Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

matulik33
25. jún 2009

Tak práve pred hodinou sme sa vrátili z Martina.Pán doktor neskutočne zlatý,všetko nám dopodrobna vysvetlil,pokreslil spôsoby operačných zákrokov a hlavne,rozhodnutie nechal na nás.Teda,môžme to buď nechať tak,alebo dať odstrániť len predkožku,alebo sa urobí celková plastika.Ale sám povedal,že ak operovať,tak je presvedčený,že úplne najnevhodnejší čas je medzi 2-4 rokom.No ešte povedal,že ak by mal malý dierku nižšie,alebo zakrivený penis,tak nám dá termín.Ja som rozhodnutá to zatiaľ nechať tak,ale do budúcna asi tá plastika.Ešte som sa spýtala pána Dr.,keď sme odchádzali,že keby mal syna s rovnakou hypospadiou ako my,ako by postupoval a povedal,že asi by doporučil tú plastiku,ale určite by počkal nejaké 2-3 roky,lebo úspešnosť okrem šťastia najviac závisí od zručnosti lekára.On vraj robí najmenej 2 hypospádie za týždeň a vraj za dva roky by si už trúfol odoperovať aj vlastného syna.Ale počula som,že má naozaj málo recidív.A ešte povedal,čo som bola prekvapená,že po operácii môže byť pacient doma aj s katétrom a vývodom z mechúra.No to je podľa mňa úplne nemysliteľné,hoci som zdr.sestra,asi by som stále tŕpla,že sa to pokazí.A ísť do Popradu po operácii,je tiež somarina.
Tak asi toľko.Lienka55,určite skúste aj jeho,nemáte čo stratiť,deti zoberie všetky aj keby tam bol do večera.Tak držím palce a veľmi pekne ďakujem,nebyť tejto stránky tak naviem ani o Martine ani čo robiť.

luissa
9. aug 2009

Ahojte,
moj maly ma tu najhorsiu hypospadiu ma dierku odkial cika az pod penisom a neviete mi niekto vysvetlit technicky ako prebieha ta operacia, spominali ste tu vyvod a ze sa da potom prec, tomu moc dobre nerozumiem. My chodime k Polakovi a ten to chce hned teraz operovat a maly ma iba rok. A este ma maly trocha zakriveny penis, tak mu ho este budu narovnavat.

jankajs
9. aug 2009

Nuž kočky, riešte tieto veci, aby chlapci nemali neskôr problémy. Môj mm mal ako dieťa tiež hypospádiu, k tomu nezostúpený jeden semenník, po opakovanej operácii mu ho vybrali, pruh a napokon v dospelosti mu zistili neplodnosť pre vysoký podiel ženských hormónov. 😖 Testosterón mal OK. Takže vyšetrenie hormonálneho profilu v neskoršom veku /zrejme v puberte/ netreba zanedbať. 😔 Aby ste sa dočkali vnúčat.

lienka55
10. aug 2009

luissa my mame pravdepodobne taku istu formu hypospadie ako vy.Myslim si,ze Polak vie preco to chce operovat hned.Aj pre to zakrivenie sa to robi skor.

donara
11. aug 2009

Náš synačik bude mať teraz 3 roky, v 3 mesiacoch mu zistili hypospadiu, naša pediatrička nam povedala že ma lahšiu formu a urolog to potvrdil. Lenže ja som stále na pochybách. Má tam 2 dierky, obidve sú na žaludi, čura v pohode, nezapaluje sa mu to, a teraz sme objednaný na kontrolu po roku. Som zvedavá čo mudre nám teraz pán urolog povie. Dakujem všetkým mamičkám za príspevky, veľa som si na tejto teme ozrejmila, neozaj som príspevky nečítala ale hltala

lienka55
11. aug 2009

donara a kde chodite na urologiu?

donara
15. aug 2009

do Čadce, dr. vravel že pokial to nerobi šarapatu budeme to sledovať a uvidíme, ale v našom prípade by s tým vraj nič nerobil.

bobka11
19. aug 2009

donara mojmu malemu popri operacii hypospadie tiez vyrovnavali pipika a mozem ti povedat, ze je to ovela ovela lepsie. teraz je vlastne uz po operacii, ma obriezku a ma ho pekne vyrovnaneho a nie tak na konci kriveho ako ho mal. ja budem absolvovat este jednu operaciu hypospadie s druhym synom, nakolko mam jednovajecne dvojicky a uz sa jej neviem dockat. chcem to mat cim skor za sebou, odskakala som si to s tym prvym a uz teraz viem co ma caka. mozem ta ubezpecit, ze v skutocnosti to nie je az take hrozne ako sa na prvy pohlad zda. ano, je pravda, ze dieta musi lezat, ze ma vyvod a ze mu trci hadicka z pipika, ale to vsetko sa da zvladnut. my chodime na kramare a nikam inam by som ani nesla. budem rada, ked nas bude operovat dr.slobodnikova s dr.bartonom. mne sa osvedcili ako ludia i lekari. primar je profik, ale zda sa mi taky odmerany krutas. ked ti mozem poradit, skus absolvovat kramare. je tam viac ako 80% uspesnost, ze sa to podari. sestricky sa toho sice moc nechcu chytat, ale pomozu kedykolvek k nim prides s akymkolvek problemom. dokonca ak si budes potrebovat odbehnut do bufetu, tak ti na maleho dohliadnu. a ver mi, ze ked som z kramarov odchadzala bola som nakoniec rada, ze som tam lezala len s hypospadiou. su tam ovela väcsie problemy ako len pipiky. pohlad na oblickarov bol ovela horsi ako pohlad na dieta, ktore lezi a je mrzute len preto, ze musi lezat. maleho to po operacii vobec neboli, takze sa neboj, bude to v pohode.

lienka55
20. aug 2009

Bobka11 uplne vo vsetkom s tebou suhlasim.My sme dnes prisli z kontroli (ohladne niecoho ineho/ ale uz nam dali termin operacie na hypospadiu.Ideme na to v aprili.
Mne Slebodnikova operovala maleho uz 2krat a maximalna spokojnost a hlavne ludsky pristup. 🙂

Takze to mas o to tazsie ze to maju obidvaja?Kolko maju rokov?A kedy ides s tym druhym na operaciu?

verseau
20. aug 2009

ahojte.chcela by som sa informovat ako prebieha operacia hypospadie a jej liecenie.mam dvoch synov s tymto ochorenim ale iba mladsieho(3.rok)mi teraz musia operovat a neviem co tomu bude predchadzat...dakujem za poradu.

ketrin5
24. aug 2009

ahojte mamicky som velmi rada ze tato tema neni tabu a hovori sa o nej ja mam 4 syna ktory ma tiez tutu chybicku ak sa to da tak nazvat velmi ma to trapi ale viem ze nie sme samy dlho som vahala ci napisem ale vidim ze ste vsetky velmi statocne aj nas caka operacia ma tiez lahsiu formu hypospadie chodime do nitry bola by som rada ak ma niektora skusenosti s doktorom ja som ochotna ist aj na kramare mohli by ste mi dat kontakt dakujem vsetkym mamickam drzim palce l

sovicka25
24. aug 2009

Ahojte mamičky. Môj malý (3,5) má tiež od narodenia hypospadiu. Dnes som bola pre tlačivo na predoperačné vyšetrenia, ktoré má zabezpečiť obvodná lekárka maximálne týždeň pred nástupom do nemocnice. Termín operácie máme 21.09.2009 na Kramároch. Hneď ako to bude po operácii malého možné Vám napíšem všetky podrobnosti, lebo viem presne čo prežívate. Posledné dva mesiace skoro vôbec nespím a zháńam všetkú dostupnú literátúru a debaty o tejto vade. Držte nám palce !!! 🙂))

lienka55
24. aug 2009

Takze akosi sa to tu ,,zobudza,,zacina nas tu viac a viac pribudat.Vsetkym nam drzim palce!!!!!

sovicka urcite daj vediet kazda tu cakame na nejake nove info. 😉 Drzte sa budeme na vas mysliet.

ketrin5
24. aug 2009

ahoj sovicka moj maly mal v juji 4 roky a povedali nam ze ho budu operovat az ked bude mat 5 rokov ako to ze jeho teraz od coho to zalezi maly ma lahsiu formu bojim sa maly je velmi neposedne dieta neviem si predstavit ze 2 tyzdne lezat inak drzim palce

ketrin5
24. aug 2009

ahoj lienka55 dakujem za kontakty

donara
25. aug 2009

No tak sme objednaný na 15.10. na kontrolu po roku. Už začínam mať nepríjemné pocity, mam obavu ako to dopadne. Máme veľmi príjemného urologa, ale má katastrofalnu sestričku. Som zvedava, či sa niekam pohneme, alebo to ostane zase v bode - kontrola o rok. Určite dám vedieť ako sme dopadli.

lienka55
25. aug 2009

donara drzim palce aby sa to pohlo. 😉

bobka11
25. aug 2009

to ketrin5: ked ma tvoj maly lahsiu formu hypospadie, tak dam krk na to, ze tam 2 tyzdne nebude. to bude ako u mojho samka - na siesty alebo piaty den uz posielaju domov. teba sa nebude tykat ani kompletna rekonstrukcia tej uretry. to sa tyka tych strednych az tazsich foriem. tvojmu malemu budu len narezavat otvor a vyrovnavat pipika, lebo ho ma na konci urcite zakriveneho. 2 tyzdne lezia len tie deticky, ktorym robia kompletnu rekonstrukciu uretry, t.j. kateter vyvedeny z bruska, hadicka cez pipik atd. to sa bude tykat teraz mna, ked pojdem s druhym malym. Ale teba sa tyka len vyvod urobeny z pipika, odkial mu bude moc vytekat do mieska. a nebudes tam viac ako 5-6 dni. to sa naozaj da vydrzat. ten prvy den po operacii ti ubehne velmi rychlo, pretoze bude vacsinou maly spat. malemu tvojmu nebudu robit kompletnu rekonstrukciu z toho dovodu, ze by mu museli rezat aj tu spodnu cast pipika, ktoru ma dobru a to oni neurobia, pretoze by to potom bola operacia ako pri tej tazsej forme a by tam bolo riziko rozpadnutia tych stehov, fistuly ... ver, ze mu urobia len nevyhnutne veci k tomu, aby mohol pekne cikat prudom a mal ho pekne vyrovnany.

v kazdom pripade chod ale na kramare. z mojej skusenosti ti vravim, ze chod a neolutujes. ja komunikujem s dr. bartonom a nedam na neho dopustit. je to mlady doktor, ktory ma uz za sebou tolko operacii, ako niekto druhy nema za cely zivot. na stranke kramarov je aj kontakt na neho do ambulancie. a aj sestricky, ktore su v lozkovej casti su super. nikdy mi neodopreli pomoc. na tvojom mieste by som sa s nim skusila skontaktovat, poradit a popripade i dohodnut na postupe operacie. daj vediet ako si dopadla

bobka11
25. aug 2009

to sovicka: a tvoj maly ma aky typ hypospadie? vies kto ho bude robit?

sovicka25
25. aug 2009

to Ketrin5: Ahoj Ketrin5. Moj malý bol zapísaný na čakačke na operáciu od 2 rokov. Priebežne nám sledovali moč (mali sme tam krv) a posúvali nám termín, pretože čakali kým bude môj malý bez plienok. Ak by mal nejaké zdravotné komplikácie boli pripravení operovať ho okamžite. Tým, že sa táto operácia vykonáva vo všetkých mesiacoch okrem leta pôvodný termín sme mali v apríli, ale malý mi v tom čase ochorel, tak nás presunulii až na september. Dúfam, že nás už zoperujú, lebo už som z toho na nervy.
to bobka11: Ahoj bobka, lekárka nám povedala, že má tú ťažšiu formu hypospádie (ale nie najťažšiu 🙂)). Operácia bude trvať okolo 3 hodín. Do nemocnice nás prijmú 20.09.2009 a operovať nás budú na ďalší deň. Malý musí byť od pondelka na lačno čo si tiež neviem predstaviť, či mi malý vydrží 1,5 - 2 dni nejesť. Močovú rúru nemá vyvedenú na vrch penisu, ale má ju skoro pri koreni, takže mu budú robiť v penise skoro celú močovú rúru bez pár milimetrov. Malému už 2 týždne rozprávam, že pôjdeme do nemocnice dať opraviť pipíka a budeme tam aj spať. Pred 3 mesiacmi sme boli na 5 dní v nemocnici, takže sme sa na to predpripravili a malý sa tam dokonca teší "na detičky a hračky". S tým ležaním na lôžku si to tiež neviem predstaviť. Beriem mu kopec knižiek, vymalovávaniek, DVDčiek a spolieham sa na to, že ostatné maminy budú tiež niečo pre svoje deti tam mať a budeme im to vzájomne obmieńať. Kto ho bude operovať to mi nevedeli povedať. Sú tam 2 dvojice chirurgov a obe sú na špičkovej úrovni, takže mi je to v konečnom dôsledku jedno.

ketrin5
25. aug 2009

ahojte nema niektora skusenosti s dr.nemcovic ordinuje v nitre

stefi75
16. sep 2009

Ahoj ketrin5,

dr. Nemcovic operoval v juli mojho syna. Ja osobne ho nepoznam, pretoze tam s nim bol manzel. My sme s vysledkom velmi spokojni. Aj pred operaciou mal dobry pristup, aj potom. Malemu vyrovnaval pipca. V pondelok uz ide na druhu pooperacnu kontrolu.

ketrin5
27. sep 2009

ahoj stefi75 kolko ma rokov maly moj ma 4 ako to znasal je to take hrozne ako sa hovori

lienka55
28. sep 2009

Stretla som sa nedavno s jednou holkou co sme naposledy lezali na Kramaroch,a jej syna 3.roc. operovali na hypospadiu.Vyslo im to na prvy krat,tak som bola stastna a tesila som sa snimi. 🙂

zuza.m
28. sep 2009

baby čitam že niektora ktora mate viac chlapcov tak to maju obaja??čim to teda je??to nieje nahodna vrodena chyba??mam teras ročneho chlapčeka a ma lahšiu formu,boli sme aj na kontrole povedali že asi v dvoch rokoch operacia ale len narežu dierku k močovej rure či ako,a urobnia obriesku,všetci maju urobenu obriesku aalebo niekomu to spravili aj inak,,,???maly je tiež velmi živy a neposedny a velmi sa hneva ked je niekde proti svojej voly,tak že si ani neviem redstavit ako to zvladne.vy čo mate už deti staršie trebba to robit čo najskor alebo je to operacia s ktorou sa netreba ponahlat??predca starši by to inak chapal.teda si aspon myslim.

lienka55
29. sep 2009

Myslim,ze vsetci skoncia s obriezkou.A vraj najlepsie obdobie na operaciu je medzi 2 a 3 rokom zivota.Dieta musi byt uplne bez plienok.

ketrin5
30. sep 2009

ahojte mojmu malemu povedali ze ho budu operovat ked bude mat 5 rokov a je to na mojom rozhodnuti ci ho dam ale ze kvoli jeho sebavedomiu by bolo lepsie velmi sa bojim

zuza.m
30. sep 2009

no ja by som chcela tiež keby mal za tym čo najskor ale ked vidim aky je taks a toho velmi bojim a najradčej by som čakala do takeho veku čo už bude ako tak chapat.ale inak to ma skoro pri dierke tak že si myslim že by to ani nik nezbadal keby to aj urobene nemal.akurat ta predkožka to by mu tam asi zavadzala

ketrin5
30. sep 2009

ahoj zuza.m asi mame podobnu diagnozu tak aj ja preto vaham ci ist na operaciu maly mi cika pekne do predu len ta predkoska je neuzavreta ved aj ine deti bez tejto chybicke sa ocikavaju velmi sa cudujem ze to ma maly ved v rodine to nikto nema boli sme aj na testoch na vrodene chyby a vsetko bolo v poriadku tak nechapem ako je to mozne dufam ze vsetky co mame tento problem dopadneme dobre

atram7
1. okt 2009

ahojte! Nemá niekto skúsenosti s Košicami? Čítala som na tejto stránke, že aj tam robia dobre hypospadiu. Ale myslím, nikto konkrétne nič nenapísal, alebo som to nepostrehla? Sme od Kežmarku, preto by sme chceli ísť tam.