Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

vejka22
23. sep 2011

@nini78 tiež ste boli chorý?čo vam bolo?naročky som ho nechavala doma aby neochorel v školke a aj tak ochorel doma:(

nini78
23. sep 2011

@vejka22 ja som ho tiež nedala do školy a ochorel, pokašliaval a trocha mu tieklo z nosa, tiež som išla k doktorke či má význam robyť mu predoperačky a dohodli sme sa, že nebudeme ho pichať a nakoniec nikam nepôjde, tak som ho preobjednala, a to som ho ešte aj vitamínami krmila 😀

vejka22
23. sep 2011

@nini78 a kolko ste čakali potom ešte ked vas preobjednavali?

nini78
23. sep 2011

@vejka22 asi mesiac...

juliagregor
24. sep 2011

@vejka22 ešte ma napadlo, ja som si zobrala so sebou aj nočník, nemusela som s nimi stale behať na WC a na operaciu mali plienku...

vejka22
24. sep 2011

@juliagregor dik zoberiem si aj ja to bude lepšie než s nim behať každu chvilku na wc.aj tu plienku si mam ja vziať?

amikka
24. sep 2011

@vejka22 Píšem len z vlastnej skúsenosti,keď išli operovať môjmu synovi oči, tak nanešťastie mal tiež asi týždeň alebo 10 dní predtým sopel aj kašeľ, naša detská doktorka, čo mu robila predoperačné vyš. tak si nás na odbery objednala asi len 3 dni pred operáciou. Nič sme nedávali, len do nosa dala Pamycon a na ten kašeľ Erdomed. A výsledky boli v poriadku. Zápalové nič. Takže to sa preliečilo, našťastie, kým sme išli na operáciu. No a teraz som bola so synom zasa na výbere nosnej mandle a to tiež deň predtým začal kýchať a v noci pokašliavať. Tam to robili tiež v celkovej anestéze a aj som im to povedala, že má sople aj kašeľ a vôbec to nevadilo. Je to na nervy, keď človek čaká na zákrok 3 mesiace a nakoniec dieťa ochorie... to je ako naschvál.

juliagregor
24. sep 2011

@vejka22 plienka to záleží na tebe, ked sa nepociká 3-4 hodky...
mne to prišlo ako lepšie riešenie, než stále prezliekať 2 deti...oni sa normálne nepocikuju, ale po narkoze je telo uplne zblbnute a veru týždeň po operácii sa mi pocikávali...ale už su v poriadku

vejka22
24. sep 2011

@juliagregor tak super uvidim možno pre istotu zoberiem.ta anesteziologička v tn kde je presne?

juliagregor
24. sep 2011

@vejka22 tam, kde je porodnica, ale na 2. poschodí, je tam aj ambulancia pre chronicku bolesť...

vejka22
26. sep 2011

tak baby dnes som bola s malym u dr.a na operaciu nejdeme dala mu silne antibiotika a hned som aj volala našej očnej a dala nam druhý termin 28.novembra ide ma s toho poraziť.tak maly v pondelok nastupuje do školky a ja hadam do prace ak najdem.

vejka22
26. sep 2011

@juliagregor
@amikka
@nini78 tak baby dnes som bola s malym u dr.a na operaciu nejdeme dala mu silne antibiotika a hned som aj volala našej očnej a dala nam druhý termin 28.novembra ide ma s toho poraziť.tak maly v pondelok nastupuje do školky a ja hadam do prace ak najdem.

juliagregor
26. sep 2011

@vejka22 to ma mrzí

amikka
26. sep 2011

@vejka22 tak to je na nervy... snáď to už na druhý pokus vyjde...

nini78
26. sep 2011

@vejka22 je to na porazenie, ale určite je lepšie počkať ako to siliť, pokial nie je fit 😉 a neboj druhý pokus výde určite 🙂

vejka22
26. sep 2011

@amikka
@nini78 dufam že nam to výde lebo ma porazi.lebo to bude akurat v zime a minulý rok mi bol stale chorý .teraz nebol od marca chorý a prave teraz ked už mame isť tak ochorie.zakon schvalnosti.no čo už čakame na dalši termin a kubko ide v pondelok do školky neneham ho doma do novembra.bude chodiť celý oktober a prvý týžden novembrov do školky a potom už len čakať na operaciu či na vyde alebo zas ochorieme

cicimon
26. sep 2011

@vejka22 mne nasa detska dr povedala, ze radsej nech ju par dni pred operaciou necham doma, s probiotikami a vitaminmi, aby nic nechytila.... no ved som zvedava ako dopadneme

vejka22
26. sep 2011

@cicimon vy idete kedy?ja ho necham doma tri týždne pred operaciou

cicimon
26. sep 2011

@vejka22 no neviem, sme boli na vysetreni pred 2t, tak nam kazalil 3mes prelepovat oci (aj ked detska ocna vravela, ze to sa pri oboch ociach nerobi), takze zac dec ideme na kontrolu a hadam nam daju termin - to som uz myslela teraz ze ho dostaneme, tak snad nestratime 3 mes..

vejka22
26. sep 2011

@cicimon môj praveže už dobre dlho nenosi okuliare lebo su mu male a dr mu nepovedala že ma nosiť.asi bude nosiť až po opeacii.

cicimon
26. sep 2011

@vejka22 no moja okuliare nenosi, prelepujem len tamponom, kedze nam nik nedal nic na prelepovanie a v lekarni ani nic nemaju... a fakt ma zaujima, aky to bude mat efekt, ked podla detskej to nemalo zbysel a z nemocky povedali ze prelepovat..

vejka22
26. sep 2011

@cicimon my sme mali okuliare ale su mu už male a aj sme prelepovali ale teraz už nie male su mu okuliare a hadam po operacii mu predpiše nove.

cicimon
26. sep 2011

@vejka22 tak snad vam nebude treba

vejka22
26. sep 2011

@cicimon no šak to by som bola najradšej ale dr hovorila že po operacii ešte bude musieť chvilu nosiť tie okuliare.

nini78
27. sep 2011

My tiež máme stále nosiť okuliare, zajtra ideme na kontrolu, som zvedavá čo nám povie, Jakubovi operovali jedno oko, ale teraz mám pocit ako by mu začalo mierne ubiehať aj to druhé, uvidím čo povie...

amikka
27. sep 2011

@nini78 tak zajtra držím palčeky, nezabudni sa ozvať, čo nové u doktorky 🙂

amikka
27. sep 2011

@vejka22 No je to také akurát na zimu, tak to je na figu, naozaj. Držím palčeky, nech to už vyjde 😉

mmaarrttiinnaa
30. sep 2011

Je tu prosím vas niekto kto bol na operacii strabizmu opakovane po 2-3 rokoch ? Dajte mi vediet.

iwuskaaa
18. okt 2011

Ahojte mamičky, aké staré boli vaše detičky, keď boli prvý krát na operácii s očkami?
My sme odporučení s Tomáškom na operáciu, budúci týždeň ideme ešte na konzultáciu k lekárke, ktorá by ho mala operovať. Očká má v poriadku po zdravotnej stránke, jedine mu pravé očko dosť ubieha, ale to bude spôsobené očným svalom, vraj ho treba povoliť. Viete mi prosím napísať vaše skúsenosti, rady...ďakujem 🙂

amikka
18. okt 2011

@iwuskaaa Čítaj predošlé stránky, všetko sme tu pred nedávnom písali 😉