Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

cicimon
30. júl 2011

@juliagregor hej, zatial sme boli 2x

amikka
30. júl 2011

@cicimon Nedávajú prelepovať, keď škúli na obe očká, my sme mali to isté.

cicimon
30. júl 2011

@amikka diki... tak asi ani nema velmi zmysel hladat inu ocnu,... lebo na jedno skuli viac a na jedno len obcas

nini78
30. júl 2011

@cicimon podľa mňa je ešte maličká na operáciu, neviem, u nás trvalo skoro 3 roky kým ho poslala na operáciu.

cicimon
31. júl 2011

@nini78 no ja neviem, podla mna je tiez 1,5rocne dieta male na operaciu, len mam obavu, ze kramare su len vstupna brana k operacii...

juliagregor
31. júl 2011

@cicimon ja si myslím, že 15 je málo na operáciu, operaju sa aj menšie deti, niektoré škulkaju od narodenia je očko v kutiku, to sa operuje aj maličkým...moji škulia, lebo maju silné dioptrie, očko im zostalo v kutiku v 18 mesiacoch....su jednovaječní tak škulia zrkadlovo, ale aj druhé očko zabieha ale nie až tak moc....
dr. mi vysvetlovala, že kým im nedokáže presne zmerať zrakovu odchýlku, tak ich operovať nebude, skusime najskor okuliare a prelepovanie a operácia až potom...šimovi odmerala odchýlku 25-29...
najstarší má do 10, to vobec nerieši, on je tupozraký, tak má okulky, okluzor a raz týždenne chodíme na cvičenie k nej do ambulancie

ewisam
31. júl 2011

@juliagregor ahoj citam, ze sa chystate do TN na operaciu, mozem sa opytat ku komu?

juliagregor
31. júl 2011

@ewisam chodíme k dr. Cagalovej a operovať ich bude asi tiež ona

ewisam
1. aug 2011

@juliagregor Dr. Cagalova je skvela, nemusite sa nicoho obavat 🙂 Vlastna skusenost

juliagregor
1. aug 2011

@ewisam dakujem za povbudenie 😉 aj Vás operovali? možu byť aj podrobnosti a male rady k oddeleniu...dakujem
vypisujem papiere k anestezilogovi a veru mi nie je všetko jedno ...

katuska24
3. aug 2011

@ikke ahoj nás čaká operácia strabizmu o 3 týždne tiež mám s toho strach, mi chodíme do BB...

juliagregor
4. aug 2011

@katuska24 budem držať palčeky 😉 a napíš prosím ťa ako ste dopadli

katuska24
5. aug 2011

@juliagregor no určite napíšem, drobec má iba 1,5 roka tak dufam že to zvládne lepšie ako ja, 🙂 😉

amikka
27. aug 2011

@katuska24 ako ste dopadli? Už ste boli na tej operácii?

katuska24
27. aug 2011

@amikka Ahoj operácia dopadla veľmi dobre, už sme doma v utorok ideme vyberať stehy, 🙂 v tomto teple sme zavretý v izbe ani von nemôžeme ísť, musím priznať, že oliver to zvládol lepšie ako ja 😉

amikka
30. aug 2011

@katuska24 Tak to je super, my sme mali našťastie v očku vstrebateľné stehy. Detičky to zvládajú lepšie ako my 😉 Už len stačí dúfať, že to bude všetko OK aj po tom, treba cvičiť s očkami, nám to pomáha, zatiaľ sme 2,5 mesiaca po operácii a škúlenie nie je. 🙂

katuska24
30. aug 2011

@amikka No my tiež budeme musieť cvičiť s očkami, hlavne aby sa malý pozeral do ľava, stehy sme dnes zvládli v pohode....

juliagregor
30. aug 2011

@katuska24 joj si ma povzbudila 😉

cicimon
1. sep 2011

@katuska24
@amikka super... a dali vam aj okuliare? a kolko stupnov skulenie ste mali?

katuska24
1. sep 2011

Ahoj okuliarky sme mali už predtým, o 5mm mu skracovali očný sval, Oliver sa úplne zmenil inak sa pozerá na svet, inak sa správa, určite by som sa opäť rozhodla pre operáciu, dúfam že sa nám škúlenie nevráti 🙂 😉

juliagregor
1. sep 2011

@katuska24 to je super a velmi vám to prajem 🙂

my asi nepojdeme teraz na operaciu, včera sme boli na predoperačných vyšetreniach a večer začal vracať a horučkovať Andrej a teraz už aj Šimon 😖 , zajtra volám na očné a musím si vypýtať nový termín...

juliagregor
1. sep 2011

@katuska24 a operovali mu obidve očká?

katuska24
1. sep 2011

@juliagregor Ahoj ano operovali mu obe očká, boli sne v BB, bola som veľmi spokojná, operácia trvala 50 min. Oliver to zvládol lepšie ako ja 😉

kvojtanikova
1. sep 2011

@katuska24 ahojky vidim ze ste tiez po operacii, aj nas Matejko bol pred tyzdnom, ale on ma vstrebatelne stehy, nic mu nevyberali. Ma tvoj syn este cervene tie ocka? Lebo my este mame, kvapkame Tobradex a na vecer mast, uz to bledne ale stale je to dost cervene... Chodite uz normalne von? My hej, akurat do piesku nedovolim, aby mu tam nahodou nepadol, zajtra ide do skolky tak hadam to zvladne.

katuska24
1. sep 2011

@kvojtanikova Ahoj my kvapkáme Garasone kvapky, tiež sme týždeň po operácii, stehy sme boli vyberať v utorok, na noc dávame mastičku Oliverkovi už očká bledú, už chodíme von ale nie na prudké slnko a tiež do piesku nie. 🙂

amikka
2. sep 2011

@cicimon ano, aj nám dali okuliare po operácii, očná dala späť -1 ale ja som zmenila očného, už k nej nechodíme, ten dal synovi len -0,5 pretože dobre vidí, to je už nie na korekciu, ale aby nezleniveli očká, tak preto nemôže byť hned po operácii bez okuliarkov. 😉

amikka
2. sep 2011

@kvojtanikova My sme mali tiež vstrebateľné stehy, očká mal červené asi 3-4 týždne, kvapkali sme optalmoseptonex a už si nepamätám názov antibiotickej mastičky. Von sme chodili, akurát bazénová voda sa nesmie mesiac po operácii, tiež prach a piesok. Do škôlky som ho nedávala po operácii. 🙂

amikka
2. sep 2011

@cicimon Ešte som zabudla.... mal 20 stupňov na oboch očkách, škúlil striedavo raz s jedným, inokedy s druhým.

cicimon
2. sep 2011

@amikka dik, moja ma tak isto, dovonku a obe oci striedavo cca 15-20stupnov
kde ste boli na operacii?

amikka
2. sep 2011

@cicimon My sme boli v Bratislave, cca pred 2,5 mesiacmi. 🙂