Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

mexico_16
23. mar 2013

@soraya007 Ahoj...Uz Vas operovali v Martine ?

gabuska36
23. mar 2013

ahoj..no poklopem maly je už v pohode a sme aj po kontrole všetko dopadlo dobre a ma to zahojene....neviem aky stupen doktorka vravela,že ma špecificku hypospadiu...robila mu hned aj plastiku...takže sme fit...ďakujem za opýtanie

mexico_16
23. mar 2013

@lynks Ahoj..Spominala si,ze radsej ohnuty ohnuty pipik ako kratsi,ale moj nazor je ze by som to dala zoberovat aby raz v puberte alebo dospelosti mi to nevycital..Kopmlex by bol tak ci tak 🙂
My mame hyp. len naznacenu,ziadny stupen.
Dierku mame na mieste,len ma pipik ohnuty do vnutra asi 20st.
Sleduju nas kazdy polrok. Teraz mame rocik a po odplienkovaní mu to zoperuju.
Tvoj syncek uz bol operovany ? 😵

soraya007
23. mar 2013

@mexico_16 ahoj, ano uz ale nakoniec mu len nastrihavali riasu - lebo mu dost tahala pipik a mal ju taku vyraznu , a ostatne ze pozdejsie ak vobec on ma tu lachsiu formu

mexico_16
23. mar 2013

@gabuska36 Tak som rada..Specificku som ani nepocula kedze mi mame len naznacenu..A kde Vam to robili ? Cize ma pekne dierku na zaludi aj piska dopredu ?

mexico_16
23. mar 2013

@soraya007 Boli ste na jednodnovej chirurgii v Martine ? Lahsia je aka ? Mal len ohnuty pipik ci dierku nizsie ? Zase Vas budu operovat ?

soraya007
23. mar 2013

@mexico_16 nie my sme boli v BB, pani dr. Dobrikovej , ma dierku asi 0,4 mm dole nizsie , cika aj po stojacky v pohode

mexico_16
23. mar 2013

@soraya007 a pipik mal ohnuty trosku ?

soraya007
23. mar 2013

@asar15
@asar15 mozem vediet o ake geneticke vysetrenie islo? my sme neboli tak nemam sajnu naco a preco a zaco 😀 ...inak ja som bola na odber plod. vody este v tehu

soraya007
23. mar 2013

@mexico_16 ano do dola lebo ta riasa mu ho tahala ale teraz je uz ok, ...u vas je to ako?

mexico_16
23. mar 2013

@soraya007 pozri par prispevkov vyssie som to pisala 😉

gabuska36
24. mar 2013

@mexico_16 operovali nas v Košiciach ...doktorka Kurcinova...ano mal dve dierky jednu hluchu upravovali mu pekne cika rovnym prudom z jednej a ma aj obriezku.......hlavne že je to už všetko zahojene...

asar15
24. mar 2013

@soraya007 tá genetika bola len taká na uistenie že je chlapec a asi aj kôli výskumu choroby či ju zdedil a tak, zobrali nám krv a skúmali chromozómi. vo výsledkoch bol záver, že sa jedná o normálne vyvinuté mužské pohlavie

asar15
24. mar 2013

@soraya007 a na tom odbere plodovej vody niečo zistili, čo by naznačilo že má hypospádiu? Si už po 35 alebo prečo si na nej bola?

soraya007
25. mar 2013

@asar15 som mala podozrenie na D.syndr. ale to sa nepotvrdilo vsetko bolo ok. aj to ze to bude chlapec , tak asi zato sme my neboli na dalsie vysetrenie

lynks
27. mar 2013

@mexico_16 ano, jasné, viem že sa to blbo popisuje, no. náš už bol operovaný pred rokom a pol. Stále ho má naklonený doprava, že nestojí rovno od bruška ale tak 20% doprava a dierka je tým pádom tiež otočena, ale ked čura pred seba tak je to v poriadku, vypadá to normálne. na pravu nohu si nenaciká 🙂

obrazok
4. apr 2013

Dobry vecer , ja som tu uz veeeelmi dlho nebola tak sa ospravedlnujem vsetkym ktory nedostali moju odpoved. Zaroven sa chcem opytat ci nema niektora z Vas skusenost ..........my mame 3 roky po operacii hypospadie a teraz sme boli na kontrolu a doktorka mu do dierky odkial cura zaviedla taku tenku akoby tycku....mne to pripadalo jak cievkovanie ale nebolo to cievkovanie. Bola to sekundova zalezitost. Doktorka my aj vravela co ide robit ale ja som si to vobec ale vobec nezapametala. Nemate s tym skusenosti Lenka

lienka55
4. apr 2013

@obrazok teraz neviem ci sa pytas mna???nie nemame. 😉

obrazok
6. apr 2013

Dakujem lienka55, to ja som sa len podpisala ...volam sa Lenka 🙂

mexico_16
14. apr 2013

@lynks Ahoj az teraz som si vsimla,ze si pisala..A budete este s tym nieco robit ci ostane tak do prava vytoceny ? kolko mala maly ked to robili ?

lynks
14. apr 2013

@mexico_16 ked mu to robili tak mal rok a 4 mesiace. Necháme to teraz tak, funguje mu, tak uvidíme či to zahojí príroda. Ciká trochu doprava, ale to není na závadu.

mexico_16
14. apr 2013

@lynks a robili to v akom obdobi na jesen ci ? Nemusi byt dieta odplienkovane,hej ? 😨

lynks
14. apr 2013

@mexico_16 hej, na jesen v oktobri. nemusí byt, každý operater to má zrejme inak, dokonca niekde dieta hned po operacii s vyvodom zabalia do dvoch plienok aby sa to zafixovalo a ide sa domov.
Vy idete, či už máte za sebou

mexico_16
14. apr 2013

@lynks My mame len naznacenu,len to sleduju.

ragulca
14. apr 2013

Ahoj, áno, starší syn bol operovaný v Prešove, mali sme šťastie operoval ho najlepší odborník - urológ minimálne na východnom Slovensku, mal robenú aj plastiku močovej rúry

ragulca
14. apr 2013

@obrazok no my keď chodíme na kontroly, tak by to mala byť sonda, ktorou zistí priechodnosť močovej rúry. Môj syn mal aj dorábanú močovú rúru, lebo jeho bola krátka, tak vlastne tým tiež zistil, či sa mu to miesto nezúžilo. Tak si myslím, že to mohlo byť toto

katarina309
15. apr 2013

@ragulca ahoj a ked mu aj dorábali močovú rúru tak nemáte žiadne komplikácie po operácii? Pekne ciká nemáte žiadne úniky?

ragulca
15. apr 2013

@katarina309 teraz už nie, ale okrem tej prvej mal už vlastne dve menšie reoperácie, ale tie už boli bez vývodov. Bol to menší chirurgický zákrok,kt. sa dospelým robí ambulantne, deťom v narkóze

lynks
15. apr 2013

@ragulca aké reoperácie? čo presne sa robilo, a podarilo sa?

mexico_16
15. apr 2013

@ragulca Ahoj,ako sa volal Dr. v PO ?