Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

juliagregor
25. feb 2012

@margarita dakujem

mimi
25. feb 2012

@juliagregor tak to je fakt skoda, lebo ta sestricka u nas ma aj take specialne pristroje na ktorych deticky cvicia. V nasom meste mame dokonca dve ocne MS...

adjap
25. feb 2012

@margarita ja to chcem urcite riesit, staci ze ma jazvu na pere, mozno bude rozpravat nosovo , okuliare a este aj skulit to je moc. Tu sa ja tak skoro vsetci / rodicia cuduju ze ako skoro nosi okuli a ze ako sme na to prisli..... no proste staram sa o svoje dieta co najlepsie a urobim pr neho cokolvek, Aj operovat podnebie sme boli na SVK, lebo tu nas dali na cakaciu listinu aurobili by mu to az ked by mal 14-16 mesiacov co je o pol roka naskor. Uz by sa ucil rozpravat a potom po operacii by sme sa ucili nanovo, no to je jedno. JA pre neho urobim cokolvek ako asi aj kazda z vas.

juliagregor
25. feb 2012

@adjap s tymi dr. mas pravdu, maju rozdielne nazory a matka je potom zmätena..
mas moj obdiv, že takto cestujete 😉

mimi
25. feb 2012

@adjap kolko ma tvoj maly? Kedy mu planuju operovat tie ocka? My sme cakali iba mesiac, medzitym sme vybavovali predoperacne vysetrenia.

adjap
25. feb 2012

@juliagregor dakujem, a to my sme cestovali aj ked ma rodina odhovarala ze to je velky zakrok ako si to predstavujem, .... proste ze moc vymyslam a prehanam. My sme ale aj tak isli a nikdy to nebudem lutovat. V Martine som mu dala skontrolovat aj ocka a urobit okuliare. Tu/ v ca/ to vsteko dlho trva a je to drahe len vymena sklicok bola 2x drahsia ako dvoje okuli aj so sklami a to nepreratavam.

adjap
25. feb 2012

@mimi MAx ma 20 mesiacov, v maji ideme na operaciu a zhruba od 15mesiacov nosi okuli aj lepime. Tyzden pred operaciu sme objednani na predoperacne.

mimi
25. feb 2012

@adjap drzim vam palce, aby vsetko dobre dopadlo a maly to zvladol. Ten prvy den bude prenho asi najhorsi, svetlo mu bude robit zle na ocka, ale urcite to zvladnete. My sme brali aj ATB a dokonca jedna nitka sa mu nevstrebala, tak mu ju ocna vyberala.

adjap
26. feb 2012

@mimi dakujem

adjap
27. feb 2012

Tu je navod ako urobit doma okluzor, my stale lepime a kupujeme nove nalepky, tak to idem vyskusat. 🙂. Dufam ze to bude chciet nosit, lebo to bude zasa daco nove a na to lepenie si uz celkom zvykol.
http://lucykatecrafts.blogspot.com/2008/02/eye-...

juliagregor
5. mar 2012

ahojte,
pre kamosku som natacala latk. okluzory...

https://www.youtube.com/watch?v=rflxNxWwW5I
adjap
5. mar 2012

Vyzera to super, ja som to usila podla navodu, ale nechce to nosit ☹ asi mu to zavadzia pri zmurkani. Ma dlhe mihalnice a slkicko dost blizko. Ale aj tak mu to budem skusat. Tie vase su perfektne. 🙂

juliagregor
5. mar 2012

prve dva týždne drzali ozaj super ale potom uz som ich davala len na ozdobu, pod tým mali klasicky lepiaci okluzor, kazdy mal svoje auticko, vsetci 3nosili okluzor a myslim, že to aj lahsie znasali, ked mali vsetci...

bronicka10
9. mar 2012

pekny den ja som z vychodneho slovenska , mojej malej Dianke tiež utekaju očka jedno viac jedno menej na operaciu sme objednany 3 , maja ja mam obavy hned na prvom vyšetreni povedala , že je najlepšie očka zoperovat , že okuliarky jej nepomožu ma nizke dioptrie a vyšie jej nemože dat lebo ich nepotrebuje . prosim vas kto bol operovany v košiciach u dok. Orlovskej ozvyte sa dakujem.

cicimon
9. mar 2012

@bronicka10 kolko ma tvoja mala rokov?

bronicka10
10. mar 2012

V maji bude mat 2 roky .

cicimon
10. mar 2012

@bronicka10 tak ja uz fakt neviem, podla coho oni urcuju tu liecbu, ked kazda dr, kaze nieco ine..

mauerka
10. mar 2012

Moj syn mal rok, ked sme operacne riesili strabizmus, boli sme tiez v KE, operoval ho primar Mraz, bolo to v pohode a myslim si, ze teraz - o 11 rokov neskor - to bude len a len lepsie 🙂 @bronicka10

bronicka10
10. mar 2012

prečo aj vy mate problemy z trabizmom ? čo vam povedala dok ?

bronicka10
11. mar 2012

stačila mu jedna operacia ? mauerka

mauerka
11. mar 2012

U nas bola neurologicka pricina - aspon sa to prisudilo tomu. Nastastie nam stacila jedna op u toho Mraza, inu poruchu zraku nema, nenosime okuliare...@bronicka10

kytykenka
11. mar 2012

ahojte aj moj maly ma strabizmus , mame 11 mesiacov v roku mame prist na kontrolu a tiez povedali ze bude tam operacia ale neskorsom veku 😉

cicimon
3. máj 2012

baby ako dlho ste cakali na schvalenie operacie od poistovne? my zatial cakame mesiac a podla vsetkeho ako im to rychlo ide este min dalsi mesiac asi budeme. uz si zacinam mysliet, ze tam pocas tej operacie aj porodim..

mamutka
3. máj 2012

@cicimon ahoj, my sme s ockom riesili iny problem, dokonca ani nie na SK, ale co sa tyka poistovne, aj u vas by mali zo zakona do 30 dni odpovedat, nie? ak to neurobili, tak urguj, trvajte, pisomne, na vyjadreni, lebo napr. my ked sme ich po 30 dnoch ziadali o vyjadrenie, tak povedali, ze na nejakom papieri chyba podpis lekara - podla nich... oni sa tesia ked nieco chyba, neozvu sa a dufaju, ze tebe prepadne termin operacie, alebo si to zaplatis sama.... a nedaj sa ani keby ti po urgenciach pisali, ze to nepreplatia... u nas to tak bolo, najskor ignorancia, potom x-krat zamietnute a napokon museli stiahnut chvost.... takze necakaj, ak uz presiel mesiac, oni sami len tak neodpovedia, aj ked maju tu povinnost.

cicimon
3. máj 2012

@mamutka no ja som tam uz volala 2x a ze sme daleko v poradi... za tyzden schvalia cca 10 ludi a moja je teraz 75ta... termin sme v poho dostali, len ked nebude tyzden predtym schvalena operacia, tak ho mozme posuvat...

mamutka
3. máj 2012

@cicimon tak to je otrasne, nuz tak ale aspon nejaky pocit istoty, ze to tento rok bude 😅 su krajiny kde ani na to sancu nemaju. drzim palcce

cicimon
3. máj 2012

@mamutka tak keby som nebola tehu mi to az tak nevadi..

mamutka
3. máj 2012

@cicimon to plne chapem, neviem aka je presne tato operacia, ale co som zazila, tak do nemocnic chodia s detmi v pohode aj oteckovia, a aj oni maju po zakroku problem udrzat dieta, aby si nestrhalo z oci nalepku... pochybujem, ze by teba tam nechavali, keby ta videli s bruskom pri nastupe. ale ako pisem, neviem ako tento zakrok deti znasaju. zavolaj si na oddelenie a popytaj sa ako to zvykne byt

cicimon
3. máj 2012

@mamutka ale hej, ja som to hovorila dr ked som objednavala malu, ze som tehu a ze chcem cim skor... a ona ze to je v pohode - ved to je ocne kde chodia zdrave deti a nie infekcne... a zas ak by to bolo nejako tesne okolo porodu, bude musiet ist muz s nou

mamutka
3. máj 2012

@cicimon ja nemyslim koli infekciam, ale preto, ze sa museli deti dost drzat po zakroku, co je hodne narocne, maju velku silu ked ich daco boli.... ale okolo nas boli rozne ine zakroky, ten vas snad bude uplne v pohode a mala bude len spinkat