Máte skúsenosti s vrodenou hypospádiou u dieťaťa?

zinuska
8. apr 2008

ahojte maminky! Ma niektora z vas synceka s vrodenou vadou-hypospadiou?? Je popripade uz niekto aj po operacii?? Moc by som o tom vsetkom potrebovala info.Ozvite sa,ak s tym mate skusenosti prosiiiiim!! ☹

zuzka.25
17. júl 2008

ahoj lienka...
veru, ja by som tiež bola radšej, keby som ani netušila, čo to nejaka hypospadia je :(
Ja dúfam, že sa tá operácia podarí na prvýkrát, aby sme to nemuseli absolvovať znovu... veru, ešte že to nemá druhý, aj keď aj s ním sme sa nachodili po rehabilitáciách...
naši sa narodili 21.8.... a tvoj Davidko kedy? si z BA?
ja som si to všimla pri prebaľovaní, že to má akési iné a vlastne mi to aj hneď povedali, bol sa naňho pozrieť urológ... bolo mi vtedy do plaču, nevedela som, čo to vlastne je, čo sa s tým robí... tak ma ukľudňovali, že sa to dá operačne riešiť, že to nie je žiadna funkčná vada, že mám sledovať, ako ciká a že keď ciká normálne prúdom, tak že zatiaľ je to v pohode... už som sa s tým zmierila, veď čo iné mi aj ostáva, že? hlavne som rada, že chalani nemajú vadu na srdiečku, lebo toho som sa bála ešte viac, pretože máme dosť vážne vady v rodine a dedia sa... tak to som si vydýchla...
jeziš, to musí byť strašné, keď si to dieťa vytrhne.. brr... ja v tej nemocnici asi zošediviem 🙂

lienka55
17. júl 2008

ahoj zuzka...
Aj ja som v porodnici hned videla ze to ma akesi ine.Tiez som musela sledovat ako a odkial cika. Moj maly je 29.8.a nie som z Ba ale NMnV.Mojmu malemu diagnostikovali este ze nema jednu oblicku ale nakoniec sa nasla a je v poriadku ma ju totiz to bludivu.Takze mi zapasime este s tymto. ☹

zuzka.25
17. júl 2008

lienka, tak to máme skoro rovnako staré deti 🙂
len keby nemali toľko problémov :( ale nakoniec sa to vyrieši, uvidíš... ja na to teraz ešte nechcem moc myslieť, lebo by som sa ešte rok dopredu stresovala... budem to proste riešiť až keď to príde a hotovo...
to som ešte nepočula, že by nevedeli nájsť obličku... ale chvalabohu, že mu ju našli... a vás budú operovať v NMnV?

lienka55
18. júl 2008

zuzka moj maly ju ma schovanu niekde medzi crevkami takze sonom sa nedala nast.Potom mu urobili rengen s kontrastnou latkou a nasli ju,chvalabohu.Operovat nas budu v BA uz nas tam raz operovali ked mal maly 5mes.

zuzka.25
18. júl 2008

lienka, tiež na kramároch? aké to tam bolo?

lienka55
19. júl 2008

zuzka,najradsej by som sa tam uz nevracala ale co uz musime.Sestricky su v pohode najdu sa tam aj zle ale to je asi vsade tak.Lekari ako ktori,ale co mozem vychvalit az do neba tak to Dr.Slebodnikovu ktora mi aj operovala maleho.Clovek s velkym a chapavym srdcom tak milu doktorku som nevidela.Ona prisla s tou uzasnou spravou ze maly ma aj druhu oblicku.Co sa mi nepacilo bol primar arogantny,bezcitny no nebola som s nim jedina nespokojna.Stretli sme sa tam na izbe skvela partia mamiciek, dopisujeme si doteraz a tymto to aj rychlejsie ubehlo a bolo to prijemnejsie tam byt.Inak pohlad na tie tazko trpiace deti bol hrozny to moj maly bol na tom najlepsie.Rozne pripady ako hypospadie,plastiky obliciek, nefungujuce oblicky,nezostupene vajicka,bol tam 16roc.chalan ktoremu museli zobrat jedno vajicko.No hroza!!!!!!

nyve
20. júl 2008

Nestraste sa maminy! 😉
zvladnete to tak ako to zvladli vsetky pred vami a decka obcas velmi prekvapia,ako v pohodke to cele preziju. privezovanie je naozaj iba prevencia toho,aby si krpci neublizili a cez den,pokial si ich ustrazite ,sa privezovat nemusia. najvacsim problemom je skor nuda pri dlhodobejsich hospitalizaciach. vtedy vybalite dvd a trpezlivost 😀
co sa tyka ubytovania, nadstandartna izba sa objednava na sekretariate.pripadne sa informujte na ambulancii,aby ste neboli pri prijme zdesene,ze mate svoju postel inde.podla toho,kedy je volna dostanete aj termin op. inak maju maminy postele na izbach matiek.
hej, a zdravim maminy co u nas boli 🙂

zuzka.25
20. júl 2008

ahoj nyve..
dik za info z prvej ruky.. ty si tam sestrička?
a ten nadštandard, čo to stojí? čo ten nadštandard znamená? ešte sa chcem spýtať, ako je to s návštevami? tiež sú len v hodinách od tretej do piatej? alebo dlhšie? ja mám dvojčatá, takže ma zaujíma, či s manželom bude môcť prísť na návštevu aj môj druhý syn, keď bude mať len dva roky???
veľa otázok, ja viem, ale keď už si od fachu 🙂

lienka, ja by som tam tiež najradšej nešla, ale tak musíme mu to dať spraviť, aby aj v budúcnosti nemal z toho nejakú traumu.. určite potom informuj, že ako pokračujete, ja mám túto diskusiu stále otvorenú a refresujem 🙂

lienka55
20. júl 2008

ahoj zuzka.
Urcite budem teba a ine mamicky informovat co a ako dalej.Aj som tu na tejto teme stale strcena.S tymi navstevami co viem to bolo tak ze deti do 15 rokov tam nemali vstup.Ale viem aj to ze pustili maleho synceka jednej mamicky ktora bola so mnou na izbe.Takze si myslim ze sa to da.Myslim si ze ta nadstandardna izba nie je velka vyhra.Chceli sme ju aj my ked maleho operovali,ale bola obsadena.A aj dobre ze tak bolo myslim si ze lepsie je ked si s niekym na izbe.Skor ti ujde cas,nenudis sa tak,podozvedas sa vela novych veci,pribehov atd.

zuzka.25
21. júl 2008

lienka, nás sa to týka aj tak až za rok a niečo, ale dovtedy chcem čo najviac info získať.. takže sa tu budeme určite ešte dlho stretávať 🙂
neviem si predstaviť, že by som dva týždne nevidela druhé dieťa :( asi jedine potom tak, že ho muž dovedie a vystriedame sa, ja pôjdem na návštevu za Lukym a on bude s Tomim??
to máš pravdu s tým nadštandardom, len som chcela od nyve nejaké bližšie info priamo z deja, ale zdá sa, že už sem nepozerá... no veď uvidíme potom, že ako to bude, keď sa nás to bude týkať... snáď už malý bude taký chápavý, že si bude dať trošku vysvetliť, že si to nemá vytrhnúť...

inak, zinuška, čo založila túto tému už porodila dvojčatá 🙂

deniska1
21. júl 2008

AHOJ VSETKY MAMICKY.MOJ SYNCEK JE PO OPERACII HYPOSPADIE.PRED DVOMA TYZDNAMI NAS OPEROVALI UZ PO PIATY KRAT A ZASE SA TO NEPODARILO.SME DOST ZUFALY A AK NIAKA MAMICKA POZNA DOBREHO UROLOGA NECH SA MI PROSIM OZVE.DAKUJEM A DRZIM VAM PALCE, 🙂

nyve
21. júl 2008

zuzka.25 🙂 ja kukam,len s mensimi prestavkami. no, tak navstevy presne ako pisala lienka55 .oficialne znenie _ deti do 15 rokov na odd nie. to znamena,ze sa nesmu pohybovat po odd a izbach deti leziacich.
nadstandard znamena,ze je to izba kde je iba dieta s matkou.same na izbe.
nadst. izby mame uz dve / jedna je taka lepsia , to znamena ze ma zariadenie na vyssej urovni a plati sa za nu 1000 sk na noc.
druha izba je lacnejsia pretoze ma spolocne wc a sprchu s izbou mamiciek,ktora s nou susedi.

ale tiez si osobne myslim,ze niekedy je lepsie byt v spolocnosti maminiek na izbe. ako kedy. 🙂 to zalezi aj na dietati. ale kopec deciek sa takto skamarati a ked vidia,ze aj tie druhe na izbe su po operacii,beru to tak sportovejsie.

lienka55
22. júl 2008

Zuzka a ako vies ze zinuska uz porodila?A ja sa cudujem ze co sa tak dlho neozvala?Aj som si myslela ze asi je uz v porodnici.

Mila Deniska1 to je mi velmi luto ze vama to nevyslo na prvy krat a musite sa trapit viac krat.A kolko ma tvoj maly?Myslim si ze to nebude vyberom lekara ze ta operacia nevysla.Pocula som o tom uz vela ze tie operacie nevychadzaju na prvy krat.My sme boli velmi spokojny s Dr.Slebodnikovou na Kramaroch,tebe kto operoval maleho?Bola som s nou spokojna aj co sa tyka citovej,pristupovej a odbornej stranky.

Nyve nemozes sa nam predstavit ktora si sestricka?Ja som si tam velmi rozumela so sestrickou Lujzou,nie si to ty nahodou?Bola uplne super,aspon ju pozdravuj. 😅

deniska1
22. júl 2008

lahoj lienka 55 nas uz operovali po piaty krat.operovala ho doktorka slobodnikova a primar,doktorka je velmi mila po kazdej stranke,vsetko mi dopodrobna vysvetlila,moj maly ma sest a pol roka.

zuzka.25
22. júl 2008

ahojte...
deniska, je mi to veľmi ľúto :( a aké zlé to má malý? kde má tú dierku on?

nyve, dík za odpoveď 🙂 ja asi nepôjdem na ten nadštandard, aby nám bolo veselšie... aj tak je to strašná suma, veď za tú cenu už mám izbu pre dvoch v hoteli 🙂 chcela by som sa ťa spýtať, keby som mala možnosť vybrať si normálne oficiálne lekára, čo mi odoperuje malého, ktorého by si mi ty odporúčala??? keď chceš, tak napíš ip... ak teda nechceš meno zverejňovať tu.. dík...

lienka, že zinuška porodila viem, lebo sama mám dvojčatá a chodím do tej témy a tam to bol v ten deň veľký pôrodný boom 🙂 narodili sa nám dvoje dvojčatá, zinuškini malí sú fakt krásni, už ich má aj v albume... dcéra taká vlasatá, no na zožratie...

lienka55
22. júl 2008

Deniska1 tak potom v com je problem ked si s nou spokojna?Myslim si ze moze byt doktor akykolvek dobry nezalezi to na nom ako sa to tam da vsetko dohromady teda ako sa to zrastie.Myslim ze ti lekari robia vsetko pre to aby to dieta nemuseli operovat viackrat.Je to asi normalne ze to nevyslo doteraz,aj ked sa mi to mozno lahko hovori neviem na kolki raz to vyjde nam.Drzim palce,aj mate uz stanoveny dalsi datum operacie?

deniska1
23. júl 2008

AHOJ LIENKA 55 TERMIN ESTE NEMAM STANOVENY ALE URCITE ZAS O ROK .VZDY NAM TO ROBIA Z ROCNOU PAUZOU.ALE ROZMYSLALA SOM ZE DAM PAUZU TAK NA ROK ALEBO DVA ABY MU TA KOZICKA TROSKU ZHRUBLA A ZPEVNELA.ALE UZ SOM NAOZAJ ZUFALA,LEBO SME BOLI ZBYTOCNE V NEMOCNICI.JE TO SAMY STRES AJ PRE MNA AJ PRE MALEHO.DUFA ZE VAM SA TO PODARI NA PRVY KRAT.A VY UZ MATE NIAKY TERMIN

deniska1
23. júl 2008

AHOJ ZUZKA 25 MALY MA DIERKU ZO SPODNEJ STRANY A NENI TO CELKOM DIERKA,ALE JE TO ROZPADNUTA RANA PO OPERACII.

zuzka.25
23. júl 2008

deniska a kedy ste boli na uplne prvej operacii, koľko mal vtedy malý rokov?
my termín zatiaľ nemáme, zatiaľ chodíme len na kontroly, ideme až o rok v júni.. ak sa dovtedy niečo nezomelie...
keď píšeš, že rozpadnutá rana, nebolí ho to, keď ciká??

lienka55
23. júl 2008

Ahoj deniska1 my ideme na kontrolu zaciatkom septembra tak uvidime co a ako.Najprv nam maju operovat nezostupene vajicko a potom hypospadiu,ale maly ma len 11mes.takze asi tak skoro to este nebude.

Ahoj zuzka ja som nakukla do tej vasej dvojickovasej temy no tie zinuskine deticky su nadherne,dufam ze su zdrave a ze maly Alex nema tiez hypospadiu.Nevies nieco nove o nich?

zinuska
autor
24. júl 2008

ahojte babenky! len tak na skok...

dakujem vam za gratulacie!! 🙂 deticky su ok,ale su este malinke a slabunke,tak su na JIS. ale chcem sa vam pochvalit! Alex NEMA hypospadiu!!! 😵 😵 😵 😵 aspon to tak zatial vyzera... 😵 😵 😵 strasne sa tesim! tak zatial papapa,neskor ak bude cas sa k vam semtam pridam.

lienka55
24. júl 2008

Ahoj zinuska,tak to mi padol kamen zo srdca ze Alex nema hypospadiu.Tak sa drzte a papkajte aby ste boli uz co najskor doma.

zuzka.25
24. júl 2008

ahojte baby...
no super, Zinuška, to je paráda, že to Alex nemá.. inak, pekné mená ste vybrali, fakt 🙂

lienka, takže vás čakajú až dve operácie? ale to vajíčko ešte môže zostúpiť samo, nie? nezvykne sa to do roka samo upraviť?...
kým som stihla napísať o Zinuške, tak sa tu zjavila 🙂 som jej nechala odkaz u nás v dvojičkách.. že sú tu nové príspevky

lienka55
24. júl 2008

Ahoj zuzka,uz mu nezlezie.Dr.Vavrova nas uz chcela operovat ale ja som este chcela pockat kedze uz mame jednu operaciu za sebou a to by maly asi nezvladol hned druhu za sebou.Mam strach nech uz to mame za sebou.

nyve
24. júl 2008

Zuzka, s tym vyberom je to strasne jednoduche, kedze mame iba 4 doktorov 😀 a z toho operuju traja a z toho su vzdy dvaja spolu na sale 🙂

bubaczik
24. júl 2008

aahojte..pripajam sa aj ja..aj moj maly ma hypospadiu,ale nastastie,mame ju v najlahsej forme,ma kontrolu mame ist vo veku dvoch rokov,ale podla viacerych lekarov nebude nutna operacia 😉
my mame dierku na zaludi,ale hned vedla tej druhej dierky!takze mame dve dierky! 🙂

zuzka.25
24. júl 2008

lienka, budem vám držať moc a moc palce, potom napíš, ako ste dopadli aj s touto prvou operáciou..

nyve 😀 tak to bolo dobrééé 🙂 no nič, ja zatiaľ nebudem riešiť ani doktorov, ani hospitalizáciu, radšej sa budem snažiť na to nemyslieť a keď to príde, tak až potom sa budem báť...

deniska1
26. júl 2008

ahoj zuzka 25 moj maly bol prvy krat na operacii ked mal dva roky a od vtedy absolvujeme kazdy rok jednu operaciu.rozpadnuta rana neboli a nema ani bolesti pri curani.zvlada to uplne v pohode a uz al zabudol ze bol na niakej operacii.

zuzka.25
26. júl 2008

deniska, je mi fakt ľúto, že koľko krát ste si tým už prešli.. fakt ti moc a moc želám, aby sa to už konečne DEFINITÍVNE dalo do poriadku...

petra45
20. aug 2008

Ahojte dievčatá,som rada,že píšete o tejto téme.Môj syn má 10 rokov a tiež ciká na začiatku žaluďa zo spodnej strany.Operovali ho prvýkrat dvojročného cievkovaním cez žaluď a odstránili mu predkožku v nemocnici v Galante.Operácia sa nevydarila,lebo moč si našiel starú cestičku.Keď mal štyri roky sám lekár povedal, že to zopakujú až bude starší alebo ako rozhodnem ja.Tak som išla o radu na Kramáre dr.Vargovej a tiež povedala,že keď sa do devätnastich rokov rozhodneme odoperujú ho,ale že vnúčat sa dočkám úplne v pohode.Teraz mu vysvetľujem o čo je iný od chlapcov v škole,aby na WC nezízali na seba a on sa necítil nejak zle.Pritom mám dcéru aj dvadsať ročného syna úplne v poriadku, a v rodine neviem, žeby mal niekto podobný problém ako hypospadia.Dokiaľ sa mi nenarodil tento chlapec som o tom nič nevedela a dlho potom tiež nik o tom verejne nehovoril ani sa nepíše doterz.Chýbalo mi,že okrem lekárov som sa nemala ským o tom rozprávať s manželom sme túto tému sami rozoberali ale nikam sme nikdy nedospeli.