Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

lienka55
25. jún 2012

@mareksk dakujeme za povzbudzujuce slova,urcite si aj tu silny otecko.ale myslim si ze Marek je uz dost velky na vysvetlenie,nie??? 😉

ketrin5
27. jún 2012

@mareksk dakujeme za pochvalu je pekne ze aj oteckovia sa sem pridali je to tazke pre oboch rodicov

ketrin5
27. jún 2012

@lienka55 ahoj kazde dieta je ine aj moj maly je sice vekovo uz velky ale citovo este maly,aj ja dufam ze coskoro to pochopi a pojdeme aby sme to mali uz za sebou

luciamk
2. júl 2012

Ahojte, Babulky, už som sa pýtala, ale nemáte niektorá skúsenosť s Mudr. Otto Wassermannom? Moja lekárka mi vravela, že má nejaké nové metódy, a netreba hneď " všetko" operovať. On je síce urológ pre dospelých, ale ošetruje aj deti. Viem že ordinoval aj na Kramároch a teraz je v nejakej súkromnej ordinácii. Nepočuli ste o ňom, alebo o tých metódach?

ketrin5
6. júl 2012

@luciamk ja som o nom nepocula ale dufam ze sa tu niekto ozve,bolo by to super ak by bolo uz nieco lepsie

luciamk
6. júl 2012

@ketrin5 My máme ísť v septembri na Kramáre aby nám povedali, či malého budú alebo nebudú operovať... som z toho úplne na nervy... ešte rozmýšľam aj nad tým doktorom v Martine, aby sme mali viacej názorov... ale som zvedavá na tohto Mudr Wassermanna, len poplatky v tej súkromnej klinike sú poriadne vysoké....

ketrin5
6. júl 2012

@luciamk ak sa mozem opytat maly ma plachtovitu predkosku aj mu vidis dierku cez ktoru cika

luciamk
6. júl 2012

@ketrin5 malý má našťastie tú ľahšiu hypospádiu a niektorý lekári, nám tvrdili, že ho vôbec netreba operovať. Má normálne predkožku, vidno mu dierku, ciká normálne. Keby mi to v pôrodnici nepovedali, ani by som si nič nezvyklé nevšimla... ale v marci nám povedali, že kožička na spodu mu asi trošku tvrdne a to by mu mohlo časom kriviť penis a to treba operovať a ak by ho operovali ,asi by mu trochu zväčšili dierku, vyjadrili sa že nastrihli... brrrrr, stále ma pri tom pomyslení mrazí... ale stále nám hovoria, že ešte stále je nádej, že to nebude treba, že je ešte veľmi maličký , že sa stále vyvíja .... A Vy sta na to ako?

ketrin5
7. júl 2012

@luciamk tak vy to mate lepsie maly ma dierku posunutu dole a keby bola o trosicku vyssie tak by sa to asi neriesilo inak cika pekne aj ho ma rovny a funkcny dufam ze nieco vymyslia aby tak netrapili deti som uz zufala

modrococko
16. júl 2012

ahojte, chcem sa spytat ci nemate niekto skusenost s tym, ze partner ma hypospadiu. Myslite si, ze moze byt problem s otehotnenim? vyvod mocovej trubice ma tesne pod zaludom, ale proste nieje to v strede. Bojim sa ze spermie sa nedostanu tam kam sa maju dostat..

lusynda63
18. júl 2012

@tonicka polak sa vola

lusynda63
18. júl 2012

@modrococko moj manzel ma hypospadiu a mozes otehotniet my mame spolu syna a tiez po nom zdedil hypospadiu este mame len 10 mesiacov teraz o mesiac ideme na kramare na kontrolu tak uvidime

modrococko
19. júl 2012

@lusynda63 a islo Vam to normalne prirodzenou cestou? tak sa tesim, dufam, ze to bude ok. A mali ste to v rodine? Vacsinou sa take veci dedia ob generaciu.. A malinky je uz v pohodicke?

lusynda63
19. júl 2012

@modrococko moj manzel ma hypospadiu jeho operovali ked mal 5 rokov na kramaroch ale dva krat lebo potom maval zapaly mocovych ciest a v pohode otehotnela som prirodzenou cestou moj manzel ma pipika tak ze nema predkozku na zaludi a dierku ma pod zaludom v pravo neboj spermie si najdu cesticku a maly to zdedil po nom mame ist teraz z malym na kontrolu pipika na kramare tak uvidime ale nema s tym problem pekne cika ale do boku ziadne zapaly a tak...

modrococko
20. júl 2012

@lusynda63 aj moj to ma presne tak isto 🙂 tak si ma potesila dakujem a prajem aj malemu vela zdravicka, nech niesu ziadne komplikacie!!!

lusynda63
20. júl 2012

@modrococko dakujeme aj tebe prajem skore tehotenstvo 🙂

luciamk
18. aug 2012

Ahojte babuľky, tak už máme termín operácie, október 2013.... som z toho na nervy. Nezlepšilo sa nám to, ale našťastie ani nehoršilo. Asi bude maličkého operovať pani doktorka Slebodníková, máte s ňou niekto skúsenosť ako s operujúcim doktorom, na ošetrovni je super, zatiaľ jediná čo sa so mnou rozprávala ako s normálnym človekom... Pekný víkend všetkým.

lienka55
18. aug 2012

@luciamk po lepsieho dr. si ani nemohla prist.ona je jeden uzasny clovek ako odborne tak aj ludsky ,citlivo vsetko vysvetli,pekne poda iformacie,........nas operovala uz niekolko krat, pocas hospitalizacie sme denodenne komunikovali,takze uzasna osobka.
a ja osobne mam na nu tie najuzasnejsie spomienky,pretoze mi oznamila tu najkrajsiu spravu v mojom zivote. 🙂

a kde mas za rucene ze vas bude operovat ona??? 😉 predsalen je to este daleko,a tam sa to meni z minuty na minutu. 😉

luciamk
18. aug 2012

@lienka55 Ahojček, no už sme na tých Kramároch boli s malým asi 6x na vyšetreniach, vždy tam bol niekto iný, kto maličkého vyšetroval, raz mi dokonca jeden mladý povedal, bez toho aby sa na malého čo i len pozrel, že on vôbec nepotrebuje operáciu, lebo máme len ľahkú formu... čakali sme tam vtedy 4 hodiny a on malého ani len neprezrel, povedal že netreba..... Ale odkedy ho vyšetrovala pani doktorka tak chodíme len k nej. Pýtala som sa či ju môžem poprosiť aby ho aj operovala a ona súhlasila, Jasne že viem, že to je ešte ďaleko, len dúfam, že ho bude operovať ona a že bude stačiť jedna operácia. Teraz som sa dozvedela, že jedny známi majú v rodine presne to isté čo my a chlapčeka museli zas po roku operovať, lebo sa mu obnovila tá stará dierka... chúďatko.... My máme dieročku našťastie veľmi blízko, povedali nám že to bude stačiť len "nastrihnúť" ale kožička z dola mu začala ťahať penis a teraz sa mu hore trošku zakrivuje ... maličký naši, čím si musia prejsť :o(((

asar15
26. aug 2012

Ahojte, aj môj syn má ľahkú formu hypospádie. Pred pol rokom som si prečítala celý tento blog a nemohla som spávať. Malého najprv vyšetrili v pôrodnici, kde nám oznámili, že má genetickú poruchu ale že to nie je vážne. Keď mal pol roka išli sme na urológiu, kde nám veľmi príjemná staršia doktorka oznámila že sa nejedná o hypospádiu, ale o záštep predkožky, len estetický problém. Ako mi vtedy odľahlo. Do karty napísala kontrolu o pol roka. Ani sa mi tam nechcelo, veď načo, keď nám povedala, že má len ráštep. Ale šla som a natrafila som na doktora Javorku, ktorý mi jediný povedal o čo ide a malý mal už skoro dva roky. Malý má síce dierku v strede, ale pípík sa mu výrazne ohýba do vnútra viac ako 60 stupňov, predkožka plachtovitá, žaluď tak isto ohnutý dovnútra, prúd moču troška na krivo. Tak sme v júli keď mal malý 3 roky absolvovali v Martine v rámci jednodňovej chirurgie odstránenie plachtovitej predkožky a narovnanie žaluďa. Mudr Javorka nás upozornil že to bude chcieť ešte jednu operáciu a to vyrovnanie pipíka, ale keď bude starší. Zatiaľ máme pozorovať či sa mu to zhoršuje alebo naopak vyrovnáva. Takže žienky všetkým vám držím palce

lienka55
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ketrin5
5. sep 2012

@asar15 ahoj mozem sa opytat tu dierocku ma kde ,mi mame dierocku nizsie ,a co mu urobili obriezku a ako mu narovnali pipik

asar15
9. sep 2012

@ketrin5 Ahoj, dieročku má v strede, urobili mu obriezku a pod žaluďom mu to narezali a zašili. Ale ešte nás čaká jedno narovnávanie.To sa robí tak že sa vyreže kúsok pipíka tam kde sa ohýba a tým sa narovná. Mudr Javorka nám všetko čo mu išiel robiť nakreslil. Aj upozornil, že tým že mu tam kúsok vyreže, sa mu automaticky skráti pipík. Malý má len tri roky preto to doktor nerobil naraz z obriezkou. Povedal, že ho bude sledovať či sa ten ohyb zmenšuje alebo zvačšuje.Predsa je to veľký zásah do toporivých telies a nechcel sa unáhliť.

ketrin5
9. sep 2012

@asar15 dakujem za vysvetlenie a drzim palceky uz som s toho vystresovana ☹

lynks
19. sep 2012

@asar15 teda z otho príspevku mám pocit, že radšej by som synovi nechala ohnutý pipík než aby ho mal kratší. To bude mat vačší komplex, nie?či sa mu velmi ohýba. Náš má trochu natočený doprava, ale nevidiet to na prvý pohlad.

mareksk
16. okt 2012

ahojte )
prosim na zaklade vasich skusenosti v ktorej nemocnici u akeho lekara odporucate vykonat zakrok, resp. ake mate konkretne skusenosti?
dakujem

mareksk
16. okt 2012

viete odporucit kde vakonat zakrok?

asar15
25. okt 2012

@lynks tak to ani ja neviem z čoho bude mať malý komlex ale rada by som bola keby nemal žiadny. Malému sa ohýba v prvej tretine smerom k vajíčkam. Je ako orlí nos.

lynks
27. okt 2012

@asar15 aha, tak to asi hej, ked už je to poznat na prvý pohlad. Držím palce v náprave, taká citlivá vec to je, nielen fyzická.

soraya007
18. nov 2012

@asar15 prosim ta , v Martine ste sa objednavali sami alebo ako to funguje? , moj ma 3 roky aj 4 mes. po roku ideme na kontrolu teraz vo stvrtok chodime do BB. a uz by som s tade naradsej odchadzala s terminom operacie , a cim skor to mala za sebou , maly ma dierku hned pod zaludom