Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

veronikaszabova
4. dec 2015

@1hancatko1 juuuj, tak vy mate najtazsiu formu 😖 😖 nas ma dierku na spodku zaluda, po konzultacii mu ju budu iba zvacsovat. Nechcu mu to zoperovat, ze to nema take strasne

1hancatko1
4. dec 2015

Nie, najťažšia forma hypospadie je pod gulkami... 😉

1hancatko1
4. dec 2015

@veronikaszabova tak to máte este dobre...

lenka066
5. dec 2015

Ahojte maminky.dnes som si vsimla ked mi maly vonku cikal,ze na boku pipika pod kozickou ma taku hrcku z tej hmoty co sa mu to vraj cisti..ked sme boli u dr pred tyzdnom videl to aj povedal ze to tam ma ked nam rozpraval ako bude prebiehat operacia a obriezka..len sa chcem spytat netreba to riesit ked nema maly ziadny problem?a op.mame naplanovanu na jul 2016?

althejka
5. dec 2015

@lenka066 netreba to riesit 🙂

veronikaszabova
6. dec 2015

@1hancatko1 to hej 😀 ani mi ju nebudu prerabat, nechaju mu ju tam

77mirinka77
8. dec 2015

Ahoj dievcence po narodeni nam zistili ze ma hypospadiu ale akeho stadia netusim v prom roku sme isli ku urologovi povedal ,ze mame sledovat cikanie a zakrivenie .o par dni ide mat 2 roky a dalsia kontrola v Martine.mam cakat ze ho budu "hned " operovat este mame stale plienky koli comu musi byt bez plienky?davaju detickam aj nejake lieky proti bolesti pripadne na spinkanie?dakujem za kazdu odpoved

veronikaszabova
9. dec 2015

@77mirinka77 a kde ma vyvod mocoven trubice?
Bez plienky by mal byt kvoli tomu, aby sa to vetralo a nemokvalo pod plienkou... tak to bolo mne povedane.
A k tym liekom... podla mna im nieco daju, ved ich to musi po operacii boliet 😕

77mirinka77
9. dec 2015

@veronikaszabova vyvod mocovej trubice na na spodku asi v polovici pipika ,ja som sa doteraz moc nesnazila s oducanim od plienky lebo som myslela ze po operaci ho budem ucit od odznova ☹

veronikaszabova
9. dec 2015

@77mirinka77 ved uvidite, co vam povedia. Nam budu iba dierku zvacsovat, otvor mu nechcu zoperovat, aby ho mal tam, kde ma byt 😕

1hancatko1
10. dec 2015

@77mirinka77 odplienkovanie je kvôli stolici, pretože bude cely cas ležať zviazaný na posteli a nie je dobre keby kakal na posteľ,po prípade do plienky, mohol by si spôsobiť infekciu. O cikanie nejde, to bude mať cievku... lieky od bolesti dávajú prve dni injekcne, potom sirupom. Na spanie tiez, len v prve dni, alebo ked poprosis, ze sa ti zdá velmi nervózny a nevie zaspať... aspon v ba to takto funguje. Ak ma syncek pipik aj zakriveny, je pravdepodobne, ze operácia bude na dve doby.prva doba vyrovnanie a pred pripravenie na rekonštrukciu mocovej rúry.ale takto to robia v ba, v mt neviem ake postupy majú.

1hancatko1
10. dec 2015

@77mirinka77 A po operacii nestráca kontrolu nad vylucovanim, nemusis sa báť, ze ho budes učiť od znovu na wc. Domov sa ide plne funkčný, teda aspoň pi prvej dobe. Nas druha caka o rok. ☹

1104
14. jan 2016

Ahoj baby, syn ma tiez hypospadiu budu ho operovat feb.2017 uz teraz sa bojim. Ako dlho boli vase deticky doma, nam povedali ze aj pred operaciou by mal byt doma aby neochorel.Mate niektora predlzenu matersku z tohoto dovodu?

verronicka
15. jan 2016

@1104 ahoj. Nášho operovali 1.12.2015 a ešte stále do škôlky nechodí. na budúci týždeň ideme na kontrolu, tak uvidím čo Dr.povie. A pred operaciou bol doma asi 3-4tyzdne, presne z toho dôvodu aby neochorel.

1104
15. jan 2016

@verronicka tak som aj predpokladala, takze do prace asi nepojdem ☹ . Pochybujem ze budem moct na dva mesiace odyst z prace. Ako sa ma syncek, ako to zvladol? Aky ma stupen hypospadie?

1104
15. jan 2016

@verronicka kde ho operovali?

verronicka
16. jan 2016

@1104 no ja mam doma ešte 1r. tak to som našťastie riešiť nemusela 🙂 operovali v BA na Kramaroch. Napíšem IP.

tecko28
16. jan 2016

@verronicka Ahoj, mohla by si prosim aj mne naopisat do IP ako to prebiehalo, ci si mala nadstandart izbu, ako to tam vyzera, ako to drobec prezival a co nas caka atd? Dakujem

1104
17. jan 2016

@verronicka nezabudla si na mna? 😉

arkelia
10. mar 2016

Ahojte dievcata aj nasmu to zistili ze ma hypospadiu,no este sme neboli na konzultacii lebo vznikli problemy s mojim...ten teraz beha po Dr.Náš malý to ma tiez pod zaludom tu dierku,ale ciká tak blaznivo 🙂 raz do jedného boka a raz do druheho ale vacsinou do lavej strany.Tiez mam strach co nas caka,maly ma uz tri mesiace a je bez predkozky..Vsetky info beriem,ďakujem

veronikaszabova
10. mar 2016

@arkelia tak vy to mate ako my ☺☺ nas ma 20 mesiacov a 15.8 ideme na operaciu

veronikaszabova
10. mar 2016

@arkelia na konzultaciu staci ist okolo roka, aspon nam tak vraveli

zuzkaamiska
10. mar 2016

moj krpec ma 3r a ideme az teraz na operaciu.

verronicka
10. mar 2016

Nášho operovali tiež až V 3r, teraz máme cca 4mes. po.
Na urológii sme boli S novorodeniatkom, A potom už vždy 1x za rok až do operácie. Potom po operácii 1x za týždeň asi 2-3x, potom 1x za mesiac. A teraz ideme po 3mes.

zuzkaamiska
10. mar 2016

@verronicka a kde vas operovali? my ideme do martina

verronicka
10. mar 2016

@zuzkaamiska nás V BA na Kramároch.

1104
10. mar 2016

@verronicka ako sa ma syncek?

arkelia
10. mar 2016

@veronikaszabova no nám kazal lekar do pol roka...na Myjave

veronikaszabova
10. mar 2016

@arkelia my sme boli 1x, ked mal 16 mesiacov... skorej aj tak nebudu operovat. Nam budu iba zvacsovat dierku, lebo ju ma malinku. To bude mat 25 mesiacov. Dierku mu asi nebudu davat hore, ze to nemame take strasne... ze ho zbytocne budu zasa davat do narkozy...

veronikaszabova
10. mar 2016

@veronikaszabova no mi cikame rovno, aj ked ma erekciu, ma sulinku rovno. Nema ju zakryvenu. Aj to velmi zavazi, pretoze deti s hypospadiou maju zakryveny penis a musia im ho napravat