Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

scarlette
7. okt 2012

ahojte, moj krpec bol operovany na Kramaroch v auguste, na jednom ocku mal 25 a na druhom 17 odchylku, po operacii je to 5 a 11, teraz sme boli na kontrole u nasej ocne a odporucala nam ocne sanatorium pre maleho, funguje to ako skolka len s tym rozdielom, ze ortopticka tam s malym bude cvicit, hlavne binokularne videnie...
v case zistenia skulenia mal presne 2 rocky (pekny darcek) operovali ho mesiac pred dovrsenim 3r.

nella1
20. okt 2012

ahojte dcerke zacalo ubiehat 1ocko ked mala 2r. a 2m smerom do vnutra, teraz mame 2r. a 9m.zial zatial bezuspesne vysetrenie boli sme 3krat a strasne sa bala takze plakala a vobec nechcela pozriet do pristroja a ked aj pozrela boli tam slzy takze bezuspesne..teraz ideme po 4ty krat mame uz nakvapkat aj ocka neviem ako ju donutim aby neplakala si dat nakvapkat..kedze place co i len jej voda splechne ked sa kupe proste nema to rada..co v pripade ako sa riesi nieco take ak dieta aj tak nespolupracuje a uz to treba riesit???ako to robili kedysi??uz mam z toho naozaj stres... ☹ 😢

nella1
22. okt 2012

nikto nieco take podobne neriesi??????????????

cicimon
22. okt 2012

@nella1 ona nespolupracuje pri kvapkani alebo pri vysetrovani? moja pri vysetrovani tiez nie a dr. napisala do papiera poznamku ze nespolupracuje a vysetrila co sa dalo... a kvapkanie... my sme boli nedavno u dr a tam kvapkali tak 4rocne dievca a to revalo fakt strasne... tak pozeravalo a bolo, ak tomu dieta nechape tak to pojde asi len s revom

mmacca
22. okt 2012

@nella1 Chodím s malou k očnej od jej 3 mesiacov, teraz pôjdeme v 21 mesiacoch. Zatiaľ sme problémy pri vyšetrení nemali, kvapky si dá nakvapkať a aj lekárka jej vie očká pozrieť. Som zvedavá, či aj teraz to tak bude. Malá škúli na obe očká, doktorka mi kázala prelepovať očká leukoplastom na striedačku, ale urobila som to len párkrát. Nemám na to nervy! Ten strašný rev pritom. Musím si na ňu sadnúť, aby sa nehýbala, ale aj to vytáča hlavu. Po odlepení má zase vyhádzané okolo očka. Nakoniec som to vzdala a spolieham sa na okuliare, ktoré je dúfam už predpíše. Som zvedavá, čo nám povie.

arabella13
23. okt 2012

Ahojte,myslíte si, že je normálne ked moja malá škúli na prsník oboma očami tak, že jej sú vidno bielka?

xabri
24. okt 2012

@majjjka24 ahoj prave som si precitala tvoju skusenost s navstevou u ocnej. Priznam sa mam podobnu skusenost a tiez som ,, zasla" co od takeho drobca chcu. Napriklad. polož si bradu na tento pristroj a pozeraj dnu a co vidis? Samozrejme nechapal co to je brada a kam sa to mam pozerat.Ja som zase nechapala co nacvicuju.Parkrat som vyskocila, aby si uvedomili , ze to dieta nema este ani rok a pol!!!!!No proste hrozny pristup. Jedine co ti viem poradit skus tie ich poznamky ignorovat a malemu s kludom anglicana vysvetlovat,ze teta mu ukaze obrazok, ktory ty nevidis,ale si zvedava co tam je nech sa tam pozrie a povie ti,kvapky do oci by som mu povedala, ze mu do ociek kvapne vodicka taka ako z vodovodu,a podobne. Inak tiez sme cakali polroka na dalsie vysetrenie.Skusila som aj inu lekarku ,ale ta ked zistila,ku komu chodime tak sa viditelne zlakla a povedala, ze mame chodit tam, kde uz ho eviduju!!!!! No a tak poctivo chodime kazdeho polroka.

zuzna29
12. feb 2013

ahojte ak máte niekto osobné skusenosti so sanatoriom pre deti s poruchami zraku, tak mi prosím napíšte. Zvažuje zaradiť do takejto školky moju 4- ročnú dcéru, pričom nemám ani poňatia ako to tam funguje... zaujímalo by ma či to vašim deťom pomohlo aký majú deti režim... či niekto nepoznám sanatórium v petržalke, ako aj cena tejto špecialnej škôlky... ďakujem všetkým za rady a odporučania....

zuzna29
13. feb 2013

Niktu tu nie je kto má s tým skúsenosti ☹

lubkab5
9. máj 2013

Ahojte.Moja mala má 16 mesiacov a o týzden nas caka operacia. Chodime k pani doktorke Gresovej PO.ona ju bude aj operovat. Škulenie mame skoro od narodenia, kedze sa narodila v 35 tyzdni.Uteka nam prave ocko. Vyse pol roka lepime ocko a teras jej uteka aj to pôvodne zdrave, doktorka tvrdi ze to chcela docielit ze je to dobre a lepit mame dalej...ako tak to v celku zvladame. Mam obavy z tej operacie, ako som sa docitala aj o dobrych skusenostiach aj o zlych. Ak je niekto kto ma skusenost s pani doktorkou Gresovou, budem velmi rada ak napise aj ohladom operacii aj obdoby po.....dakujem

rohacka
autor
10. máj 2013

@lubkab5 ahoj, mne Dr.Gresovu velmi odporucali ako velku odbornicku na operacie skulenia deti. Tak snad bude dobre! Tiez k nej chodime, ale operaciu nam zatial posuva, resp. cakame, kedze maly ma detsku mozgovu obrnu po predc. porode, nerada by som ho davat do narkozy, aby sa nam nezhorsil stav.... Drzim prsty, nech to dobre dopadne!

lubkab5
10. máj 2013

@rohacka ďakujem...dufam ze vsetko dobre dopadne napodobne aj vam... 🙂

danielami
29. máj 2013

@lubkab5 Ahoj. Ak sa môžem opýtať, už máte po operácii? Ako dopadla? Ako to prebiehalo?Aj my chodíme k dr. Grešovej a tiež nás čaká operácia v októbri. Malý škúli asi od 8 mesiacov, najprv na jedno potom už obe. Som prekvapená, že Vás už objednala na operáciu keď má malá 16 mesiacov, mne povedala, že sa operuje až v dvoch rokoch.Tiež mám obavy.Rozmýšľala som, že skúsim zájsť aj za nejakou inou lekárkou, aby som počula aj iný názor, ale vôbec neviem za kým ísť.

lubkab5
31. máj 2013

@danielami Ahoj.Tak mi chodime k pani doktorke uz od 1 mesiaca, kedze sa mala narodila v 34 tyzdni. Malej do pol roka utekali ocka tak najprv jedno potom druhe...no po pol roku uz len prave. Ked mala rok sme zacali lepit ocko a to uz uvazovala o operacii.tak v marci nam dala termin operacie na maj. Pocas lepenia jej zacalo zabiehat aj druhe ocko. tak nam utekalo raz jedno raz druhe a uplne az v strede. Operacii som sa velmi bala kedze mala hodinovu anestezu. Ale v nemocnici som bola s jednou pani ktora sla uz 2krat na tu operaciu s 3rocnym chlapcekom a vravela ze ona je velmi spokojna s pani doktorkou Gresovou. A to zatial mozem povedat aj ja.Sme tyzden po operacii a malej uz neutekaju ocka az tak este sem tam ale vidno rozdiel. Mala v nemocnici bola velmi statocna.Zvladli sme to vyborne nakolko som sa obavala vsetko dopadlo dobre. Ak budete chciet viac informacii a podrobnosti napsim...Drzim vam prsteky aby aj vam to dopadlo dobre

danielami
1. jún 2013

@lubkab5 Ahoj. Náš Alex je narodený v 33tt, takže tiež sme u nej sledovaní od mala. My sme lepili tiež najprv len jedno očko od začiatku od kedy mu začalo zabiehať od cca pol roka (v predchádzajúcom príspevku som písala od 8 mes., ale bolo to trošku skôr, ale to je vlastne jedno 😅 ). No a neskôr začalo aj to druhé tak ako u vás. Zhruba po roku prelepovania mu dala aj okuliare. Skoro od začiatku mi hovorila, že to vyzerá, že bude potrebná operácia, ale že sa operuje až keď bude mať 2 roky.Teraz má 25 mesiacov a objednala ho v októbri. Len ma trošku zaskočilo, že akoby si sama nebola istá tou operáciou. Keď som sa jej pýtala či naozaj už musí ísť na tú operáciu, tak mi povedala, že môžme ešte počkať, ale následne som sa jej spýtala či si myslí, že sa to môže ešte samo upraviť, tak povedala, že si myslí že nie. Tak som povedala nech nás objedná 😖. V auguste máme ešte jednu kontrolu, tak uvidím či mu to ešte neposuniem 😖 A kde v Prešove sa to vlastne operuje? Po operácii mala prelepené očká? Ak áno, kedy jej to dali dole? Druhý deň a vlastne aj teraz po týždni má ešte nejaké obmedzenia ? Myslím či ju tie očká nejako nerezali, či jej nevadilo svetlo a tak....

lubeniatko
1. júl 2014

Chcem sa Vas opýtať či mi viete poradiť nejake dobreho očneho lekara na rohovku mala ma 3 roky a neberie každa klinika male deti mate nejake skusenosti z lekarmi alebo nejako dobre lekara KE alebo BA

ivalengy
23. júl 2014

Očko, ktoré zabieha môže mať oslabené očné svaly, ale môže zabiehať aj preto, že je tupozraké a takpovediac lenivé ... vtedy sa stáva , že ma pluskovú dioptriu a je ďalekozraké a tupozraké a aj zabieha.

Tupozrakosť operatívnym riešením neodstránite, operujú sa zabiehavé očká iba pri probléme so svalom.
Ak je očko tupozraké nepomôže nič iba poctivý prístup a poctivé cvičenie očka... prelepovaním zdravého a tak sa choré do 6-8 roku vycibrí.

Plusková dioptria sa rastom stále znižuje a moja dcérka mala v 5. roku plus 5,5 dioptrii na jednom oku ,očko sme lepili , pri každých desiatich centimetroch rastu nám neskôr dioptrie znižovali a v puberte asi v 13. rokoch mala obe očka v poriadku a ma ich v poriadku dodnes a končí vysokú školu 🙂 .

Prajem mamičkám výdrž a dôveru .

cicimon
24. júl 2014

@lubeniatko BA Kramare

miracle
29. nov 2014

Ahojte, prestahovali by sme sa potrebovala by som presunut synovu kartu k nejakej dobrej detskej ocnej, ktora sa venuje aj strabizmu. Mohli by ste mi niekoho odporucit v Ba alebo Senci? Dakujem

polodrahokam
15. dec 2014

Poradíte prosím, 19-mesačným dvojčatám občas zabiehajú očká, detská Dr. na to nič nehovorila, tak som si myslela, že umalých detí je to normálne, ale tu som čítala všeličo. Asi by som s nimimala ísť k očnému, však?

cicimon
15. dec 2014

@polodrahokam urcite chod k dr

fanta887
13. máj 2015

@ivalengy Mam 5 rocnu dceru a ma -1 dioptrie,operovali ju minuli rok v aprili na lave ocko ..strabizmus ma od narodenia,a cvičim s nou stale,zalepujem oci,..od operacie sa jej to moc nezlepsilo a hrozi jej dalsia operacia,oči jej nechcu spolupracovat a nema to 3D videnie..doktorka nam odporucila špecialnu školku... Takže ona nema tupozrakost ked ma minusky?

cicimon
13. máj 2015

@fanta887 neviem ci ma minus suvis s tupozrakostou, ale prave to cvicenie a prelepovanie ma vplyv na to, aby sa tupozrakost nevyvinula

fanta887
13. máj 2015

@cicimon Aha,dakujem..

ivalengy
13. máj 2015

Tupozraké očko treba cvičiť, cvičiť.... aj keby sa iba minimálne upravilo...stojí to za to. treba dcérku podporovať , chváliť, odmeňovať.
🙂 😲
Čo sa teraz do tých siedmych rokov dá, treba maximálne využiť
Potom už bude neskoro ... tupozraké očko v neskoršom veku nenapravíte. No žiaľ nie stále sa to podarí ... no za pokus to stojí .
Výhodou je, že pluskové očko pri správnej korekcii ...sa rastom upraví.
Mínuskové očko treba treba chrániť pred zhoršením a použivať poctivo podľa predpisu korekciu.

fanta887
13. máj 2015

@ivalengy Dakujem za odpoved,my nemame problem s tym aby mala zalepene očka,ani s cvičenim..ona to rada robi..a praveže sa jej to nezlepšuje..

ivalengy
13. máj 2015

Nebojte sa :( ... ako má byť tak bude ...
Slabé svaly sa operatívou zkorigujú ... to je isté, aj keby to malo byť - aj na viac krát ...

Mínuskové dioptrie nech vás netrápia ... bude nosiť okuliarky... neskôr šošovky. ...
Mínus 1 je v pohode aj keby sa 1 zhoršila nevadí.... Očko je krátkozraké ... nie je prvé ani posledné ...

Skúste sa informovať ... keby trebalo prípadne ešte raz robiť sval - strabizmus... či by sa nedala operatívne riešiť aj dioptria.

Hlavne sa tešte, že dcérka je taká statočná ... ja viem maminky by chceli všetko hneď a čo najlepšie ... ale tu treba trpezlivosť a dobrého očiara, ktorý vam pekne všetko vysvetlí, povzbudí.

My sme v minulosti s dcérkou začali chodiť v piatich rokoch na očné a prvé zmeny boli tak po štyroch rokoch. No náš a váš problém je odlišný ...

de_monka
13. máj 2015

Ahojte, citala som niektore prispevky z diskusie... ale nie vsetky. Skulilo niektorej z Vas dieta len ked pozeralo do dialky a ocko ubiehalo k vonkajsiemu kutiku? Zacala som to pozorovat cca v 9tich mesiacoch. U ocnej sme boli prvykrat ked mala dcera dva mesiace, lebo po porode mala popraskane cievky... v roku sme boli na kontrole. Povedala som lekarke, ze dcera skuli.... nieco na nu poskusala a povedala, ze mame prist o pol roka....
mate s tym skusenosti? Dakujem.

cicimon
13. máj 2015

@de_monka moja tak skulila... chodili sme na ocne, bola na operacii, zlepsilo sa to ale stale cvicime

fanta887
13. máj 2015

@ivalengy My chodime k očnej už pomaly od narodenia..tak je mala zvyknuta

@de_monka Aj mojej ubiehalo očko smerom von a nie k nosu..od narodenia ..od operacie sa to zlepsilo,ale stale cvicime,prelepujeme a teraz sa to zase trochu zhorsilo..takze tak..