Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

klara321
9. jan 2017

@monikao. V Ziline je ocna skolka? To som nevedela. Moj syn ma 3,5 roka a pred troma tyzdnami ho operovali v BA, chcela som ho dat u Zelnikovej, ale nechceli ho zobrat, vraj maju plno pacientov a kedze nie som z okolia Ziliny tak smola a to by som si bola ochotna tu operaciu aj zaplatit, no co uz. Patrala som aj po sukromnych klinikach ale zatial som nenarazila na taku kde by operovali deti. Takze sme isli na Kramare, aj tie mi dr.Jarinova odporucala, ale tam nebolo iste kto ho bude operovat a dopadlo to tak, ze som z toho v rozpakoch. Svaly mu vraj posunuli malo, na precvicovanie priestoroveho videnia skuli este vela, takze za polroka pojdeme na dalsiu operaciu. V BA mi zase povedali ze take velke odchylky skulenia ako ma moj syn sa operuju vacsinou na viac krat, tak neviem ci sa len vyhovarali alebo je to naozaj tak. Takze zalezi aku velku odchylku ma tvoje dieta a ako je stare, pri vacsich odchylkach treba operovat cim skor, pretoze vacsinou podla vsetkeho jedna operacia nestaci.

monikao.
10. jan 2017

@klara321 Ano, je to tak, pri velkych odchylkach sa to operuje na viackrat, to bolo aj mne povedane. No, my mame nerozcvicitelnu uchylku, najskor treba operovat a potom vela cvicit a pripravujem sa aj na to, ze to nemusi ist na prvykrat. Tiez mame 3.5 roka. Ano, v Ziline su aj ocne jasle, aj skolka. Skolka je na Hlinach. Je to v podstate normalna skolka akurat jednu triedu maju ocnu, kde je desat deticiek. V MT robi toto sukromna klinika UVEA, ale nebola mi zo strany Dr. Jarinovej doporucena, tak neviem, vraj maju vela naprav. Je tam detska ocna lekarka, co to tam operuje. Rozmyslala som nad konzultaciou tam, ale potom som si to rozmyslela. Tak sa drzte, my uvidime teraz koncom januara, ale na jar ideme na to 🙂

juliagregor
13. jan 2017

ahojte mne operovali dvoch... odchýlka nemeratelna... sme po operacii 5 rokov a nebolo treba viac... držím palce 🙂

itka111
14. feb 2017

Ahojte mamicky, tak aj nas caka za dva tyzdne operacia sikmych svalov na Kramaroch. Ale uz sa aj tesim, ze sa to zacne riesit a dcerke sa ocka budu uz len zlepsovat.
Prebera sa v tejto teme preliepanie, operacie, okuliare.... Ale chcem sa spytat, ci aj vy mate skusenosti s neprijemnymi reakciami okolia na vase deticky ked skulili, resp. ked skulia... myslim situacie typu, ze idete na ihrisko a tam mamicky kukaju na vase dieta, akoby bolo z inej planety, popripade sa pridu vypytovat, ze mu je... Nam sa to bezne stava, ze aj napr, v autobuse sa niekto zastavi a zacne sa ma pytat, co ma dcerka s ockami. A uz ma to pekne rozculuje, lebo dcerka bude mat na jar dva roky a uz si to zacina uvedomovat. Samozrejme, v prvom rade to aj my riesime ako zdravotny problem, nie kozmeticky, ale niekedy tie poznamky a reci strasne mrzia :(. Plus este sa ma svokra par krat prisla vypytovat, ze co jej to skulenie sposobilo, ked to ma vrodene - s tym, ze co sa zanedbalo pocas tehotenstva - asi chce pocut, ze som asi prepila cele tehu alebo co (a to som mala ukazkovu zivotospravu, len zial, ocka si robia co chcu). dufam, ze som sa nikoho nedotkla, ani nechcem sa zdalo, ze riesim nepodstatne veci, len proste aj toto je jeden aspekt, s ktorym sa my konkretne stretavame.
drzim palce vsetkym detickam aj ich maminkam, nech maju ocka zdrave! 🙂

haidi
14. feb 2017

No u nas podobne dcerka ma 2,5 roka preliepame na striedacku a aj okuliarky mame teraz najnovsie aj latkove okluzory a mam tiez podobne zazitky raz ma jedna pani pristavila a vravi ,ze krasne dievcatko skoda tych ociek....akokeby mala lepru to povedala...taktiez reakcie deti napriklad minule sme boli v aquaparku a nemala dcerka okuliare ani okluzor vsak sme boli vo vode a tiez som zapocula ako taky chlapcek hovoril ,ze divne dievcatko ...ale fakt len niektore deti niektore ju beru uplne rovnocenne...nevsimaju si to ...neni to veru prijemne taketo reci...ale normalny clovek neriesi a necumi ako pako len daky blbec

monikao.
15. feb 2017

My máme tiež veľa skúsenosti s tým, že pozerali po malom, ked sme ešte nosili len prelepené očko, že čo sa mu stalo a podobne, riešili to deti, aj rodičia tých detí, ale teraz to už neriešim, pomyslím si svoje a ideme dalej. Mnohé detičky sú na tom oveľa horšie, tak už to filtrujem.

olminka
27. feb 2017

@itka111 Ahoj, zahliadla som Tvoj prispevok aj v inej diskusii..mam takmer 5 rocnu dcerku s podobnymi tazkostami, skuli asi rok, strieda si ocka pricom jedno ide smerom hore aj dovnutra takze tiez sikmy sval. Zatial nas len caka konzultacia buduci tyzden na Kramaroch, a potom mame ist tiez k Dr. Fisherovej... Prosim Ta budem rada ked mi napises cokolvek, ako bolo u doktorky, ako dlho ste cakali na termin operacie, kto Vas bude operovat atd. Podobne zazivame pohlady ludi a dokonca aj v rodine ci blizky priatelia a vzdy ma to velmi zamrzi :-/ Dakujem pekne

itka111
28. feb 2017

@olminka ahoj, no nas caka operacia dnes rano, sme uz v nemocnici, tak potom, ked budem mat trosku cas, ti mozem napisat sukromnu spravu, ako sme dopadli a rada ti popisem aj nase skusenosti. Dr. Fisherovu urcite odporucam, budete v dobrych rukach. Drzim palce! 🙂

olminka
28. feb 2017

@itka111 Dakujem budem rada ked napises. Drzim palce ! 🙂

dendus
3. mar 2017

@itka111 dúfam, že operácia dopadla úspešne. Mohla by si prosím napísať aj mne ako prebieha operácia a hospitalizácia na Kramárov? Dnes sme boli prvý raz na očnom a hneď som dostala výmenný lístok na konzultáciu a pravdepodobne operáciu na Kramároch. Ďakujem.

adulla2
3. mar 2017

@klara321 viete mi napísať aké sú poplatky za cvičenia u Dr. Jarinovej, treba nejaké odporúčanie od očného lekára?

monikao.
3. mar 2017

@adulla2 Dr.Jarinova berie 4eura za cvičenie a plus ešte ak by niečo iné robila, potrebujete sa k nej objednať a priniesť papiere od očného lekára, ale ona si ešte vedie svoju kartu 😁

adulla2
4. mar 2017

@monikao. Ďakujem za info 🙂

klara321
6. mar 2017

Ahojte, tak moj syn je uz dva aj pol mesiaca po operacii skulenia oboch oci na kramaroch a zlepsilo sa mu to. Po operacii som mala pocity zmiesane pretoze mu svaly posunuli len minimalne ale odvtedy cvicime motilitu + chodime do Ziliny k dr.Jarinovej na cvicenia a z 15 st. skulenia pooperacne sme to stiahli na 6-8. Takze parada. Dnes dom ho chcela objednat k nasej dr.na kontrolu a zistila som ze uz neordinuje. Chodili sme do Procare k dr. Stehlikovej. Takze teraz hladam pre syna novu ocnu a zvazujem dr. Fisherovu. Neviete mi poradit ako sa k nej da objednat? Nedari sa mi dovolat na tel.c. co som nasla na internete. Vdaka.

itka111
7. mar 2017

@klara321 dovolat sa bol problem aj u nas asi mesiac, museli sme ist osobne, aj to dcerku objednala na termin o 4 mesiace. ale ked sme tam boli, tak dvihali telefon, nechapem, ze sme dovtedy nemali tiez take stastie. napriek tomu odporucam 🙂.

klara321
8. mar 2017

@itka111 Podla toho bude mat dr.Fisherova do ambulancie asi nejake ine tel.cislo nez to co ma na internete, pretoze to je nonstop nedostupne. Neviete prosim Vas niekto ake ma tel. cislo? My sme az z Dubnice, takze uprednostnujem objednanie cez telefon. Velka vdaka.

deehra
19. jan 2018

Dobrý deň, chcem veľmi poprosiť o radu, nakoľko nikde neviem nájsť odpoveď... Nášmu malému zabieha jedno oko dovnútra ale len sem tam pri nejakej činnosti, napr keď kreslí, papá lyžicou atď... Boli sme na vyšetrení a ze mu nenamerali ziadne dioptrie, ale aj tak mu predpisali +3 dioptrie, vraj sa týmto takéto zabiehanie bežne rieši.. Plus lepiť striedavo oči...okuliare ma tzv bifokalne... V strede predelené, bo vraj do diaľky vidí dobre len do blízka na tu činnosť potrebuje 3ky, len ja mam pocit, že cez tie trojky vôbec chudák nevidí, bo vlastne také dioptrie nepotrebuje kvôli zraku ale kvôli škúleniu...pride mi to také čudné, že vidí dobre a aj napriek tomu ma pozerať cez +3 dioptrie..cez to predsa nemôže dobre vidieť a preto ich nechce .... Mate prosím niekto podobnú skúsenosť...? Dakujem

julia1717
19. jan 2018

Prosím, pomáha nosenie okluzoru?

jumca
20. jan 2018

@julia1717 nam okluzor vobec nepomohol, operacia vsetko vyriesila a dokonca ubrala dioptrie skoro na 0.

monikao.
21. jan 2018

No, nám začal malý po 1.roku škúliť tak viacej a nakoľko sa to nelepsilo, tak sme si zašli na očné a skulenie bolo potvrdené. Dali nám zo začiatku okluziu, ktorá bola nutná a je vlastné nutná doteraz. Okolo 2.roka nám dala doktorka tiež okuliare, aj keď primárne ich nepotreboval, len kvôli skuleniu, aby sa oči centrovali, lebo my sme škúlili na obe očká. Ak je okluzia predpísaná očným lekárom je určite nutné ju dodržiavať v takej dobe ako lekár určil, plus aj okuliare ak sú predpísané. Nie je dobré to podceňovať. Nás po 3.roku našťastie zobrali do špeciálnej očnej škôlky, kde s nim dennodenne cvičia. My sme už aj po operácii, lebo skulenie bolo také veľké, že cvičeniami sa to napraviť nepodarilo. Poldenna okluzia nám zostala, okuliare toho času nenosíme. Skulenie smerom ku korenu nosa sa podarilo operáciou úplne napraviť a cvičíme a posilujeme, aby sa nedostavilo skulenie smerom von.

katka1981
3. sep 2018

Ahojte, prosim vas ak mate niekto skusenosti s Mudr. Tomcikovou. pekne prosim info do spravy, dakujem.

evakolb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
13. jún 2021

@sisilia
@bronicka10
@mauerka
Ahojte dievčatá, nemáte náhodou skúsenosť s operáciou oboch očí v starej nemocnici v Košiciach? Syna (20 mesiacov) čaká o 2 týždne. Ďakujem 🙂

mrholilo
2. mar 2023

Ahojte, nás so 4,5ročným synčekom čaká o 2 týždne operácia strabizmu v Košiciach. Odoslala nás MUDr. Fejková. Viete mi, prosím, napísať Vašu skúsenosť, prípadne priebeh samotnej hospitalizácie? Je to možno blbá otázka, ale ak budem so synčekom na izbe, mám nejaký nárok na stravu? Či si doniesť z domu?

evaachesa
2. mar 2023

@mrholilo ahoj, boli sme v 2021 v lete v starej nemocnici, odoslaní Dr. Chovančákovou (robia spolu s Dr. Fejkovou). Nárok na stravu nemáš, neviem či sa dá priplatiť. Ja som bola s 1,5 ročným, takže som dojedala čo nezjedol a bolo toho dosť a musím povedať že veeeľmi chutné. ☺️ Mala som aj nejaké jedlo so sebou. Boli sme v izbe s jednou posteľou, do ktorej sa vchádzalo cez ďalšie 2. Manžel musel ísť domov pre zábranu na posteľ, keďže posteľ nebola pri stene, ale pri radiátore, kde bola veľká medzera a mohol spadnúť. Wc a sprcha boli na chodbe. Nejak sme to prežili, hlavne bolo leto a extrémne teplo, čiže mali sme so sebou aj ventilátor. Teraz to bude isto ok. Držím palce. 🙂