Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

elninoenmipueblo
12. okt 2016

Ahoj aj my sme toto mali ,staršieho synčeka operovala Mudr Kurcinova v KE ,pred 5 rokmi,veľmi nám pomohla ,nemuseli sme do nemocnice bol to jednodňový zákrok,teraz ma podobnu hypospadiu aj drobec,zatiaľ ho sledujú.držím preteky vsetkym,najma daske a jej chlapcekovi! Nebojte sa!
@dasakvasnicova

lenka066
12. okt 2016

@elninoenmipueblo ahoj..aku ste mali formu hypospadie ked ste mali 1dnovy zakrok?

dasakvasnicova
13. okt 2016

Tak uz mame uspesne PO, zobrali ho rano o pol 7. Bola som s nim stale az ku.operacnym dveram, zajrok trval 2,5 hodiny, uz sme spolu na izbe, tecie mu infuzka a spinka, zatial.je kludny aj sestricka mi povedala, ze keby bol agresivny uz by vyvadzal,a ze je.kludny, no co vam.poviem zatial som si ja viac poplakala ako on, ma uviazane nozicky ak bude agresivny bude musiet mat aj rucicky, a taky.obluk nad nozickami na nom ma paplon, uvidime ako zvladneme dalsie dni bolest ked sa zobudi, dakujem moc moc za povzbudive slova, dnes by ste sa mi krvy nedorezali, ale uz to pomalicky opada no uvidime ked sa zobudi este raz dakujem moc moc

janocka
13. okt 2016

@dasakvasnicova drzte sa, myslim na vas. Prajem malemu skore zotavenie, tebe pevne nervy a nech ste co najskor doma

gaja78
13. okt 2016

@dasakvasnicova som rada ze uz to ma malinky za sebou, este vydrzat tych "par" dni a zvladli ste to. A co sa tyka bolesti, moj maly sa celu dobu nestazoval na bolest, iba s tou hadickou sa nesmelo velmi manipulovat, ale zvykol si. Tak vam obom drzim palce a vydrzte to.

elninoenmipueblo
14. okt 2016

@lenka066 asi ľahkú ja neviem ,ake su tie ostatne..čítala som ze su aj vyvody vpredu..my sme mali vzadu..posunutie mocoveho yvodu o pol cm ,zúžené ústie a hypertroficka predkozka,fakt som netušila ako moze nieco take narast...mne doktorka vravela ze asi z liekov co som brala pri hroziacom potrate,teraz ale ked to ma druhy mudrujh vsetci.. ide asi o geneticky vadu 😨

elninoenmipueblo
14. okt 2016

@dasakvasnicova držte sa a skóre uzdravenie 😉

dasakvasnicova
14. okt 2016

Pozdravujem z,Kramarov ;) Dominik to znasa uuuuuuuzasne az nechapem ;) dostali sme pochvalu,ze uz davno tu nemali take kludne dieta ;) az vcera po.prebrati som mu pekne vysvetlila co.ma s pipikom ani raz nezaplakal, ma nozicky uviazane na siroko ani sa nemyka nic, ked davaju atb do kanily ani si ich nevsimne, celu noc prespal, ked som mu chcela dnes nozicku odviazat, ze ho chcem umyt tak.krical nieeeee pipiiiik tak zaviazat a bol spokojny ;) nechodi si do toho nic tak velmi som sa bala,ze bude vyvadzat lebo je velmi hyper aktivne dieta a je super sme tu 4 den a najlepsi je po operacii, sice uz vystrkuje rozky, lebo vymysla, ale od bolesti neplace nic, nechapem ;) snad to takto dame najblizsich 10 dni a nepridu necakane komplikacie, pozdravujeme a cakatelkam drzim palce aj ked to najprv bez tych mamickovskych slz nepojde kazda milujuca matka ... ked vidim maleho aky je spokojny tak to uz pomalicky zo mna opada

lenka066
14. okt 2016

@elninoenmipueblo. Vy ste mali potom to iste co mame my..tiez mame vyustenie o pol cm nizsie ako by malo byt.. Zuzene ho nemame ale predkozku tiez mame zrastenu. a ako Vam to robili?myslim to vyustenie ako dali na svoje miesto?a robili Vam aj obriezku?lebo nam dr co nas ma operovat povedal,ze on mu obriezku teraz robit nebude,ze necha to na rozhodnutie nasho syna v starsom veku..stoho som trosku zmätena..a urcite to bude nieco s genetikou ja som nebrala ziadne lieky ked som bola tehu a ma to maly tiez..hlavne,ze v porodnici nam povedali,ze to je kozmeticka chybicka..no ked som zacala o tom citat,koniec.

lenka066
14. okt 2016

@dasakvasnicova no vidis,deti su velkí bojovnici😉..zelam rychle zotavenie 😉

miichchaaeellaa
14. okt 2016

@dasakvasnicova super sa to cita len tak dalej vydrzat par dni a sup sup domkov malickemu zelam rychle zotavenie🙂

janocka
14. okt 2016

@dasakvasnicova tak to je perfektne ako to zvlada! Len tak dalej

1104
14. okt 2016
lenka066
14. okt 2016

@elninoenmipueblo 1104 tu pridala obrazok zaco jej dakujem...mi mame tu sub-coronal..mozno o nieco vyssie len predkozku mame tak ako je natom obrazku hned pod dierkou..

1104
15. okt 2016

@lenka066 aj moj syn to ma tak isto

lenka066
15. okt 2016

@1104 ahoj..ano?a kolko ma maly?

1104
15. okt 2016

@lenka066 v juli mal 3 roky, na operaciu ideme vo februari na kramare. Vy ste uz boli operovany?

lenka066
16. okt 2016

@1104 nie teraz 28.11 ideme do Banskej Bysrici....a co Vam na kramaroch povedali ako mu to budu robit?my sme mali v maji 3 roky😉

1104
16. okt 2016

@lenka066 ze mu spravia obriezku a z tej koze mu urobia mocovu ruru . Vlasne bude mat dierku tam ako ma byt. Minule som si pozerala animacne videa operacie a tam to je dobre vysvetlene. Nam povedali ze je to len kozmeticka operacia ze ked nema ziadne problemy tak mu to nemusia robit. Aj som bola rozhodnuta ze to nechame tak len raz ked sme boli na kontrole bol tam lekar(chlap) a po jeho slovach som si povedala ze to dame urobit. Mozno ze ma ako chlap na to iny pohlad , nechcem aby sa kvoli tomu ze je iny hambil . Tvojmu synovi to ako budu robit?

dasakvasnicova
16. okt 2016

Ahojte baby, hlasime sa 3 den po operacii, maly je uuuuzasny a statocny, prespinka celu noc a cez den je velmi kludny, mame tu chlapceka co je velmi nekludny a v noci velmi placlivy,moj Dominik to.prespi len ja som stale hore co tak place, nam.presne hovorili co ajbtebe
@1104 ze je vsetko v poriadku len Dominik potrebuje maly kozmeticky zakrok, tiez som si to nechala pekne vysvetlit, v dospelosti bude pekne cikat ako kazdy chlap a keby sme to nedali v dospelosti by necikal oblukom, ale by mu to stekalo dole nohami, personal na kramaroch.je super a dokonca deti dostavaju dost velku a pestru stravu len nam je dlho

lenka066
16. okt 2016

@1104 no ked sme chodili na Kramare nam to chceli robit tiez tak ako Vam..ze obriezkua z toho vytvoria novu moc.ruru a tak..ale ked sme sa dozvedeli,ze Molcan odtial odisiel tak sme isli za nim na Kliniku a on nam povedal ini postup operacie..jednoduchsi..a obriezku mu robit nebude vraj to necha na synove rozhodnutie ked bude starsi..to bolo v novembri min.rok..dali nam termin na maj 2016 doMartina len tam nam maly ochorel..potom nam dali dalsi termi na oktober ale to zase Molcan odisiel z Martina do BB tak sme museli ist zase za nim abi nam dal termin v BB..pozrel maleho a povedal nam to iste co vtedy v BA..ze jemu netreba robit taky velky zakrok..tak uz len cakame do 28.11.dufam ze uz nam to vyjde tento krat..

1104
16. okt 2016

@dasakvasnicova to je dobre ze je kludny. Neviem ako tam vydrzi moj syn lezat tolko 😨,on neobsedi ani minutu. Drzim palce aby ste boli cim skor doma.

1104
16. okt 2016

@lenka066 ako mu to budu robit? Z coho mu spravia mocovu trubicu?

dasakvasnicova
16. okt 2016

@1104 neboj, moj syn verim tomu, ze je viac hypr aktivne dieta ako tvoje, lebo ho volaju vichrica a pekne kludne spolupracuje, ja som sa tiez velmi bala, ale ako sa povie racej sa bat aj.poplakat a nakoniec budeme milo prekvapene potom dajte o sebe vediet ja som aj zabudla a vlastne ani neviem ci.mu robili obriezku, lebo ja som bola v takom strese a strasnom napati, ze som na vsetko len.kyvala hlavou

gaja78
16. okt 2016

@dasakvasnicova super ze to zvládate, aj ty, aj maly. ono uz ked sa do toho nemocnicneho rezimu zabehnete, nie je to az take hrozne. Nehovorim, nie je to komfort aky mame doma, ale ked sa musi, da sa to zvladnut. Este kolko vam zostava dni? zachvilu aj prevazovat budu, potom to uz pojde rychlo. Drzte sa, myslime na vas 🙂

lenka066
16. okt 2016

@1104 no ked sme chodili na Kramare nam to chceli robit tiez tak ako Vam..ze obriezkua z toho vytvoria novu moc.ruru a tak..ale ked sme sa dozvedeli,ze Molcan odtial odisiel tak sme isli za nim na Kliniku a on nam povedal ini postup operacie..jednoduchsi..a obriezku mu robit nebude vraj to necha na synove rozhodnutie ked bude starsi..to bolo v novembri min.rok..dali nam termin na maj 2016 doMartina len tam nam maly ochorel..potom nam dali dalsi termi na oktober ale to zase Molcan odisiel z Martina do BB tak sme museli ist zase za nim abi nam dal termin v BB..pozrel maleho a povedal nam to iste co vtedy v BA..ze jemu netreba robit taky velky zakrok..tak uz len cakame do 28.11.dufam ze uz nam to vyjde tento krat..

1104
16. okt 2016

@lenka066 daj potom vediet ako to dopadlo

lenka066
16. okt 2016

@1104 ok dam 😉

dasakvasnicova
20. okt 2016

Smeeee.domaaaaaa necakane mali sme ist az v pondelok, dnes mal.po tyzdni.prvy krat prevez, och chudacik to si vytrpel, ja som.bola.zavreta na izbe lebo mne to.nerobi dobre, doniesli mi ho v naruci, dosla za mnou mudr, ze vyzera to velmi pekne ked zacne chodit a 3 krat sa vycika mozme ist,.rano som mu este postielku prezliekla, chystala na bezny nemocnicny den a ked mi to oznamili som stala v takom sokuuuu, hodinu aj.pol sme sa ucili chodit ako male babatko dalsiu hodinku ho stale motalo a potom lietal,ze som.mala nervy aby.si neublizil dokonca sme si na chodbe zakopali s loptou, dufam, ze sa.to da pekne.dokopy, cika taky troprudok pokial sa to vsetko da dokopy, kontrola o 2 tyzdne, drobec mi tam robil radost, ze spolupracoval a neplakal az na ten dnesny.prevez, dakujem za podporu

janocka
20. okt 2016

@dasakvasnicova jeeeej, tak to su super spravy! to sa tak dobre cita. Som rada, ze je vsetko ok a syncekovi prajem co najrychlejsiu rekonvalescenciu. Dakujem za vsetky info, ktore si sem pisala. Velmi mi to pomohlo 🙂