Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

kacero
15. sep 2015

@oculik Dobrý večer ;) Chcem sa opýtať, koľko mal Váš synček, keď ho operovali? A ako to bolo s plienkami? My sme po operácii, koncom mája bol synček na OP, zvládol to bravúrne, mal dva a pol roka, tiež mu DR.Kurcinová v KE, urobila obriezku a s nej spodok močovej rúry...dierku mal nie celkom v strede žaluďa, tá dierka bola slepá ... a do nej má vlastne predĺženú močovú rúru a vlastne ciká cez tú slepú dierku, kt. nie je celkom v strede žaluďa...Pred OP cikal na ľavú pätu, teraz medzi špičky, samozrejme bez držania pipíka...Vyzerá to super, len ho neviem odučiť od plienok a tú dierku nemá v strede, ale to vraj problém nieje... 😝

oculik
16. sep 2015

@kacero moj syn mal vtedy necele styri roky.on to zvladal super,teraz ma uz 14.plienky sme uz nemali,po operacii ma v penise zavedenu taku ako palicku z lizatka dva tyzdne a vyvod z mocoveho mechura do sacka,lebo nemohol cikat cez tu rurku,tak som mu musela rozparat pyzamko v predu na nohaviciach,aby ho to nedrazdilo a nezavadzalo.maminy vzdy nieco vymyslia,ked musia.jemu koncila moc.rura pred zaludom a museli mu vlastne potiahnut celym zaludom mocovu ruru,ktoru urobili z obriezky.pristup lekara bol super,kto sa mapyta na detskeho urologa,vzdy odporucam dr.Javorku.nech sa vam dari a nech dopadne vsetko o.k.

luciamk
20. sep 2015

Ahojte baby, ako je s tým novým systémom v ambulanciách na Kramároch. Máme ísť na kontrolu po roku. Chodíme tam už pomaly šesť rokov, nikdy sme sa neobjednali, vždy sme len ráno prišli a čakali. Musím sa teraz objednať online, alebo môžem prísť aj bez toho a počkať ... prvý voľný termín mi ukázalo až na január...

kacero
20. sep 2015

@oculik ďakujem 🙂 takže ten istý postup ako DR Kurcinova...len neviem, prečo tú novú dierku, nemá v strede zaluda...operáciu tiež zvládol bez jedinej slzy, a a celé dva týždne...problém mám s plienkami, snáď je všetko ok...A synček je teraz asi ok, a pipik s novou moč.rurou rastie bez problémov, však?
Ďakujem ešte raz 🙂

oculik
21. sep 2015

@kacero nas ma tu dierku dobre.chodili sme na kontroly pravidelne,potom asi potroch rokoch nam robili este maly zakrok taky desatminutovy,trosku mu povolil spoj kde mu to nadpajali,na co nas predtym aj upozornil dr.Javorka,ze sa to stava,ale potom uz bolo vsetko o.k.a teraz je zdravy puberatak,vsetko rastie ako ma a na kontroly chodime uz iba raz za tri roky.

veronikaszabova
27. okt 2015

Mamicky, chcem sa spytat na to,ci vam dali lekari moznost urcit si, v kolkych rokoch pojdete na operaciu.... syn ma hypospadiu, ma 15mes...

tecko28
27. okt 2015

@veronikaszabova ja som sa pytala kedy sa to riesi, povedali mi v Ba v detskej fakultnej, ze medzi 2-3 rokom zivota

veronikaszabova
28. okt 2015

@tecko28 my ideme buduci tyzden na konzultaciu na urologiu do BA... a vas syn ma kolko rokov?

lienka55
28. okt 2015

@veronikaszabova riesi sa to zvacsa medzi 2-3rokov zivota,ked je dieta odplienkovane. Ale urcite to neodkladajte na neskor. 😉

zuzkaamiska
28. okt 2015

kocky, nam doktor povedal, ze na tom, ci je odplienkovany alebo nie vobec nezalezi. Lebo aj tak bude cely zaviazany a bude mat spraveny vyvod...
ale vseobecne sa to odboruca do 3r.

tecko28
28. okt 2015

@veronikaszabova moj ma 6 tzydnov, 2 tyzdne lezal na oddeleni patolog. novorodencov, tak v ramci toho sme uz boli na vysetreni u urologa a vtedy som sa pytala ako a kedy sa to riesi. Zatial budeme sledovani ambulentne, v januari by sme mali mat kontrolu

veronikaszabova
28. okt 2015

Ja si myslim, ze mame lahsiu formu,pretoze vyvod mocovej rury ma na zaludi este. Ma ho na spodnej strane zaluda 😕
my sme sa to dozvedeli pred 2 dnami, ze ma hypospadiu ... dovtedy sme si mysleli, ze pojde iba na obriezku, pretoze ma vejarovitu predkozku... tolko som toho za 2 dni nacitala,ze sa operacie bojim 😕😕😕😕

barbarelka
1. nov 2015

@luciamk Dobry den,prosim Vas,vyzistili ste ako je to s tym objednavanim sa na Kramare podla noveho systemu? Aj my sme chodili tak,ze dosli sme a cakali...Mali sme si ist pre termin operacie pred dosiahnutim 2rokov maleho,co je o dva mesiace. No ale ak sa mam objednavat,tak nablizsi termin je daleko po dvoch rokoch. To potom aj termin operacie bude zase posunuty min o pol roka..celeee zleee!!! Dakujem za odpoved

barbarelka
1. nov 2015

@heart170413 Dobry den,prosim Vas,aky stary je Vas syncek? Mne totiz povedali,aby som prisla pred zavrsenim druheho roku zivota,objednat maleho na operaciu..predpokladala som,ze kedze sa to robi od 2,5roka,tak tam bude zhruba polrocna cakacka..no ked citam,ze pisete v juni a termin mate na april,tak sa mi az hlava zatocila!

tecko28
1. nov 2015

babulky, mate niekto tel. cislo do urologickej ambulancie v Detskej fakultnej na Kramaroch? Lebo mame ist v januari na kontrolu (po 3 mesiacoch) , skusala som ten on-line objednavcaci system na stranke, ale termin je tam volny az na februar. Ak niekto mate, hodte mi prosim do IP. Dakujem 🙂

luciamk
1. nov 2015

@barbarelka Dobrý deň, nakoniec niekto uvoľnil termín a mne sa ho podarilo zarezervovať, ale bolo to len šťastie. Inak to tam bolo prvý krát super. Dole sa treba prihlásiť na tej recepcii a dajú Vám kartičku, ktorá platí do konca roka. V čakárni bolo len pár ľudí, sú tam monitory a na nich pekne vidíte kto je na rade, nikto sa nepredbiehal. Boli tam aj objednaný aj taký čo len prišli, treba sledovať číslo na tom lístku čo dostanete dole, lebo tie sú aj na monitore. Boli sme objednaný na 10tu a 10:08 sme už boli vonku vybavený... ale vo Vašom prípade by som asi zavolala do ambulancie, že kedy prísť. Neviem ako to tam chodí teraz, ale my sme čakali na operáciu rok... hádam to už ide rýchlejšie. Držte sa.

zuzkaamiska
1. nov 2015

@luciamk ahoj, a kto vas na kramaroch operoval? lebo vraj je tam zopar novych...

luciamk
1. nov 2015

@zuzkaamiska malého operoval dr. Molčan bolo to presne pred dvomi rokmi.

zuzkaamiska
2. nov 2015

@luciamk hm, lenže ten tam už nie je ☹

veronikaszabova
2. nov 2015

Kocky, ja som volala minuly tyzden, sestricka mi povedala, ze mame prist hocikedy behom tyzdna od 8 do 13... nic mi nevravela o objednani sa

heart170413
2. nov 2015

Mamicky doktor molcan ordinuje v mlynskej doline na poliklinike a operuje v martine. Staci zatelefonovat na polikliniku do mlynskej doliny objednat sa k nemu a s nim sa dohodnut na operaciu, ale len do martina, inde neoperuje.

silwika
8. nov 2015

Ahojte baby..Aj my máme synčeka s týmto problémom..Ak má niekto skúsenosti s Košicami, píšte..Kľudne aj IP..Budem vďačná za každú info..ďakujem

lenka066
24. nov 2015

Ahojte mamicky..mate skusenost s dr.Slebodnikovou na Kramaroch?dakujem..

verronicka
25. nov 2015

Ahojte maminky, no my ideme o pár dní na operáciu, malý má 3,5r a dosť sa obávam čo som sa dočítala...privazovanie fuuu to neviem ako zvládne malý ☹ ako to je na Kramároch s ubytovaním? Dá sa prežiť štandard, lebo vyše 30€na deň za nadštandard je veru dosť, hospitalizovaný budeme 10-15 dní....

veronikaszabova
29. nov 2015

@verronicka no ak nemate zajednany nadstandard, tak teraz sa tam nedostanete.
my mame operaciu 15.8.2016 a uz teraz som si musela zajednat izbu

1hancatko1
1. dec 2015

@lenka066 pani doktorka slebodnikova je skvelá odborníčka, ale vsetci lekári na uro v dfnsp v ba su odborníci. Mame po operacii, zajtra ideme domoooov 🙂

veronikaszabova
2. dec 2015

@1hancatko1 dobry den, aky stupen hypospadie ste mali? Kolko ste boli v nemocnici?

lenka066
2. dec 2015

@1hancatko1 pisala som vam spravu 😉

1hancatko1
3. dec 2015

@veronikaszabova mame hypospadiu penoscrotalis, teda pri koreni pipika. Teraz sme boli na 8dní, ale to nám "len" narovnali pipika a pred pripravili na druhú operáciu, ktora bude o rok. Vtedy mu budu robit samotnú rekonštrukciu mocovej rúry.

1hancatko1
3. dec 2015

@lenka066 😉 az teraz som si všimla. Ano, boli sme tam do 2.12.