Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

arkelia
10. mar 2016

Joj dievcata tak sa toho bojim,dufam,ze to budu nase detusky mat už len dobre...radsej nech mna režú ako tie deti...chudatka malinke.Prajem vsetkym vela zdravia a len už radost v zivote.

verronicka
16. mar 2016

@1104 joj ďakujem za opytanie 🙂 má sa výborne, my sme to všetko zvládli bez komplikácií... Klop klop 🙂
Akurát tie prvé 2-3tyzdne to bolo ťažsie, predsa ho to asi bolelo keď cikal, ale postupne to bolo už len lepšie 🙂

verronicka
16. mar 2016

@1104 vás kedy to budú operovať? Už si nepamätám 🙂

1104
16. mar 2016

@verronicka Az buduci rok vo februari ☹ . Velmi sa bojim ...

verronicka
17. mar 2016

@1104 nebojte, všetko bude OK,hlavne sa nestresovat. Tiež som sa bála hlavne keď ho operovali to je normálne 🙂 A potom som to prežívala horšie ja ako drobec, tí chlapci všetci ktorí tam mali takúto operáciu boli veľkí bojovníci A hlavne statoční! Držím palce 🙂

lenka066
17. mar 2016

Ajojte maminky,tie ktore mate syncekov po operacii,prosim Vas co treba zbalit do nemocnice?ci uz drobcovy alebo mne?uz sme odplienkovany davnodoma ideme uz pomerne casto na wc na nocnik iba vnoci,ale neviem ci treba aj nocnik brat?oper.mame 5.maja tak abi som na nieco nezabudla...dakujeem

1104
17. mar 2016

@verronicka dakujem

kacero
18. mar 2016

@oculik ďakujem veľmi pekne za odpoveď ;) my sme boli dnes na KO v Ke pro pol roku, a ďalšia ko bude až po roku,,,,skúšali priechodnosť moč. rúry..všetko je ok ;) uvidíme, čo bude ďalej, ale dúfam, že všetko bude ok ;)

oculik
18. mar 2016

@kacero tak super nech sa darí mladencovi😉😀

kacero
18. mar 2016

@oculik ďakujem veľmi pekne 🙂 akurat, že musím merať výdaj a prijem tekutín :( v priebehu jedného týždňa.

veronikaszabova
25. mar 2016

Kocky, nie je tu niekto, kto ide v auguste na operaciu?

lenka066
29. mar 2016

Mamicky,je tu niektora co ste boli operovany v Martine?dakujem

1hancatko1
29. mar 2016

My ideme na druhú operáciu do Ba Kramáre 20.10.2016. Držte nam palce, nech to aspoň tak dobre zvládne ako prvýkrát.

zuzkaamiska
29. mar 2016

My ideme 2.5. do Martina. Potom napisem info, ako to tam vyzera 🙂

kacero
30. mar 2016

@1hancatko1 prečo idete na druhú operáciu, ak sa smie opýtať? Držím palce 🙂

lenka066
30. mar 2016

@zuzkaamiska my ideme 5.5.do Mt 😉 ..

stwemi
4. apr 2016

Ahoj maminy 🙂
Máte prosím nejaké čerstvé informácie z urológie na Kramároch? Prebehli tam personálne zmeny...
Koncom apríla ideme so synom na operáciu - meatotómia (rozšírenie ústia močovej rúry) a pravdepodobne aj na obriezku. Má ľahšiu formu hypospádie.
Objednaný (už pol roka) máme nadštandard.
Zaujímali by ma Vaše skúsenosti s týmto typom hypospádie, ako operácia prebehla a ako sa Vaši drobci zotavovali...
Takisto budem vďačná za praktické informácie o hospitalizácii - ako to na oddelení funguje...

Ďakujem!!!!!

veronikaszabova
4. apr 2016

@stwemi dajte potom info, ako to prebiehalo. Tiez ideme na rozsirenie mocovej trubice. No az 15.8... tiez mame zajednany nadstandard

1hancatko1
4. apr 2016

@kacero lebo máme ťažkú formu, druha doba operácie bude o rekonstrukcii novej mocovej rúry a vytvorení novej dierky.

1hancatko1
4. apr 2016

@stwemi
@veronikaszabova nadštandard je veeeeelmi dobrá voľba. Ani si neviem predstavit, keby boli na izbe este dvaja chlapci, dve mamičky a hocikedy začnú plakať od bolesti....sice to počuť do vip izby, ale je tam predsa väčšie súkromie. Na izbe je telka, chladnička, mikrovlnka, kanvica, skriňa. Luxus to tam nie je, je to na depku, ale vzdy lepšie ako ostatne izby...snáď som trosku pomohla.

stwemi
4. apr 2016

@1hancatko1 Ďakujem 🙂 A skúsenosti s personálom?

kacero
4. apr 2016

@1hancatko1 aha, ďakujem za odpoveď a držím Vám veľmi palce! 🙂

kacero
4. apr 2016

@1hancatko1 vlastne, aj nám v Ke predlžovali m.trubicu, obrezali, zvyšnú kožku použili na vystelku tej trubice...dierku mal v zaludi, ale slepú, tak len do tej nasmerovali predlzenu trubicu...dierka neni v strede zaluda, je na okraji a zo spodu zaluda, ale cika uz pred seba...operácia trvala cca 2,5hod....dva týždne potom mal kateter, a čosi ako palicku z lizatka v pipiku a kanylu v rucke...prežili sme bez slzicky...našťastie 🙂

veronikaszabova
5. apr 2016

@1hancatko1 operovat nas uz chceli davno, no cakali sme na vip. Tiez som si nevedela predstavit, ze by s nami bol este niekto...

zuzkaamiska
5. apr 2016

Keď nie si sama na izbe aspoň ti nie je tak smutno.hlavne keď si mimo domov a nemôže každý deň za tebou niekto prísť...

veronikaszabova
5. apr 2016

@zuzkaamiska v niecom mate pravdu... no predstavte si, ze jeden chlapcek zacne plakat od bolesti... myslite, ze ten druhy sa bude smiat? 😕

zuzkaamiska
5. apr 2016

@veronikaszabova
ale ja som to nemyslela v zlom! ja len, ze nie vzdy mate moznost ist na vip a musite to vydrzat. ked idete na urgentny zakrok alebo vip nie je volna. v martine ani vip izby nie su. neviem ako inde.
zial vsetci placu, ved tu bolest si neviem ani predstavit. samozrejme, ze sa vsetky snazime, aby to bolo pre nich co najmenej stresujuce.

veronikaszabova
5. apr 2016

@zuzkaamiska ja viem, ze to nebolo myslene zle ☺ preto sa modlim, aby syncek bol v auguste ok a operovali nas... ked nam posunu operaciu, uz volna vip nebude 😕 cakame na nu od decembra

zuzkaamiska
5. apr 2016

@veronikaszabova ja som na vip izbu na kramaroch cakala rok a pol. a dva tyzdne predtym mi krpec ochorel 🙂

veronikaszabova
5. apr 2016

@zuzkaamiska tak to potesi 😕 dufam, ze bude vsetko ok. Aj tak si neviem predstavit, ako ho tam budem zabavat tyzden 😯