Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

misina33
19. apr 2012

tak ved uz je to na vas kde si vyberiete ja som vam len povedala ako som bola spokojna ja.ale dajte mu to urobit aby ste nakoniec nebanovali.da sa to prezit.moj maly si uz po 2tyzdnoch ani nespomenul.

ketrin5
19. apr 2012

@misina33 mohli by ste mi dat nanho kontakt,mozem mu zavolat aj ked patrime do nitry

misina33
19. apr 2012

mozete tam zavolat tam chodia z celeho slovenska.mam cislo na urologiu doktor ordinuje utorky a stvrtky.tel cislo:043/4203341.

ketrin5
20. apr 2012

@misina33 dakujem za cislo

luzi
25. apr 2012

Zdravím všetky hypo maminy, som tiež jedna z vás, čo má synčeka s touto diagnózou, sme cerstvo doma po operacii..., máme ťažkú formu, čo sa ale zistilo až pri operácii, takže ďalšia nás určite neminie. Boli sme v BA, operoval Dr. Molčan. Som veľmi spokojná s jeho prístupom, po zákroku nám všetko dôsledne vysvetlil, zostáva čakať, modliť sa, dúfať, však to poznáte...Inak to delenie izieb na izby pre matky a deti zvlášť som doteraz nepochopila, my sme boli stále 4 a stále na priestore 10 m štvorcových spolu s deťmi na postieľkach. Odporúčam pri dohadovaní termínu operácie hypospádie hneď žiadať VIP izbu, inak je to fakt neúnosné. Časté striedanie pacientov, stály frmol na normálnej izbe nepridá pokoj ani dieťaťu, ani mame...

lienka55
25. apr 2012

@luzi velmi dobre to poznam vsetko co tu pises,kolko ma syncek rokov?

luzi
26. apr 2012

@lienka55 Ahoj lienka55, 5 rôčkov, 1,5 roka sme čakali na operáciu (resp.raz nás odvolali deň pred prijatím, druhý termín sme boli chorí) , od 2 rokov chodíme na KO k Dr. Vavrovej.

zuzana2607
8. máj 2012

@luzi Ahoj..mozem sa spytat kedy vas operovali?my sme tiez cerstvo po operacii a operoval nas Dr.Molcan s primarom.Tiez mame tazku formu hypospadie takze bud. rok nas druha operacie tiez neminie 😒 boli sme na operacii 13.4.

lienka55
10. máj 2012

@zuzana2607 a nepodarila sa operacia na prvy krat?

zuzana2607
10. máj 2012

@lienka55 nie zial sa nepodarila na prvy krat.primar sa do toho nechcel pustat na jeden krat takze zatial iba odstranili spod pipika taky ruzovy pasik ktory mu ho krivil.a opravili mu to zvnutra.v auguste nam chcu operovat semennik a o rok v aprili budu dokoncovat hypospadiu.akurat zajtra ideme na kontrolu k Molcanovi tak som zvedava ze co nam povie.a vy idete kedy na dalsiu operaciu?

lienka55
10. máj 2012

@zuzana2607 U NAS TO TIEZ nevyslo na prvy krat pred 2rokmi ,teraz sme boli v marci na prvej faze , a dalsi termin druhej fazy mame hned po novom roku. ☹

zuzana2607
10. máj 2012

@lienka55 nam daju druhy termin zajtra ked pojdeme na kontrolu tak som zvedava ci je aspon tato rana v poriadku.

ketrin5
13. máj 2012

@zuzana2607 ahoj prosim ta aka je to ta tazsia forma,kazdy den zaspavam s tym ze este maly to nema za sebou ☹

zuzana2607
13. máj 2012

Ahoj @ketrin5 tazsia forma hypospadie je taka ked ma dierocku na cikanie medzi pipikom a vajickami zo spodu.aspon teda toto je nas pripad.mozno je tazkych foriem viac ale tuto hypospadiu mame my a vraj sme tazka forma hypospadie ☹ a vy mate aku formu? este ste neboli na operacii? kam chodite na urologiu?

ketrin5
13. máj 2012

@zuzana2607 mi mame dierku kusok od miesta kce ma byt aso pol cm neviem to presne vysvetlit ale ma plachtovitu predkosku inak pekne cika aj ho ma rovny ,my chodime do nitry ale asi by som ho tam nedala operovat uz sme mali ist 2 krat ale bud bol chory a raz uz bol na operacke uspaty a anesteziologicka nesuhlasila vraj chrci tak mu to nerobili no stres asi to tak malo byt aby som ho nedala v nitre

zuzana2607
13. máj 2012

@ketrin5 aspon ze nemate taky tazky stupen.toto bude rychlejsia operacia kedze to neni tak narocne.ale verim ti ze sa urcite bojis.ja som sa velmi bala ked isiel na operaciu ale musim priznat ze najhorsi den bol v den operacie potom uz bolo dobre.obcas ho to bolkalo ale bol statocny.ja som sa dost bala toho ako zareaguje na to ze bol privaizany a vobec mu to nakoniec nevadilo.iba sa ma spytal ze naco to ma a pochopil to krasne.viac sa bojim teraz ked pojde na dalsiu pretoze uz vie co mu robili.v piatok sme boli na kontrole a velmi plakal i ked mu relativne nic nerobili.iba sa doktor pozrel na ranu a to bolo vsetko.teraz nas caka dalsia operacia v septembri na vajicko pretoze ho nema zostupene a uz teraz sa bojim ze ako to zase bude.ale zelam tvojmu syncekovi vela zdravicka aby sa vam operacia podarila bez problemov a hlavne nech maly na to ryyychlo zabudne 🙂

ketrin5
14. máj 2012

@zuzana2607 dakujem za povzbudenie ,aj ja vam drzim palceky je to strasne pre deticky ale aj pre rodicov

lienka55
14. máj 2012

@zuzana2607 neboj sa ,my sme tiez boli prvy krat operovany cca vo vasom veku tak ako aj vy ,a teraz ked mal 4,5roka,cim starsi tym,si da vysvetlit,nas sa teraz uz ani tak nebal,dal si vysvetlit,musis s nim hovorit o tom,aj dost skoro pred operaciou ho na to pripravovat,aj nas mal strach po prvej operacii,ale cim je starsi tym je to lepsie.
aj vajicko a pruh mame uz za sebou,neboj.

zuzana2607
14. máj 2012

@lienka55 Dakujem 🙂 ja sa s nim stale o tom rozpravam.a pomalicky ho pripravujem len nas maly ma proste velky strach z lekarov tak dufam ze ho to po case prejde.hlavne nech uz ma vsetky operacie za sebou lebo toto cakanie je na nervy.ako sa mi tak zda tak nasi chlapci su na tom nejako podobne ☹ chudiatka male

lienka55
14. máj 2012

@zuzana2607 ano su,my uz mame druhy pokus za sebou,nam brali teraz material z pusinky.aj nas mal neskutocny strach z lekarov,ale postupne to preslo,ale este to nie je samozrejme 100%. 😉

zuzana2607
15. máj 2012

A nebolkalo ho to ked mu to brali z tej pusinky?
@lienka55

lienka55
15. máj 2012

@zuzana2607 no myslela som si,ze to bude katastrofickejsie,bol s nim manzel.Myslela som,ze nebude moct ani len rozpravat,a hned ako sa prebral,tak ma spon pozdravil cez telefon.Pekne a rychlo sa to hojilo,co som bola prekvapena.Jasne,ze ho to urcite bolkalo.Prve dni samozrejme dieta,a postupne sa mu zaradovala najprv kasovita a potom normalna strava.

lynks
17. máj 2012

dievčatá, dala som fotky vedla na diskusiu, verím, že pomožu si vám predstavit, čo asi čaká vašich malých drobcov:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/hypospad...

ketrin5
18. máj 2012

@lynks fotky som si pozrala zavidim tym co to maju za sebou

luciamk
27. máj 2012

@lynks ďakujeme za foto.... mám zimomriavky a hrozný strach. Náš Samko má 2roky a 3 mes. My chodíme od 3 mesiacov na Kramáre, ale nemôžem povedať, že som spokojná... zakaždým nám povedia idú diagnózu a nakoniec, každý dodá, že je ešte malíčký a stále rastie tak musíme čakať. Mali sme prísť vo februári keď bude mať 2 rôčky, ale zaviedli novú metódu, že len na objednanie, tak teraz čakáme do augusta... My máme ľahkú formu dierku má len 0,5 cm posunutú, ale vraj mu začala kožička ťahať penis zo spodu. Keď čítam Vaše príspevku som z toho hotová.
Hovoríte, že ten doktor v Martine je dobrý? Určite by som chcela počuť aj viac názorov... myslíte si že aj voľakedy boli takéto choroby?? alebo sa o tom len nehovorilo...

palciak1
27. máj 2012

@ketrin5 v 8 a 9 roku.

myreason
13. jún 2012

ahojte,aj náš malý má hypospadiu. Dierku má o kusok posunutú. Náš urolog nás poslal k Mudr. Javorkovi do Martina. Volala som tam, zdvihla mi to nejaká nesympatická sestra,iba mi odvrkla,že ordinuje štvrtky od 9.00 do 12:30hod. Chcem sa spýtať, či sa tam oplatí íst hned ráno alebo až neskôr? lebo isto tam má vela detí. a sme trochu zďaleka.

lienka55
13. jún 2012

@myreason my sme tiez z daleka,dost daleka od MA ,boli sme tam iba na konzultacii,ale vzdali sme to,pretoze tam to cakanie mas na cely den.potom nam to vybavil jeden nas znamy urolog a stretli sme sa s nim mimo ordinac. hodin,lebo to bolo na zblaznenie.

luciamk
22. jún 2012

Ahojte, neboli ste niektorá u Mudr. Wassermanna? Dnes mi ho odporučila moja lekárka.

mareksk
22. jún 2012

ahojte,
som Marek a mame 7 rocneho synceka s hypospadiou. dakujem vsetkym za prispevky, a chcem povedat ze vas obdivujem mile mamky ako to zvladate a laskavo a ochotne sa o riesenie zaujimate. my sme na operacii este neboli - ten najhlavnejsi dovod je prave fakt ze podla informacii ktore nam boli poskytnute by syncek musel byt pravdepodobne priputany na lozko - preto sme sa rozhodli ze pockame kym si to necha vysvetlit. este vsak nevieme kam sa mame obratit, ci do KE, alebo niekam inam. verim ze skusenosti su vo vseobecnosti dobre.
este by som chcel povedat ze pri citani o vaznejsich stavoch niektorych chlapcekov sa mi natisli slazy do oci - citim s vami, drzim im palce a vam zeny a matky tiez... 🙂