Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

zinuska
autor
11. nov 2009

jani dakujeme 🙂 no maly ma dierku od spodu penisu asi v strede. nic moc,ale par mesiacov dozadu sa naucil cikat tak,ze si chyti predkozku /ma ju plachtovitu,ako zrejme vsetci s hypospadiou/ a nadvihne si cikulaka tak vysoko,aby cikal dopredu. ale cika pekne prudom. keby stal a nedvihol si ho,tak cika dozadu za seba a este trochu dolava. mnoho mamin by sa asi rozhodlo pre operaciu,ale ja fakt nemam tolko sil. a keby to bolo aspon zarucene,ze sa to podari na prvy krat.ale aj doktor hovoril,ze casto je to az na siesty,siedmy,dokonca aj az na 15sty krat,tak toto fakt nechcem. ak sa to moze odlozit do veku dospelosti,tak to odkladam. ale urobim vsetko preto,aby maly z toho komplex nemal.

inak moj druhy syn hypospadiu nema. doktor vravel,ze je to dedicne len 7%. tak moj prvy syn mal hold smolu. :/

jankamanikova
11. nov 2009

Zinuska - rozumiem TI a chapem. A urcite nebude mat komplex, neboj sa. Vsetko chce svoj cas. A mate pekne fotky 😉 .

leimon
12. nov 2009

Ahoj Ketrin 5.
Mali sme byť operovaní 5.11., ale posunuli nás na neskorší dátum 11.11., no malý mi začal sopliť, takže musíme čakať, až bude úplne v poriadku. Čítala som spätne Tvoje príspevky, kde píšeš, že Vám odporúčajú zákrok až keď bude mať malý 5 rokov. Môj malý má teraz 5 rokov a pani doktorka mi povedala, že kde sme boli doteraz! A keď Ťa pochytila ľútosť, to je v poriadku. Svedčí to o Tvojej zodpovednosti voči deťom. Ja prežívam tiež nejaký nedefinovateľný mix emócií. Snáď pre Tvoje upokojenie - lekárka mi potvrdila, že deti tento zákrok znášajú oveľa lepšie ako ich rodičia.

jankamanikova
12. nov 2009

Leimon - v Amerike to robia to jedneho roka. Ci skor, tym lepsie. My sme to mali pre tretim rokom. Mali sme byt operovani ako dvojrocny, ale presuvalo sa nam to asi trikrat. Ale nevadi, Matusko to zvladol statocne.

ketrin5
12. nov 2009

ahoj leimon ja som sa pytala vcera lekara ze preco ho neoperoval skor a povedal ze on neoperuje deti vo veku 2-4 rokov lebo nespolupracuju ale moj maly neviem ci bude spolupracovat je taky zivy aj tvoj maly ma lahsiu formu?ja som sa este pytala doktora ze by som pockala ked bude starsi ako pysala zinuska a povedal ze ked pojde do skoly aby nemal komplexy ozaj zinuska tvoj maly ma ti dierku schovanu alebo mu je vidiet lebo moj majy to ma schovane asi milimiter pod tou kozickou ale cika tiez pekne do predu tie uz vie ako si ho ma chytit

zinuska
autor
12. nov 2009

dakujem jani,ze ma chapes 🙂 a dakujem aj za pochvalu fotiek ;)

zvlastne baby,co doktor,to iny nazor. ja som bola na urologii s malym,ked mal 1,5 a povedali,ze nemozu ho skor operovat,kym neprestane nosit plienky a aj kym mu trosku nepodrastie,lebo ho mal a aj ma mensi nez jeho rovesnici. ze je proste skoro na opku nam povedali a vidite v Amerike sa operuje do roka.. :/

ketrin vidis, nas doktor zas povedal,ze deti od dvoch do troch,max. do 4 rokov spolupracuju,potom uz nie.. no kto sa ma vyznat v tom potom,ked kazdy povie inak. moj maly na predkozku len zvrchu zaluda,taku vejarikovitu,odborne sa to vola plachtovita predkozka. odspodu zaluda nema predkozku,cize zalud ma od narodenia odhaleny. a dierku ma odspodu penisu,alebo mocovej rury ci ako to mam nazvat.. no proste jemu tu dierku vidno,nema ju co skovavat.. ma ju skoro v polovicke penisu. ako som uz pisala,ak stoji,cika za seba. musi si ho dobre dvihnut,aby cikal pred seba. tvoj maly ma dierku na zaludi???

ketrin5
13. nov 2009

ja uz ani neviem ako to mam opisat proste ta dierka s ktorej cika je asi v strede ale neni mu to vidiet lebo je schovana milimeter podtou kozickou vlastne preto to chcu operovat aby ten vivod bol na zaludi ja uz ani neviem co mam robit manzel ze on by mu to nedal operovat , lebo ja ked mu tu predkozku pekne stiahnem ani neni vidiet ze to ma take nas maly ma dost vely pipik aj preto povedal lekar ze je tam dost materialu este mam do januara sa rozhodnut bojim sa toho ze neskor aby mi maly nevicital ze som ho nedala

jankamanikova
13. nov 2009

Zinuska a Ketrin - my sme to mali presne take ako opisujete, akurat "dierka na cikanie" bola taka rastepovita a sposobovala ohnutie penisu, ktory sa operaciou narovnal. Nas Matusko to ma teraz neskutocne nadherne a neda sa to porovnat s tym, co mal predtym. Verim, ze uz nijaku operaciu nebude potrebovat; ale tiez verim, ze Pan Boh vie, kto moze mat s tym problem a kto nie. Nas Matusko to zvladal obdivuhodne a pekne teraz cika a ma tam este aj predkozku. Dr. mu ju nechal, lebo mal "dost materialiu" a povedal nam, ze dobre, ze sme to dali urobit. Ze sa nam podakuje, ked bude velky. Dolezite je urobit rozhodnutie, dat operaciu alebo nedat. Ostatne uz baby neriesme. Chalani nebudu mat komlexy uz len preto, lebo my rodicia mame k tomu pozitivny pristup a sebavedomie budu mat take velke, ze ho budu rozdavat 😀 .

buxta
13. nov 2009

ahoj zinuska, aj my sme boli u pana primara Javorku a musim suhlasit,je velmi prijemny a vzdy mi vsetko dopodrobna vysvetlil. nas maly ma nastastie vyvod mocovej rury v poriadku,cika krasne dopredu, takze ho operovat nemusia, akurat ma plachtovitu-neuzavretu predkozku a pan primar povedal, ze je to na nas, ci mu ju nechame odstranit. takze by to tiez bola iba esteticka zalezitost a tiez to necham na neskor,nech sa potom moj syn rozhodne, ci mu to z estetickeho dovodu vadi, alebo nie. ostatnym mamickam drzim velmi palce, nech operacie dobre dopadnu, nebojte sa deticky su silne a my tiez, ved sme predsa zeny. 😉

slapi
14. nov 2009

Ahojte dievcata,tak som sem opat raz pozrela, uz som davnejsie pisala, nas maly ma dierku zospodu na zaludi a tu predkozku ma tiez akoby plachticku zvrchu asi tak ako maju Zinuska. Inak tiez ako Zinuska uvazujeme, ze to nechame tak .Maly ma 14 mesiacov cika prudom a pred seba aj ked si ho nedrzi, to testujeme ked stoji vo vanicke, vzdy sa v teplej vodicke vycika 🙂 Ved keby mu to v dospelosti vadilo, mozeme topotom 🙂 riesit

zinuska
autor
15. nov 2009

slapi tak pan primar povedal,ked nam vsetko vysvetloval,ze ak je dierka hocikde na zaludi,alebo tesne pod,tak to sa operativne riesit nemusi,len ak by silno niekto chcel.ale pokial ho nema ohnuty viac ako 60stupnov a cika pekne,tak nieje dovod operovat! takze ja by som na tvojom mieste ani nerozmyslala nad nejakou hypospadiou 🙂 takze presne ako pises,ak by to malemu vadilo,nech si to da sam spravit,ale nemyslim,ze mu to bude vadit 🙂 kiez by sme to mali aj my tak ako vy.. ja trosku este vaham,ale viem,ze nedostanem odvahu na opku :/

ketrin5
16. nov 2009

caute zinuska aj ja este stale uvazujem ci ist alebo neist zvazujem pre aj proti este mam cas do januara kedy sa mame objednat na operaciu cele dni mi to chodi po rozume,vcera som citala na internete prosbu chlapca ktory ma 20 rokov a ma hypospadiu nedali mu to rodicia operovat a teraz ma priatelku s ktorou chce sexualne zit a ma stoho komplexy lebo ta predkoska je plachtovita a ma ho trosku zahnuty neviem preco nesiel neskor na tu operaciu mozno na cikanie to nevadi ale uz predsa pred zenou sa hambi to uz ja neviem aj moj doktor mi povedal ze aj kvoli sexu je lepsie to operovat .moj manzel tiez chce aby radsej teraz to ma spravene kym je maly a ze nemam sa tym trapit su aj horsie diagnozy ma pravdu ale clovak a hlavna maminy sa aj tak boja aj ked budu velky ostava nam iba viera a verit ze sa spravne rozhodneme

slapi
18. nov 2009

Vdaka zinuska, aj tvoje prispevky ma k tomu zaveru priviedli, ze fakt to nemame take zavazne inak nas maly ani nema ohnuty pipik, tak to ani neviem ze to byva pri hypospadii, tak asi fakt nemusime riesit operaciu, ked ide len o posunutu dierku na zaludi. 🙂

klarien
20. nov 2009

Ahojte maminky!Prosím vás o info, tie ktoré chodievate k dr. Javorkov do Martinai,objednáva sa tam na hodinu na vyšetrenie?Lebo mne doktorka povedala, že nie, že to ide podľa poradia...Viem, že ordinuje iba vo štvrtok, chodieva tam veľa ľudí, ako to tam prebieha?

stefi75
20. nov 2009

ahoj ketrin5,
ja som tu uz pisala, ze mojho syna operoval dr Nemcovic v Nitre.
Operacia bola v juli, presne mesiac po 5.narodeninach. Jurkovi pri narodeni diagnostikovali hypospadiu, co sa nakoniec nepotvrdilo. doktor ale aj tak tvrdil, ze to na 100% zisti az na operacnom stole.

Jemu vlastne tahalo pipika smerom dolu, dr. povedal,ze to nieje nevyhnute operovat, ale ze v 16-ich by sa nam nepodakoval. Nakoniec mu vyrovnavali pipca a kedze mal zo spodu velmi slabu kozticku, robili mu aj plastiku. Takze ho obrezali. Vobec mu to nevadi. cika pekne a teraz ma z toho zabavku.

V nemocnici bol 6 dni, 5 dni lezal na posteli s obviazanym pipcom a s hadickou, nechcel ani chodit, aj ked ho uz nutili, lebo vraj ho to bolelo. Urcite to bolelo, ale z velkej casti to bol skor strach, kvoli tej hadicke.
Uz bol na dvoch kontrolach, prva bola po 10 dnoch, dalsia o mesiac. Tych desat dni sme davali harmancek.kupel, dezinfikovali a mastili. po druhej kontrole uz mozme pouzivat aj mydlo. V januari nas caka tretia kontrola.

Maly bol s ockom, pretoze ja som doma druheho dojcila- ten je v poriadku. Aj v tom nam dr. vysiel v ustrety, pretoze ako 5rocny mal lezat na detskom oddeleni a tam len v doprovode mamy, babky....proste zeny.
Dali ich lezat na urologiu, kde moze byt len od 6 rokov. Boli len sami dvaja na izbe a zvladli to super.
Knizky, hry, auticka........
A co sa tyka dr.Nemcovica, je to odbornik a v pohode clovek. My sme velmi spokojni, ci uz s predoperacnymi stretnutiami, operaciou....V tomto smere sa vobec nemusis bat.

Takze ked sa rozhodnete akokolvek, drzim palce aby to dopadlo dobre!

ketrin5
21. nov 2009

ahoj stefi75 dakujem za informaciu velmi mi pomohla aj mne sa zda doktor fajn len som nepoznala nikoha koho operoval mozem povedat ze hocico som sa opytala bol ustretovy asi sa rozhodnem ist aj ked je tam riziko neuspochu povedal ze on je viac stastny ked sa to podari a ze maly bude stastnejsi neskorsie ked tomu bude rozumiet

bibinka
21. nov 2009

klarien, v deň, keď ordinuje dr.Javorka, tam býva cca 40-60 detí. Takže si vyber, podľa mňa by si nemala chodiť moc skoro, lebo sa tam načakááááš.A on vyšetrí všetky deti, to sa neboj.

jankamanikova
21. nov 2009

Ahojte dievcata!
Hlasim sa z vychodu, vo stvrtok sme mali s Matuskom dalsiu kontrolu po operacii (v poradi uz siestu). Dalsia kontrola o mesiac, oni ho chcu mat pod kontrolu dost casto, aby podchytili pripadne problemy. Ale na kontrole dr. povedal, ze to ma uzasne zahojene, zrastene a ze sa to neda porovnat s tym, co mal predtym. Povedal, ze uspech operacie zavisi od primarneho hojenia po operacii a u nas bolo primarne hojenie velmi dobre. Matusko krasne cika a aj funkcna a esteticka stranka su uzasne.

Tak sa zatial majte a drzte sa!

lienka55
22. nov 2009

jani tak to je super,keby mal kazdy taky priebeh operacie a liecby ako vy. 😉

klarien
22. nov 2009

Ahoj bibinka, takže ako píšeš čaká nás veľa trpezlivosti, kým prídeme na rad..,ale podstatné je,že nás doktor Javorka vyšetrí a ordinuje dovtedy,kým má deti..A ako to tam prebieha,sú tam nejaké časenky alebo sa tam zapisuje, alebo len čakáš a čakáš?No pre istotu tam ešte brnknem deň vopred,aby sme necestovali takú diaľku zbytočne...

janka - super!!!gratulujem malému Matúškovi

jankamanikova
22. nov 2009

Dakujeme a prajeme vsetkym kopec odvahy a hlavne rozhodnutie, ktore naplni Vase srdcia pokojom a radostou. Nech sa Vam dari a nech sa tesite a nech ste stastni ... O mesiac Vianoce 😉 😉 😉 😉 😉 ...

bibinka
22. nov 2009

klarien- dr.Javorka vyšetrí naozaj všetky detičky, časenky tam nemajú, ide to vcelku rýchlo. ordinuje do tej 13h, ale podľa počtu detí kým treba. zatiaľ neviem o tom, žeby nemal byť v ordinácii, samozrejme pokiaľ by neoperoval....

klarien
24. nov 2009

Vďaka bibinka za info..Dúfam,že sa tam veľa nenačakáme,ale už som aj netrpezlivá,čo nám doktor povie...Už nech to máme za sebou.

zuzana2607
26. nov 2009

Ahojte maminy.mam trojmesacneho synceka ktory ma tazku formu hypospadie.jeho mocova rura sa nachadza uplne pod penisom pri jeho koreni.chcela by som sa vas opytat ci mi neviete poradit kde su najlepsi odbornici na takuto operaciu.nemam o hypospadii vela informacii takze ak by niektora z vas mala podobny pripad tak by som vas chcela poprosit o nejake info.velmi sa bojim operacie kedze som sa docitala ze budu potrebe minimalne tri az styri a mozno sa to aj tak nepodari ☹ velmi vam dakujem za info

klarien
27. nov 2009

Ahoj zuzana!Aj môj malý má niečo podobné ako tvoj,jeho močová rúra je taktiež skoro pri koreni penisu. 😒 My sme s ním začali chodiť do Martina, akurát včera sme tam boli..Doktor vyzerá byť v pohode,odborník..všetko nám dopodrobna vysvetlil,nakreslil ako bude vyzerať priebeh operácie,jej možnosti, komplikácie a že operácia bude trvať asi 4 hodiny..Ale tu na tomto fóre,ak si čítala maminky si chvália aj Bratislavu, Prešov.. Ja sa tiež bojím veľmi tej operácie, ale chcem urobiť všetko pre to, aby môj malý to mal v poriadku, lebo nebudem nikdy spokojná.. 😢

Preto musíme byť veľmi silné a máme vždy nádej.. 🙂 ,ved to nie je to najhoršie čo môže byť!!!

zuzana2607
27. nov 2009

Ahoj klarien...Dakujem ti za odpoved.My by me mali ist na urologiu az niekedy v januari, lebo na druhy tyzden ideme na nefrologicke vystrenie a az s tymi vysledkami mozeme ist na urologiu.My sme s Martina takze som zvedava co nam tam povedia.Mozem sa ta opyta ako sa vola ten lekar co ste u neho boli?Objednava sa tam?Aj ja som pocula ze aj Bratislava je vyborna ale mne nechce moja detska doktorka vystavit vymenny listok, ☹ lebo vraj nas moze poslat iba na jedno urologicke vysetrenie.Cize kedze chceme ist sem do Martina tak neviem ako by sme sa potom mohli dostat napriklad do Bratislavy.

Aj ja to chcem dat malemu operovat ale ten strach z toho co bude a hlavne ci bude malicky v poriadku je obrovsky...

Este by som sa chcela opytat ci niekto nevie ci je tato hypospadia dedicna alebo nie, lebo do buducnosti by sme chceli este jedno babo 🙂 ale bojim sa ze by hypospadiu mohlo mat aj druhe dietatko

klarien
29. nov 2009

zuzana,ten lekár z Martina sa volá dr. Javorka,ordinuje len vo štvrtok od 9hod do 13 hod,neobjednáva sa tam ,len sa čaká a čaká na rad,kým ťa zavolajú..Na ďalšiu kontrolu ideme o pol roka až rok a máme sledovať cikanie..My sme mali nefrologické vyšetrenie v poriadku,takže vám držím prsty.. 😉 Potom daj vedieť ako ste dopadli..

Hypospádia je vrodená vývojová vada,ale ja neviem o nikom z našej rodiny,žeby to niekto mal..my sme boli na genetickom vyšetrení a tam sa ukázalo,že ja ako matka mám určité riziko,keby som mala ďalšieho chlapčeka..

lienka55
29. nov 2009

zuzana je to aj dedicne,ale v malych %.

lienka55
29. nov 2009

Vacsina mamiciek tu na tejto teme,ktore maju dvoch chlapcov,tak to ma iba jeden ale viem,ze je tu aj jedna mamicka,ktorej to maju obidvaja chlapci.

donara
29. nov 2009

nám v troch mesicoch povedali že máme hypospádiu a tiež, že je to dedičné, mali sme šťastie a hyposp. sa nepotvrdila, malý má len rozdvojenu rúru a má dve dierky, z toho jedna je slepá, na kontrolu máme ísť o 2 roky, dúfam že rúrka bude rásť zarovno ním, s toho mám obavy. Mali sme zo všetkého obavy a strach a tak vás teraz pravidelne čítam a držím vám všetkým všetky prstíky, prajeme vám, aby tieto starosti v rámci možností, dopadli čo najlepšie 😉 .