Máte skúsenosti so strabizmom - škúlením u detí?

rohacka
16. okt 2008

Ahojte,chcela by som sa spytat, ake mate skusenosti s utekanim ociek po 1. roku dietatka. My sme boli na kontrolu teraz v 1,5 roku, Kubko skuli na obidve ocka - 15 stupnov, striedavo na obe ocka. Dostali sme okuliare s dioptriami -1,5 s o 3 mesiace mame prist na kontrolu. Vraj ked je to vrodene, ani okuliare nepomozu a budeme musiet ist na operaciu. Nemate nahodu s tymto skusenosti? V akom veku sa operuje, ak sa to neupravi? Ako naucit na nosenie okuliarikov?

vejka22
25. okt 2011

@amikka
@nini78
@juliagregor
čaute baby.mam vynikajucu spravu akurat mi volala Dr.Cagalová a povedala mi že či nechcem isť s kubkom na operaciu už 7.11. lebo sme mali isť až 28.11 ale že im tam niejake dieťa ochorelo tak nam zavolala či chceme isť tak ideme nabuducu nedelu do nemocnice tešim sa že to už budeme mať za sebou a dufam že do nedele mi neochorie ale zatial sa drži.držte nam palce.pa

nini78
26. okt 2011

@vejka22 to je super, teraz len neochoriet, nasad nejake vitaminy 😉 😉 😉 A drim palce nech to zvladnete co najlepsie 🙂

vejka22
27. okt 2011

@nini78 dakujeme ma vitaminy mu davam už sa tešim že konečne to budeme mať zasebou.

juliagregor
27. okt 2011

@vejka22 super...budeš mať skor pokoj...🙂

amikka
31. okt 2011

Super, tak už to budete mať za sebou. 😉 Držím palčekyyyyyy

vejka22
4. nov 2011

@amikka

@juliagregor
@nini78 neviem či to budete mať zasebou lebo sme mali najprv zle vysledky z krvi nakoniec nam ich ešte raz spravili a nakoniec su dobre aj na dnes na detskom odd.hospitalizovali ale nestihli sme vybaviť anesteziologičku tak neviem či nas uspia bez toho.čo si myslite?nestači ked pozrie vysledky aj v pondelok v den operacie?

nini78
4. nov 2011

@vejka22 keď vás tam nechali, myslím že vás zoperujú, ono v podstate tá anesteziologička je len taká rutina... držím palce 🙂

vejka22
4. nov 2011

@nini78 ale už sme doma a na očnom oddeleni mame nastupiť naobed v nedelu tak ideme a uvidime čo nam povedia či nas zoperuju.ale mysliš si že hej?ja by som strašne chcela aby to už mal za sebou.

nini78
5. nov 2011

@vejka22 ale ano, prečo by Vám inak kázali prísť 😉 😉 😉

vejka22
5. nov 2011

@nini78 už neviem aj či mi niekde pôjdeme dnes som čitala v papieroch že ked nema anesteziologicke vyšetrenie spravene tak ho nebudu operovať a ešte aj začal mať soplik a aj kašel.porazi ma s toho

juliagregor
5. nov 2011

@vejka22 ahoj, ja by som tam zavolala rano, nech sa nepreženiete...
anesteziologička sa ma ešte pýtala na rovnake veci pred operáciou, onni sa spoliehaju na dr. na predoperačnom, že pustia len zdrave dieťa k operácii...

vejka22
6. nov 2011

@juliagregor akurat som tam volala a povedali mi že nemusim ani chodiť že ked nemam to spravene tak zajtra volam cagalovej na preobjednanie ale dufam že na tretí krat všetko dobre dopadne.

nini78
6. nov 2011

@vejka22 tak to mi je lúto ...

vejka22
6. nov 2011

@nini78 ešte nam chýba aj kardiologicke vyšetrenie ide ma s toho poraziť už som sa tešila že to budeme mať za sebou a nič za čakať.ale opytam sa dr či by sa to nedalo dať až na jar.

juliagregor
6. nov 2011

@vejka22 daj ho čo najskor, rano zavolaj Cagalovej, možno vybaví aj predoperačne skor... čím skor bude mať očka operované a hlavne okuliare nosiť, tým menšie problemy bude mať v škole...

vejka22
6. nov 2011

@juliagregor jasne hned rano budem volať či by sa to nedalo niejako teraz ešte ked už mame aj tie vysledky všetky porobbene len toho kardiologa by sme ešte vybavili a bolo by to všetko.už som sa tešila že budeme mať za tým a zase nič.som s toho na nervy

miroslava124
6. nov 2011

Ahojte, rada by som sa vás opýtala o názor a radu. Moj malý ma v decembri 4 roky. Asi pred mesiacom mu začalo trošku utekať očko, nie vždy. Dovnutra a len jedno. Boli sme na očnom hned, teda asi pred 2 týždňami. Vyšetrila mu očka, A vraj ma všetko v poriadku že to mame sledovať. Prečital všetky tie zvieratká čo sa ukazuju na tom očnom. Keď sa na neho pozerala tak vtedy vobec neškulil. Ale on naozaj začal škulit dost výrazne. Ale keď ho na to upozornim aby pozeral oboma očkami tak sa zháči a pozerá pekne, no po chvýli znova. Neviem či ist znovu na očne lebo keď ho bude vyšetrovat tak znovu škulit nebude. Lebo si uvedomuje že sa pozerame práve na to. Skušam mu prelepovat to očko s ktorým neškuli cca 2 hodinky denne. Nevadí mu to. Keď ma očko zalepené tak neškuli vobec. Čo mi radite, ako mam postupovať?

nini78
6. nov 2011

@vejka22 my sme kardio nepotrebovali, bolo nám povedané, že pokial nemá nejaké problémy alebo vrodené vady so srdiečkom, tak nie je treba...a anesteziologa sme vybavovali keď sme išli na príjem, spísali papiere a poslali nás najprv za anesteziolom a potom rovno na izbu...

vejka22
6. nov 2011

@nini78 my potrebujeme kardio lebo sme mali pred rokom šelest tak preto to potrebujeme inač by sme mohli isť ale len na vlasntne riziko a to ja nebudem riskovať ked mal alebo ma ešte ten šelest

juliagregor
6. nov 2011

@miroslava124 skus druhu ocnu...on zaostruje a preto škuli, aj mu zmerala dioptrie v pristroji, alebo len čítal?

miroslava124
6. nov 2011

@juliagregor len čital. Neviete ktorá očna v KE je najlepšia? Ja som bola na KVp

kvojtanikova
6. nov 2011

@miroslava124 my chodime k Dr. Takacsovej na Krivu ulicu (ako je Palackého zastávka) ona sa specializuje na deti a hlavne na skuliace. Kontakt teraz neviem naspamat, ale na nete urcite vygooglis. Teraz tam robi aj so svojou dcerou, tiez je ocna lekarka.

nini78
6. nov 2011

@vejka22 jaj to je jasné že netreba riskovať.

vejka22
7. nov 2011

@nini78
@juliagregor baby a od dnes sme zas na liekoch maly sa zobudil a nemal ani hlas ma sople a aj kašel.hovori po tichučky ani hlasok nema.tak asi tu operaciu nechavame až na jar.

vejka22
7. nov 2011

lebo on byva v tomto obdobi stale chorý.

nini78
7. nov 2011

@vejka22 aj Jakub býval stále chorý, začala som s ním chodiť imunologičke, a tuším sa to zlepšilo 🙂 Tak nech sa rýchlo uzdravý 😉

amikka
8. nov 2011

@vejka22 To je škoda, už ste to mohli mať za sebou. Teraz zima, tie choroby... to bude stále dookola, poznám 🙂 Tak nech ste čím skôr v poriadku, šak sa objednajte aj tak, a možno to vyjde čoskoro.

domitobi
19. nov 2011

Mile mamicky Kosicanky pripadne Presovcanky kde sa da najst dobry detsky ocny lekar...,ktory to z detickami vie? synovi 2.5 r obcas zabehuje dovnutra ocko striedavo raz jedno raz druhe ma sice sirsi koren nosa ale aj tak ho chcem dat vysetrit pre istotu..Boli sme u dr.Takacovej na krivej ...negativny pristup k detom preto hladam ineho dr. uviedla mu rozne diagnozy najprv ze je to sirsi koren nosa potom zase po neuplnom vysetreni,ze je to na okuliarky + astigmatizmus..syn nespolupracoval zakryval si ocka a plakal odmietal vysetrenie .. K dr.Orlovskej sa je problem dostat kedze chcu odporucanie najprv od ocnehodr. vysetrenia atd..vie mi niektora poradit?predsa nemoze byt v takom velkom meste len jedna dr.Takacova,ktora sa zaobera skulenim..prosim o radu dakujem 🙂

katkav
21. nov 2011

ahojte, chcela by som sa spytat, ci niekto nemate skusenosti s tym, ze si vase dieta chyta ocka po tom, co ma na chvilku okuliariky. Malemu predpisala doktorka okuliariky a povedala, ze ich bude rad nosit, lebo bude lepsie vidiet, tak to skusame uz par dni a vzdy ich vydrzi mat nasilu na sebe chvilku a ked mu ich dame dole, tak si zmoli ocka. Myslite, ze mu lekarka predpisala prilis silne dioptrie? Svokor okuliare nosi a povedal, ze to moze byt tym, tak neviem. Asi skusime dalsiu ocnu a uvidime, co povie ta.

juliagregor
21. nov 2011

@katkav ťažko povedať, on zrazu má velký rozdiel, ..aké ma dioptrie? my sme začínali od pol dioptrie až k terajším 6 a 7 dioptriám ...
dr. mi povedala, že im bude pomaly pridávať, lebo zrazu by to bol pre nich šok, keby im dala také okuliare aké im namerala ...
sama si pamätám ako malé dieťa, že ma velmi bolela hlava, ked mi dali prvý krát okuliare...
ja by som zavolala tej očnej a povedala jej problem do telefonu, uvidíš ako sa zachová...