Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

tecko28
10. apr 2016

@zuzkaamiska tak drzim drobcovi velmi palce, nech to dobre dopadne. A mozem este otazku, ako sa tam da dostat? Navstivili ste predtym nejakeho lekara odtial, ktory vas objednaval? Alebo ako postupovat? Nech viem ak by sa aj nam nieco pokaslalo. Dakujem

zuzkaamiska
10. apr 2016

@tecko28 mudr. molcan je v ba na poliklinike mlynska dolina. on operuje tam.
alebo sa objednat priamo v martine k mudr. javorkovi.
my chodime k molcanovi.

veronikaszabova
10. apr 2016

@miichchaaeellaa teraz iba zvacsenie. Predkozku ma vejarovitu, no to mu teraz nechaju. V pripade, ze sa v buducnosti rozhodneme, ze mu to dame zoperovat, aby mali z coho vytvorit mocovu trubicu

veronikaszabova
10. apr 2016

@tecko28 nadstandard je 10e alebo 35e. Podla toho, ktoru izbu si vyberiete.
Hospitalizacia zavisi podla narocnosti operacie a rekonvalescencie

lenka066
10. apr 2016

@tecko28 nas syn ma tiez to co vas..a na Kramare nas objednali na operaciu az na 3 rok..a to viac ako pol roka dopredu.ty pises,ze maly bude mat 2 roky v 2017?my sme do 2,5roka chodili kazdeho pol roka na kontrolu a termin nam dali v novembri 2015 na jul 2016...

tecko28
10. apr 2016

@lenka066 maly sa narodil v 9/2015, boli sme na kontrole v januari, traz ideme v juli a uz mi povedali ze by bolo dobre ho objednat, aj koli tomu ak chcem nadstandart, ale samozrejme mozno ho este neobjednaju, asi to zalezi aj od lekara, ktory tam prave je
@veronikaszabova a aky je medzi nimi rozdiel? Co ma take luxusne ta za 35€? Lebo to sa mi uz naozaj zda dost prehnana cena

veronikaszabova
10. apr 2016

@tecko28 neviem aky je v nich rozdiel....
my sme si zajednali nadstandard uz v decenbri. Operaciu mame v auguste. Skorej nebolo volno.

lenka066
10. apr 2016

@tecko28 tak to mate este takeho maleho drobca. 😉 jasne ked sa Vam bude dat objednat objednajte..ja som len,ze nam termin dali az na poslednej kontrole.l

1hancatko1
11. apr 2016

@tecko28 ahoj, za 35eur sa izba vola VIP+ a ma tam naviac toaletu a sprchu. Inak tam je
telka, mikrovlnka, varna kanvica,chladnička,
pohare, riad, pribor, prebalovaci pult... vo
VIP za 10eur neviem co je. Len viem ze soc.zariadenie je len na tej za 35eur.

lagunasa
15. apr 2016

baby, nas syn ma 1,5roka a tu lahsiu hypospadiu. tak som tu citala ze operuju az deti bez plienok. momentalne cakame druhe a chcela som to absolvovat este pred tym ako sa narodi druhe. je to vobec realne mozne?
a este otazka, ako ste naucili chlapcov s tymto cikat samostatne? ved uz teraz si ocikava nohu a na nocnik ani za svet sadnut. ja by som to chcela dat operovat hlavne kvoli tomu aby sa mu potom lahsie cikalo v stoji ked na nocnik nechce sadnut.

1hancatko1
15. apr 2016

@lagunasa ahoj, nie je podmienkou byť odplienkovany...vyššie som písala, ze je to hlavne kvoli stolici, aby sa vykakal-vypýtal do misy. Aby sa nepokakal na posteľ a nezaniesol si infekciu na pipik. Z pipika ma vývod, to bude cikat do sacika. A kym Vas objednaju, myslim ze aj odplienkujete...😉 pretoze ba termin sa caka minimalne pol rok.

lenka066
15. apr 2016

@lagunasa ahoj..nas syn ma tiez tu lahsiu formu hypos..pytas sa ako sme ich naucili samost.cikat..ja osobne ho davam stale cikat sam si este nevie chytit pipika tak abi si neocikal ruky a vsetko okolo kedze aj predkozku ma zrastenu..vypyta sa pekne cikat tak ho dam..alebo ked ma po ruke nocnik sadne si a sam sa vycika.. no ale bude mat uz 3 roky.bez plienky sme uz rok..

stanulka27
15. apr 2016

Baby ktore mate chlapcov s hypospadiu 3st.viete cikat postojacky?.my mame 2roky sme odpluenkovany,cikame do nocnika a vonku po sediacky ale coraz viac chce krpec silou mocou cikat ako jeho starsi brat.strasne sa kvoli tomu hneva.teraz v maji ideme na kontrolu a maju nam naplanovat

operaciu.cakacka je cca 8-12mes.ako mu dovtedy vysvetlim cikanie.ze u neho to postojacky nejde

veronikaszabova
16. apr 2016

@stanulka27 cakacka na operaciu nie je 8-12mes... to iba v pripade, ze chcete nadstandard. Ak chcete byt na normalnej izbe, termin vam daju ovela skorej.
nas ma teraz 21mes. Ked ste boli 1x v BA na urologii /december/, mal 16 mes. Keby som necakala na nadstandard, operovali by ho uz v januari ☺ takto mame operaciu az v auguste

stanulka27
16. apr 2016

@veronikaszabova uvazujeme nad nadstardantou izbou alebo este skor sa priklaname na operaciou martine. Tam taketo izby ani niesu.pockame teraz na kontrolu maji a uvidime ake terminy nam ponuknu v BA a aj v MT.

lagunasa
16. apr 2016

@1hancatko1 tak on sa este nepyta na nic, ci kakanie ci cikanie. Cakame druhe babo v septembri a chcela som tu operaciu vybavit este kym sa narodi druhe babo aby som jedno nemusela nechat doma kym s druhym budem v nemocke. Len ked on kaka ako sa mu chce, nepyta sa.

heart170413
28. apr 2016

Konecne som si nasla cas aby som napisala aj nas pribeh, dufam, ze tym pomozeme mamickam cakajucim na operaciu. Na internete je toho o hypospadii velmi malo a predoperaciou som sa docitala len katastrofalne veci. Nasmu malemu diagnostikovali hypospadiu najhorsieho stupna hned po narodeni, nemala som ani sajnu co to je. Povod choroby moze mat viacej pricin no zial v nasom pripade nevieme co nam skomplikovalo takto zivot. Bolo hrozne ked sme mali cakat na 3 rok maleho. Podmienkou bolo odplienkovanie, to sme mali od 2 rokov uz za sebou, ale teraz k veci. Maly mal dierku zo spodu az pri vajickach, penia mu vobec nerastol len sa zatacal dovnutra, taktiez ho mal zakryveny. Operacia bola nevyhnutna, najskor sme navstevovali kramare, ale tam ma pristup a striedanie doktorov uplne odradil, metody operacie a zasady pri hospytalizacii ani nehovorim.vdaka MK som sa dopracovala k mudr molcanovi, nevahala som a ihned som maleho k nemu objednala do mlynskej doliny kde ordinuje. V prvom rade pan molcan je najlepsi z najlepsich doktorov, nemame na neho kriveho slovicka,so vsetkym poradi pomoze vysvetli, je jemny a mily k detom, nevzbudzujev nich strach, ma neskutocnu trpezlivost a vzdy je na pomoci, zdvihne telefon alebo odpise na sms ci je vikend ci je vecer, je to clovek na spravnom mieste! Napriek tazkym veciam ktore malemu v ambulancii vykonava, prichadza k nemu vzdy aj tak s usmevom a neciti voci nemu ziadny strach. Pan doktor nam dal termin na maj 2016 ale uvolnil sa im aj skorsi termin na 11.4.16 tak sme ho prijali a dali sa na tu zdlhavu cestu. Pan doktor operuje len v martine. 11.4. Sme prisli na anesteziologiu s predoperacnymi vysetreniami a nasledne nas ubytovali. Cely den sme mohli chodit po vonku akoby sme ani neboli v nemocnici. Na dalsi den rano v stredu ho operovali. Pred operaciou mu vstrekli do ust opium nasledne nasadili kanilu a infuzku, chvilu sme cakali a zobrali ho na salu (isli pozerat baloniky) tak to nazyvali sestricky-samozrejme neklamali, ked sa prebral postielku mal ovesanu balonikmy 🙂 operacia bola dlha a narocna trvala okolo 6 hodin. Po operacii bol na jednotke intenzivnej starostlivosti kde som s nim mohla byt tak cca do 22.00. Potom som bola na izbe matiek (v tej istej budovw len ine poschodie,na izbe je telefon ak by vas dieta hladalo v noci sestricky telefonuju). Po narkoze sa usmieval,ja som to zvladala horsie ako on. V noci bolo vsetko v poriadku spinkal a rano uz o 5 som bola pri nom. Nepocitoval ziadne bolesti neplakal nicomu sa necudoval NEMAL PRIVIAZANE ANI RUKY ANI NOHY. Je extremne hyperaktivne dieta nikdy som si nevedela predstavit ako prezijeme pobyt v nemocnici ale vsetko zvladol na 1 s hviezdickou. Nevstaval z postele netrhal si ziadne hadicky ani nic podobne. Vo stvrtok nas dali spolu na izbu vzdy su na izbe dve deti a dve matky mali sme na izbe telku aj kupelnu a wc. Cele dni sme sa hrali hadzali balony a pozerali rozpravky,vsetko sa dalo prezit. Ano mal vyvod z bruska a mal ho 16 dni od operacie a tak isto mal aj hadicku pipika tak isto 16 dni ale v nicom ho to neobmedzovaloani nevedel ze to ma. Doktor nas chodil kontrolovat stale nas o vsetkom informoval. V stredu ho operovali a v sobotu ame uz boli doma. S vyvodom aj s hadickou z pipika. Sediet zacal den-dva po operacii a chodit v nedelu uplne plynule. Vrecko s mocom si sam nosil a aj sam vylieval. Pipika mal obviazaneho a vo folii. V po delok sme isli do mlynskej doliny v ba na prevez obvazu+oblievanie vodou, nic hrozne. Pocas toho co mal v sebe hadicky musel brat antibiotika. Na 12 den mu dali dolu foliu vycistili ale hadicky nechali, penia sme natierali framykoinom aj natierame.. na 16 den isli von hadicky cakali sme kym sa vycika a isli sme domov. Vsetko neskutocne uzasne zvladol, sme na neho neakutocne hrdy a chceme vas vsetkych povzbudit aby ste sa toho nebali ako sme sa bali my je to zbytocne stresovanie. Deti su anjeli a znesu toho viac nez my dospeli. Modlime sa vas aj za nas aby to bola nasa jedina operacia <3 drzime vam palceky. A inak izby v martine luxus! Strava tak isto! Ak ma niekto otazky kludne piste ;) mam aj fotky ci uz izieb alebo priebeh pobytu v nemocnici.

heart170413
28. apr 2016

Toto je izba matiek na jyske

heart170413
28. apr 2016

Toto je izba na detskej chirurgii kde sme lezali len prvy a posledny den

zuzkaamiska
28. apr 2016

@heart170413 to si dostala nas termin! 🙂 mne krpec ochorel. ale ideme uz tento pondelok. strasne sa bojim. presne ako si to napisala, deti to zvladnu lepsie ako my....

krasne si to napisala. super, dakujeme ti vsetky 🙂

malemu hrdinovi posielam pusu a dufam, ze uz bude vsetko len to dobre.

janocka
28. apr 2016

@heart170413 drzim prsty malemu. Naozaj to perfektne zvladol. My sme tiez chodili najskor na kramare, potom sme presli k dr. Molcanovi. Syn mal byt ooerovany uz pred 2 rokmi, no museli sme to odkladat, lebo vzdy zazracne predtym ochorie aj ked mu dllllho pred terminom nic nebolo. Potom mal termin teraz v aprili, no museli sme to presunut kvoli inej operacii, ortopedickej. Ta bola zaciatkom marca vo viedni, bola som non-stop s nim, zaviezla som ho na salu, bola som pri nom, ked sa zobudzal.... Nemocnica naozaj pekna, personal prijemny, no aj tak fnukal, ze chce ist domov. Kanyla ho rozculovala najviac. Netrhal si ju, ale casto sa pytal, kedy si ju moze dat dolu.... Preto sa desim, co bude robit v MT.
Potesujuce spravy, ze ste boli v nemocnici len od stredy do soboty, lebo nam na Kramaroch vraveli, ze budeme musiet byt hospitalizovani minimalne 10dni.
Dakujem timza vsetky info a prajem vsetko dobre

77mirinka77
29. apr 2016

@heart170413 super ze ste to tak super zvladli!!!to vazne ste boli v nemocnici """"iba"""""" 4dni? My sme z Martina a operacia nas caka na buduci rok a dr.nam povedal ze to je na cca 10 dni ,myslis ze je to individualne ,za vas pustlili tak skoro?cii?dakujem

heart170413
30. apr 2016

@77mirinka77 my sme tam boli v pondelok ale to ani neratam lebo to sme boli cely den vonku to sme mali nastup. V utorok ho cely den operovali a vlastne sme vnimali len tie dni po operacii od stredy po sobotu. V sobotu rano sme uz aj leteli domov 🙂 nam dr.povedal ze 5-7 dni sa byva v nemocnici. Je to urcite individualne a zavisi aj od doktora. Na kramatoch pudtaju po 14tich dnoch. Aj vas ma operovat molcan? 🙂

heart170413
30. apr 2016

@janocka dakujem aj my vam drzime palceky 🙂 nrboj zvladne to hlavne vela hraciek a zabavy aby na to co najmenrj myslel. Na kramatoch sa byva dlho v nemocnici hlavne preto som aj isla k molcanovi lebo tie deti nedrzi dlho a z vlastnej skusenosti hovorim ze maly sa zotavil hned po prichode domov takze cim menej v nemocnici tym lepsie. Kazde fieta to inak zvlada a zavisi urcite aj od veku ako to vnimaju. Na izbe sme mali chlapca okolo 4 tokov mal a ten vystrajal koli sadre na ruke chcel si to davat dole atd. Mij maly este moc veciam nrchape a prijal vsetko co mu robili nepytal sa preco kedy yo daju dole atd. Kolko ma vas maly rokov? A aku formu hypo mate?

heart170413
30. apr 2016

@zuzkaamiska dakujeme 🙂 budeme na vas mysliet! Potom urvite napis ako ste dopadli. To sme si inak vymenili terminy my sme mali ist 2.5 ;) neboj hlavne vela trpezlivosti ptajem a co najviac sil. Chlapci ked vidia maminky vesele budu aj oni 🙂 cakame na spravy po operacii a aku formu mate?

stanulka27
30. apr 2016

@heart170413 ahoj pisala som IP

gaja78
30. apr 2016

My sme boli operovani na Kramaroch a tiez sa to tam dalo zvladnut. Operacia sa nastastie podarila na prvu dobu a pobyt v nemocnici sa dal tiez vydrzat, boli sme 10 dni a musim pochvalit pristup sestriciek, boli fakt mile a ustretove. Povodne sme chceli aj my ist do Martina, ale dr.Molcan sa stale vyhovaral, vraj ma same urgentne operacie a termin az o rok, to sme uz cakat necheli a prijali sme termin na Kramaroch. Nelutujem to, tiez su tam ustretovi, pristup lekarov a sestier hodnotim velmi pozitivne, chodili sa s malym hravat vychovavatelky a fakt sa vsetci snazili, je pravda ze o luxuse sa tam hovorit neda, ale to nemame ani doma 🙂 takze sa to dalo zvladnut uplne v pohode.
A este jedna vec, deti tam vobec neprivazuju, moj maly sa prebral z narkozy a prvu pol hodinu bol velmi agresivny, tak som musela byt na nom zvalena, drzat ho za ruky, lebo si chcel vytahovat hadicky, potom zaspal a po prebrati si nic nepamatal a odvtedy bol uplne pokojny, spolupracoval, vydrzal. A to je on velmi aktivny, neposedi, vymysla, bala som sa toho ako to zvladneme a je pravda, ze deti vydrzia velmi velmi vela, nastastie, lebo my mamy to prezivame zbytocne precitlivelo.
Tymto chem odkazat, nebojte sa ani Kramarov, tiez su tam skveli odbornici, k detom pristupuju citlivo.

stwemi
30. apr 2016

Ahojte maminy, pripajam sa k Gaja 78. Tento tyzden sme absolvovali operacny zakrok na Kramaroch, diagnoza hypospadia.
Syn bol sledovany na Kramaroch od narodenia, zakrok mi robili vo veku 4,5 roka.
Diskusia tu na MK ma pred operaciou takziez "nahlodla" a zacali sme zvazovat, ci Kramare alebo Martin. Z praktickych a logistickych dovodov sme sa rozhodli pre Kramare a nelutujeme.
Negativa hospitalizacie vyvazil pristup personalu, od prijmu az po samotne oddelenie.
Syna operovali v den prijatia, isla som s nim az k operacnym salam a spolu so sestrickou som si ho aj vyzdivhla. Velmi pozitivne hodnotim informacie, ktore nam poskytli: podrobnosti zakroku, lieky... ich podanie so mnou vzdy najprv prediskutovali.
Na izbe pripravili vsetky potrebne "instrumenty" vratane remenov na priviazanie a tych som sa veru bala. Ich pouzitie ale nie je vobec pravidlom, pouzivaju ich zjavne len v krajnych pripadoch a kvoli bezpeciu dietatka. Syn mal po operacii kateter (vyvod z mocovych ciest, cikal do sacku), dolezite bolo, aby sa pri otacani do hadicky nezamotal a neporanil sa. V pohode sme to ustriehli, ved okrem stopercentnej pozornosti a starostlivosti o syna som tam ine povinnosti nemala.
Este v suvislosti s katetrom - syna som nan pripravila este doma, uprimne sme sa rozpravali o tom, co ho caka, takze moment prekvapenia po prebrati sa nebol az taky tazky.
Hospitalizovani sme boli tri dni namiesto planovanych piatich.
Dve dopoludnia sa synovi venovala pani ucitelka a ja som precitala pol knihy 🙂
Maminy, doverujte personalu, ktory tam je, su to ludia s neuveritelnou empatiou, nehou, ochotou...Drzim palce a prajem vsetkym detickam a ich rodicom, ktori to mate pred sebou, aby ste to zvladli tak dobre ako my.
Ak by ste pred zakrokom hladali informacie tak, ako som to pred casom robila aj ja, som k dispozicii vramci nasich skusenosti.

veronikaszabova
30. apr 2016

@stwemi dobry den, boli ste na nadstandarde?

stwemi
30. apr 2016

@veronikaszabova Veronika, ano. Z toho dovodu operovali syna relativne neskoro, na termin sme cakali od septembra.
V suvislosti s tym by som chcela este
maminy povzbudit, ze setricky velmi podporuju pritomnost mamin pri detoch a velmi sa snazia zabezpecit im ci uz cez den ale aj v noci pohodlie.