predtermínom že sa operácia prekladá na 13.júla 2011. Takže sa nám to odsúva, ale už začínam byť nervózna po tom čo čítam tu aké to je a čo nás čaká. Normálne rozmýšlam či neskúsime tú Prahu, neviete mi poradiť kontakt alebo telefonické číslo aby som sa vedela aspon opýtať či by to nebolo možné uskutočniť aj tam? Veľká vďaka. Držím všetkým palce nech to dobre dopadne!!!

lienka55
20. sep 2010

@katulka8888 pekne tam zemetaju s nami,nam odlozili z maja 2010 na oktober 2011.Ale podarilo sa nam operaciu vybavit skor ale bohuzial nevysla,dalsia nas caka april 2011.