Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

arkelia
5. apr 2016

@kacero ahoj chcem sa spýtat a maly to má teda pod zaludom ci v strede ako to má byt?dakujem za odpoved

janocka
5. apr 2016

@zuzkaamiska v MT nie su VIP
izby? :-/ kolko deti je na izbe? Ako dlho trva hospitalizacia?

kacero
5. apr 2016

@arkelia ahoj, ma to na zaludi, ale nie v strede, ale na okraji., zo spodu...uz cika pred seba...ono sa to možno ešte nejak upraví rastom...uvidíme...

1hancatko1
5. apr 2016

@stwemi s personálom je to super, su tam úžasni ľudia, ci sestričky, lekári, veľmi sa starajú.aj ked sa mi maly celu noc budil, nevedel spať, predsa priviazany o postielku mal nervy, nevedel sa uložiť...tak som isla nad ranom za sestrickou a poprosila ju nech mu nieco da na ukludnenie. Bez problémov- same mi hovorili aby som prisla hocikedy....

1hancatko1
5. apr 2016

@zuzkaamiska poviem to sprosto- srat na to ci mi je smutno na vip izbe. Radšej mi bude smutno samej so synom na vip izbe na posteli, ako byt na stoličke s inymi mamickami(casto hysterickymi) celý cas pri malom. A v izbe matiek by som nespala, lebo by som chcela byt pri krpcovi...len toľko 😉

stwemi
5. apr 2016

@1hancatko1 Tak tato odpoved ma velmi povzbudila a potesila, dakujem! ;)

arkelia
7. apr 2016

@kacero lebo aj moj maly to má na okraji zo spodu tak neviem co nam povedia a ciká dobre pred seba aj mna ocika obcas🙂inak ďakujem

zuzkaamiska
7. apr 2016

@janocka prepacte, toto som nejako prehliadla.
ako mi dali info, tak su na izbe 2 deti + mamicky. kazdy ma svoju postel, takze nesedite tam cely den na stolicke pri posteli.
hospitalizacia je podla toho, co vam idu vsetko robit. ale vraj cca 4-5-6 dni.

kacero
7. apr 2016

@arkelia Ak cika zo strany na stranu, tak ma možno len nariasenu moč.rúru...možno ju treba len vyrovnať 🙂 držím palce! 🙂

janocka
7. apr 2016

@zuzkaamiska dakujem za info. Syn mal byt operovany uz pred vyse 2r. v BA, ale nepresiel predoperacnymi vysetreniami kvoli velmi zvacsenej nosnej mandli, potom ked sme mali dalsi termi bol chory a teraz mal ist buduci utorok, no opat sme to museli odlozit, bo mal ortopedicku operaciu vo viedni a ma sadru na nohe, kt. mu 19. 04. budu davat dole. Takze by bola tazsia rekonvalescencia + by musel mat sadru dlhsie....
No a teraz zvazujeme, ze pojdeme do MT. Tam su kratise cakacky, v BA nam dali dalsi termin az o rok, to uz bude mat 5,5 roka

zuzkaamiska
7. apr 2016

@janocka my chodime k mudr.molcanovi do polikliniky mlynska dolina. tam ma sukromnu prax a operuje v mt. on a mudr. javorka z mt sa na hypospadiu specializuju a su najlepsi v sr...

lenka066
8. apr 2016

@janocka mas pravdu.v Mt su kratsie cakacky.my sme tiez mali termin na Kramare az na 27.jul..a Molcan nam dal do Mt uz na 5.5..a to keby tam nerobili rekonstrukciu op.saly uz by sme boli mozno aj po operaci..l

arkelia
8. apr 2016

@kacero ďakujem,ale toto som už odpozorovala a ciká tak aj pred seba aj zo strany na stranu ako kedy...tak neviem...ale ďakujem

miichchaaeellaa
8. apr 2016

dievcata je tu niektora ktorej malej ma hypospadiu a nedali ste operovat..mame strednu formu a dr povedal ze je to na nas ci dame operovat alebo nie prosim spravu dakujem

veronikaszabova
8. apr 2016

@miichchaaeellaa ahoj, mi ideme na operaciu - rozsirenie vyvodu mocovej trubice. Dierku hore mu nedavame preoperovat

miichchaaeellaa
9. apr 2016

@veronikaszabova ahojky a dierku ma maly hore ci ju ma niekdr inde my ju mame dole ale dr povedal ze je to na nas ze to nemusime dat operovat neviem sa rozhodnut co by bolo najlepsie pre maleho

veronikaszabova
9. apr 2016

@miichchaaeellaa ma ju zospodu zaluda... v takom tom srdiecku 🙂 🙂 🙂 🙂 ked bude vacsi, nech si to da zoperovat, ked bude chciet...

miichchaaeellaa
9. apr 2016

@veronikaszabova aj moj to tak ma tak to nechate tak a nebude to zatial riesit hej..mna odradza ze je tam pritom vela komplikacii ...

veronikaszabova
10. apr 2016

@miichchaaeellaa hej aj mna 😕

miichchaaeellaa
10. apr 2016

@veronikaszabova a kolko ma malicky Vas?

tecko28
10. apr 2016

Baby kolko stoji teraz nadstandart? Kolko dni je hospitalizacia ? nas caka v juli kontrola a mame sa objednat, tak zistujem informacie

veronikaszabova
10. apr 2016

@miichchaaeellaa zajtra ma 21 mesiacov. Ked bude mat operaciu, bude mat 25 mes

miichchaaeellaa
10. apr 2016

@veronikaszabova a to ide na zvacsenie tej dierky a to je vse ci este nieco?moj ma 8mesiacov dierka je zatial ok aj cikanie mam to len sledovat

miichchaaeellaa
10. apr 2016

@tecko28 ked sa ide na operaciu celkovej rekonstrukcie tak pobyt je dva tyzdne a nadstandard neviem kde idete v martine neni

tecko28
10. apr 2016

@miichchaaeellaa Dakujem, zrejme pojdeme na Kramare, keby mi niekto odpovedal ako to je tam s tym nadstandartom budem vdacna.

zuzkaamiska
10. apr 2016

@tecko28 ono zavisi od toho, co mu budu robit, podla toho dlzka pobytu. tiez viem tak, ze dva tyzdne. na nadstandard sa dlho caka. my sme mali termin veeeelmi dlho rezervovany a potom mi maly tyzden pred operaciou ochorel. cenu mi hovorili tusim 10e/den. ale to bola vraj nejaka lacnejsia varianta a potom vraj je aj nejaka drahsia. ale to bolo pred 2rokmi, tak ak ma niekto cerstve info...
v martine nie su prakticky ziadne cakacie lehoty. ale ani nadstandard. tam su 2 deti + mamy na izbe.

tecko28
10. apr 2016

@zuzkaamiska moj ma taku lahsiu formu, vyustenie hned pod zaludom dolu a vejarovitu prdkozku, ta pojde dolu. Na kontrole mi povedali, ze by sa to ani nemuselo operovat, ale nechcem,, aby mal raz komplexy. Na dalsiu kontrolu na Kramae ideme 28.7. a tam sa uz asi budem objednavat na operaciu na august -oktober 2017 planujem, to bude mat 2 roky

zuzkaamiska
10. apr 2016

@tecko28 nas tiez objednavali rok a pol vopred 🙂

tecko28
10. apr 2016

@zuzkaamiska Ano, je to riziko, ze dieta moze ochoriet a je to cele v haji. Ako ste nakoniec dopadli vy? Martin ci Kramare?

zuzkaamiska
10. apr 2016

@tecko28 martin o 2tyzdne