Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

dadakap
4. máj 2010

Tak dnes mame zly den. Boli sme u lekara. Marko ma zapal, balanitidu ☹ . Dostali sme antibiotika a takisto ten prud mocu este stale nie je ako by mal byt. Ja sa zacinam bat, ze sa to nezlepsi a ze bude potrebna dalsia operacia. Ma niekto skusenosti s tym, ked je koniec mocovej rury zuzeny? U nas mu to sondiclou roztahuju a asi aj ten zapal je z toho, ze sa mu to stale drazdi. Tak velmi chcem, aby sa to dalo do poriadku.

lienka55
5. máj 2010

dadakap nam rozsirovali moc,ruru ked mal maly 5mes.

ketrin5
5. máj 2010

ahoj dadakap dufam ze to bude dobre mysli pozitivne aj ked je to tazke .stale sa pytam preco pan boh dopusti aby trpeli nase deticky najradsej by som bola ak by sa ta bolest dala preniest na mna drzim vam palce urcite to bude dobre

katl2
5. máj 2010

Ahoj ,mam tiez syna s hypospadiou a bol uz 3 krat operovany v Kosiciach a po tretej operacii nam doktory povedali ze uz je to v poriadku,tak sme sa velmi tesili...neskor sme odisli byvat do Talianska a nedavno som sla so synom na kontrolu tu v Taliansku za urologom a ten mi povedal ze to vobec nie je v poriadku a 31 .5 ideme na operaciu ☹ ,no moj syn uz ma 11 rokov,tak som zvedava ako to bude zvladat...Este som sa chcela opytat ako to ze ked bol ako maly operovany v Kosiciach nemal nikdy po operacii kateter?teraz ho bude mat,uz ma lekar informoval vopred...ach jaj drzte palce ☹

ketrin5
5. máj 2010

ahoj katl2 neviem ako je to mozne ale mi ideme na operaciu 28,6 a povedali ze bude mat vyvod drzim vam palce urcite to dopadne dobre napis ko ste dopadli a ak mozes napis preco ho operovali 3krat a preco v taliansku povedali ze to nema dobre

dadakap
5. máj 2010

Ahojte, dnes uz to mal maly skoro uplneodpuchnute, tak sa modlim, aby to naozaj preslo. Inac, na bolesti sa nestazuje. Lienka a ako vam tu moc. ruru rozsirovali, ked bol taky malicky?
Katl2, preco Ti lekari v Taliansku povedali, ze to vobec nie je v poriadku? ake problemy ma Tvoj syn? Neviem, ako je to mozne, ze Tvoj syn nemal po operaciach kateter. My sme boli operovani v Presove a pred operaciou sme vedeli, ze bude mat maly kateter a vyvod z bruska. Aj vsetky dievcata, ktore tu pisu, tak mali ich deticky po operaciach kateter. Drzim Vam palce, aby to teraz uz vyslo.

ketrin5
6. máj 2010

ahoj dadakap posielam ti IP

lienka55
6. máj 2010

dadakap robili mu to operacne , nastrihli mu ju ,mal aj stehy,neviem ti to presne definovat,hospitalizovany sme boli asi tyzden.
Dievcata som strasne nestastna a modlim sa ,aby nam to do 12.5. preslo,sme trosku nascipany,co myslite,co by ste urobili vy?Isli by ste na opeŕaciu alebo nie,ma sa byt asi 2tyz. pred operaciou fit.Nie je to nejak katastrofalne ale..... 😢

ketrin5
6. máj 2010

ahoj lienka55 je to na nervy ked uz ako tak si psychicky pripravena ,dufam ze ti vyzdravie a vsetko dopadne dobre aj ja sa tohto bojim lebo aj maly byva casto chory ,uz aby sme to maly za sebou drzim vam palce

katl2
6. máj 2010

Ahoj,moj syn ziadne uz po tych troch operaciach ziadne problemy nemal,ano na pohlad to nevyzeralo presne tak ako to ma vyzerat,ale ja som si myslela ze to je asi maximum co mozu doktory dokazat a k tomu to potvrdenie lekarov vo Fakultnej nemocnicy ze je to uz v poriadku,tak som bola kludnaaaa...no ten urolog tu v Taliansku mi ale dal,teda nebol velmi mily,pytal sa ma ci som slepa ze nevidim ze to este nie je v poriadku a podobne...je pravda ,kedze moj syn ma uz jedenast rokov tak uz asi 1-2 roky sa mu nechodim pozerat ako cika a ako vyzera jeho pipik 🙂 ,to snad pochopite dievcata....nie,kateter nikdy nemal ani pri jednej z operacii hypospadie a poviem vam bolo to peklo tie prve cikania po operacii,drzali sme ho styria ked cikal,chudacik,ked si na to spomeniem ☹ ...predsa len za ten tyzden(alebo aj dlhsie) sa ta ranka zahoji a to cikanie potom boli ovela menej....Dievcata chcem sa opytat ....to maximalne co pre nasich synov doktory mozu urobit ,stale nevyzera "presne" ako penis zdraveho chlapca vsak?stale je to o niecom inom,neda sa to upravit esteticky 100% ?dakujeeem za odpovede 🙂

dadakap
6. máj 2010

Lienka drzim palce nech sa maly vylieci a nech sa operacia podari. Ked pojdes k vasej detskej lekarke na predoperacne testy, tak Ti urcite povie, ci moze maly ist na operaciu.
Katl2 takisto vam velmi drzim palce, nech vam to teraz vyjde. To si ani neviem predstavit, zeby Marko nebol mal kateter po operacii. To muselo byt hrozne...

ketrin5
7. máj 2010

ahoj dadakap aj ja som zvedava ci po opracii ja pipik taky ako u zdraveho dietata ja dufam ze malemu zachrania predkosku uz som stoho nestastna

lienka55
7. máj 2010

Dievcata dakujem vam za podporu,ale som z toho uz na nervy,pretoze operaciu nam povodne odlozili na oktober 2011,ale podarilo sa nam ju vybavit na tento maj,a teraz mame byt chori?
Na predoperacnych sme uz boli ,len este nemam vysledky,ale ked ma dieta soplik,alebo kasel nie je vhodne ist na operaciu,musi byt na 100%zdrave.No neviem si to predstavit,ze sa to zase odlozi. 😢

katl a ketrin ja si tiez myslim,ze penis(nevidela som to nazivo) po operacii nie je taky ako u zdravych chlapcov,z coho mam ja teda traumu,ze to nebude tak. ☹

ketrin5
7. máj 2010

lienka55 mne doktor povedal ze nastupime jeden den pred operaciou a vtedy uroria predoperacne vysetrenie ze netreba skor asi kvoli tomu keby ochorel asi je to lepsie lebo ho nebudu trapit viac krat ,tak ja uz neviem vy to mate v akom stadiu maly ma dierku kusok pod zaludom a predkoska je dost velka povedali ze ma aj dost velky pipik ze by nemal byt problem ale to sa im lahko hovori no uvidime

lienka55
7. máj 2010

my mame stredne tazku formu,vraj predkozky je dost,no uvidime.mne vzdy predoperacne robi pediatricka,a mam tam na jurologii v ba znamu sestricku a aj ta mi povedala,ze si mame urobit predopeac. vys. u svojej pediatricky,vraj aby ho tam oni netrapili.

dadakap
7. máj 2010

Nam tiez predoperacne testy robila nasa pediatricka, ale tesne pred nastupom do nemocnice. Nastupili sme jeden den pred operaciou a tam ho este kontrolovali, ci je zdravy t. zn. ci nema sopliky, ci cisto dycha, teplotu atd. My sme mali tiez predkozky dost, lekar nam ju aj nechal pre pripad, ze by bolo potrebne v buducnosti, takze nemame obriezku.

ketrin5
8. máj 2010

dadakap maly ma teraz pipik ako zdravy chlapec neviem si to predstavit ake to bude po operacii

obrazok
11. máj 2010

Ahooojte volam sa Lenka a tiez mam synceka ktory sa narodil s hypospadiou.Vo februari tohto roku sme boli operovany v Kosiciach a chvalabohu zatial je vsetko v poriadku a dufam ze to aj tak ostane.Chcela by som dodat odvahu vsetkym tym ktory sa toho boja aby verili ze vsetko dopadne dobre a aby verili Bohu.Aj ja som mala velky strach a to nehovorim o malom ale zvladol to bravurne odtrpeli sme si a este jedna vec chodte s tym na operaciu co najskor neodkladajte to na neskor pokial je dieta malinke aby si to nepamatalo.Ak mate otazky som tu drzim vsetkym prsty

lienka55
11. máj 2010

Dievcata tak my zajtra nastupujeme,drzte nam palce a myslite na nas,ozveme sa ked prideme.Mam strasny strach,aj ked viem co nas caka, a videla som to uz niekolkokrat nazivo. ☹ 😢

Obrazok drzim vam palce nech to je uz len vsetko ok.

ketrin5
11. máj 2010

lienka55 to je jasne ze budem na vas mysliet drzim palce ,ja ti verim ze mas strach ja uz teraz stresujem ,budem sa tesit ked budes pisat ako dobre ste dopadli a urcite to dobre dopadne

ketrin5
11. máj 2010

ahoj obrazok kolko ma rokov maly

obrazok
11. máj 2010

ketrin5 ,Maly mal 2 roky v decembri

obrazok
11. máj 2010

lienka55 Drzim vam prsty vsetko dobre dopadne len musis tomu verit ,viem ze mas strach ale mysli pozitivne.Je dobre ze vies co ta caka a videla si to nazivo ja som to tiez takto vsetko studovala.uz terz sa tesim ako napises ,,mame to za sebou a dopadlo to vyborne,,PRAJEM VSETKO DOBRE

dadakap
11. máj 2010

Lienka takisto vam drzim prsty. Verim, ze vsetko dobre zvladnete. Uvidis, ako budes prekvapena ako hrdinsky to bude maly znasat. Tesim sa , ked sa znovu ozves a uz budete mat uspesne po vsetkom .🙂
Ketrin kedy mate vy termin?
Obrazok to som velmi rada, ze vam to tak dobre dopadlo. Stale sa potesim, ked tu pribudaju prispevky so stastnym koncom.

lienka55
11. máj 2010

Dievcata ste zlate,dodavate mi silu.

ketrin5
12. máj 2010

dadakap objednany sme 28,6

lexik1
14. máj 2010

Lienka55 tak isto Vam drzime palce a myslime na Vas, urcite uz mate po operacii, tak sa drzte, nech sa to rychlo hoji a nech Vam ten cas este rychlejsie uteka.

ketrin5 kolko ma tvoj maly? moj to ma presne ako vy, dierku ma este na zaludi, ale uplne dolu, preto zvazujem operaciu, pipik mu vyzera uplne normalne, iba ked sa mu postavi , alebo chce sa mu cikat, je vidiet, ze predkozka nie je zrastena aj zo spodu.len mi nevedia povedat v akom stave je cela mocova rura -lebo ked cika tak trochu tlaci- na konci je zuzena.

ketrin5
14. máj 2010

lexik1 ano maly to ma tak ako to pises nam lekar povedal ze je lepsie v piatom roku ze su rozumnejsii,podla mna to je jedno lebo ziadne dieta to nechape mozno ze si to necha skor vysvetlit,aj ja som uvazovala ci ist ale doktor ze je to lepsie aby nemal komplexi tak aby sme to maly za sebou,a tvoj maly ma kolko rokov?

obrazok
15. máj 2010

ketrin5 nechcela by som ta odradzat od toho ale najlepsie je ak s malym pojdes pokial je malinky moj maly mal v decembri 2 roky a mame to uz chvalabohu za sebou.som toho nazoru ze cim skor tym lepsie nedaj sa odradit lekarom.S nami na izbe lezal chlapec ktory mal 12 rokov a znasal to hrozne neda sa to ani opisat.Tak ak ti mozem poradit cim skor aby si to to dieta nepamatalo .Drzim prsty

ketrin5
15. máj 2010

obrazok moj maly ma5 a doktor povedal ze teraz aj ked som chcela skor povedal teraz tak to respektujem a musim dufat ze to dobre dopadne v nitre je on jediny odbornik tak mu doverujem