Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

dasakvasnicova
5. okt 2016

ja doma tiez necham pri manzelovi 6 rocnu dceru, ale predsa je uz velka a nepotrebuje taku starostlivost ako malinke 10 mesacne babo, ja mojmu som nehovorila nic, ani chudacik netusi, aj keby som mu povedala tak mi nerozumie co ho caka, ma est esvoj taky vesely decky svet tak na co ho stresovat aj tak nebude vediet co ho vlastne caka, ale urcite tam budems nim revat ako male decko....nemam rada taketo pohlady aj ked mu dnes krv brali som sa stale divala do vetriny len aby som ho nevidela a muz mu drzal nohy a pritom to zvladol chlapsky bez placu 🙂 a to mu brali z oboch ruk nakolko mi nechcel rano vela pit tak krv bola velmi husta... do kelu len nech si to po zakroku nebude strhavat nechcem ho vidite priviazaneho o postielku :/

gaja78
5. okt 2016

@dasakvasnicova oni ich tam neprivazuju, len to doporucuju na noc, aby si nevytiahli vyvod, ja som môjho neuvazovala a jedna mamina co tam bola tiez s touto diagnózou ta uvazovala a jej maly si to dokonca pytal ked isiel spat, mal uz 6r, tak to uz chapal.

lenka066
5. okt 2016

gaja78 a dasakvasnicova...citam vase prispevky a vidim,ze stenehovorili chlapcom coich caka..nas tiez caka op.28.11 v BB a tiez mu nehovorim co ho caka..nedokazem mu to oovedat..lebo on ked vidi alebo pocuje ist sanitku tak sam povie ze ide donemocnice niekoho boli rucicka nozicka a td..neviem ako mu povedat ze aj my pojdeme do nemocnice..ako to zvadol vas syn ked sa tam zrazu ocitol?a potom aj po operacii?dakujem..

janocka
5. okt 2016

@lenka066 moj syn uz ma za sebou vyber nosnej mandle v 3r., operaciu nohy v 4,5r., operaciu hydrokely v 4 a tristvrte roku.... vzdy sme ho na to pripravovali. Vzdy sa o tom rozpravame a vysvetlujeme mu, ze pojde do nemocnice, co mu budu robit, ze tam budem s nim alebo ocko ze s nim bude, ze hned ako sa bude dat pojdeme domov a ked ho zoperuju, nebude chrapat (vyber mandle), nebude mat krivu nohu... a postupne mu hovorime, ze mu budu aj pindura operovat. Nevieme sice kedy, ale ze urcite budu a to je snad posledna operscia co ho caka

lenka066
6. okt 2016

@janocka dakukem😉..no mne tiez radili,ze mu mam hovorit ze ze mu budu operovat pipika..lenze on nevidi,ziadni problem..on cika pekne sam,vobec nema problem ..problem je len v tom ze ma dierku nizsie ako by mala byt ☹ ..aj ked som sa mu snazila povedat,ue mu ho misia opravit zacal plakat a ze on nema pokazeny pipik a tak..tazko mu to vysvetlim aj ked ma uz 3r..

dasakvasnicova
6. okt 2016

Ja mu.preto nic nehovorim, lebo este zije vo svojom peknom deckom svete ;) aj ked mal uz 3 rocky velmi malo rozprava aj.ked je velmi sikovny, aj.keby som mu povedala,co.ho caka myslim,ze by mi nerozumel, len.mi.je tak.luto ked ho vidim ako tu beha,smeje sa a chudacik nevie co ho.o tyzden caka, aj ked sme boli vcera na odberoch pekne sme sedeli v cakarni a netusil,ze mu idu krvicku brat, zmakol to statocne bez placu len co mu slza vyhrkla, neviem mozno aj keby bol starsi by som.nemala to srdce mu.povedat kam ideme a co ho caka,az po zakroku by som mu.povedala co.ma,ze to nesmie chytat a pod .... ked starsej dcere nieco taketo poviem kazdy den sa ma na to pyta a mysli na to napr ked susedovi.horelo za domov, hasici, policajti...tak som jej pekne vysvetliva, tu situaciu si zapamatala a budila sa mi v noci s placom,ze nieco hori, uz len.ked susedia griluju mi tu beha so strachom,ze nieco hori, tak sa vyhybam takymto temam aby nieco taketo videli alebo poculi, aj.ked ju stale ucim keby sa nieco stalo ake cislo musi vytocit, ani som jej nespominala, ze bracek pojde na operaciu a co.mu budu robit,lebo viem, ze ona je trosku taky bojko...tak si hovorim naco deti takymto nieco zatazovat,po operacii si dost odkrutia tak na co ich este pred nou deprimovat.... keby boli vacsi 10 rocny nepoviem, maju trosku viac rozumu ;) tak nam drzte palce hlavne aby sme neochoreli vsetci naokolo su chori,soplavi najradsej by som uz dnes utekala aby mal uz PO momentalne mi tu beha a smeje sa no a teraz povec mu, kam.ideme a co mu budu robit ;(

janocka
6. okt 2016

@dasakvasnicova ked pobehuje alebo sa hra, tak mu to nehovorim. Ale tak najde sa prilezitost, kedy ho na to pripravim. Ja nechcem aby mal stres z kazdeho doktora. Ze pojdeme na kontrolu do nemocnice a on sa bude desit, ze ho tam nechaju. Preto vzdy hovorim, ze kvoli comu k dr. ideme a na ako dlho. Zaciatkom roka, pred operaciou mal 2 tyzdne sadru na nohe a po operacii este 6 tyzdnov. Vedel co ho caka, ukazovala som mu obrazky, vysvetlovala. Neviem ake by to bolo, ze ideme akoze na vylet do viedne, odskocime s k doktorovi, dostane na nohu cosi, s cim sa neda chodit.....
ale chapem, ze nie vsetky deti to dokazu pochopit a priprava urobi viac skody ako uzitku. To som len uviedla, ako bolo u nas

dasakvasnicova
6. okt 2016

@janocka u nas je to tak, ze aj.keby som mu chcela velmi vysvetlit co.ho caka, nepochopil by ;) chcem mu.ukazat rozpravkovu knizku,obrazky no.koment ;) chcem ho nieco naucit to ako keby som sa zo stenou rozpravala ;) od narodenia behame po mudr zatial to berie statocne a bielych plastov sa neboji a nerobi mi v ambulancii cirkus ;) ale predsa chalani su velmi citlivy na svoj pipik a to este nehovorim o tom, ked s nim pojdu pod noz a budu mat stehy je to predsa ina bolest ako odbery, ale budem sa snazit ako najviac budem moct aby sme to zvladli spolocne

gaja78
6. okt 2016

@lenka066 ja som mu to nedokazala povedat. na urologiu sme chodili dost casto, tak bol zvyknuty ukazovat pipika, no a ked nas tam ubytovali, je tam detsky kutik s hrackami, on je za hrackami v novom prostredi ako odtrhnuti, boli tam aj ine deti, do vecera sa spolu hrali a vecer uz chcel ist domov, tak som mu len povedala ze tam prespime a na druhy den bola operacia, boli tam dost frmoly, dali mu oblbovak, do operacie sa hral, bola som s nim, tak bol spokojny a potom ked sa prebral, som mu len povedala, ze kym sa mu pipik nezahoji, musíme zostat v nemocnici. Strasne tuzil cikat postojacky, tak som ho s tym ukludnovala, ze ked vydrzi, tak sa mu to podari. Len moj maly je dost pohodak, on to tak bral, ze ked pan doktor povedal, tak musi lezat. To bola nasa vyhoda.

liveka
9. okt 2016

Maminy prosím vás ktorého Dr. z BA Kramáre by ste mi odporučili? Vo februári máme termín operácie, ďakujem.

ankaluk
11. okt 2016

@lenka066 ahoj,kolko ma tvoj syncek rokov? nas isiel na prvu operaciu(3 stupen hypospadie)ked mal 3,5 roka.My sme ho na to pripravovali,ze pojde na operaciu.Povedali sme mu ,ze pan doktor mu opravy pisko aby cural ako ostatny chlapci.Boli sme uz aj na druhej operaci lebo sa mu polovica moc.rury rozpadla.Teraz nas caka tretia ,druha sa podarila lepsie ale sa mu tam urobil 0,5 mm dierka.Druhej operacie sa velmi bal a teraz sa boji ale musi sa to zoperovat aby bol uz konecne v poriadku.

ankaluk
11. okt 2016

Ahojte,je tu niekto tiez s 3 stupnom hypospadie kde sa podarila operacia hned na prvy krat?

stanulka27
11. okt 2016

@ankaluk ahoj my mame 3st.ale nas este len operacia caka a po poslednych prispevkoch sa aj bojim ako to dopadne.

dasakvasnicova
11. okt 2016

Ahojte, tak my uz sme na prijme a zajtra nas to caka, drzte nam palce ;(

miichchaaeellaa
11. okt 2016

@dasakvasnicova drzim silno palce potom daj info ako ste to zvladlii

lenka066
11. okt 2016

@ankaluk Ahoj..viem,ze je lepsie ho nato pripravit ale ja neviem ako..ked on pekne cika sam ako ini chlapci..nema vobec ziadny problem..akurat,ze ma dierku o pol cm nizsie ako by mala byt mame tu lahsiu formu hypos...minule som mu aj hovorila,ze pojdeme do nemocnice,ze dr mu musi opravit pipika..a on zacal ze on nema pokazeny pipik,ze on nejde do nemocnice atd..28.11 mame termin nastupu a 29.11 ho budu operovat to bude mat akurat 3,5 roka..uz to snad na 3 krat vyjde..najprv sme boli chory a teraz dr odisiel z MT do BB tak nam musel dat novy termin....Vas kde operovali?

lenka066
11. okt 2016

@dasakvasnicova drzim palce nech to dobre dopadne 😉 ..potom daj vediet..

ankaluk
11. okt 2016

@lenka066 V Presove primar Mincik.

gaja78
11. okt 2016

@dasakvasnicova Drzime vam palce, nech to dobre dopadne!

dasakvasnicova
12. okt 2016

Baby vcera som.sa citila ako keby sme ani v nemocnici neboli, na Kramaroch velmi mily personal a prostredie, dnes a dalsie dni to uz bude o.inom ;( boze nech uz je aspon 7 den, tak velmi sa bojim ;( ked sa mi bude dat ozvem.sa vam

gaja78
12. okt 2016

@dasakvasnicova no, toto je ta lepsia stranka nemocnice, ale aspon sa snazia "sprijemnit" detickam pobyt. Tak nech vam to rychlo uteka!

janocka
12. okt 2016

@dasakvasnicova drzim prsty, myslim na vas. Nech je co najskor fit

dasakvasnicova
12. okt 2016

Zakrok nam.odlozili na zajtra, zbytocne ho do 13 hod nechali vyplakat od hladu a smedu, uz som.bola na nervy a poobede sa uz mohol najest chudak jedol.o sto sest, zbytocne sme tu boli jeden den a Dominik je velmi zivy, och

1104
12. okt 2016

@dasakvasnicova co sa stalo? Preco odlozili?

janocka
12. okt 2016

@dasakvasnicova ach, to je hrozne toto. Na psychiku dospeleho, aj dietata. Kazda minuta v nemocnici navyse je tazka, nie to este cely den.

dasakvasnicova
12. okt 2016

@1104 maju zlozite zakroky a nestihaju to dnes, slubili, ze zajtra pojde ako prvy tak sa vyhneme placu,ze je smedny s hladny

dasakvasnicova
12. okt 2016

@janocka ved ani ja s nim som nejedla co som mala stiahnuty zaludok.od 4 rana uz nesmel ani kvapku vody ani.jedlo a teda do 13 hod to chudak tahal, uz som nevedela co s nim ani zaspat nemohol, tak zajtra dufam doobeda uz bude mat po

janocka
12. okt 2016

To je strasne trapenie, ked nemoze dieta jest a pit. Ja ked som bola so synom vo februari na operacii, mohol sa naposledy napit o 5 rano, operacia bola okolo 13h, vzlykal, ze je hladny a smadny, mne bolo do placu tiez, ale musela som sa drzat.
Budem na vas zajtra mysliet, daj vediet ako dlho bol na sale a pod.
@dasakvasnicova

1104
12. okt 2016

@dasakvasnicova myslim na vas ❤

lenka066
12. okt 2016

@dasakvasnicova myslim na Vas ..