Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

zuzana2607
29. nov 2009

klarien urcite dam vediet ako sme dopadli na tom nefrologickom vysetreni.Nam tiez robili odbery na genetickej ambulancii ale este stale nemame vysledky tak som zvedava ci sa tam potvrdi nejaka dedicnost alebo nie.
Chcela by som sa ta opytat ze co vam vlastne robili na tej nefrologii, lebo uz sa bojim ze co nas tam caka 😕 A este by som chcela vediet ze pan doktor Javorka vam povedal ze kedy by to bolo najidealnejsie operovat? V akom veku?
Dakujem

zuzana2607
29. nov 2009

lienka55 tak to musi byt fakt hrozne ked ma jedna mamicka obidvoh chlapcekov s hypospadiou...Juuuj velmi sa bojim toho ze keby som mala druhe babo aby tiez nemalo hypospadiu 😢

ajsa32
29. nov 2009

ahojte, zuzka, prosim ta, kto vas odporucil na geneticke vysetrenie a aake odbery vam robili?

nam to nikto nenavrhol, ale mozno by som sla...

inak u nas sa stala taka vec, ze maly ako ma tu predkozku taku nijaku, my s nou nehybeme, tak sa mu tam asi uklada smegma a aj ked to cistime, tak tam stale je.
tak sme volali urologicke,tak setsricka to dvihla a ze s predkozkou- nepredkozkou nemame hybat, ziadne stahovanie- ved sa ani neda, v januari mozme prist, nech sa na to pozru.

ja sa tiez trocha obavam, ak by sme sa rozhodli pre druhe dieta, ze to bude mat tiez ☹
riziko nie je velmi vysoke, ale je.

zuzana2607
29. nov 2009

Ahoj ajsa32...Nas odporucili na geneticke vysetrenie hned z porodnice.Pretoze my sme mali pri porode detsku doktorku ktora sa zaobera aj genetikou takze ona si nas osobne predvolala.Ale urcite by vas mala odoslat aj vasa detska doktorka-pediatricka na geneticke vysetrenie.
Nam robili odbery mne a manzelovi.A chcu zistit z ktorej strany je ta dedicnost hypospadie a ci to vobec je dedicne alebo to len bola nahoda i ked dost kruta ☹ a z tej krvy by mali zistit aj to kolko percent je moznost ze pri druhom babätku by sa to mohlo zopakovat.V utorok by som mala volat na genetiku ohladom vysledkov z tej krvy tak som zvedava co nam povedia.

A tvoje dietatko ma v akom stadiu hypospadiu?

Co sa tyka tej predkozky tak ja mu to pri kupani cistim vodou lebo sa mu to tam trosku zapalilo a vzdy pri prebalovani mu to pretrem vlhcenymi utierkami, ale samozrejme nie nejako drasticky.ja mu tu predkozku iba jemne nadvyhnem tiez mu hu nestahujem aby som mu neublizila...

lienka55
30. nov 2009

zuzana,prajem ti ak by si mala aj druheho chlapca ,tak aby sa narodil bez hypospadie,ale ak by...... tak si myslim ,ze budes uz na to pripravenejsia a budes vediet co a ako. 😉 A budes silnejsia. 😅

ajsa,my mame okrem hypospadie este jednu vrodenu vadu, a nas tiez poslali na genetiku z porodnice.Oni si to tam nejako sami z porodnice posielaju na genetiku. 😉

klarien
30. nov 2009

Ahojte!
Zuzka nám to nefrologické vyšetrenie robili hneď v pôrodnici,sono aj doktorka bola pri malom a mňa už len zavolala a povedala,že obličky sú v poriadku..tak som ti nepomohla

Dr. Javorka nám povedal, že operovať nám ho bude od druhého do tretieho roka, v tomto období,ale zabudla som sa ho spýtať či musí byť malý bez plienok, ale asi určite,lebo maminky tu na fóre tak píšu..(ak nezabudneš spýtaj sa ho v januári,ked tam pôjdete), hospitalizácia je 14 dní. Už len aby sa vydarila a nenastala žiadna komplikácia. ☹

Presne tak ako píše lienka,nám zobrali už v pôrodnici krv a poslali to na genetiku a už nám iba prišlo predvolanie,že sa máme dostaviť na vyšetrenie..

lienka55
30. nov 2009

Dieta by malo byt uz bez plienok,hlavne v noci.My sme uz cez den bez , ale na noc este mame,dufam,ze to stihneme do aprila.

zuzana2607
1. dec 2009

Ahojte..klarien to vazne vam robili nefrologicke vysetreniu uz v porodnici? Nam povedali ze nefrologicke vysetrenie nam mozu urobit az ked maly dovrsi tri mesiace lebo vraj vcasie sa to nemoze.som z toho dost prekvapena ze kazdy lekar to robi inak...
Ked pojdeme na tu urologiu tak sa urcite opytam ci maly musi byt bez plienocky ale lienka55 pise ze musi byt be plienok 😀
Ani si neviem predstavit maleho 14 dni v nemocnici ☹
Neboj urcite budu nase deticky v poriadku, musime tomu verit 🙂

lienka55
1. dec 2009

zuzana neviem o ake nefrologic.vysetrenie by malo ist,ale v porodnicí robia sono obliciek,vam nerobili?a ak su nejake problemy zistene uz pri tomto sone tak potom posielaju na nefrologiu,co bol aj nas pripad.

a co sa tyka tych plienok,tak lekari nam tak tvrdia,vraj bez plienok. 😉

zuzana2607
1. dec 2009

lienka55 nam v porodnici zistili ze nemame pravu oblicku takze asi preto nam kazali teraz prist na tu nefrologiu.a co vam robili na tom nefrologickom vysetreni? my tam ideme vo stvrtok ale bojim sa toho ze co nam zase povedia 😔

lienka55
1. dec 2009

zuzana ip

zuzana2607
5. dec 2009

Ahojte maminy 🙂 ...tak my sme uz boli na tom nefrologickom vysetreni a v podstate nam tam nic nerobili iba spisali zaznam.Ale sme objednany na nejake scintigraficke vysetrenie, neviete mi nahodou povedat co presne tam budu malemu robit a ako to prebieha? lebo doktorka mi iba povedala ze mu budu sledovat cinnost oblicky ale potom neviem preco musime byt hpspitalizovany v nemocnici. ☹

Vo stvrtok ieme za panom Javorkom tak som zvedava co nam povie 😒

ajsa32
6. dec 2009

ahojte, zuzka, maly ma subkoronarnu hypospadiu, vyvod moc. trubice ma tesne pod zaludom, ciastocne rozstiepeny zalud a tu plachtovitu predkozku.
je to z tych lahsich foriem.

a zda sa mi, ze ma pipik troska do kriva, pripisujem to tomu, ze ta mocova trubica je kratsia a vlastne sa nema na com drzat ten pipik.

klarien
8. dec 2009

Zuzka,potom daj vedieť ako ste dopadli u dr.Javorku 😉

zuzana2607
9. dec 2009

Ahoj klarien urcite dam vediet co nam zajtra povedia na tej urologii 🙂

manam
12. dec 2009

ja hypospadiu mam, a poviem Vam, nie je to pre chlapca nic prijemnee : ☹
najma v neskorsom veku..

tonicka
12. dec 2009

Ahojte kočky, setra ma dvoch chlapcov, jeden je uz p operacii, druhy malen nejaku drobnu vadu a da sa to riesit na 3 dni v nemocnici... ale viem ze tonie je klasicka peracia 😉

klarien
13. dec 2009

manam,akú formu hypospádie máš?máš tú ľahšiu alebo ťažšiu?Koľko krát si absolvoval operáciu? A prosím ťa,napíš v čom vidíš najväčšie nevýhody hypospádie? ☹
Aj ja sa veľmi bojím,ako to bude môj malý prežívať keď bude väčší..A roky idú ako voda 😔

manam
13. dec 2009

ja myslim ze tu lahsiu.. myslim ze operacia bola dvakrat, raz ked som mal 2 alebo 3 roky, potom ked som mal cca 6, 7 rokov..
nevyhody? hmmm .. maa to kazdopadne vplyv na sexualny zivot, to je jedina nevyhoda asi, samozrejme to moze mat vplyv aj na psychiku postihnuteho.. moze sa citit menejcenny a pod..

drzim Vam vsetkym palce, aj Vasim synom.. cital som tu ze je to dedicne.. to ma nepotesilo..

ketrin5
13. dec 2009

ahoj manam mam syna 4 rocneho a caka nas operacia aj mi sme uvazovali ci ist alebo neist ale radsej ideme neviem kolko mas rokov ale neuvazoval si ist na operaciu teraz alebo sa to uz neda ja som uvazovala ci nepockam kym bude starsi

zuzana2607
17. dec 2009

Ahojte...tak mi sme uz boli u toho urologa.povedali nam ze to je zatial v poriadku a prvu operaciu nam budu robit okolo druheho az tretieho roku...ale my mame este jeden problem lebo malemu zistili 10% klinefelterovho syndomu...preto sa vas chcem opytat ci s tym nemate niekto skusenost,ze co to moze pre maleho do buducnosti znamenat...velmi sa bojim lebo to co som nasla na nete tak to ma velmi neuspokojilo pretoze tam je pisane ze vsetci s tymto syndromom su neplodni.ale aj urolog a aj geneticka my vraveli ze sme vyimka lebo malokto ma tento syndrom iba 10% vraj väcsinou je to okolo tych 80% a viac.

manam a myslis ze sa to casom da prekonat co sa tyka po tej psychickej stranke???pretoze z tohto mam strach ze moj maly bude mat problemy s tym ako to vysvetlit napr. partnerke.i ked to je este daleko pretoze momentalne bude mat iba styri mesiace..

Dakujem vsetkym za radu a ak tu do Vianoc uz nebude tak vam vsetkym prajem aby ste prezili krasne Vianoce a hlavne aby tie nase deicky boli velmi zdravucke 🙂 a vsetko len dobre do noveho roku 🙂

buxta
18. dec 2009

ahojte mamicky, aj ja sa pripajam k prianiu Stastnych a Veselych, a hlavne vela sily do noveho roku, nech to vsetko s nasimi detickami zvladneme a nech su vsetky opat co najskor v poriadku. Ale pevne verim, ze ano. 😉 😵

lienka55
18. dec 2009

zuzi a co je to ten klinefelterov syndrom???

Krasne pozehnane sviatky vsetkym!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zuzana2607
18. dec 2009

ahoj lienka...ten klinefelterov syndrom je to zastupnie bunicnej linie normalne byva 46,XY a so syndromom je to 47,XXY.ale nejako podrobne ti to neviem vysvetlit lebo ani doktori sa nam k tomu nevyjadrili...cakame na dalsie vysledky a potom sa nam vraj budu snazit vysvetlit dopodrobna co to vlastne je...pretoze ani oni s nestretli s tymto syndromom v takej malej percentualnej hodnote.

ketrin5
18. dec 2009

ahojte maminy aj ja sa pripajam vsetkym stastne a vesele vianoce a vela zdravia,trpezlivost a aby vsetko dobre dopadlo

lienka55
23. dec 2009

Ahojte,
dnes mi mm povedal,ze sa stretol s jednym znamym, ktory ma uz asi okolo 35r. ma uz aj deti a vraj ide na operaciu hypospadie,ze az teraz zacal ma nejake problemy.

patresko
27. dec 2009

Ahoj, chcem sa spytat ze ci je to zavazne a treba to operovat? Mam 19 rokov a nepocitil som stym ziaden hendikep v sexualnom zivote. Tu hlavnu dierku mam spravne ale je slepa nic nou nevylucujem, a tak 3mm podnou mam dalsiu ktorou vylucujem

lienka55
28. dec 2009

patresko a ty si este nenavstivil nejakeho odbornika urologa?myslim si,ze ten by ti vedel viac o tom povedat ze co a ako. 😉

patresko
28. dec 2009

Nie nenavstivil a mam to odmala a dako ma to netrapila, asi som jedno z tych deti co sa mu moc lekarskej starostlivosti nedostalo . Moja obvodna doktorka mi ho nikdy na preventivnej prehliadke neobzerala

donara
29. dec 2009

Patresko- som rada, že si sa tu objavil, presne tento problém má aj môj synček. Radšej si zájdi na urológiu, nám lekár povedal, že s tým nebudeme nič robiť pokiaľ to nebude robiť žiadne problémy. Naozaj nemáš žiadne problémy?